Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

DAIWA Luvias 2015 - opinie i porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 22 sierpień 2015 - 13:06

Poprzednik z roku 2012 byl bardzo udany, wiec chyba warto sie nastepca tez zainteresowac.
U Plata mozna juz przedplacac ;)

#42 OFFLINE   BGM

BGM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 22 sierpień 2015 - 13:16

tez sie mu przygladam uwaznie wysprzedalem daiwy a bez daiwy lowic sie nie da przynejmniej u mnie


  • popper lubi to

#43 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 28 sierpień 2015 - 11:37

Ceny nienacznie wyższe niż w przypadku modelu 2012, może tylko na początku mam nadzieje że juz niedługo spadną. Wygląd sprawa gustu, jednak mi bardziej sie podoba starszy model. Fajnie że będzie dostępny model DH.

 

 

 

 

 

A jak ktoś lubi świecidełka w tym roku wyszedł nowy Emeraldas:

 

 

Gdyby niesprzyjające warunki w postaci nieplanowanego remontu auta, spalonego laptopa i rozbitego aparatu na ostatniej wyprawie już by do mnie jechał...


Użytkownik gajosik edytował ten post 28 sierpień 2015 - 11:38


#44 OFFLINE   afro555

afro555

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • Lokalizacjawielkopolska
  • Imię:Waldemar

Napisano 17 październik 2015 - 10:20

Witam czy warto zakupić taki oto kołowrotek:

Daiwa luvias 2506H

proszę o opinie...



#45 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 17 październik 2015 - 10:24

warto albo nie warto, pytanie z bani i czysto subiektywne, pomijając fakt, że model dostępny od miesiąca



#46 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 17 październik 2015 - 10:37

warto albo nie warto, pytanie z bani i czysto subiektywne, pomijając fakt, że model dostępny od miesiąca

Na dodatek Kamilu że bez jakiejkolwiek informacji do czego ów młynek miał by służyć...



#47 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 17 październik 2015 - 16:42

Dostał automatyczny hamulec i podobne rozwiązania jak Exist, czyli pewnie znów będzie oferowany jako tańszy Exist.

#48 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 17 październik 2015 - 20:07

Witam czy warto zakupić taki oto kołowrotek:

Daiwa luvias 2506H

proszę o opinie...

 

Warto, warto



#49 OFFLINE   afro555

afro555

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • Lokalizacjawielkopolska
  • Imię:Waldemar

Napisano 17 październik 2015 - 20:10

Gdybym Go posiadał i wiedział do czego służy itp. itd to nie pytałbym o OPINIE na jego temat...



#50 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 17 październik 2015 - 20:23

Służy do nawijania linki. Wersje PE są typowo do plecionki.

#51 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 17 październik 2015 - 21:07

W rozmiarze 2004 warto na przykład do tego podpiąć  :) :



#52 OFFLINE   afro555

afro555

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • Lokalizacjawielkopolska
  • Imię:Waldemar

Napisano 17 październik 2015 - 22:14

W rozmiarze 2004 warto na przykład do tego podpiąć  :) :

Dzięki to pierwsza sensowna odpowiedź na moją prośbę



#53 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 18 październik 2015 - 01:25

Gdybym Go posiadał i wiedział do czego służy itp. itd to nie pytałbym o OPINIE na jego temat...

To pytasz się o konkretny model a nie wiesz do czego mógł by służyć???



#54 OFFLINE   afro555

afro555

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • Lokalizacjawielkopolska
  • Imię:Waldemar

Napisano 18 październik 2015 - 02:17

To pytasz się o konkretny model a nie wiesz do czego mógł by służyć???

Ok rozumiem... zapytam inaczej : Do czego służy,nadaje się,obsługuje,da radę,ogarnia,kręci,i w ogóle istnieje ten kołowrotek:Daiwa luvias 2506H?



#55 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 18 październik 2015 - 06:08

Dalej nic nie rozumiesz, to przykre...
  • pomidor babinicz lubi to

#56 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 10 listopad 2015 - 22:15

Nie wiem czy dobrze zrozumialem ale lepiej kupic Luvias 2500 niz 2506? Czy to samo tyczy sie kolowrotkow z seria TD XiA? Lepszy X 2500iA niz np X2506C. Pytam bo mam ochote przesiasc sie na troche bardziej blyszczaca maszyne ale nie chcialbym stracic na jakosci :) Zakladam tez ze X2506 dawalaby mi wieksze pole manewru przy wyborze nowej szpulki np typu R?



#57 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 933 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 listopad 2015 - 22:38

W tych starszych daiwach szpule 2506 z tego co wiem są to szpule płytkie.  A co do oznaczeń iA - C to prawdopodobnie chodzi o kabłąk z czego jest wykonany, ale mogę się mylić ;) 



#58 OFFLINE   K...k

K...k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 10 listopad 2015 - 23:31

Mateusz,
jest tak, jak piszesz. W oznaczeniach Tournamentów i Emblemów symbol "C" to najwyższa półka. Tak w skrócie: C=iA + kabłąk z rurki, a nie drutu.
2500, 2506, 2508 to symbole mówiące o pojemniści szpuli (przeważnie idzie za tym również moc hamulca). Szpula 2506 jest najpłytszą z tego towarzystwa.

Użytkownik K...k edytował ten post 10 listopad 2015 - 23:51


#59 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 11 listopad 2015 - 08:58

Mateusz,
jest tak, jak piszesz. W oznaczeniach Tournamentów i Emblemów symbol "C" to najwyższa półka. Tak w skrócie: C=iA + kabłąk z rurki, a nie drutu.
2500, 2506, 2508 to symbole mówiące o pojemniści szpuli (przeważnie idzie za tym również moc hamulca). Szpula 2506 jest najpłytszą z tego towarzystwa.

Coś pomieszałeś, symbol C to nie najwyższa półka tylko kabłąk z rurki, jak już najwyższa to Z, symbol iA to kabłąk z drutu.



#60 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 11 listopad 2015 - 10:12

Nie wiem czy dobrze zrozumialem ale lepiej kupic Luvias 2500 niz 2506? Czy to samo tyczy sie kolowrotkow z seria TD XiA? Lepszy X 2500iA niz np X2506C. Pytam bo mam ochote przesiasc sie na troche bardziej blyszczaca maszyne ale nie chcialbym stracic na jakosci :) Zakladam tez ze X2506 dawalaby mi wieksze pole manewru przy wyborze nowej szpulki np typu R?

 

TDX z generacji iA to praktycznie turek Z iA z ta roznica, ze nie ma lozysk na walku, ale za to posiada nieco bardziej finezyjna szpule i knob nie T a I.

TDX2506C da Ci wieksze pole manewru chocby w aspekcie komatybilnosci szpul  ( zorro wyzej juz to wyjasnil)

TDX2506 nie bylo jeszcze w generacjach iA. TD w generacji iA byly, ale z poziomem wypasu tylko S i odpowiadaly nieco polepszonym emblema X i byly oznaczane jak TD-S2500iA.

Trudno powiedziec ktory bedzie dla Ciebie lepszy, bo i TDXiA jest zbudowana na klasycznym korpusie tournamenta, a TDX2506C juz na finezyjnym, TDX2506C ma tez lzejsza szpule ( min. azurowana). Na tych finezyjnych korpusach co TDX2506C/2004C jest ogromna linia kolowrotkow z roznym poziomem wypasienia.

Mozna by zaczac wyliczanke od czerwonego fuego, luviasa, wspomnianych TD-X2506/2004C, aegis, gekkabijis, ignis,emeraldas, tournament airrty,  TD iTO, Aoi i naturalnie na TD-Z 2506/2004C konczac, wplatujac jeszcze niektore silver creeki w poszczegolna wyliczanke.

 

W tych starszych daiwach szpule 2506 z tego co wiem są to szpule płytkie.  A co do oznaczeń iA - C to prawdopodobnie chodzi o kabłąk z czego jest wykonany, ale mogę się mylić ;)

W daiwie rozmiar 2506 i 2004 to nieco inna linia kolowrotkow niz klasyczne 2500. To prawda, ze szpule takie sa plytkie ( choc przeciez w klasycznym rozmiarze 2500 tez sa naturalnie szpule plytkie i to jest oznaczane litera S tj. np: tournamentX2500SiA

 

iA  ( czy w emblemamch czy turkach )to pierwsza generacja (kompletnie przebudowana po kultowej iT) ktora swoj posow szpuli opiera na wodziku, ktory nie ma dwoch klasycznych prowadnic w postaci pretow, a specjalnie wyprofilowana i dostosowana obudowe po ktorej ow wodzic sie porusza.

Generacja kolejna po iA czyli C bebechy w zasadzie ma identyczne ( zarowno dotyczy to emblemow iA/C i tournamentowiA/C)

roznica sprowadza sie glownie do tego rurkowego kablaka w generacji C.

W tournamentach C wystepuja min. jeszcze drobne roznice w konstrukcji rotora ( choc sa oczywiscie kompatybilne) w C jest ramie jest nieco przebudowane, nowsze, nieco lzejsze.  W turkach ZC w odroznieniu od tournamentow ZiA jest jeszcze roznica w materiale obudowy. Nie chce mi sie grzebac w necie, a istotnych roznic w tym temacie dokladnie nie pamietam.

Mateusz,
jest tak, jak piszesz. W oznaczeniach Tournamentów i Emblemów symbol "C" to najwyższa półka. Tak w skrócie: C=iA + kabłąk z rurki, a nie drutu.
2500, 2506, 2508 to symbole mówiące o pojemniści szpuli (przeważnie idzie za tym również moc hamulca). Szpula 2506 jest najpłytszą z tego towarzystwa.

Najwyzsza polka przyjacielu, a w zasadzie najbardziej wypasiony model z poszczegolnych generacji w daiwie nosi zawsze symbol Z, nizej sa X, a jeszcze nizej S. (wyjatkiem sa starsze tournamenty oznaczone jako "EX"i "EXi" ktore byly jeszcze przed generacja turkow "i" oraz "iT" )

iA oraz C to zaledwie dwie generacje emblemow i tournamentow, TD a wprowadzaja powszechny zamet jakby ichy bylo kilkanascie ;)

A  topowych generacji tournamentow daiwa miala zaledwie kilka jak EX, EXi, i, iT, iA i ostatnia tj. C.


Użytkownik blackabyss edytował ten post 11 listopad 2015 - 10:44

  • PaPaDaNcE i Luckyguliver lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych