Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Pracownia,, Pstrągman''

pracownia autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1158 odpowiedzi w tym temacie

#1101 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 05 luty 2019 - 09:12

Duże  podziękowania  za pomoc  ,   jest  to  przydatne  i pokazuje np jak  trudno  zbalansować  samym  korkiem  dłuższy    kij  chcąc  robić  relatywnie  krótki dolnik  , jak też przy krótszym kiju  gdzie blank  ma  niezbyt dobry  balans

 

sam w sobie  i wtedy  można się wspomóc  na przykład  pianką ( twarda pianka fuji )   plus  burlami  ....no chyba  że jest  duże  parcie  na  korek  ....i balans  schodzi   na dalszy plan..



#1102 OFFLINE   talon

talon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów

Napisano 08 luty 2019 - 23:06

NFC SBB 806-2 (IM) , 244cm 25lb cw 6 oz
Jaki zakres przynęt obsłuży

#1103 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4352 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 18 luty 2019 - 19:44

Kolejny EPIC 686 tym razem w kolorze olive green. Komponenty: Uchwyt Lemke GS1, insert z drewna stabilizowanego, przelotki RECoil ,przelotka wejściowa agat ,korek klasy top flor, nic jedwabna.

 

 

Wojtek.

 

W tych #6 jakie wejściówki zastosowałeś? Chodzi mi o fi w milimetrach tej agatowej i rozmiar kolejnej drucianej?

Z "górki" dzięki za odpowiedź. :)



#1104 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 22 sierpień 2019 - 22:18

 
Vegter Boron 9'9'' 25lb 12-45g.
Kij na duuuże ryby. Szczupak, rzeczny sandacz, łosoś, głowacica to jego przeznaczenie. Blank bardzo szybki ,pod mniejszym obciążeniem pracuje górą, pod dużą rybą ugięcie przechodzi na dolnik.
Uzbrojony w uchwyt DPS 18 z insertem z drewna stabilizowanego, rękojeść z korka naturalnego i korkogumy ( ze względu na dosyć krótka rękojeść i jednoczesne wyważenie wędki), przelotki Fuji sic.
vbPaQ-8MfFMn.JPG?v=2vbPaQ-reIwGu.JPG?v=2vbPaQ-G0URWE.JPG?v=2vbPaQ-IC79Nk.JPG?v=2vbPaQ-iVSQCu.JPG?v=2vbPaQ-Rp6xPQ.JPG?v=2


#1105 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 22 sierpień 2019 - 22:30

Vegter Boron 9'9'' 20lb 8-35g.

Wędka na dużą rzekę i duże ryby typu sandacz,szczupak,duży boleń,troć  w rzece,ale także i w morzu .Dobrze współpracuje ze średnimi gumami na główkach 10-30g.

Komponenty:uchwyt DPS 18 + insert z drewna stabilizowanego,przelotki Fuji Torzite T2,korek exta selekt/flor/burl .Blank malowany na transparentny burgund.upUq6-fh8WzZ.JPG?v=2upUq6-dwOBbY.JPG?v=2upUq6-tHjdQX.JPG?v=2upUq6-QXcZl9.JPG?v=2upUq6-p5xidy.JPG?v=2



#1106 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 22 sierpień 2019 - 22:34

 
Vegter Boron 9'9'' 15lb 5-25g
Blank bardzo szybki, ale ugięcie progresywne, przechodzące w parabolę. Rewelacyjne własności rzutowe , rewelacyjne czucie. Wędka pod ryby dalekiego dystansu bolenie ,sandacze, morskie trotki.
Komponenty:
-uchwyt REC
-insert i kona drewno stabilizowane klonu
-korek klasy flor
-przelotki Fuji Torzite.
JFy6L-54Y4ZG.JPG?v=2JFy6L-TSGsS8.JPG?v=2JFy6L-bkPvhn.JPG?v=2JFy6L-qscbL3.JPG?v=2JFy6L-9gunZF.JPG?v=2JFy6L-aqjW3g.JPG?v=2


#1107 OFFLINE   versicolor

versicolor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Daniel

Napisano 23 sierpień 2019 - 05:39

Mistrzostwo świata!
  • trout master lubi to

#1108 OFFLINE   Luciano79

Luciano79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Lucjan
  • Nazwisko:R

Napisano 23 sierpień 2019 - 12:21

Coś pięknego!

#1109 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 sierpień 2019 - 12:36

Vegter Boron 9'9'' 20lb 8-35g.

Wędka na dużą rzekę i duże ryby typu sandacz,szczupak,duży boleń,troć  w rzece,ale także i w morzu .Dobrze współpracuje ze średnimi gumami na główkach 10-30g.

Komponenty:uchwyt DPS 18 + insert z drewna stabilizowanego,przelotki Fuji Torzite T2,korek exta selekt/flor/burl .Blank malowany na transparentny burgund.

Ile wazy kij na gotowo w takim uzbrojeniu?



#1110 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 23 sierpień 2019 - 12:43

Witam 

 

Długo  nic  się  nie  pojawiało  w  wątku  , ale jak  już  jest  to  mocne  wejście  - jak  zwykle  bardzo  ładnie  wykonane  kije  . Jak  dla  mnie  inspiracja . Pytanko ; jak  wpłynął  lakier  na  jeden  z  wymienionych  blanków

 

czy  dużo  zwiększyła  się  waga  , jaki  i  czy  miało  to  wpływ   na   charakter tego  blanku  .?.



#1111 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 23 sierpień 2019 - 12:44

Vegter Boron 9'9'' 15lb 5-25g - pięknie i bardzo klasycznie wykonana armata boleniowa :)



#1112 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 23 sierpień 2019 - 12:50

Piekne te Vegtery  :)



#1113 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 23 sierpień 2019 - 17:47

Też jestem ciekaw masy gotowego, długiego Vegtera, myślę o nim jako kiju na bolenie. Wiem, że moc nie będzie tu porównywalna z Monsterami tylko zdecydowanie większa ale na ile??? Czy na stojącą wodę wybrać blank o mocy 10lb czy właśnie 15stkę? Monster 16lb daje poczucie realnych 12lb i właśnie o takie 12lb mi chodzi :)



#1114 OFFLINE   versicolor

versicolor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Daniel

Napisano 23 sierpień 2019 - 20:22

Też interesuje mnie waga, szczegolnie 20 i 25lb. Zważyłem niedawno swojego Borona i zatkałomnie trochę...ale tak musiało być żeby dolnik nie miał pół metra ;)

#1115 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 23 sierpień 2019 - 20:31

 

 
Vegter Boron 9'9'' 15lb 5-25g
Blank bardzo szybki, ale ugięcie progresywne, przechodzące w parabolę. Rewelacyjne własności rzutowe , rewelacyjne czucie. Wędka pod ryby dalekiego dystansu bolenie ,sandacze, morskie trotki.
Komponenty:
-uchwyt REC
-insert i kona drewno stabilizowane klonu
-korek klasy flor
-przelotki Fuji Torzite.
 

 

Wojtuś.

Wspomniałeś o morskich... Czy ten kijaszek śmignie realną, skupioną masą 25g, poza linię horyzontu?



#1116 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 25 sierpień 2019 - 14:14

Ile wazy kij na gotowo w takim uzbrojeniu?

Waga blanku dokładnie 101g. Kolor wazy mniej więcej ok 2-3g co na takim blanku jest moim zdaniem bez różnicy. Wagi gotowej wędki dokładnie w tej chwili już nie pamietam,ale coś pod 200 g przy dosyć dobrym wyważeniu samej wędki.


  • vako lubi to

#1117 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 25 sierpień 2019 - 14:21

Też interesuje mnie waga, szczegolnie 20 i 25lb. Zważyłem niedawno swojego Borona i zatkałomnie trochę...ale tak musiało być żeby dolnik nie miał pół metra ;)

20lb koło 200g ,25lb prawie 270g( blank 114g), ale tu miała być dosyć krótka rekojeść. Poza tym to mega armata na ryby co najmniej metr  :) .



#1118 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 25 sierpień 2019 - 14:36

Wojtuś.

Wspomniałeś o morskich... Czy ten kijaszek śmignie realną, skupioną masą 25g, poza linię horyzontu?

Dosyć dobrze opisany ,20g + guma to max komfortu. Szczytówka dosyć spolegliwa ,łowiłem na 2g + guma 4' .Vegtery rewelacyjnie gaszą drgania szczytu po rzucie i zacinają z dalekiej odległości.


  • popper lubi to

#1119 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 25 sierpień 2019 - 14:43

Też jestem ciekaw masy gotowego, długiego Vegtera, myślę o nim jako kiju na bolenie. Wiem, że moc nie będzie tu porównywalna z Monsterami tylko zdecydowanie większa ale na ile??? Czy na stojącą wodę wybrać blank o mocy 10lb czy właśnie 15stkę? Monster 16lb daje poczucie realnych 12lb i właśnie o takie 12lb mi chodzi :)

Nie mam pojęcia jaka faktyczna moc, wydaje się większa niż z opisu.Pod bolenie raczej bym nie brał 20lb,no chyba że ciężkie łowienie z dna na dużej rzece. 10lb wystarczyło by,no 15lb max .Ale tu każdy model trochę inny.


  • guciolucky lubi to

#1120 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 25 sierpień 2019 - 15:10

Vegter Boron 252cm 7-33g 20lb. . Estremalnie szybka wędka ale z głębokim ugięciem, typowo pod duże ryby i duże przynęty.
Komponenty:
-blank boronowy malowany na kolor burgund
-rękojeść korek flor
-uchwyt Bellinger
-zakończenie i insert stabilizowany klon
-przelotki Fuji Torzite.

vDTCC-nz2B6f.JPG?v=2vDTCC-CP1hMd.JPG?v=2vDTCC-njT4B9.JPG?v=2vDTCC-tWSoh4.JPG?v=2vDTCC-0OGS6t.JPG?v=2vDTCC-YDzOI4.JPG?v=2







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, pracownia, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych