Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa na pstrągi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Pepe

Pepe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 20 kwiecień 2006 - 14:07

Czołem Panowie,

na wstepie dziękuję Remkowi za przedstawienie mojej skromnej osoby na Forum. Wszystkim dziekuję za miłe wypowiedzi i opinie. Gratuluję przy okazji wyglądu i rozbudowy portalu.

Teraz prośba do wszystkich. Jak wiecie nie jestem sprzętowcem tj. nie znam się na sprzęcie ;) a stwierdziłem, że moja Daiwa Tournament jest już mocno wysłużona. Dałem ją do regeneracji ale oczywiscie potrzebuję coś nowego.
Może ktoś zna ofertę Daiwy na tyle dobrze żeby mi podpowiedzieć co pojawiło się ostatnio ciekawego. Oczywiście chodzi o kołowrotek pstrągowy w klasie 2500, szybki i po prostu najlepszy.

Pozdrawiam,
Pepe

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 kwiecień 2006 - 14:23

Cześć Piotrek,
Jeśli chcesz sobie zafundować prawdziwe cacko to polecam Daiwę Exist Steez. Problem w tym, że troszkę kosztuje ale ... zupełnie nie będziesz wiedział, że masz kołowrotek na wędce. Dla mnie jest to dzieło sztuki i najwyższa klasa kołowrotków Daiwy. Ponadto szpulka w nowym systemie Daiwy (pasuje do innych modeli - oczywiście w tym samym systemie). Cena na eBayu około 500 USD :mellow:

http://www.japantackle.com/Daiwa_reels/Daiwa_SteezS2.jpg

http://www.japantackle.com/Daiwa_reels/Daiwa_SteezS3.jpg

http://www.japantackle.com/Daiwa_reels/Daiwa_SteezS1.jpg

Idąc dalej to Certate lub InfinityQ. Wszystko zależy od $$$, które chcesz wydać.

Pozdrawiam
Remek


#3 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2416 postów

Napisano 20 kwiecień 2006 - 14:28

Kope lat, Pepe! :mellow: Niestety, w tym roku nie bedzie wspólnego promowania, gdyz my trochu w protiwpoloznu... :(
Stella w tej samej wielkosci jak twoja Daiwa bedzie w sam raz. Wydaje sie ze ten kolowrotek to skrzyzowanie k...y i mula - nie do za...nia.

#4 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 kwiecień 2006 - 14:31

Witaj Piotrze,
Pisanie, że znam świetnie ofertę Daiwy byłoby nieskromne i nie do końca prawdziwe ale na pstragi mogę Ci polecić 2 wędki z serii Powermesh o gramaturze 5 - 25g w długościach 2,4 i 2,7m.
Sam interesowałem się kijem na jazie i klenie o gramaturze 3-18 g i przy tej okazji zwróciłem uwagę na te wędki.
Generalnie świetne wędki za rozsądną cenę - tj. ok. 300 PLN - ale muszę do tej beczki miodu dodać łyżeczkę dźiegciu.
Dawniej symbol szkockiego ostu na blanku szedł w parze z bardzo starannym uzbrojeniem i wykończeniem produktów - w tej chwili wędki są zbrojone na dalekim wschodzie i niestety obowiązywać zaczęła teoria egzemplarza
Widziałem na stojaku w sklepie wędki w które nie powinny przejść kontroli jakości, także wybierając wędkę dla siebie bardzo starannie ją obejżyj - mimo, że to produkt Daiwy.
Pozdrawiam,
P.
P.S.
Dzięki za Twój wkład w zawartość moich pudełek z przynętami

#5 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 kwiecień 2006 - 14:39

Tak to jest jak się człowiek odrywa od pracy - prosiłeś o kołowrotek, a ja Ci wędki polecam :lol:
http://www.basspro.com/servlet/catalog.TextId?hvarTextId=744 66&hvarTarget=search&cmCat=SearchResults
A to mój typ na kołowrotek pstrągowy.
Pozdrawiam,
P.

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 kwiecień 2006 - 14:45

A ... waga Exist'a to jakieś 180g :mellow:

Pozdrawiam
Remek


#7 OFFLINE   Pepe

Pepe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów

Napisano 20 kwiecień 2006 - 14:46

Kuba - Stella nie wchodzi w rachubę. Raz że programowo nie mam zamiaru używać sprzętu Shimano a dwa (co ważniejsze) że miałem Stellę przez jakiś czas i się jej pozbyłem - WIELKI zawód!
Może jednak się nie znam ...

PP

#8 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 kwiecień 2006 - 15:06

Pepe,

Doradzilbym Ci Certate 2500.

Exist to kolekcjonerstwo. Dla sprzetowcow :D

Certate to b. dobry wybor.

http://daiwasports.co.uk/prodimages/2500.jpg

Guzu

#9 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 20 kwiecień 2006 - 15:13

@piotrek, CERTATE albo troche ubozsza, europejska, wersja INFINITY

#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 kwiecień 2006 - 15:14

szybki i po prostu najlepszy


Guzu, zareagowałem na ten ostatni wyraz :mellow:

Pozdrawiam
Remek


#11 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 kwiecień 2006 - 15:15

Pitt, obydwie są europejskie. A certate to nie infinity :mellow: tylko dwa różne kołowrotki.

Pozdrawiam
Remek


#12 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 kwiecień 2006 - 15:27

Certate jest świetny ale bardzo ciężko mi wytłumaczyć te 170$ różnicy pomiędzy nim a modelem Sol. Walory użytkowe bardzo zbliżone, więc za różnicę ja osobiście wolałbym zrobić inne wędkarskie zakupy.
Takie modele jak Stella w ofercie Shimano czy Certate ( dawniej Tournament) Daiwy to pewnego rodzaju biżuteria, wizytówka technologiczna firmy ale też bardzo sprytna przynęta na nas wędkarzy.
Nasuwa mi się porównanie pomiędzy Maybachem a Mercedesem S - to praktycznie ta sama technika - tyle, że Maybach ma wystrój wnętrza koreańskiej limuzyny i jest kilkakrotnie droższy
Ale skoro są na niego klienci...
Pozdrawiam,
P.

#13 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 kwiecień 2006 - 15:32

Sa fanatycy dla ktorych Made in Thailand na stopce SOL oznacza czerwona kartke :D

Certate to Certate...

Nie wiem jak to jest z autami... :unsure:

Guzu

#14 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 20 kwiecień 2006 - 15:34

@remek, kazdy wie swoje, ja wiem, ze najpierw byl infinity, w europie, a kawaleczek pozniej certate - ten nie tylko w europie ... natomiast infinity nie kupisz w usa ...
tak, ta sa rozne kolowrotki, tylko ze wcale nie tak rozne, przeczytaj sobie dokladnie katalog daiwy, przede wszystkim tabele i dane techniczne ;)

#15 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 kwiecień 2006 - 15:41

Ale Sol to o ile mi wiadomo 100% Japoniec...
Skoro nie znasz się na samochodach to może inny przykład.
Wyobraź sobie specjalną edycję np. Slidera albo Fatso - wyposażoną w pozłacane kotwice i pakowaną w skrzyneczki z drewna tekowego weścielane pluszem albo innym milutkim materiałem...
Do tego możemy dołączyć certyfikat z odręcznym autografem jakiejś żywej ikony wędkarstwa
Potroić cenę i skierować na rynek arabski czy amerykański :lol:
Niektórych dobrych produktów ludzie nie kupują czasem tylko dlatego , że są za tanie
P.

#16 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 kwiecień 2006 - 15:48

Explorator,

Jak chodzi o SOL :

http://www.tackletou...wtdsolspin.html

Na samochodach sie cos tam znam.
Ale nie trafiaja do mnie porownania. To mialem na mysli ;)

Co do skrzyneczki z tekowego drewna itd.

Stella Millenium, Team Daiwa Iso Custom Reels...

To sa te klimaty, Cerate to produkt uzytkowy. Pudelko kartonowe.

Certate a Infinity.

Sa bardzo zblizone do siebie, Infinity to taki odstrzal jak TD4 od Team Daiwa Sol. Tez na Europe itd. Sa roznice w szczegolach.

Guzu




#17 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2416 postów

Napisano 20 kwiecień 2006 - 16:00

... miałem Stellę przez jakiś czas i się jej pozbyłem - WIELKI zawód!

Niesamowite!! Nawet topowy model zszedl na psy :( Widac starsze byly za dobre, trzeba bylo spodlic...to ja juz tez sie znam.
Chociaz...a moze Ryobi? Zauber VIS-Zi, rzecz jasna nie Export Series <_< . W sam raz na pstrega (bo karaska to juz nie), testowany osobiscie i ten sie jeszcze byl nie spodlil. Jest jeszcze model Metaroyal, ale to chyba przesada...asknet go ma, jego spytam.

#18 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 20 kwiecień 2006 - 16:05

Witaj Pepe
Mam odmienne zdanie od kolegów. Uważam, że oprócz zwykłej korby powinieneś kupić sobie lekkiego niskoprofilowca na pstrągi.
http://www.japantackle.com/Daiwa_reels/Daiwa_liberto_pixy.ht m
Nie ukrywam, że oprócz zwykłej życzliwej rady mam w tym ukryty cel. W ostatnim wywiadzie z Remkiem wspominałeś, że przymierzacie się do castingowych woblerków na pstrągi. Osobiście jako wędkarz łowiący pstrągi na casting jestem zainteresowany takimi woblerkami. Uważam, że główny tester powinien mieć coś takiego na stojaku. Sądzę, że jeszcze wielu forumowiczów by się zainteresowało pstrągowymi woblerkami, które po prostu leeeecą i leeeecą.
Sam kołowrotek jest bardzo fajny, lekki i ma odpowiednią pojemność szpuli na średnie nizinne rzeczki pstrągowe w rodzaju Pasłęki. Testowałem wspomniany model na Bobrze i uważam go za bardzo miły i sympatyczny. jednocześnie jest to topowy model Daiwy dla tego rodzaju zastosowań. Świetnie współpracuje z lekką plecionką.

przesyłam wędkarskie pozdrowienia

#19 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 kwiecień 2006 - 16:08

http://www.tackletou...iwacertate.html
to porównaj Certate z Solem - wciąż nie widzę wytłumaczenia dla 170$ różnicy...
Po przekroczeniu pewnego progu wzrost jakości walorów użytkowych o 1% powoduje wzrost ceny o 100% - tylko czy to ma sens?
Ale przecież jakie się kupuje brylant to liczy się wielkość i szlif a nie takie przyziemne parametry jak cena
P.

#20 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 kwiecień 2006 - 16:16

SOL w Tackletour:
Performance A well performing reel though not quite as refined as the Certate

a

Pepe:

...po prostu najlepszy.

Mozna zrobic doszczetna analize, wypracowac optymalny, dla kazdego inny, wspolczynnik wartosci uzytkowych do ceny itd.

A tu chodzilo o wskazowke dla Pepe.

Ale jak SOL jest Thailand i jest not quite... to nie jest produktem o ktory pytal Piotr.

Guzu




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych