Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

to i mnie chyba trafi....

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
471 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 25 sierpień 2015 - 13:34

Sandacz23  opisywałem stalówką i tuszem - jest o tym wyżej :)

 

Paavo wklejkę faktycznie wklejałem od dołu - to najdelikatniejsza szczytówka jaką znalazłem a blank został oszlifowany. w celu uniknięcia dużego przesztywnienia w miejscu łączenia przelotki rozmieszczałem tak długo aż całość w miarę się zgrała. to była jedyna opcja przy której szytówki nie chciało uciąć.... miejsce łączenia/wklejania zostało po oszlifowaniu blanku wzmocnione omotką i oblakierowane. pełne ugięcie dopstrykam.

na pewno na mocniejszej szczytówce było by łatwiej to zmontować ale mi chodziło o uzyskanie właśnie takiej akcji. podczas testowania dosyć mocno szarpałem wędeczką na zaczepach i jak na razie nic nie strzeliło więc może wytrzyma.... ;) a jak nie to będzie okazja to kolejnych wprawek przeróbkowych ;)

uwagi przyjmuję nie jako złośliwości a cenne rady :)

Przerabiałem już szlifowanie w celu ''zmiękczenia'' łączenia blank-wklejka,efekt jest znikomy i niepotrzebnie wtedy osłabiamy blank.A co do samej igły węglowej,kupujesz ją o tej samej lub ciutkę większej średnicy niż blank w miejscu ucięcia,robisz łączenie na a'la spigot i przed sklejeniem szlifujesz szczytówkę do uzyskania odpowiedniej akcji i c.w....potem tylko klejenie i przelotka w miejscu łączenia i gotowe.Kijek nie odstaje wtedy od ''dzapońskich'' konstrukcji typu ''solid tip'' nawet na krok.

Kolega skałek już jakiś czas temu opisał dokładnie jak zrobić ''prawidłowo'' wklejankę:

http://jerkbait.pl/t...złamanej-wędki/



#22 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 25 sierpień 2015 - 13:39

dzięki... :)



#23 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów

Napisano 25 sierpień 2015 - 14:54

@Przemsol, nie daj się tak łatwo namówić na jakiegoś kręciołka do obracania blanków :) . Omotki ładniej wychodzą obracane ręcznie. Przede wszystkim brak takiego urządzenia uczy aplikacji odpowiedniej ilości lakieru.


Użytkownik dipper edytował ten post 25 sierpień 2015 - 15:50


#24 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 25 sierpień 2015 - 16:10

nadmiar lakieru można zawsze zdjąć pędzelkiem ;) jak się obraca.... chyba :|



#25 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 25 sierpień 2015 - 16:28

Pewnie ze mozna, zaden problem :)

Jakbys sobie zrobil taki sprzet z regulacja szybkosci obrotow to juz w ogole bajka :)



#26 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 25 sierpień 2015 - 16:32

a jak bym se taki zrobił co to sam omotki kręci i lakieruje.... o... to jest target ;)



#27 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 25 sierpień 2015 - 16:34

Za duzo na zabawie bys stracil, nuda by zawialo :D



#28 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 25 sierpień 2015 - 17:07

tym podpisuję

Załączony plik  IMG_0145.JPG   45,52 KB   23 Ilość pobrań

a tak to dziś wyszło

Załączony plik  IMG_0158.JPG   44,54 KB   23 Ilość pobrań

ugięcie wklejki - widać różnicę w "mocy" wklejonej szczytówki i samego blanku....

Załączony plik  IMG_0135.JPG   14,13 KB   23 Ilość pobrań



#29 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 25 sierpień 2015 - 17:15

ta wklejka prędzej czy później szczeli



#30 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 25 sierpień 2015 - 17:17

takie jest założenie żeby sprawdzić ile da radę....



#31 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 25 sierpień 2015 - 20:36

Przemsol,sorry,ale makabrycznie wygląda ugięcie tego kija,nie czujesz dyskomfortu łowiąć tym kijkiem,tzn. ta wklejka nie ''buja się'' przy podbijaniu przynęty.Powiem tak nie masz co czekać i ''testować'' czy to rozwiązanie wytrzyma czy nie.Blank kijka ''spoko'',przelotki tez ''gitara''...resztę rozbierz i złóż od nowa,tak jak w linku...a jak potem weźmiesz kijek nad wodę to dostaniesz ''olśnienia'' ;) .



#32 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 25 sierpień 2015 - 21:21

właśnie to jest zaskakujące.... bardzo dobrze rzuca się1,5 gramami optymalnie 2 gramy plus mała gumeczka.... kij się nie buja i jest czuły....

jak dostanę dobrą szczytówkę to oczywiście będę "rzeźbił" dalej... :) połączenie na spigot jest super i wygląda estetycznie....ma jedno ale... przy złamaniu szczytówki trzeba ciąć blank i skracać....i tu jest ból....po kilku złamaniach blank idzie out. przy wklejaniu "od środka" czasami udaje się "wybić" wklejkę...to czasami nieraz robi różnicę... taką mam chytrą teorię ;) jak się mylę prostujce :D



#33 OFFLINE   mieczyk

mieczyk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Marcin

Napisano 28 sierpień 2015 - 22:21

Widać że cień na ścianie ma dużo bardziej płynne ugięcie. :-)



#34 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 29 sierpień 2015 - 07:22

ale cieniem się nie da łowić....chociaż czasem trzeba stać w cieniu żeby połowić ;)



#35 OFFLINE   bartolomeo213

bartolomeo213

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 12 wrzesień 2015 - 11:14

Hej,wszystko fajnie tylko...tylko ten kijek przerobiony na wklejkę o ilę się nie mylę to szczytówkę wpuściłeś od dołu szczytówki i łączenie blank-wklejka wypada pomiedzy przelotkami,tak wnioskuje po zdjęciu.Powiem tak nie jest to dobre rozwiązanie,być może ten kijek ''pożyje'' długo,ale może się zdarzyć,że przy większym energicznym ''zrywie'' ryby kijek strzeli w miejscu łączenia jak zapałka.Po drugie na zdjęciu ugięcie kijka przypomina ugięcie typowego ''feedera'',jak wygląda ugięcie całego kija pod większym obiążeniem,wydaje mi się ,że nie rewelacyjnie,a szkoda bo te daiwy to bardzo fajne kijki (nie używałem,ale info z wiarygodnego źródła).
Nie odbieraj tego co napisałem za atak,jedynie jako radę ,wklejkę można wkleić na spigot i tak ją oszlifować,że fakt faktem orginalne c.w. się obniży,wędeczka zyska czułości,a kijek uzyska szybką akcję,z pełnym ugięciem pod dużym obciążeniem.
 
Tu masz testowe ugięcie kijka z wklejką na spigot:
attachicon.gifWP_20150619_23_52_58_Pro_cr.jpg
Tutaj ten sam kijek ugięty praktycznie na full:
attachicon.gifDSC01416_cr.jpg
A tak wygląda miejsce łączenia wklejka-blank:
attachicon.gifWP_20150620_22_44_30_Pro.jpg

Nurtuje mnie pytanie co w tym konkretnym przypadku dało by przesunięcie przelotki w miejsce łączenia wklejki wzmocnilo by ono kijek ?

#36 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 12 wrzesień 2015 - 16:37

Nurtuje mnie pytanie co w tym konkretnym przypadku dało by przesunięcie przelotki w miejsce łączenia wklejki wzmocnilo by ono kijek ?

W tym konkretnym przypadku,dało by tylko taki efekt,że właściciel pewnie do tej pory już by musiał wymienić igłę węglową na nową,przy takim obciążeniu jakie prezentuje na zdjęciu.



#37 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 12 wrzesień 2015 - 16:46

właśnie to jest zaskakujące.... bardzo dobrze rzuca się1,5 gramami optymalnie 2 gramy plus mała gumeczka.... kij się nie buja i jest czuły....

jak dostanę dobrą szczytówkę to oczywiście będę "rzeźbił" dalej... :) połączenie na spigot jest super i wygląda estetycznie....ma jedno ale... przy złamaniu szczytówki trzeba ciąć blank i skracać....i tu jest ból....po kilku złamaniach blank idzie out. przy wklejaniu "od środka" czasami udaje się "wybić" wklejkę...to czasami nieraz robi różnicę... taką mam chytrą teorię ;) jak się mylę prostujce :D

Hej,Przemsol przy spigocie wytarczy podgrzać miejsce łączenia (w przypadku ewentualnego uszkodzenia szczytówki i uzycia do klejenia kleju epoxydowego) i rozłączyć,a i jeszcze jedno przy odpowiednio dobrze zrobionym takim połączeniu,nie ma praktycznie możliwości uszkodzenia w miejscu łączenia,bo siły przenoszone z pełnej szczytówki na blank rozchodzą się równomiernie,tzn. nie ma ''słabego punktu'' tak jak w klasycznych wklejankach.



#38 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 13 wrzesień 2015 - 19:53

Paavo, nadchodzi czas (zamówione już graty) przerobienia jednego kijka (na zlecenie) i poprawienia drugiego, który po reklamacji odebrałem od "rodbuildera"..... to co odebrałem daleko odbiega od tego co było przed reklamacją.... zdjęcia wstawię jak zacznę prace... będę ćwiczył na swoim kijku ten spigot :)

w opisie była mowa o epidianie a jakich używają inni?



#39 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 13 wrzesień 2015 - 20:07

Paavo, nadchodzi czas (zamówione już graty) przerobienia jednego kijka (na zlecenie) i poprawienia drugiego, który po reklamacji odebrałem od "rodbuildera"..... to co odebrałem daleko odbiega od tego co było przed reklamacją.... zdjęcia wstawię jak zacznę prace... będę ćwiczył na swoim kijku ten spigot :)

w opisie była mowa o epidianie a jakich używają inni?

Z klei epoksydowych w zasadzie każdy który jest bezbarwny,nadaje się do tego celu.Niektórzy odradzają kleje szybko wiążące,ja używam takich o czasie żelowania 15 i 30 minut i jak na razie kłopotów z nimi nie miałem,oczywiście nie obyło się bez testowania kilku rodzaji zanim znalazłem te odpowiednie.Z 15min.mogę polecić Loctite a z 30min. Z-poxy lub 3DR Hobbies Slow-cure,tu gdzie mieszkam kupuje je w sklepie modelarskim.


Użytkownik Paavo edytował ten post 13 wrzesień 2015 - 20:12

  • Pluszszcz lubi to

#40 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 13 wrzesień 2015 - 20:17

zastanawiam się nad zastosowaniem żywicy.... tutaj jest pełna kontrola nad tym ile będzie żelowało i jakiej sztywności się uzyska spoinę.... bardzo przydatne przy laminowaniu może i tu się okazać przydatne... kwestia tylko ilości "utwardzacza"







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych