Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Exist czy Shimano Stella...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
429 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 952 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 27 sierpień 2015 - 20:04

Daniel, moze faktycznie zle sie wypowiedziałem. Certate stawiam na równi z TP jeśli chodzi o pozycjonowanie, do Stelli faktycznie nie można Certate porównywać. Chociaż uważam, ze aż tak potężnej różnicy miedzy TP2500 '11, a Stella 2500 '10 nie ma (mam oba od nowego).

Tak jak napisałem, nie miałem w rękach Exista, użytkowałem jedynie Certate (2500R i 2510PE-H). Ich shimanowski odpowiednik, TP, wg mnie jest ciekawsza opcja. Czuć w ręku, ze jest masywniejszy i jakoś wydaje sie wytrzymalszy. Stella to dla mnie bajka, pasują mi idealnie, stad nie przesiadłbym sie na Exista, znając Certate. No chyba, ze Exist to zgoła odmienny kołowrotek, w co watpię.

Śmieszna sprawa z tym "wydawaniem się wytrzymalszym". I piszę to bez żadnego podjazdu/hejtowania czy tym podobnych. Mnie Turek Force wydaje się subiektywnie wytrzymalszy niż Stella SW 2008 XG w rozmiarze 4000, a wyczytałem już kiedyś opinię na tym forum, że stella sw 2001 PG mocy ma więcej niż Turki Daiwy. No i bądź tu mądry :D

 

Generalnie w tych nowych kołowrotkach chyba coraz więcej "finezji", która skutkuje coraz szybszym się zużywaniem. Akurat w stelli 14 te drobne ząbki nie wróżą trwałości.

 

I jeszcze jedna rzecz mi się "wydaje" - wprawdzie są kołowrotki, które mają u wędkarzy "dożywocie", ale większość po pewnym czasie się nudzi i trafia na giełdę, a łatwiej sprzedać stellę niż exista :D

 

BTW: Osobiście poszedłbym za wskazówkami kolegów @Jozi czy @TroutFan i poszukał zadbanej TD w rozmiarze 2500.


Użytkownik psd27 edytował ten post 27 sierpień 2015 - 20:07

  • homax lubi to

#22 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9480 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 27 sierpień 2015 - 20:25

@Fudo.

Kupujesz zapałki. Wyjmujesz z pudełka 2 szt. W jednej obłamujesz "łepek". Dajesz do wyciągnięcia jedną. Najlepiej "Marysi".

Wcześniej oczywiście każdej z zapałek przypisujesz konkretny model. Jak już Marysia, czy inna "Isia"wyciągnie (łącznie z zapałką), ten jeden konkretny model, wybierz odwrotnie.

Ot tak. Dla przekory.

Na bank będziesz i tak zadowolony z wyboru.  ;)


  • Wiktor i godski lubią to

#23 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 28 sierpień 2015 - 07:51

To ja doleje oliwy do ognia :) Daiwa R4 idealna konstrukcja do jigowania ,kolowrotek tak skonstruowany zwlaszcza w rozm 3000, duzy rotor w tym przypadku, jest jego zaleta,Shimano idealna konstrukcja pod woblery ,blystki itp. oczywiscie da sie lowic tym i tym ;) na to i na to :D opisuje tylko jakie mam spstrzezenia B) wiec Kolego musisz koniecznie kupic Daiwe i Shimano,polowisz zobaczysz i wybierzesz ,a pozniej jednego z nich odsprzedasz tu na gieldzie za polowe ceny ;) bo zabkowanie Cie zenerwuje :P albo "Nowa Stellka po 2 intensywnych sezonach "zgubi swoje maselko" :rolleyes:


  • psd27 lubi to

#24 OFFLINE   BGM

BGM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 28 sierpień 2015 - 12:16

dokladnie tak jak napisal przedmowca ja dlugi czas posiadalem szimance i daiwy i sie nie pogryzly po kilku wypadach z szimancami bralem daiwe i znow druga mlodosc w tym roku pozbylem sie daiw szkoda bo tylko infinity zaczela b delikatnie zabkowac zostala tylko jedna i musze dokupic z 2 sztuki



#25 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 28 sierpień 2015 - 19:16

To ja zażartuję - kup sobie kolego Zaubera FD nie będzie ani super masełka ani silnego ząbkowania, tryby pancerne a i cena niziutka. :D



#26 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1680 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 07 wrzesień 2015 - 19:25

@Fudo,

przede wszystkim zastanów się poważnie czy chcesz na ten wymarzony kołowrotek łapać ryby, czy też chcesz go MIEĆ.

Mogę z dużym prawdopodobieństwem przyjąć że jeżeli wykosztujesz się na kołowrotek z najwyższej półki to będzie Ci żal go zniszczyć i będziesz się cieszył samym faktem posiadania, a używał będziesz czegoś taniego.

Kup sobie raczej coś solidnego ze średnio-wyższej półki cenowej (TP, Certate, lub coś w tej klasie), a będziesz miał sprzęt  którego będziesz z czystym sumieniem używał, a też będzie Cię cieszył fakt posiadania dobrego kołowrotka.

Zakup "topowego" kołowrotka odłóż do czasu kiedy 2-3 tyś. złotych nie będą demolowały Twojej kieszeni.


  • smokwelski lubi to

#27 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 07 wrzesień 2015 - 19:36

Z Daiwami nie mam zbyt dużego doświadczenia więc na temat Exista się nie wypowiem. Jeśli chodzi o Stelle to moim zdaniem od 14 lepszym wyborem będzie jak juź ktoś wcześniej nspisał model z 2010 roku lub z 2007.
  • Jozi, Józef Lesniak i mekDa lubią to

#28 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 08 wrzesień 2015 - 22:04

Stella, szczególnie większe modele. Raczej te starsze. Od lat testuję przy spinningowaniu przynętami powyżej 90 g i popperami 100-150 g.

Nie do zajechania. Oczywiście trzeba dbać, czyścić, ale jeśli słona woda z Morza Czerwonego, czy Oceanu Indyjskiego nie dała jej rady, to

czapka z głowy. O hamulcu dokręconym do pozycji "beton" nie wspomnę :D Tez daje radę! Ale przy karanksach GT inaczej się nie da...............


  • albercik2 lubi to

#29 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 07 styczeń 2016 - 18:48

Nie otwierajac niepotrzebnie nowego watku, chcialbym poprosic o rade. Otoz mam zamiar kupic 2015 Daiwa Exist 3012. Kolowrotek jest nowy. Jest tez mozliwosc zakupienia tego samego kolowrotka ale z rocznika 2012. Rowniez jest to mlynek nie uzywany (ten sam rozmiar). Pytanie sprowadza sie do roznic.

Czy sa jakies znaczace roznice? Czy warto dolozyc okolo $160.00 i kupic ten nowszy rocznik?

Za pomoc z gory dziekuje.  



#30 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 07 styczeń 2016 - 19:07

Wzialbym 2012 model
  • przemo_bass i Tomas81 lubią to

#31 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 08 styczeń 2016 - 01:20

Wzialbym 2012 model

Ja tak samo. Raz że ładniejszy od 15' choć niby o gustach się nie dyskutuje a dwa już przetestowany przez spore grono wędkarzy. I wypadał dobrze ;)  Zresztą tak się złożyło że miałem jednego dnia w ręku oba modele, egzemplarze wystawowe, i jakoś nie czułem różnicy na plus dla nowszego.


  • saw70 lubi to

#32 OFFLINE   no name

no name

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 08 styczeń 2016 - 01:33

Rysiek weź tego z 12 roku
  • Szymon82 lubi to

#33 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 08 styczeń 2016 - 14:21

12 ladniejsza :) 

Chociaz swojej 15 nie mam zamiaru wymieniac :D



#34 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9480 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 08 styczeń 2016 - 19:31

Nie otwierajac niepotrzebnie nowego watku, chcialbym poprosic o rade. Otoz mam zamiar kupic 2015 Daiwa Exist 3012. Kolowrotek jest nowy. Jest tez mozliwosc zakupienia tego samego kolowrotka ale z rocznika 2012. Rowniez jest to mlynek nie uzywany (ten sam rozmiar). Pytanie sprowadza sie do roznic.

Czy sa jakies znaczace roznice? Czy warto dolozyc okolo $160.00 i kupic ten nowszy rocznik?

Za pomoc z gory dziekuje.  

 

A Stelli nie  :ph34r:


Użytkownik popper edytował ten post 08 styczeń 2016 - 19:31

  • Jozi i Wiktor lubią to

#35 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 09 styczeń 2016 - 00:08

A Stelli nie  :ph34r:

A kto chce kołowrotek do dooopy? :lol: ;)  Swoją drogą też świetny wybór. Choć ja na przykład wolę Daiwy :P 



#36 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 09 styczeń 2016 - 08:42

A kto chce kołowrotek do dooopy? :lol: ;)  Swoją drogą też świetny wybór. Choć ja na przykład wolę Daiwy :P

A ja shimano :P  :) .



#37 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 09 styczeń 2016 - 10:30

A ja nie musze wybierać :)

#38 OFFLINE   Relax

Relax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano 09 styczeń 2016 - 10:48

Podłącze się pod temat,tylko nie w tej klasie cenowej  :D  a mianowicie Exceler czy Exage z przednim hamulcem rozmiar 4000-Proszę kliknąć 



#39 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 09 styczeń 2016 - 10:55

A ja nie musze wybierać :)

 

Już od dawna uważam że monogamia to przeżytek ;) również nie widzę sensu się ograniczać :)


  • Seba00 lubi to

#40 OFFLINE   leo

leo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 29 styczeń 2016 - 22:34

Exist

 

Kolega chyba się nie zapoznał z poniższymi zasadami, kolejne takie posty będą usuwane

 

http://jerkbait.pl/t...um-jerkbaitpl/ 


Użytkownik milupa edytował ten post 29 styczeń 2016 - 22:36

  • Tomasz eS lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych