Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FOLIA HOLOGRAFICZNA- GDZIE KUPIĆ ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   krzysju

krzysju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 23 grudzień 2016 - 18:46

Polecam folię transferową.

Klei się "specjalnym " klejem dostępnym np w sklepie kosmetycznym.

Przez to że ta folia jest cieniutka , bardzo ładnie kryje ją lakier bezbarwny.



#42 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 23 grudzień 2016 - 19:00

Najwiekszym paradoksem jest to, że w temacie wypowiadają się osoby mające z tematem nie wiele wspólnego. Nie uważam się za alfę i omegę, ale jak czegoś nie wiem, to siedzę cicho na tyłku i się nie odzywam, a nie próbuję na siłę wciskać całemu światu swoje teorie i przemyślenia. Robienie się na specjalistę w każdej dziedzinie często odnosi zupełnie odwrotny odbiór...

Witam

 

Ho hoo..widzę jakieś osobiste wycieczki.Niepotrzebnie.

 

Ja jak czegoś nie wiem to staram się dowiedzieć.Nawet zadając kłopotliwe pytania.Nawet podważając czyjąś wiedzę(lub teorie).Taki już jestem hahaha

 

Wracając do hologramów.

 

Mgła może być przykładem mętnej wody.Czy nie używając źródła światła(latarki) lecz tylko zwierciadełka(kamizelka odblaskowa) będziemy lepiej widoczni we mgle????Oczywiście dla kierowcy który nie używa reflektorów.

Bo wędkarz nie świeci na przynętę...

 

Pozdrawiam - Romek


  • cyprys19 lubi to

#43 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 23 grudzień 2016 - 19:37

Nie znam się na foli holo dlatego nie zabieram głosu....Ale wydaje mi się że porównywanie mgły do mętnej wody nie jest zbyt trafne... Światło słoneczne inaczej rozchodzi się we mgle
a inaczej w wodzie. Kolejna sprawa jakim cudem kierowca jadąc we mgle ma nie używać świateł to głupota i stwarzanie niebezpieczeństwa na drodze;-) :-D :-P

Wysłane z mojego Sony Xperia za pomocą Taptalka

Użytkownik Qcyk edytował ten post 23 grudzień 2016 - 20:19


#44 ONLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 grudzień 2016 - 20:20

Romek, dlaczego twierdzisz, ze osobiste wycieczki? Nic do Ciebie nie mam ale zauważyłem, ze notorycznie próbujesz udowadniać, ze coś jest czarne chociaż wszyscy twierdzą, że jest białe...
Tak jak w powyższym przypadku, najpierw twierdzisz, ze folia holo to w ogóle jest do kitu, nie działa i nie pasuje do hand made, poddając to za pewnik. Później już się tłumaczysz, że chćesz się czegoś dowiedzieć i zadajesz kłopotliwe pytania- co by to nie znaczyło... Niczyjej wiedzy tu nie podważasz, bo wypisujesz poprostu bzdury bez pokrycia. Podejrzewam, że nigdy nie zrobiłeś woblera w folii holo, o ile w ogóle robiłeś w jakiejś folii i próbujesz tu udowadniać wyższość wobkow malowanych w czterech podstawowych barwach nad zdobieniem przy którym naprawdę trźeba mieć trochę pojęcia i doświadczenia.
Romku, moja sugestia jest taka, o ile mogę Ci coś sugerować- załóż własny wątek w dziale LB, pokazuj swoje woblery i dziel się z wszystkimi swoimi cennymi radami i przemyśleniami. Ja chętnie popatrzę i poczytam. Pozdrawiam.
  • rybson lubi to

#45 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 23 grudzień 2016 - 20:49

"A swoją drogą - niezbyt mi pasuje na ręcznie malowanych woblerach tego typu folia.Zatraca się przez to właśnie własną indywidualność.

A wobki przypominają te robione maszynowo.

A czy to podnosi skuteczność przynęt??"

 

Napisałem nie więcej  i nie mniej to co powyżej...Mi nie pasuje.

 

O ile brokat i owszem,to już folia nie.Brokatu możesz dać mniej,więcej,wymieszać kolory.Folia jest z matrycy.Koniec - nie ma miejsca na indywidualność.

 

" Niczyjej wiedzy tu nie podważasz, bo wypisujesz poprostu bzdury bez pokrycia."

 

Lubię argumenty - masz jakiś? Bo to powyżej to żaden argument.

 

 "próbujesz tu udowadniać wyższość wobkow malowanych w czterech podstawowych barwach nad zdobieniem przy którym naprawdę trźeba mieć trochę pojęcia i doświadczenia."

 

Nic nie próbuję udowodnić nikomu..Ani o czterech ani o czterdziestu nawet barwach hahahaha.

Pojęcie to rzecz względna a doświadczenie można zdobyć...

 

Argumenty poproszę....

 

Jeszcze raz....skoro woda jest mało przejrzysta to co tak naprawdę daje zdobienie błyszczącymi elementami?Na jaką odległość zwiększy się potencjalne odbicie światła jeśli przejrzystość wody wynosi np. 10 cm???


  • shogun lubi to

#46 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 23 grudzień 2016 - 21:33

(...)

Argumenty poproszę....

 

Jeszcze raz....skoro woda jest mało przejrzysta to co tak naprawdę daje zdobienie błyszczącymi elementami?Na jaką odległość zwiększy się potencjalne odbicie światła jeśli przejrzystość wody wynosi np. 10 cm???

 

:)

Nad wywody teoretyków typu "nie znam się, ale się wypowiem", przedkładam wiedzę empiryczną. A te wskazują wyraźnie, że to działa. I nie obchodzą mnie teorie, że nie powinno ;)

 

Koledzy. Mamy tutaj wymieniać się doświadczeniami. Tytuł wątku jest, jaki jest. Koledzy przekonani o tym, że folia holograficzna jest be i nie powinna być stosowana w ozdabianiu woblerów, powinni skorzystać z wielkiej szansy, jaką jest niezabieranie tutaj głosu. Niech w tym wątku wypowiadają się osoby, które są nim zainteresowane. Mające coś sensownego do wniesienia. Wiedzę, nie domniemania.


  • G_rzegorz i patzaw26 lubią to

#47 OFFLINE   mikrobajt

mikrobajt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Kazimierz

Napisano 24 grudzień 2016 - 00:46

Folia holograficzna najbardziej przypomina rybią łuskę może też być brokat a jeszcze lepszy pyłek . Sprawdza się zarówno w wodzie mętnej jak i kryształowo czystej. Tylko że w mętnej wodzie sprawdzi się do woblerów  pracujących w strefie działania promieni słonecznych na takie ryby jak kleń ,boleń  ale żadna ryba drapieżna nie pogardzi małą uklejką przepływającą koło jej pyska w płytszych częściach łowiska . Ale maiłem też ataki samej uklei na najmniejsze wersje woblerów z folią holograficzną. Co do łowisk z czystą wodą i woblerów z folią holograficzną to niema co się rozpisywać woblery japońskich marek mówią same za siebie. Jest jeszcze folia transferowa dająca efekt hologramu ale można też woblera oklejonego folią aluminiową i naniesieniu wszystkich szczegółów po 2 warstwie lakieru bezbarwnego dać folie transferowa ale transparentną dającą efekt hologramu mieniącego się wszystkimi barwami tęczy. A żeby hologram nie był tak błyszczący wystarczy zabarwić lakier bezbarwny barwnikiem aby stał się transparentny i takim lakierem pokryć woblera z naniesionym hologramem. Dla mnie woblery z folią holograficzną to podstawowe przynęty na klenia i bolenia a w górskich rzekach też na pstrągi. Z resztą woblery z folią holograficzna są moimi głównymi przynętami od przeszło 15 lat.



#48 OFFLINE   Dim3n

Dim3n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaDęblin
  • Imię:Damian

Napisano 28 grudzień 2016 - 00:02

Panowie co sądzicie i takie foli http://www.hologram-...roup.php?id=116 i nagrzewanie ją suszarką lub opalarka. Działanie coś na zasadzie oklejania lamp w samochodzie.
  • rybson lubi to

#49 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 04 październik 2017 - 09:42

najlepszym sposobem to chyba będzie malowanie lakierem hologram szybko i przyjemnie a efekt ten sam.


  • Bolen30 lubi to

#50 OFFLINE   rzecznymuł

rzecznymuł

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • Lokalizacjawlkp
  • Imię:Daniel

Napisano 29 styczeń 2019 - 19:41

Polecam folię transferową.

Klei się "specjalnym " klejem dostępnym np w sklepie kosmetycznym.

Przez to że ta folia jest cieniutka , bardzo ładnie kryje ją lakier bezbarwny.

Czy naniesioną folię transferową można pokryć bezpiecznie lakierem poliuretanowym Hartzlack?



#51 OFFLINE   Sambor

Sambor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 805 postów
  • LokalizacjaSmołdzino
  • Imię:Przemek

Napisano 29 styczeń 2019 - 20:10

Nie bo się zmarszczy ;) polecam lakier akrylowy np 3v3 


  • Jarasszy lubi to

#52 OFFLINE   Zybi81

Zybi81

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Z

Napisano 29 styczeń 2019 - 21:34

Czy naniesioną folię transferową można pokryć bezpiecznie lakierem poliuretanowym Hartzlack?

A spróbuj 1 warstwę nałożyć natryskowo, taki cieniutki film. Ja tak robie z domaluxem extra hard bo jak lakieruje zanurzeniowo to żre mi się z farbami. Wystarczy 1 raz ale ważne aby lakier sie "zlał" po 24h już lakieruje zanurzeniowo i nie ma problemu.
Przy tanich farbach w sprayu ten sposob działa. Rozrabiam lakier 50/50 z rozpuszczalnikiem.

Użytkownik Zybi81 edytował ten post 29 styczeń 2019 - 21:38


#53 OFFLINE   krzysju

krzysju

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 30 styczeń 2019 - 10:32

Ja to kryję  zwykłym przeźroczystym lakierem akrylowym .

Mam taki z Obi -> V33 Lakier do mebli i boazerii satyna bezbarwny 250 ml.

Tak samo robię z brokatem : warstwa lakieru akrylowego bezbarwnego  i na mokry sypię brokat.

 

Potem na to  Hartzlack.

Nie ma żadnych komplikacji.


  • eRKa lubi to

#54 OFFLINE   rzecznymuł

rzecznymuł

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • Lokalizacjawlkp
  • Imię:Daniel

Napisano 30 styczeń 2019 - 10:48

Dzięki za podpowiedzi, z czystej ciekawości zakupiłem próbki foli transferowej holograficznej u Myfrienda i chcę spróbować nałożyć ją na slidery. 


Użytkownik rzecznymuł edytował ten post 30 styczeń 2019 - 11:10


#55 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 30 styczeń 2019 - 11:39

Gdyby ktoś miał nadmiar foli holograficznej , chętnie odkupie . Jakiś kontakt , adres .... etc. też mile widziany 



#56 OFFLINE   migdau

migdau

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria
  • Imię:Grzesiek

Napisano 02 luty 2019 - 20:28

Ja ostatnio widziałem w Pepco. Jako taśma.

Załączone pliki


Użytkownik migdau edytował ten post 02 luty 2019 - 20:37

  • woblery z Bielska, Little Wing, G_rzegorz i 1 inna osoba lubią to

#57 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 04 luty 2019 - 13:55

Niestety tej u mnie brak.

Były tylko jakieś inne (4 w zestawie i nie wszystkie holo) jednak bardzo wąskie, więc dla mnie nieprzydatne.

Rzucę okiem w innych miastach jak będę :D



#58 OFFLINE   migdau

migdau

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria
  • Imię:Grzesiek

Napisano 04 luty 2019 - 14:00

Te mają koło 2cm szerokości.



#59 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 04 luty 2019 - 14:13

No tak wyglądają. Te co ja natomiast widziałem to może z centymetr.



#60 OFFLINE   scca

scca

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 164 postów

Napisano 04 luty 2019 - 16:12

Mam i ja... Rolka ma 2,3cm są w stałej sprzedaży w PepcoOczywiście samoprzylepne, ale oczywiście jak każde holo jest problematyczne na powierzchniach półokrągłych, na płaszczyźnie super
Za te pieniądze warto62e8cd1f26e95cd68a9110bfef28b661.jpg

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
  • Little Wing lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych