Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

zakończenie sznura muchowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 27 sierpień 2015 - 20:57

 co myślicie o zakończeniu sznura poprzez przewleczenie igła żylki 0.40-0.50 przez sznur i zrobienie od razu pętelki do której zakładał bym przypon koniczny nie chce zakładać w ten sposób całego przyponu ponieważ zdarza mi się go czasami poplątać i jest do wyrzucenia a pętelki i łączniki  podobno płoszą ryby dodam ze sznur będzie używany jedynie do suchej muchy 


Użytkownik jacob1993 edytował ten post 27 sierpień 2015 - 20:57

  • guma lubi to

#2 OFFLINE   fishfighter

fishfighter

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaKraków/Tarnów
  • Imię:Piotr

Napisano 27 sierpień 2015 - 21:32

Ja używam pętelki, ale czy płoszą ryby to nie mam wiem :)

#3 OFFLINE   Mirek

Mirek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 27 sierpień 2015 - 21:34

NIe kumam ? Weż,  zrób zwykłą pętelkę na końcówce sznura i do tego dowiązuj przypon. Wędkarstwo muchowe to naprawdę prosta rzecz, lecz komplikowana przez niepotrzebne szczegóły. Jakie płoszenie ryb ? Lipienie potrafią brać pod nogami, to moim skromnym zdaniem najłatwiejsza ryba do złowienia na muchę ! Jak zaczynałem łowienie na  muchę to też czytałem, pytałem, oglądałem. Kupowałem plecione, koniczne a wystarczy zwykłą żyłkę dowiązać, odpowiedniej długości i będziesz łowił !

Pozdr.mk.


  • Przemek_M lubi to

#4 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 27 sierpień 2015 - 22:27

http://www.trout-sal...mono-loop-1.jpg

ktoś już wpadł na to wcześniej



#5 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 27 sierpień 2015 - 22:30

W moich początkach muszkarskich też robiłem na sznurze pętelkę z żyłki za pomocą igły, ale nie jest to konfortowe rozwiazanie bo przy wypuszcaniu sznura blokule się na przelotkach i przy okazji węzeł może ulec zmęczeniu. Petelka wykonana z samego sznura to już pełen konfort. Polecam.

#6 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 28 sierpień 2015 - 09:47

Ja robię pętelkę w następujący sposób...Z ostatniego odcinka linki (na którym ma być zrobiona pętla) ścinam (wzdłuż linki - jak obieramy marchewkę :) - ok 0,5 do 1 mm tworzywa - w zależności jaka średnica linki) żyletką (nożykiem modelarskim lub skalpelem) otulinę z na długości ok 6 cm (z ok 1 cm przerwą po środku tego odcinka), ale tylko z jednej strony linki.

Następnie biorę w palce pętelkę tak aby ścięte strony się ze sobą stykały i zakładam rurkę termokurczliwą (na odcinek, który ma był ścięty - nie na pętlę). Delikatnie podgrzewam zapalniczką rurkę i "roluję" w palcach linkę w miejscu gdzie jest rurka tak aby podgrzana linka podczas topienia, połączyła się ze sobą. Jeżeli do tego wykorzystam rurkę termokurczliwą bezbarwną to będę widział przez tę rurkę czy linka się stopiła i połączyła (nie powinno być widać miejsca połączenia tych linek). Jak zobaczę, że jest jednolita struktura to czekam na wystygnięcie linki i zdejmuje rurkę.

Efekt jest zbliżony do fabrycznego zakończenia. Sposób jest dość prosty, ale wymaga ostrożności bo można uszkodzić linkę nadmiernie ją podgrzewając.

 

Powodzenia :)



#7 OFFLINE   mario70

mario70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaZłotów
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Adamczyk

Napisano 28 sierpień 2015 - 11:03

 co myślicie o zakończeniu sznura poprzez przewleczenie igła żylki 0.40-0.50 przez sznur i zrobienie od razu pętelki do której zakładał bym przypon koniczny nie chce zakładać w ten sposób całego przyponu ponieważ zdarza mi się go czasami poplątać i jest do wyrzucenia a pętelki i łączniki  podobno płoszą ryby dodam ze sznur będzie używany jedynie do suchej muchy 

Witam !!!

Tu fajnie to robi A.Sikora... https://www.youtube....h?v=DVNO1WVdML0

Pozdrawiam Mario



#8 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 28 sierpień 2015 - 11:58

Odkupiłem od górala zestaw . Na końcu sznura nie ma pętelki tylko jest proste zakończenie, które nie plącze i dodatkowo nie chlapie jak to nieraz jest przy dużej pętli. W końcówce linki jest wmontowane pół haczyka z oczkiem. I powiem szczerze,że rewelacja. Bardzo prosto zawiązać do tego oczka przypon i tak samo łatwo go odciąć.  Poszukajcie w internecie a znajdziecie. Dla mnie ten patent rewelacja. Kleniom to nie przeszkadza a to dla mnie najważniejszy argument. 

Sorry za jakość ale zdjęcia z kamerki. Coś tam zawsze widać o czym piszę... :)

 Załączony plik  Schowek01.jpg   107,32 KB   81 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Schowek02.jpg   105,22 KB   57 Ilość pobrań


Użytkownik Mikas edytował ten post 28 sierpień 2015 - 12:12

  • Paweł Bugajski lubi to

#9 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 28 sierpień 2015 - 12:03

Sposób jak najbardziej dobry, bo subtelniejszy. Pętelki na sznurze są masywniejsze i czasem bardziej chlapią. To ma mimo wszystko znaczenie a wędkarstwo muchowe nie ogranicza się do łowienia głupich rybek spod nóg.

Podobne pętelki z żyłki były np. w sznurach Orvisa (nie przechodziły przez sznur, były na sznurze wiązane jak na trzonku haczyka, nigdy nie spadały). Przechodzi to przez przelotki nie gorzej niż pętelki fabryczne czy łączniki a na pewno lepiej niż pętelki wiązane ze sznura.

Osobiście wolę wiązać w ten sposób przypon bezpośrednio do sznura. Można delikatniej podać muszkę.



#10 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 28 sierpień 2015 - 12:21

Jedyny mankament to że jedni twierdzą że to obciążenie sznura (niezgodne z przepisami) a inni jak ja że łącznik linki. Ja się tego będę trzymał i na pewno nie przyjmę mandatu tylko pójdę nawet do sądu bo w Polsce trzeba zacząć interpretować przepisy a nie wszystko wkładać do jednego worka. 



#11 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 28 sierpień 2015 - 12:21

Odkupiłem od górala zestaw . Na końcu sznura nie ma pętelki tylko jest proste zakończenie, które nie plącze i dodatkowo nie chlapie jak to nieraz jest przy dużej pętli. W końcówce linki jest wmontowane pół haczyka z oczkiem. I powiem szczerze,że rewelacja. Bardzo prosto zawiązać do tego oczka przypon i tak samo łatwo go odciąć.  Poszukajcie w internecie a znajdziecie. Dla mnie ten patent rewelacja. Kleniom to nie przeszkadza a to dla mnie najważniejszy argument. 

Sorry za jakość ale zdjęcia z kamerki. Coś tam zawsze widać o czym piszę... :)

 attachicon.gifSchowek01.jpg

 

attachicon.gifSchowek02.jpg

Nie wiem na ile jest ten drut solidny, ale można wykorzystać do tego sposobu montażu igłę do mocowania kulek proteinowych:

http://www.wedkarnia...g,id155567.html


  • Bartek MIKAS lubi to

#12 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 28 sierpień 2015 - 13:19

Fajne te igły  :D !!!! Najważniejsze, że mają zamknięte oczko. Trzeba tylko naciąć je lekko (zęby w przeciwną stronę) żeby nie wyskoczyły i będzie cacy. Na razie łowię tylko na suchą i mogę powiedzieć, że takie rozwiązanie nie zatapia linki pływającej.



#13 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 28 sierpień 2015 - 13:26

W tych igłach jest jeden zadzior. Są też takie z dwoma zadziorami :)

 

http://www.nordfishi...laengen-ww.html


Użytkownik Flame edytował ten post 28 sierpień 2015 - 13:34

  • Bartek MIKAS lubi to

#14 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 28 sierpień 2015 - 14:17

Można też użyć gotowych łączników - igieł. Zresztą od iluś lat dostępnych w Polsce :)

http://www.fishing-m...1218-k6706.html

Jednakowoż, będę polecał wiązanie przyponu wprost do sznura przeprowadzając przypon centrycznie.


  • pepso lubi to

#15 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 28 sierpień 2015 - 15:49

zrobiłem żyłkową petęlke najbardziej spodobało mi się to rozwiązanie



#16 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 12 wrzesień 2015 - 20:07

Sprawdz kolego jeszcze ostatni nr "Sztuki Łowienia". 

W krótkim artykule, okraszonym zdjęciami, Piotr Gybej pokazuje prosty sposób na pętelkę ...


  • lukomat lubi to

#17 OFFLINE   lucekfish

lucekfish

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 01 październik 2015 - 21:35

najlepiej sciagnac oslone sznura i zarobic petelke 



#18 OFFLINE   bober

bober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPodhale

Napisano 05 czerwiec 2017 - 17:17

zapomniałem jak wykonać węzeł na pętelkę z rdzenia linki i nie mogę tego nigdzie znależść .

proszę o pomoc



#19 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 05 czerwiec 2017 - 18:24

Już było : http://jerkbait.pl/t...nura-muchowego/ :)



#20 OFFLINE   bober

bober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaPodhale

Napisano 05 czerwiec 2017 - 18:37

nie o to mi chodzi !

 

jakieś dwa lata temu robiłem pętelki z rdzenia tylko za pomocą specjalnego węzła i przy pomocy pęsety

 

teraz nie pamiętam jak?

 

było na youtube ale nie mogę znależść






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych