Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki blank pod wahadło 15-30 gram ?

blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów

Napisano 30 sierpień 2015 - 15:41

Witam, czy ktoś  z szanownych Kolegów zajmujących się rodbuildingiem mógłby doradzić mi w kwestii wyboru blanku pod konkretną przynętę tj. błyskę wahadłową Alga 3 i Gnom 3 czyli 30 gram?  Z uwagi na fakt, że spininguję głównie tymi dwoma wahadłami poproszę o zwrócenie uwagi na ten konkretny ciężar przynęty. Długość maksymalna to 2,40m gdyż łowię tylko z łodzi. Łowisko - jeziora . Docelowo spin pod szczupaka i okonia, przyłów sandacz. Ma to być ciepły blank, dobrze amortyzujący odjazdy ryb  a co najważniejsze aby dobrze przekazywał pracę wahadła również w opadzie. Niestety nie mam wystarczającej wiedzy na temat dostępnych blanków gdyż do chwili obecnej użytkowałem tylko seryjne spiningi różnych firm a parametry katalogowe to nie to samo co trzymanie w dłoni konkretnego modelu blanku. Nadmieniam, że na wybranym blanku chciałbym wykonać swój pierwszy spining. Budżet - myślę, że do ok 500 zł za sam blank. Za wszelkie rady i sugestię z góry bardzo dziękuję.



#2 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 30 sierpień 2015 - 20:52

A na przykład Batson RX7 z serii Crankbait CB66MH, albo CB70MH. Również IP845 z serii Popping się nada. Co do crankbaitów, nie jestem pewien, natomiast tego poppinga w razie czego spokojnie można na dwuskłada przerobić i dać mu spigota. Mam takie coś i doskonale się sprawuje.


  • pepso lubi to

#3 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 sierpień 2015 - 23:32

A na przykład Batson RX7 z serii Crankbait CB66MH, albo CB70MH. Również IP845 z serii Popping się nada. Co do crankbaitów, nie jestem pewien, natomiast tego poppinga w razie czego spokojnie można na dwuskłada przerobić i dać mu spigota. Mam takie coś i doskonale się sprawuje.

Dobry wybór. Ale do Algi 3 raczej ten mocniejszy CB70MH. Mam i polecam. Miałem słabszego również.



#4 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1847 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 31 sierpień 2015 - 08:36

Ja bym celował w blank Crankbaitowy, jakoś Poping mi tutaj nie pasuje, ale Batsonowskich Popingów nie miałem na warsztacie, dlatego sie nie wypowiem



#5 OFFLINE   darsio

darsio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 31 sierpień 2015 - 08:41

phenix x10 lub x11, tak jak kolega wyżej pisze crankbait.



#6 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 31 sierpień 2015 - 09:31

phenix x10 lub x11, tak jak kolega wyżej pisze crankbait.

Potwierdzam ,super blank pod szczupakowe wahadła , woby i obrotówki



#7 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1339 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 sierpień 2015 - 09:57

Podepnę się trochę pod temat.

 

A jakby do tej Algi 3 i dużych obrotówek dołożyć gumę 6 calową na główce 10-15 gram (całość przynęty sądzę że z 60g by ważyła) ? Czy znalazłoby się coś sensownego do polecenia ? Również na łódkę, wyłącznie szczupak, ok 7 stóp długości i koniecznie dwuskład. 



#8 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów

Napisano 31 sierpień 2015 - 10:30

phenix x10 lub x11, tak jak kolega wyżej pisze crankbait.


Potwierdzam ,super blank pod szczupakowe wahadła , woby i obrotówki


czy możecie coś więcej napisać o tym blanku - mam na myśli x 10, gdyż x 11 chyba troszkę zbyt mocny dla moich potrzeb. Jakie przelotki bylyby odpowiednie ? Czy zastosowanie rękojeści rezonansowej ma sens w tym przypadku ?

#9 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 31 sierpień 2015 - 10:41

Do twoich zastosowań zdecydowanie X10.Blanki o głębokim ugięciu po obciążeniem ,ale zdecydowanie nie kluchy(szybko gasną po rzucie)i nie kołki.

W tym przypadku nie widzę potrzeby montowania takiej rękojeści.W zasadzie nie jestem jej fanem, wolałbym dodac parę złotówek do blanku.

Blank nada się też pod większe gumy szczupakowe,nie jest jigowym ideałem ,ale prowadzenie takiej gumy jest też dalekie od typowo jigowego.

Ten opisany do 28gc/w da radę przynętom o masie 50g dośc komfortowo.



#10 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów

Napisano 31 sierpień 2015 - 11:35

Jakie przelotki byłyby odpowiednie do tego blanku ? Jeszcze zapytam - czy x9 jest za słaby ? Pytam gdyż nie będę przekraczał 30 gram...

#11 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów

Napisano 10 wrzesień 2015 - 20:22

Powracając do mojego tematu zdecydowałem się na blank Phenix x 10. Mam pytanie - czy do tego blanku nadają się przelotki zestaw Fuji Sic w ramkach Y - L . 30Y - 16Y - 10Y - 8Y - 8L - 7L - 3 x 6L ?

#12 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 11 wrzesień 2015 - 16:11

Powracając do mojego tematu zdecydowałem się na blank Phenix x 10. Mam pytanie - czy do tego blanku nadają się przelotki zestaw Fuji Sic w ramkach Y - L . 30Y - 16Y - 10Y - 8Y - 8L - 7L - 3 x 6L ?

Rozmiarówka OK ,to mocny blank. Trochę za dużo tych przelotek,bo z topem wychodzi 10sztuk, a w zupełności wystarczy 8.

Zamiast 8Y i 8L , daj tylko 8JL i wywal jedną 6-kę., 



#13 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów

Napisano 11 wrzesień 2015 - 17:23

Dziękuję za informacje, pytam gdyż w ferworze walki zakupiłem taki zestaw przelotek


  • pawel1976 lubi to

#14 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 11 wrzesień 2015 - 21:00

To chyba warte jest przemyślenia http://allegro.pl/da...5663607894.html

Nie mam nic wspólnego ze sprzedającym  ;)



#15 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów

Napisano 11 wrzesień 2015 - 21:14

Tylko ten uchwyt i zajebiaszczo długi dolnik...

#16 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 11 wrzesień 2015 - 21:15

Zawsze można blank wykorzystać. Po swojemu.



#17 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów

Napisano 11 wrzesień 2015 - 21:26

Tak zgadza się, tylko wówczas dochodzą koszty i to niemałe. Najpierw wymiana rękojeści, a jak rękojeści to i przelotki, a jak przelotki to może blank oskrobać...
  • trout master lubi to

#18 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 12 wrzesień 2015 - 07:53

Nie przeczę ale....... Czy wyższe, niż na blanku za 500? Ale masz rację. Co nowe, to nowe. 



#19 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 12 wrzesień 2015 - 08:18



Witam, czy ktoś  z szanownych Kolegów zajmujących się rodbuildingiem mógłby doradzić mi w kwestii wyboru blanku pod konkretną przynętę tj. błyskę wahadłową Alga 3 i Gnom 3 czyli 30 gram?  Z uwagi na fakt, że spininguję głównie tymi dwoma wahadłami poproszę o zwrócenie uwagi na ten konkretny ciężar przynęty. Długość maksymalna to 2,40m gdyż łowię tylko z łodzi. Łowisko - jeziora . Docelowo spin pod szczupaka i okonia, przyłów sandacz. Ma to być ciepły blank, dobrze amortyzujący odjazdy ryb  a co najważniejsze aby dobrze przekazywał pracę wahadła również w opadzie. Niestety nie mam wystarczającej wiedzy na temat dostępnych blanków gdyż do chwili obecnej użytkowałem tylko seryjne spiningi różnych firm a parametry katalogowe to nie to samo co trzymanie w dłoni konkretnego modelu blanku. Nadmieniam, że na wybranym blanku chciałbym wykonać swój pierwszy spining. Budżet - myślę, że do ok 500 zł za sam blank. Za wszelkie rady i sugestię z góry bardzo dziękuję.

 

 

Może późno ale sam szukałem solidnego kija pod łowienie głównie szczupaków i Hubert wykonał mi coś takiego Wędka na blanku  Blaas SLF 8025-2 - klik a moją opinię masz tutaj - klik



#20 OFFLINE   pwizer

pwizer

    Nowy

  • Zbanowani
  • Pip
  • 46 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, bardziu, b.wesolopl, kilobear
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wizer

Napisano 12 wrzesień 2015 - 08:24

Podłączę się pod temat. Do takich samych zastosowań wpadły mi w oko blanki niżej wymienione.
https://www.sklep.br...ITENNO-SR-G/986

Model konkretny SR-G 82m2

Czy ktoś tworzył wędki na tym blanku?

Użytkownik pwizer edytował ten post 12 wrzesień 2015 - 09:00






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych