Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Roś - prośba o opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   grayo

grayo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • Lokalizacjaz nad Pisy

Napisano 30 sierpień 2015 - 22:20

Może ktos z forumowych kolegów lowi na rosiu... Planuje wyskoczyć tam pare razy jesienią za bolkiem i sandaczem. Da rade polowic? Macie może jakies info na temat tamtejszych drapieżników ewentualnie jakies ciekawe wyniki

#2 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 31 sierpień 2015 - 01:08

http://www.ww.media....Viewer&nid=5638


Użytkownik wuran edytował ten post 31 sierpień 2015 - 01:26


#3 ONLINE   Misiek1

Misiek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • LokalizacjaMyślenice
  • Imię:Michał

Napisano 09 maj 2019 - 23:10

Pewnie zaraz wyjdzie ,że nie potrafię szukać , ale szalenie interesuje mnie to jezioro bo mam  z niego piękne ( i praktycznie jedyne ) wspomnienia z Mazur.  Ktoś wie co się teraz nad nim dzieje /co się działo w poprzednim sezonie. Ja nad nim nie byłem 15 lat i takiej porażki , jak wtedy nie doświadczyłem nigdy na rybach . Byłem tam prawie miesiąc i złowiłem tylko 1 ok. 18cm okonka mając do dyspozycji łódkę. U innych były bardzo podobne wyniki ( a wędkarzy był naprawdę ogrom ) .

Widzę też ,że ceny za wędkowanie na tym jeziorze poszybowały w górę , za moich czasów wędkowanie tam kosztowało grosze (nawet wtedy porównując z Nowym Sączem) .


Użytkownik Misiek1 edytował ten post 09 maj 2019 - 23:10


#4 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 10 maj 2019 - 07:36

Koledzy z koła jeżdżą tam od dwóch lat ... Rybostan troszkę chyba się poprawił z wyników są zadowoleni okoń szczupak o innej rybie nie słyszałem .dużo nie pomogę bo sam tam nie byłem ale od jakiegoś czasu przewala mi się te jezioro w rozmowach coś tam łowią bez szału ale idzie coś złowić .

#5 OFFLINE   Pike1

Pike1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 10 maj 2019 - 09:06

Pewnie zaraz wyjdzie ,że nie potrafię szukać , ale szalenie interesuje mnie to jezioro bo mam  z niego piękne ( i praktycznie jedyne ) wspomnienia z Mazur.  Ktoś wie co się teraz nad nim dzieje /co się działo w poprzednim sezonie. Ja nad nim nie byłem 15 lat i takiej porażki , jak wtedy nie doświadczyłem nigdy na rybach . Byłem tam prawie miesiąc i złowiłem tylko 1 ok. 18cm okonka mając do dyspozycji łódkę. U innych były bardzo podobne wyniki ( a wędkarzy był naprawdę ogrom ) .

Widzę też ,że ceny za wędkowanie na tym jeziorze poszybowały w górę , za moich czasów wędkowanie tam kosztowało grosze (nawet wtedy porównując z Nowym Sączem) .

Przez miesiąc jednego okonka. :huh:  Zainwestuj w echo, chyba, że masz. Zacznij "czytać" wodę i  będą ryby. Weź sobie urlop w maju, czerwcu lub wrześniu. Szału nie będzie ale wyniki mogą być ciekawe. Pozdrowienia. 


  • szydłoś lubi to

#6 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 10 maj 2019 - 09:20

Natknąłem się na jakiś artykuł w olsztyńskiej gazecie, że niejako odłowy prowadzone przez rybaków na Rosiu zaprzestane od 2018 roku ....prawda to ?

W zeszłym roku w lipcu podczas wielkiej nieznośnej lampy pływaliśmy tam z Żoną bez echa i połowiliśmy sporo drobnego okonia. 

Był to jeden z nielicznych dni kiedy będąc tam Boleń walił jak gupi w okolicach najgłębszej i najszerszej wody :) 



#7 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 10 maj 2019 - 11:17

Onegdaj, albo jeszcze dawniej, był w WŚ artykuł o łowieniu boleni na trolling na Rosiu. 

Już wtedy ( 15lat?) chyba boleń był najatrakcyjniejszą wędkarską rybą w jeziorze.


Użytkownik slawek_2348 edytował ten post 10 maj 2019 - 11:17


#8 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 10 maj 2019 - 11:26

Olbrzymie szczupaki również.
M.Szymanski łowił Bolenie w trollu i wziął Szczupak 100+ przy prędkości prowadzenia przynęty około 16-18km/h
Świeca w górę jak szalejącą Żaglica 😁
Niczym big gamę 😁

#9 OFFLINE   Marshall

Marshall

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • Imię:Adam

Napisano 21 lipiec 2022 - 09:18

Czy ktoś z was łowił w ostatnim czasie na tym jeziorze?
Będę tam na początku sierpnia i zastanawiam się jak tam z rybostanem, z drapieżnikiem... 

W czerwcu byłem nad j. Nidzkim i totalna kaszana...



#10 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 21 lipiec 2022 - 10:15

Za okonkami można tam popływać.
Może ktoś będzie wiedział gdzie tam można teraz się zwodowac? Jest Róża, Hotel a na końcu jeziora betonowy slip nieopodal kąpieliska i pola działa?

#11 OFFLINE   Wolti

Wolti

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 22 lipiec 2022 - 09:45

Ja się zawsze woduje w Energetyku w Rybitwach . Moje ulubione jezioro mazurskie to i ciągle mam kontakt  z nimi co łowią słabo jak wszędzie .Jak się trafi coś się wydłubie. 



#12 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 22 lipiec 2022 - 09:56

Nawet nie wiedziałem że mają tam slip. Kilka razy chowałem się tam przed burza ale slipu nie widziałem.
Dzięki Wolt

#13 OFFLINE   franek88

franek88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów

Napisano 14 sierpień 2022 - 10:21

Witam
Nie znalazłem tematu więc zakładam.
Szukam łodzi do wynajęcia czy macie jakieś namiary??

 

Połączone z istniejącym wątkiem


Użytkownik Jano edytował ten post 14 sierpień 2022 - 15:44


#14 OFFLINE   Wolti

Wolti

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 14 sierpień 2022 - 12:11

Słabo szukałeś :http://jerkbait.pl/t...rośba-o-opinie/

Każdy ośrodek ma wypożyczalnie sprzętu pływającego -ja polecam ( bo tylko tam byłem) Energetyk w miejscowości Rybitwy . Idziesz do gościa i przedstawiasz sprawę ja poszedłem powiedziałem ,że chce łódź na 3 tygodnie i dostałem cenę jakbym wypożyczał na tydzień , jak podzieliliśmy na 2 osoby to cena była znośna. Z tym ,ze z tego co wiem teraz maja lepsze łodzie ale przedtem były strasznie wąskie i chybotliwe ( pychówki) .Wodnik miał chyba lepsze i większe ale chyba tez droższe i z tego co wiem trudniej się z nimi dogadać co do ceny .Ale próbuj 


  • Jano lubi to

#15 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 14 sierpień 2022 - 20:18

https://m.facebook.c...skiewedkowanie/

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
  • azhek lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych