Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

problem z 40+


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 06 maj 2010 - 07:20

dzieje mi się coś dziwnego z rozbiegówką co mam zrobić na pewno trzeba uciąć i wywalić ten kawałek ale co dalej ??

Załączone pliki



#2 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 06 maj 2010 - 07:23

a przyczyna to chyba to ??


co dalej panowie ciąć linkę zarabiać na rurki termokurczliwe a z kołowrotkiem ?? szlif jakims drobnym okrągłym pilnikiem ?

Załączone pliki



#3 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 06 maj 2010 - 07:51

wygląda że pękł płaszcz wokół rdzenia i się zsunął
Podsuń go delikatnie do góry - powinno się udać, tak aby zlikwidować szczelinę z foto1 i łuczek z foto 2. Pamiętaj że w drugą stronę tez się rozsunął. Powinno się +- zejść, z mały odstępem. Wtedy... wziąłbym trochę dwuskładnikowej żywicy i to zalepił, choć najlepszy byłby elastyczny klej do neoprenów w stylu aquasure. Powinno robić?

#4 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 06 maj 2010 - 08:00

coś takiego jest na długości około 3 metrów :D myślisz ze te wcięcia na kołowrotku to przez to ??

#5 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 06 maj 2010 - 08:13

Tak jak pisałem wczoraj - sądzę że praprzyczyną było przydeptanie linki na kamieniach czy coś takiego, a rowki na rancie tylko pomogły...

#6 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 06 maj 2010 - 08:14

ciąć i zarabiać ??

#7 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 maj 2010 - 20:22

Ja ostatnio przyszyłem (pętelki)drugi koniec runningu od 40+ z głowicą pływającąfirmy SA plecionką. Działa!

#8 OFFLINE   Adamus

Adamus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 06 maj 2010 - 21:26

Myślę że głównym powodem jest to że linka najzwyczajniej się zleżała poprzez niewłaściwe przechowywanie a użytkowanie dopełniło reszty.
Zresztą Airflo to takie sobie linki.
Trzeba kupić nową linkę.

#9 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 06 maj 2010 - 21:52

Myślę że głównym powodem jest to że linka najzwyczajniej się zleżała poprzez niewłaściwe przechowywanie a użytkowanie dopełniło reszty.
Zresztą Airflo to takie sobie linki.
Trzeba kupić nową linkę.

Linka kupiona w Glasgow Angling Centre, jednym z największych netowych sklepów na wyspach, z gigantycznym obrotem towarem. Linka nowej generacji, która chyba nie tak dawno temu weszła do sprzedaży.
Różnych 40+ używam chwilę i są ok.
Co jest alternatywą - Rio?


#10 OFFLINE   Adamus

Adamus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 06 maj 2010 - 22:46

Orvis, Scientific Anglers.
Jeśli chodzi o Airflo, to miałem kiedyś linkę Depth Finder 300gr i jej głowica została na zaczepie w Łebie przy żyłce 0,35 na przyponie, nie wytrzymało połączenie głowicy z linką rzutowa (nowa linka pierwszy raz na wodzie) to nie powinno się nigdy zdarzyć, przerobiłem też parę innych linek tej firmy i żadna nie powaliła mnie swoimi właściwościami.
To rozwarstwienie linki jakie jest na zdjęciach kolegi Szpiegu świadczy o niewystarczającym zgrzaniu rdzenia linki z otuliną, które na pewno nie powstało z winny użytkownika, linka może pęknąć (otulina) ale nie rozłazić się jakby przechodziła wylinkę.
Ale oczywiście to moja subiektywna opinia.

#11 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 06 maj 2010 - 23:08

Dobrze Szpiegu,ze wrzuciłeś tę informację.
Kiedyś,jedną z pierwszych linek małem Airflo i właśnie taki coś mi się z nią działo.
Ostatnio dość dużo jest o 40+ i mnie zainteresowała.Przede wszystkim kusiła ceną i podobno łatwością i odległością rzutów.
Choć nikt nie zdeklarował się na jaką odległość można posłać muchę przy pomocy tej linki.
Dobrze ,ze sie nie pośpieszyłem z zakupem.
Wolę wydać 2 razy wiecej za linkę(np. Rio)i mieć spokój.


#12 OFFLINE   flytier

flytier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaMadison (Wiscosnin)

Napisano 07 maj 2010 - 03:38

Linka kupiona w Glasgow Angling Centre, jednym z największych netowych sklepów na wyspach, z gigantycznym obrotem towarem. Linka nowej generacji, która chyba nie tak dawno temu weszła do sprzedaży.
Różnych 40+ używam chwilę i są ok.
Co jest alternatywą - Rio?

Ja uzywam tylko linek Rio i jestem pod ich wrazeniem. Wczesniej uzywalem Orvisa, Cortland i Airflo. Szukalem,az znalazlem. Rio Gold swietnie wspolgra z moimi kijami.

#13 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 07 maj 2010 - 07:28

tą 40+ smigam już ze 3 miesiące i było wszystko ok czemu nie robiło to się wcześniej tylko teraz tez nie wiem wydaje mi się, że to przez te wcięcia na kołowrotku szlak ją trafił kant jest dość ostry i pociągnięcie po tym wcięciu powoduje robienie się spirali wczoraj zwinąłem tak żyłkę 0,25 w sprężynkę :D

poza tym 40+ nawet dla takiej zieleniny muchowej jak ja jest super, pozwala nieźle machnąć

#14 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 07 maj 2010 - 08:47

-airflo daj e 5 lat gwarancji, więc w razie czego możemy to szpiegu odesłać
-SA ssie ośle ballsy :mellow: , niedawno dopiero 1 raz kupiłem ich dobrą linkę, poprzednie - szczupakowe i głowice którymi rzucałem to jakaś porażka zupełna była, podobnie jak pstrągowe intermedium...
-RIO robi świetne linki... tylko ecipeci też kosztują sporo
-odległości osiągane 40+ są naprawdę imponujące, bez większych problemów wyrzuca się 2x głowicę, czyli głowica plus jej dwukrotna długość runningu. Dodatkowo cięższe modele bardzo dobrze robią jako linki do wielkich much. Jestem pod wielkim wrażeniem ostatnio kupionej 40+ Cold Saltwater #10

#15 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 07 maj 2010 - 09:10

piszesz kuba ze głowica plus jej dwie długości jak ty to robisz duzo wywalasz przy wymachach głowicy przed kij zeby zrobić takie odległości ??

#16 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 07 maj 2010 - 09:22

Cała głowica za szytówką plus jakieś 10cm runningu, żeby móc double haul zrobić bez zahaczania łączeniem o przelotkę szczytową...

#17 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 07 maj 2010 - 15:33

Standerus-a orientujesz się jak wyglada serwic linek Airflo u polskiego dystrybutora?
Jeżeli nawet uwzgladniają zakupione linki na wyspach,to takie Szpiegowe uszkodzenie potraktują jako mechaniczne,wiec nie podlegające gwarancji.
Dystrybutor to chyba ten sam co ma Winstona,a wiem ze z nimi jest problem.Niestety w Polsce zawsze jest pięknie do czasu zakupu.Po zakupie mają ciebie poniżej pleców.

#18 OFFLINE   lipion

lipion

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaDorset

Napisano 07 maj 2010 - 17:35

Hmm....ja mam sentyment do Cortlanda....ktoś napisał że +40-stką łowi już TRZY MIESIĄCE i nic.... ja Lazer Line łowiłem cztery lata zanim wreszcie pękł, a właściwie zanim dał się przerwać na zaczepie...A poza tym na żadnej nie spotkałem tak gładkiej i śliskiej powierzchni jak na tym Cortlandzie. Co do odległości rzutów głowicą, to nie żaden wyjątek. Jeśli dobrze zgrana z wędziskiem to raczej kwestia techniki rzucania niż głowicy.

#19 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 11 maj 2010 - 22:15

To ja mam zupełnie inne spostrzeżenia odnośnie szczupakowej #10 SA (pike&muskie).
Ja jestem wielce rad z zakupu a z katapultowaniem szczurów nie mam problemu żadnego. O trwałości będę mógł coś napisać za 2-3 lata.


#20 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 17 maj 2010 - 07:32

A co powiecie na to ?
40+ sinking w 3 klasie po lekkim pociągnięciu na zaczepie z trzcinki

Załączone pliki

  • Załączony plik  011.jpg   40,62 KB   393 Ilość pobrań
  • Załączony plik  012.jpg   63,31 KB   390 Ilość pobrań





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych