Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Biomaster 4000 FB vs Sustain 4000 FG


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 19 marzec 2016 - 16:42

No stronie niemieckiego sklepu tez tak było i odpisali mi ze to gwarancja dostępnosci części... Był Rarek w promocji i mnie zaciekawiło. Młynek za 5 stówek i 10 lat gwarancji :-) faajnie by było :-)

Użytkownik przemow edytował ten post 19 marzec 2016 - 16:44


#42 OFFLINE   piotrcarp

piotrcarp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaLippstadt
  • Imię:piotr
  • Nazwisko:kaftan

Napisano 05 kwiecień 2016 - 20:58

No i po przestudiowaniu tematu kupilem Biomka 4000fb. Bylem z nim troche porzucac i powiem ze fajnie sie nim kreci.Kolowrotek raczej dobrze nasmarowany bo jest cichy.  Po kilku wypadach sprawdze jak tam wyglada od srodka i wstawie jakies fotki ;)



#43 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 05 kwiecień 2016 - 22:32

No i po przestudiowaniu tematu kupilem Biomka 4000fb. Bylem z nim troche porzucac i powiem ze fajnie sie nim kreci.Kolowrotek raczej dobrze nasmarowany bo jest cichy.  Po kilku wypadach sprawdze jak tam wyglada od srodka i wstawie jakies fotki ;)

 

Będziesz zadowolony z wyboru, mam mniejszy model i po pierwszym sezonie kręcenia jestem bardzo zadowolony. Trochę z próżności kupiłem nowego TP i po kilku łowieniach nie tylko nie widzę różnicy w pracy tych kręciołków, a nawet śmiem twierdzić, że Biomek kręci lepiej, użyję nawet kultowego zwrotu - ma bardziej maślaną pracę. Oczywiście to subiektywna opinia i nie polemizuję z jakością wykonania elementów mechanizmów, użytych materiałów i tzw. trwałością. Niemniej jednak jestem na tyle zadowolony z Biomka, że zamiast TP SW 4000 wybrałem odpowiednik z Biomaster. 

 

Pozdrawiam !


  • sajdol1 i pawello lubią to

#44 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15583 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 kwiecień 2016 - 22:38

Będziesz zadowolony z wyboru, mam mniejszy model i po pierwszym sezonie kręcenia jestem bardzo zadowolony. Trochę z próżności kupiłem nowego TP i po kilku łowieniach nie tylko nie widzę różnicy w pracy tych kręciołków, a nawet śmiem twierdzić, że Biomek kręci lepiej, użyję nawet kultowego zwrotu - ma bardziej maślaną pracę. Oczywiście to subiektywna opinia i nie polemizuję z jakością wykonania elementów mechanizmów, użytych materiałów i tzw. trwałością. Niemniej jednak jestem na tyle zadowolony z Biomka, że zamiast TP SW 4000 wybrałem odpowiednik z Biomaster. 

 

Pozdrawiam !

Ja podobnie. Miałem Twinka 2011 i Biomka. Nie widziałem specjalnej różnicy a w cenie przepaść. Został Biomek.



#45 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 07 kwiecień 2016 - 20:03

A ja powiem, że porównywałem biomka z jeszcze droższym kołowrotkiem niż tp i biomek wygrał :)

Dodatkowo wymieniając szpulę i korbę od rarenium fb robi się z 305g (katalogowo 295g) 285g. a z rozmiaru 2500/3000 z 265g robi się 240g.



#46 OFFLINE   grisha

grisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:po ojcu

Napisano 07 kwiecień 2016 - 21:10

Ale w czym wygrał poza wagą ? Możesz opisać swoje spostrzeżenia i co było tym droższym modelem od TP ? :)



#47 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 08 kwiecień 2016 - 06:57

Ale w czym wygrał poza wagą ? Możesz opisać swoje spostrzeżenia i co było tym droższym modelem od TP ? :)

 

Wagą przegrał bo jest cięższy. Jakbym napisał co to za kołowrotek to większość jerkbaita by mnie do psychiatryka wysłała :)

Co prawda przełożenie ciut wyższe w tym :ph34r:   kołowrotku....... ale rozmiar 4000 do czegoś zobowiązuje. Róznica jest zbyt duża wg. mnie ...o cenie nie wspominając. Na biomku po prostu żadna przyneta nie robi wrażenia. Czy założysz 30cm szczupakową gumę czy  poślesz w nurt wielkiego trzepaka ....no problem......kręci lekko i płynnie.


Użytkownik sajdol1 edytował ten post 08 kwiecień 2016 - 07:00

  • grisha lubi to

#48 OFFLINE   grisha

grisha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:po ojcu

Napisano 08 kwiecień 2016 - 07:20

Domyślam się, że chodzi zapewne o s.... no ale "tu" nie wypada o tym młynku źle pisać ;) Biomaster tak jakoś zawsze był przeze mnie pomijany. Szło się lekko ciut wyżej lub niżej no i raczej tak już pozostanie bo dość mam już szukania złotych środków, kupowania i sprzedawania ze stratą kasy :)



#49 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 08 kwiecień 2016 - 08:26

Myślę, że największym problemem biomastera jest ten nieszczęsny napis MALEZJA. Gdyby nie to, to znacznie szersze grono jerkbaitowców by go doceniło.

Jeśli chodzi o szukanie złotych środków to masz rację. Ja wybrałem tą drogę licząc się ze stratami ale doszedłem do wniosku, że dopóki sam nie przetestuję to nie będę wiedział. Na forach zbyt mało jest wiarygodnych informacji a przynajmniej ciężko je wyłapać.Poza tym każdy ma inne odczucia. A dziękuję bardzo za opinie typu "świetny kołowrotek, kolega kolegi ma i jest zadowolony".


Użytkownik sajdol1 edytował ten post 08 kwiecień 2016 - 08:27


#50 OFFLINE   BGM

BGM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 08 kwiecień 2016 - 11:11

mialkem okazje w tamtym roku polowic  nowym tp i biomasterem jak dla mnie praca biomka lepsza modele 2500 glowkami do ok 15g w zimie kupilem c2000s  biomka ale juz tak kolorowo nie bylo zamienilem mu korbke z tp 2000 na troche wieksza jest lepiej ale nie to na co oczekiwalem



#51 OFFLINE   piotrcarp

piotrcarp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaLippstadt
  • Imię:piotr
  • Nazwisko:kaftan

Napisano 13 kwiecień 2016 - 20:37

Tak wyglada od srodka moj Biomek 4000fb moze sie komus przyda ;) I nawet smaru tym razem nie oszczedzali :)

Załączone pliki



#52 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 13 kwiecień 2016 - 20:51

Ja mam Biomka 3000FB . Gdy go kupiłem , to po otwarciu stwierdziłem , że chyba był pominięty jeden z punktów na taśmie produkcyjnej  :)  :D . Ten gdzie się smaruje młynki. Nawet nie było jednego ATOMU smaru!!! , nie mówiąc o oszczędnym smarowaniu - tylko przeoliwiony. Chodził bardzo dobrze ,ale z takim smarowaniem ,długo by chyba nie wydolił. Czyli co egzemplarz to niewiadoma  ;)  :)



#53 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 20 sierpień 2017 - 08:59

Używa ktoś Biomka 4000FB i Sustain 4000FG?Może ktoś opisać wrażenia?



#54 OFFLINE   Kuba (50cm+Perch Tracker)

Kuba (50cm+Perch Tracker)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 20 sierpień 2017 - 12:05

Trochę mnie intrygują opinie na temat Biomastera 4000FB jako kołowrotka, na którym duże, stawiające spory opór w wodzie przynęty nie robią żadnego wrażenia. Nie używałem 4000FB ale od początku sezonu kręcę 2500FB przy okoniówce. Kołowrotek bardzo przyjemny w użytkowaniu, kręci gładko i cicho...ale tylko przy przynętach, które stawiają b.mały opór (gumki do 6-7cm na główkach 2-7g, najmniejsze Salmo Minnow itp.).  Już w momencie ściągania Horneta 3,5cm kołowrotek zaczyna przemawiać, czytaj postukiwać. Wczoraj w ramach testu założyłem Rapale Husky Jerk 08 i biomasterek akustycznie dawał do zrozumienia, że to dla niego już zdecydowanie zbyt wiele- stuki puki intensywne. Ciekawi mnie ta niska granica "tolerancji" bo np. ta rapalka to nie jest jeszcze jakiś mocno "oporowy" wobler nawet dla kołowrotka tej wiekości. Dodam, że kołowrotek nie był smarowany od czasu zakupu, ma za sobą jakieś 20-30 krótkich wypadów.

Chętnie bym się dowiedział jak to wygląda u innych, w małych i większych egzemplarzach FB.



#55 OFFLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 06 wrzesień 2017 - 09:49

Mam rozmiar 4000. Byl smarowany po kilku wypadach. W tym roku od maja to moj glowny mlynek do wszystkiego wiślanego czyli woblery od malych po sandaczowe i jakies sdr. Do bolenia na sterowce i bezsterowce po prawie 20 gram oraz do gum z glowkami max 16 w tym sezonie jak narazie. Nie widze zadnych stukow nic nie szumi praca moim zdaniem wzorowa. Hamulec tez. Najwieksza ryba karp ponad 15 kg wyjechal w miare normalnie.
  • Kuba (50cm+Perch Tracker) lubi to

#56 OFFLINE   Patron

Patron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaIrlandia
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Bochunewicz

Napisano 06 wrzesień 2017 - 16:41

Tez posiadam rozmiar 4000.Kupiony jako uzywany ponoc nie rozkrecany.U mnie wspolpracuje przedewszystkim z gumami na glowkach do 25gr.Tez nie zauwazylem nic niepokojacego.Bardzo fajny mlynek za rozsadne pieniadze.
Pozdrawiam

#57 OFFLINE   trolinka666

trolinka666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Bartek

Napisano 22 listopad 2017 - 13:35

Witam, mam mały dylemat.Zastanawiam się nad kupnem kołowrotka.
Biomaster 4000 fb czy może Sustain również 4000. Głównie pod obrotówki 3 i 4, wobki do 12 cm i gumisie do 5 cali plus do 20 g ołowiu. Łowisko głównie Bug. Bardziej interesują mnie opinie o Sustainie ponieważ jednego Biomastera już mam, a może ktoś łowił jednym i drugim?
Znalazłem jeszcze Ultegrę Advance Jdm,też się nad nią zastanawiam.
Może ktoś coś podpowie? 😀

#58 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 listopad 2017 - 15:22

http://jerkbait.pl/t...biomaster-4000/

http://jerkbait.pl/t...aster-4000-jdm/

http://jerkbait.pl/t...ano-sustain-fg/

http://jerkbait.pl/t...w-spiningowych/


  • Piotrek Milupa lubi to

#59 OFFLINE   trolinka666

trolinka666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Bartek

Napisano 22 listopad 2017 - 15:42

Dzięki 😀

#60 OFFLINE   rubiksfishing

rubiksfishing

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Karol

Napisano 23 listopad 2017 - 20:37

Sustain 4000 wpadł w moje ręce i będzie tyrał w akompaniamencie szczupaków. Kołowrotki mają róże cechy, które zdobywają serce wędkarzy - moim zdaniem w tym modelu dźwięk hamulca jest nie do podrobienia... poezja! ;) 

Załączone pliki


  • laserro i zielan lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych