Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Exist czy Shimano Stella...?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
429 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Fudo

Fudo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 26 sierpień 2015 - 23:11

Witam. Mam dylemat co będzie lepszym pstrągowym rozwiązaniem. Stella 14 C2500HGS czy Exist 15 2506PE-H. Wiem że są to kołowrotki na podobnym poziomie, ale na obydwa mnie nie stać, a cieżko mi przychodzi podjąć decyzje. Proszę posiadaczy bądź znawców o opinie bądź rady. Pozdrawiam.

Użytkownik Fudo edytował ten post 26 sierpień 2015 - 23:14


#2 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 26 sierpień 2015 - 23:38

Czegoś nie rozumiem, skoro na obydwa Cię nie stać, to po co pytasz o którykolwiek? Wybierz inne tańsze rozwiazanie, np Certate.

#3 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 sierpień 2015 - 23:44

Czegoś nie rozumiem, skoro na obydwa Cię nie stać, to po co pytasz o którykolwiek? Wybierz inne tańsze rozwiazanie, np Certate.

Kolega napisał ze nie stać go na dwa. Musi jeden odrzucić.


  • popper, Przemek i stella lubią to

#4 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 27 sierpień 2015 - 03:58

Ja bym wybrał stelle ze wzgledu na kulture pracy bo ktoś już gdzieś pisał o ząbkowaniu nowego exista ;)



#5 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 27 sierpień 2015 - 07:00

Witam. Mam dylemat co będzie lepszym pstrągowym rozwiązaniem. Stella 14 C2500HGS czy Exist 15 2506PE-H. Wiem że są to kołowrotki na podobnym poziomie, ale na obydwa mnie nie stać, a cieżko mi przychodzi podjąć decyzje. Proszę posiadaczy bądź znawców o opinie bądź rady. Pozdrawiam.

Nap pstrąga widziałem na forum 2506 za 500zł

http://jerkbait.pl/t...wa-luvias-2506/

Ja bym łyknął od razu a stelle dodatkowo bym kupił bo szpula do niej będzie kosztować tyle co luvias.


  • ballin lubi to

#6 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 27 sierpień 2015 - 07:01

Cholera jak Ja bym chciał miec taki dylemat.



#7 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 27 sierpień 2015 - 07:51

To trochę tak jak przy wyborze brunetka czy blondynka  :)


  • Daniel13 lubi to

#8 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 27 sierpień 2015 - 07:56

Kazda stella jest do D.... a Kazda Daiwa zabkuje ;)


Użytkownik PocoLoco edytował ten post 27 sierpień 2015 - 07:59


#9 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 27 sierpień 2015 - 07:58

Musisz założyć nowy temat, kołowrotek pod pstrąga do 3000pln. 


  • Bartas93 lubi to

#10 OFFLINE   marek_moto

marek_moto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaWloclawek
  • Imię:Marek

Napisano 27 sierpień 2015 - 08:06

Fudo  toś się dowiedział ale BRUNETKA  zawsze górą :D  :D


  • haja1978 lubi to

#11 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 27 sierpień 2015 - 09:06

Siemka Jak masz kaskę to reszka na stelcie a orzeł na exita

Załączone pliki


  • wobler129 i Franc lubią to

#12 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 27 sierpień 2015 - 09:14

Ja wybrałbym Stellę. Nie miałem wprawdzie Exista ale miałem 2szt Certate. Moje porównanie jest na korzyść Stelli czy TP '11, którymi teraz łowię. Nie wiem czy są wytrzymalsze od Daiwy, bo za szybko pozbyłem się Certate. W ręku wydają się dużo mocniejsze. Daiwy kręcą jakby lżej, ale to raczej przez inny system przekładni zastosowany w środku. Są też na dzień dobry lepiej spasowane, nie ma tam ani grama luzu, w Shimano ten luz jest wyczuwalny nawet w nowych Stellach.

 

Mnie bardziej podpasowało jednak Shimano, stąd Certate poszły do ludzi. Łowią na pewno tyle samo ryb, co Shimano ;)

 

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby podejść do jakiegoś lepszego sklepu i pokręcić jednym i drugim. Sam bys ocenił, który Ci bardziej pasuje, bo wybór internetowy można porównać do wyboru i porównań Ferrari i Lamborghini ;)


Użytkownik Żbiku edytował ten post 27 sierpień 2015 - 09:14


#13 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 953 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 27 sierpień 2015 - 09:46

Witam. Mam dylemat co będzie lepszym pstrągowym rozwiązaniem. Stella 14 C2500HGS czy Exist 15 2506PE-H. Wiem że są to kołowrotki na podobnym poziomie, ale na obydwa mnie nie stać, a cieżko mi przychodzi podjąć decyzje. Proszę posiadaczy bądź znawców o opinie bądź rady. Pozdrawiam.

A możesz powiedzieć, czym kierowałeś się podając te dwa modele? Chodzi mi o to, czemu nie stella 10, czy starszy exist?

Osobiście nie lubię daiwy R4 i jestem "dinozaurem" łowiącym na turki ziA/force albo stellę millenium/sw08. Mam subiektywne przeświadczenie, że im nowszym sprzęt, tym gorzej z trwałoscią. Ale jest to subiektywne przeświadczenie, bo za mało sprzętu miałem w rękach, aby uważać się za eksperta.



#14 OFFLINE   Fudo

Fudo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 27 sierpień 2015 - 11:28

Oczywiście to nie jedyne modele jakie brałem pod uwagę, myślałem również o poszczególnych modelach  Exista 12, bądź Stelli 10. Te dwa mi po prostu najbardziej przypadły do gustu i wydaje mi się ze najlepiej będą spełniały moje oczekiwania.


Użytkownik Fudo edytował ten post 27 sierpień 2015 - 11:29


#15 OFFLINE   krzysztof1983

krzysztof1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 27 sierpień 2015 - 11:49

witam..posuadam exista 2012 kupilem w tym roku i jest kolowrotkiem bez zarzutow choc jedna wage bym znalazl..brak zapasowej szpuli



#16 OFFLINE   BGM

BGM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów

Napisano 27 sierpień 2015 - 15:00

exista nie mialem nie krecilem mialem do certaty najwyzej ale do malych przynet i do opadu jak dla mnie tylko daiwa



#17 OFFLINE   TroutFan

TroutFan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaNad Łebą
  • Imię:Bartosz

Napisano 27 sierpień 2015 - 18:36

Proponuję  poszukać Daiwa TD-Z. To moim zdaniem najbardziej dopieszczone maszynki z pod znaku "D" w kontekście trfałość/jakość/finezja.

Nie dziwi ,że na ebay cena trzyma się stałego pułapu 500 USD.



#18 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 27 sierpień 2015 - 19:03

Ja wybrałbym Stellę. Nie miałem wprawdzie Exista ale miałem 2szt Certate. Moje porównanie jest na korzyść Stelli czy TP '11, którymi teraz łowię. Nie wiem czy są wytrzymalsze od Daiwy, bo za szybko pozbyłem się Certate. W ręku wydają się dużo mocniejsze. Daiwy kręcą jakby lżej, ale to raczej przez inny system przekładni zastosowany w środku. Są też na dzień dobry lepiej spasowane, nie ma tam ani grama luzu, w Shimano ten luz jest wyczuwalny nawet w nowych Stellach.

 

Mnie bardziej podpasowało jednak Shimano, stąd Certate poszły do ludzi. Łowią na pewno tyle samo ryb, co Shimano ;)

 

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby podejść do jakiegoś lepszego sklepu i pokręcić jednym i drugim. Sam bys ocenił, który Ci bardziej pasuje, bo wybór internetowy można porównać do wyboru i porównań Ferrari i Lamborghini ;)

Żbiku, ale Ceratki do Stelki to bym nie porównywał.

Mam Ceratki, mam Stelki, mam TP.

O ile Stella jest wyżej, o tyle Ceraty czy TP to już podobna pólka cenowo-jakościowa.

Ja też bym wybrał Stellę, ale z innego powodu - miałem w rękach kilka słabych, zmęczonych i rozczarowujących Existów i kilka, kompletnie nie rozczarowujących Stellek.

Użytkowane przez te same osoby - czyli nie wynikało to z niedbalstwa.

Nie wiem nic o modelu 2015  - mam na myśli Exista - być może będzie klasa sama w sobie.



#19 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 27 sierpień 2015 - 19:28

Kazda stella jest do D.... a Kazda Daiwa zabkuje ;)

A ja wybrałbym Ryobi Ecscia - i już widzę ile pojedzie niepochlebnych epitetów.

 

J-LK



#20 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 27 sierpień 2015 - 19:38

Daniel, moze faktycznie zle sie wypowiedziałem. Certate stawiam na równi z TP jeśli chodzi o pozycjonowanie, do Stelli faktycznie nie można Certate porównywać. Chociaż uważam, ze aż tak potężnej różnicy miedzy TP2500 '11, a Stella 2500 '10 nie ma (mam oba od nowego).

Tak jak napisałem, nie miałem w rękach Exista, użytkowałem jedynie Certate (2500R i 2510PE-H). Ich shimanowski odpowiednik, TP, wg mnie jest ciekawsza opcja. Czuć w ręku, ze jest masywniejszy i jakoś wydaje sie wytrzymalszy. Stella to dla mnie bajka, pasują mi idealnie, stad nie przesiadłbym sie na Exista, znając Certate. No chyba, ze Exist to zgoła odmienny kołowrotek, w co watpię.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych