Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
OGŁOSZENIE

GIEŁDA - ZMIANY od 7.09.2015



  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
332 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 28 sierpień 2015 - 14:41

Chyba rozumiem intencje właścicieli ..... Ale uważam, że nie jest mądre ograniczanie ilości ogłoszeń do 2-3 w określonym czasie, gdyż np ogłoszenie pt: sprzedam "kołowrotek "x" wędka "y" i zestaw wobków " z"

nie za bardzo mieści się w kategorii,- wędki, kołowrotki czy co tam jeszcze a szukanie po tych kategoriach jest wygodne i jest to chyba pożądana systematyka.

Ponadto może to spowodować rozwlekłe tytuły, nie mieszczące się w jednej linijce  B)  co przejrzystości nie bardzo służy...

Zazwyczaj jak ktoś chce kupić coś konkretnego to właśnie szuka po kategoriach,- tak mi się wydaje.

Życie postu sprzedażowego 14 dniowe jest jak najbardziej pożyteczne, ale już takie krótkie  "życie" w dziale kupię,- to miał bym zastrzeżenia....


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 28 sierpień 2015 - 14:47

  • Mr.Happy i kotwitz lubią to

#22 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 sierpień 2015 - 14:42

A tablica ogłoszeń będzie miała kategorie tak jak obecna giełda? chodzi mi o "przynęty" "wędki" itd..? bardzo by się to przydało :)


Tak jest!
  • Pride lubi to

#23 OFFLINE   Rafus

Rafus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Mateusz

Napisano 28 sierpień 2015 - 14:46

Czyba rozumiem intencje właścicieli ale uważam, że nie jest mądre ograniczanie ilości ogłoszeń do 2-3 w określonym czasie, gdyż np ogłoszenie pt: sprzedam "kołowrotek "x" wędka "y" i zestaw wobków " z"

nie za bardzo mieści się w kategorii,- wędki, kołowrotki czy co tam jeszcze a szukanie po tych kategoriach jest wygodne i jest to chyba pożądana systematyka.

Zazwyczaj jak ktoś chce kupić coś konkretnego to właśnie szuka po kategoriach,- tak mi sie wydaje.

Życie postu sprzedażowego 14 dniowe jest jak najbardziej pożyteczne ale już w dziale kupię,- to miał bym zastrzeżenia....

 

 

Ja wsytawiłem wszystko od woblerów po kije, kołowrotek i ubrania w jednym temacie, a kategorię ustawiłem inne ;)

 

Faktem jest, że oferując wiele rzeczy w jednym ogłoszeniu przydałaby się możliwość ustawienia wielu kategorii. Byłoby to o tyle dobre, że w jednym ogłoszeniu zawieramy calą naszą ofertę przez co liczba ogłoszeń typu: Przynęty 1, Kije 2 itd zmaleje.



#24 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 sierpień 2015 - 14:47

Ograniczenia postów dla kategorii - od razu mówię NIE. Celem rozwiązania m.in. jest ograniczenie pracochłonności obsługi. To rozwiazanie ponownie angażowałoby moderatorów.

#25 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 sierpień 2015 - 14:48

Ja wsytawiłem wszystko od woblerów po kije, kołowrotek i ubrania w jednym temacie, a kategorię ustawiłem inne ;)

Faktem jest, że oferując wiele rzeczy w jednym ogłoszeniu przydałaby się możliwość ustawienia wielu kategorii. Byłoby to o tyle dobre, że w jednym ogłoszeniu zawieramy calą naszą ofertę przez co liczba ogłoszeń typu: Przynęty 1, Kije 2 itd zmaleje.


Będziemy takie przypadki kasować.
  • Rheinangler lubi to

#26 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • Imię:Robert

Napisano 28 sierpień 2015 - 15:11

Co będzie po skasowaniu ogłoszenia po 14 dniach , jakaś ,,karencja" na wystawienie tego samego przedmiotu , czy można będzie wystawić na następny dzień?



#27 ONLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5419 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 28 sierpień 2015 - 15:15

a ja nie mogę edytować tytułu (pełny edytor), to normalne ?



#28 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 28 sierpień 2015 - 15:19

Ograniczenia postów dla kategorii - od razu mówię NIE. Celem rozwiązania m.in. jest ograniczenie pracochłonności obsługi. To rozwiazanie ponownie angażowałoby moderatorów.

 

Remku do czego? była by możliwość założenia dwóch ogłoszeń w każdej z kategorii i tyle, jeśli ktoś założył by temat o woblerach a wrzucił go w inny dział bo w dziale przynęt wykorzystał by np. swój limit to takie ogłoszenie fakt musiało by być przez Moda skasowane ale przy takim czymś odrazu punkcik na konto, przy kolejnym złamaniu zasad drugi punkcik i 3 miesiące zakaz wstępu na giełdę za to. Na początku kilku pewnie by tylko te zasady złamało, z czasem by się wszyscy pilnowali a jak będzie zero limitów to nadal będzie kilka tematów i w każdym woblery tego samego sprzedającego z tym że w jednym wystawi salmo, w innym rapali , w kolejnym obrotówki, w kolejnym wahadła, w innym muchy itd, itp. do tego jak dołoży gumy z podziałem na firmy co często się teraz widzi to będzie kilkadziesiąt stron do przeglądania. Jak by taki miał opcję założenia tylko dwóch wątków w dziale przynęty (jak i w każdym innym) to założył by dwa tematy tylko w jednym dał woblery, w drugim blachy i gumy lub na odwrót i sprawa rozwiązana.

 

Co do działu kupię również powinna być możliwość założenia tylko tematu a oferty wszelkie na priv, skończyły by się komentarze typu " bleee dwie strony o czymś tam " albo dywagacje "nie kupuj tego bo lepsze jest to" i kilka kontr do wypowiedzi takiej a zero odpowiedzi dla założyciela tematu. Oczywiście w dziale kupię widoczność ogłoszenia przez 30 dni lub do czasu aktualizacji przez kupującego iż kupił.

 

I jak pisałem koniecznie zwiększył bym możliwość wejścia na giełdę do minimum 50 postów i 30 dniu od rejestracji, wyeliminuje to takich co zarejestrowali się klepnęli 10 postów, kupili coś albo sprzedali i nie logują się od nie wiadomo jak dawna, dodatkowo po 50 napisanych wiadomościach można wywnioskować czy ktoś ma pojecie o czymś czy tylko jest po to by pohandlować. 


Użytkownik CarIvan edytował ten post 28 sierpień 2015 - 15:28


#29 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 sierpień 2015 - 15:45

Co będzie po skasowaniu ogłoszenia po 14 dniach , jakaś ,,karencja" na wystawienie tego samego przedmiotu , czy można będzie wystawić na następny dzień?


Brdzie można wystawić ponownie.

#30 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 sierpień 2015 - 15:45

a ja nie mogę edytować tytułu (pełny edytor), to normalne ?


Włączę jak sie dorwę do komputera.

#31 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 sierpień 2015 - 15:52

Remku do czego? była by możliwość założenia dwóch ogłoszeń w każdej z kategorii i tyle, jeśli ktoś założył by temat o woblerach a wrzucił go w inny dział bo w dziale przynęt wykorzystał by np. swój limit to takie ogłoszenie fakt musiało by być przez Moda skasowane ale przy takim czymś odrazu punkcik na konto, przy kolejnym złamaniu zasad drugi punkcik i 3 miesiące zakaz wstępu na giełdę za to. Na początku kilku pewnie by tylko te zasady złamało, z czasem by się wszyscy pilnowali a jak będzie zero limitów to nadal będzie kilka tematów i w każdym woblery tego samego sprzedającego z tym że w jednym wystawi salmo, w innym rapali , w kolejnym obrotówki, w kolejnym wahadła, w innym muchy itd, itp. do tego jak dołoży gumy z podziałem na firmy co często się teraz widzi to będzie kilkadziesiąt stron do przeglądania. Jak by taki miał opcję założenia tylko dwóch wątków w dziale przynęty (jak i w każdym innym) to założył by dwa tematy tylko w jednym dał woblery, w drugim blachy i gumy lub na odwrót i sprawa rozwiązana.

Co do działu kupię również powinna być możliwość założenia tylko tematu a oferty wszelkie na priv, skończyły by się komentarze typu " bleee dwie strony o czymś tam " albo dywagacje "nie kupuj tego bo lepsze jest to" i kilka kontr do wypowiedzi takiej a zero odpowiedzi dla założyciela tematu. Oczywiście w dziale kupię widoczność ogłoszenia przez 30 dni lub do czasu aktualizacji przez kupującego iż kupił.

I jak pisałem koniecznie zwiększył bym możliwość wejścia na giełdę do minimum 50 postów i 30 dniu od rejestracji, wyeliminuje to takich co zarejestrowali się klepnęli 10 postów, kupili coś albo sprzedali i nie logują się od nie wiadomo jak dawna, dodatkowo po 50 napisanych wiadomościach można wywnioskować czy ktoś ma pojecie o czymś czy tylko jest po to by pohandlować.


Limity ustalimy. Obecne są rzeczywiście małe.

Dział kupię podlega tym samym regułom. Generalnie zmiany dotyczą całości Giełdy.

Nie chcę by moderatorzy liczyli i szukali ile to ktoś na ogłoszeń danych kategorii itd. To ma być proste. Zajmować nam kilka minut dziennie na ogarnięcie. Im prościej i bardziej zautomatyzowane tym lepiej dla każdej ze stron. Stawiamy na czytelność. Natomiast nie moze być tak, ze w układzie sprzedaży spory ciężar obsługowy leży po naszej stronie. Nas tak jak i większość z Was interesują ryby a nie uganianie sie za forumowiczami i tłumaczenie regulaminów.
  • Friko lubi to

#32 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 28 sierpień 2015 - 15:59

No to może wypośrodkować limit do 4 ogłoszeń na cała giełdę niezależnie od tematu i na co ów limit zostanie wykorzystany czy to przez sprzedającego czy jednocześnie też kupującego i sprzedającego w jednej osobie albo samego kupującego to już nikogo obchodziło nie będzie. Ot dodajesz 4 ogłoszenia raz na 14 dni w dziale sprzedam albo 4 w dziale kupię raz na 30 dni albo dwa czy jedno w kupię na 30 dni i 2 czy 3 w dziale sprzedam na 14 dni i dopiero jak po 14 dniach skasują Ci się te z działu sprzedam możesz dodać kolejne zgodnie z limitem w jakimś z działów. Limity nie mogą dotyczyć wątków płatnych, bo to też trzeba wziąć pod uwagę.



#33 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 28 sierpień 2015 - 17:15

Fajnie że się nam Forum zmienia :)

To jest forum z giełda a nie giełda z forum wię sie tak nie emocjonujcie. Po koleżeńsku mozna coś od kogoś odkpić ale patologii w postaci darmowego kramu przez wielu, już starczy.

Teraz więcej siły zostanie na sprawy merytoryczne w dziale C&R, który powinien być przez wszystkich znany jak pacież czy inna Inwokacja ;)

 

Miło ze wracamy do normalności!



#34 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 28 sierpień 2015 - 20:06

Forum ma nabrać wiatru w żagle po zmianach w dziale "Giełda" ? Ktoś w to naprawdę wierzy ? Idąc tym tropem najlepiej byłoby skasować "Giełdę" całkowicie. Toż byłby to prawdziwy huragan ! :D  


  • R0BERT lubi to

#35 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 sierpień 2015 - 20:11

Tomku, nie od razu Kraków zbudowano. Jak przeglądnięcia sobie ten wątek dokładnie zrozumiesz skąd pomysł i co on nam da. To podstawa by wprowadzać kolejne zmiany.

#36 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 28 sierpień 2015 - 20:20

Szóstego referendum, siódmego mieliśmy obudzić się w nowej rzeczywistości. 
Czyżby ktoś przewidział zmiany na giełdzie jerkbait.pl?

Prawdziwy prorok.

;)  :D  :D  :D

A teraz na poważnie, tak dla uściślenia:
 

 

(...). Generalnie zmiany dotyczą całości Giełdy.
(...)

Jak rozumiem, (nigdzie nie było to powiedziane wprost), zmiana dotyczy również giełdy twórców?



#37 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 28 sierpień 2015 - 20:43

Popieram rozwiązanie w 100 %
Wszak giełda to tylko dodatek.... ja bym jeszcze ograniczył możliwość dodania np 3 ogłoszeń w miesiącu ...

To już tradycja ! :D



#38 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 28 sierpień 2015 - 20:47

To już tradycja ! :D

Nie....... Tradycja to jak np. zabiorą Ci furę to muszą oddać Ci samolot. To taka nowa tradycja ! ;)


  • gutekjelonki lubi to

#39 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 28 sierpień 2015 - 21:40

Kolega wyżej pomylił pojęcia. Jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać z powrotem właśnie na zasadzie tej tradycji. To stara tradycja, jeszcze od początków lotnictwa, ekstradycja! :D



#40 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 28 sierpień 2015 - 21:45

Szóstego referendum, siódmego mieliśmy obudzić się w nowej rzeczywistości. 
Czyżby ktoś przewidział zmiany na giełdzie jerkbait.pl?

Prawdziwy prorok.

;)  :D  :D  :D

A teraz na poważnie, tak dla uściślenia:
 

 

Jak rozumiem, (nigdzie nie było to powiedziane wprost), zmiana dotyczy również giełdy twórców?

Januszu -a dlaczego miałoby być inaczej?Twórcy sprzedają produkt jak każdy inny użytkownik,myślę że osobna zakładka "giełda twórców" jest wystarczającym ukłonem w ich stronę,ze strony administracji portalu.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ogłoszenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych