Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

to i mnie chyba trafi....

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
471 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 13 wrzesień 2015 - 20:23

zastanawiam się nad zastosowaniem żywicy.... tutaj jest pełna kontrola nad tym ile będzie żelowało i jakiej sztywności się uzyska spoinę.... bardzo przydatne przy laminowaniu może i tu się okazać przydatne... kwestia tylko ilości "utwardzacza"

Jakiej żywicy ...epoxydowej? Epidian to chyba mi się wydaje najstarsza popularna marka żywicy epoxydowej.



#42 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 13 wrzesień 2015 - 20:51

epidian to marka i jest tego 6 produktów ja się zastanawiam też nad jakimś poliestrem - np aropol m 105...



#43 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 13 wrzesień 2015 - 21:09

Technologi produkcji blanków węglowych nie studiowałem,ale wydaje mi się,że do ich produkcji używa się żywic epoxydowych (tak przynajmniej jest z blankami z włókien szklanych) ,a żywice poliestrowe używane są bardziej na masową skalę (z racji niższych kosztów),więc zasosowanie tej ostatnie mija się trochę z celem,ponadto każde z nią prace wiążą się z używaniem pożądnej maski ochronnej.



#44 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 13 wrzesień 2015 - 23:11

epidian to marka i jest tego 6 produktów ja się zastanawiam też nad jakimś poliestrem - np aropol m 105...

Według mnie to nie jest dobry pomysł. Żywice poliestrowe często nie łączą się trwale z żywicami.... żadnymi utwardzonymi i sezonowanymi, nawet poliestrowymi.

Blanki są raczej zawsze wykonywane na bazie żywic epoksydowych- termoutwardzalnych. W laminowaniu i wszędzie gdzie wymagane jest trwałe i stabilne łączenie elementów wykonanych na bazie żywic które trudno jest zidentyfikować polecane są żywice epoksydowe jako najpewniejsze pod względem wiązania z podłożem.

Żywice poliestrowe niemodyfikowane mają jeszcze jedną cechę, niezbyt pożądaną, boją się wody, przy kontakcie z wodą ulegają procesowi osmozy.

Oczywiście z żywic chemoutwardzalnych, według teorii, lepsze łączenie dają żywice o dłuższym czasie żelowania. Nie wydzielają tak dużo ciepła w czasie żelowania, więc nie ulegają przegrzaniu (w bardzo małych ilościach nie występuje), dają mniejszy skurcz, więc mniejsze naprężenia spoiny i łatwiej odpowietrzają spoinę.


  • Paavo lubi to

#45 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4353 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 14 wrzesień 2015 - 19:43

epidian to marka i jest tego 6 produktów ja się zastanawiam też nad jakimś poliestrem - np aropol m 105...

 

Jeszcze raz. Co chcesz kleić na "poliestrze"???



#46 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 14 wrzesień 2015 - 19:48

ja mam bardzo dobre doświadczenia z aropolem ale nie w budowie wędek.... dla bezpieczeństwa i ograniczenia eksperymentów zakupiony został epidian....a że przyszły graty to pokażę na początek to co zostało "naprawione" poprzez wymianę wklejki i "wzocnienie"..... (uprzejmie prosi się o nie przeklinanie) ;)

"ugięcie":

Załączony plik  2015-09-14-1220.jpg   10,92 KB   11 Ilość pobrań

a tak wygląda miejsce wklejki.....

Załączony plik  2015-09-14-1221.jpg   13,69 KB   11 Ilość pobrań

nawet ja widzę że mi się nie podoba....

a jutro skończy się to....

Załączony plik  2015-09-14-1223.jpg   35,89 KB   11 Ilość pobrań

a żeby się kręciło.....

Załączony plik  2015-09-14-1224.jpg   38,03 KB   11 Ilość pobrań

 

czy to już choroba czy na razie przeziębienie?????????


  • TomekSudety lubi to

#47 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 14 wrzesień 2015 - 20:27

ja mam bardzo dobre doświadczenia z aropolem ale nie w budowie wędek.... dla bezpieczeństwa i ograniczenia eksperymentów zakupiony został epidian....a że przyszły graty to pokażę na początek to co zostało "naprawione" poprzez wymianę wklejki i "wzocnienie"..... (uprzejmie prosi się o nie przeklinanie) ;)

"ugięcie":

attachicon.gif2015-09-14-1220.jpg

a tak wygląda miejsce wklejki.....

attachicon.gif2015-09-14-1221.jpg

nawet ja widzę że mi się nie podoba....

a jutro skończy się to....

attachicon.gif2015-09-14-1223.jpg

a żeby się kręciło.....

attachicon.gif2015-09-14-1224.jpg

 

czy to już choroba czy na razie przeziębienie?????????

Pytasz jeszcze, to poważnie zaawansowane stadium, sądzę tak po śmiałości w eksperymentowaniu ;)   :lol:  :lol:  :lol:

Nie odbierz tego powyżej opacznie, proszę. Nie Ty wzbudzasz tą wesołość.

Tak na poważnie, jeżeli chcesz być dłużej zadowolony z tej konstrukcji, nie tylko chwilę w czasie testów i to tylko z powodu niespotykanej pracy, raczej zmień tą wklejkę na grubszą. Będzie na pewno lepiej. Zawsze można ją później wymodelować, szlifując do pożądanego ugięcia. Żmudna robota, jednak zwykle się opłaci. Rozumiem, że nie interesuje Ciebie to zbytnio, jednak cast, UL, a do tego wklejka to jednak pewnie duuużo lepiej będzie działać w spirali. O ile wklejka ma być zbliżona akcją do idei wklejki oczywiście.



#48 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 14 wrzesień 2015 - 20:52

wesołość jaka by nie była jest zawsze pożądana :) byle by nie była szyderstwem ;) :D

materiał jest odpowiedniej średnicy zgodnie z opisem z wyżej wspomnianego linku. to miałbyć cast ale nie UL ale L.

co do spirali....czytałem oglądałem zdjęcia tu na forum....no jakoś mi nie pasi....tak ino wizualnie. kto wie może jednak z czasem.... ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów.... :)


  • JanuszD lubi to

#49 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 871 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 14 wrzesień 2015 - 21:07

spróbuj zastosować UHU 300



#50 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 14 wrzesień 2015 - 21:11

Przemsol jeszcze kilka zdjęć z ''takimi'' ugięciami i będziesz miał w wątku prawdziwą galerię ''osobliwości'' :ph34r: ,a konstruktorowi tego ''dzieła'' należy pogratulować.



#51 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 14 wrzesień 2015 - 21:45

wesołość jaka by nie była jest zawsze pożądana :) byle by nie była szyderstwem ;) :D

materiał jest odpowiedniej średnicy zgodnie z opisem z wyżej wspomnianego linku. to miałbyć cast ale nie UL ale L.

co do spirali....czytałem oglądałem zdjęcia tu na forum....no jakoś mi nie pasi....tak ino wizualnie. kto wie może jednak z czasem.... ponoć tylko krowa nie zmienia poglądów.... :)

Szyderstwa nie ma nawet odrobiny, niczemu nie służy :)

To co widać na zdjęciu raczej przeczy temu co napisałeś. Średnica wklejki według zdjęcia jest zbliżona do wewnętrznej średnicy blanku w miejscu cięcia a powinna być zbliżona do zewnętrznej, mniejsza do max. 0,3 mm. Wtedy będzie dobrze :)  :good:



#52 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 15 wrzesień 2015 - 12:54

Paavo.....osobliwości też są pouczające ;) jak można się przysłużyć tym żeby pokazać jak ma nie być.....

jak na razie uciąłem tą "koństrukcję" a dziś zabieram się za szlifowanie, skrobanie, wiercenie itd ;)



#53 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2230 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 15 wrzesień 2015 - 13:36

Wklejka w castingu to tylko w spirali inaczej się ukręci i złamie. Także w tym przypadku nie ma co się lubi czy pasi .To mus ;)


  • JanuszD lubi to

#54 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 15 wrzesień 2015 - 21:33

efekt kilku chwil późnego popołudnia....

spasowanie:

Załączony plik  2015-09-15-1226.jpg   48,51 KB   16 Ilość pobrań

 

ale żeby tak pasowało musiałem zrobić fazkę.... i tu mam wątpliwość czy jednak nie zrobić płynnego przejścia, czy takie "odcięcie" nie będzie działało jak gilotyna....

Załączony plik  2015-09-15-1225.jpg   42,62 KB   19 Ilość pobrań

 

różnica średnicy między blankiem a szczytem jest ok 0,5 mm więc jeszcze można ją wpuścić głębiej bez obaw że nie będzie z czego szlifować...

need help :D



#55 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 15 wrzesień 2015 - 23:00

Wtrącam się co chwilę, jednak intencje mam szczere :)  Blank ma dość grube ścianki, dobrze myślisz, żeby zrobić płynne przejście, stożek. W tym przypadku taka fazka poprawi efekt optyczny, reszty problemów nie załatwi. Ta szczytówka będzie pracowała adekwatnie do mocy blanku a na łączeniu moc i sztywność będzie za mała. Zostało nie wiele do zrobienia, warto  ;)

 

Edytka

Ten wpust zrób zdecydowanie krótszy, taki długi nie ma wpływu na sztywność i moc w miejscu łączenia a niepotrzebnie usztywni blank.


Użytkownik JanuszD edytował ten post 15 wrzesień 2015 - 23:07


#56 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 15 wrzesień 2015 - 23:35

wtrącanie się jest oczekiwanie :)

wpust ma 5,4 cm to za długo?



#57 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 15 wrzesień 2015 - 23:47

Według mnie tak, zresztą "żuć" na to foto okiem, te proporcje nie są dobre. Nie jest to jednak takie ważne, przy tej grubości ścianek blanku jedyne sensowne rozwiązanie to stożek. Płynnie przeniesie siły i rozłoży moc nie dając zbyt dużego usztywnienia. Długość odpowiednia przy tej średnicy to +- 30/35 mm



#58 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 16 wrzesień 2015 - 06:49

Przemsol spróbuj zrobić tak mi się sprawdza , myślę że pomogłem pozdr.Piotr

Załączone pliki



#59 OFFLINE   pepccio

pepccio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Andrzej

Napisano 19 wrzesień 2015 - 15:13

efekt kilku chwil późnego popołudnia....

spasowanie:

attachicon.gif2015-09-15-1226.jpg

 

ale żeby tak pasowało musiałem zrobić fazkę.... i tu mam wątpliwość czy jednak nie zrobić płynnego przejścia, czy takie "odcięcie" nie będzie działało jak gilotyna....

attachicon.gif2015-09-15-1225.jpg

 

różnica średnicy między blankiem a szczytem jest ok 0,5 mm więc jeszcze można ją wpuścić głębiej bez obaw że nie będzie z czego szlifować...

need help :D

 

Sorki Kolego, ale wg mnie to połączenie ... chrupnie na bank. Nie może być takich ostrych przejść, z taką różnicą grubości.



#60 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 19 wrzesień 2015 - 16:25

zostało poprawione.... tak jak koledzy wyżej pisali....







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych