Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak się ubrać na pływadełko?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 26 listopad 2018 - 15:53

Szczesciarz. Ja mam xxxl i sa za waskie do gumiaka 46/47 ;)

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
  • maykel lubi to

#42 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 26 listopad 2018 - 15:59

Chciałbym wszystko dobrać w ten sposób , aby nie wkerwiło na starcie  ;)  Niestety nie mam możliwości sam fizycznie sprawdzić pewnych rzeczy i  w wypadku płetw chyba przedobrzyłem z rozmiarem . Sugerowałem się opinią z neta odnośnie rozmiaru  :)  



#43 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 26 listopad 2018 - 16:01

Mi sie wydaje z w kpl ze spezynami troche luzu z boku ci roznicy nie bedzie robic.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

#44 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 26 listopad 2018 - 16:03

XL jest wielka , jedna waży 1.8kg , M/L 1.5kg . Zobaczę co powiedzą w sklepie , jeżeli się uda wymierzyć , czy zwrot przyjmą etc....  



#45 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 28 listopad 2018 - 15:05

Cześć. Polećcie jakieś skarpet neoprenowe (46) do założenia na śpiochy i na to płetwy na wiosnę / lato . Muszę list do Mikołaja zacząć pisać :>

 

pozdrawiam



#46 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 28 listopad 2018 - 15:12

Mz neopren to neopren roznica 0wa.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

#47 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 06 kwiecień 2019 - 19:30

Witam. Dziś moje 7-8 letnie wodery gumowe odmówiły posłuszeństwa i wróciłem ze spodniami mokrymi na wylot... Szukam jakieś dosyć ciepłe neopreny. Co możecie polecić? Najchętniej w okolicach 350zł ale mogę rozważyć również droższe. Mam jeszcze oddychające na cieplejszy okres. Szukam czegoś na teraz i późną jesień.

dzięki i pozdrawiam ;]



#48 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 16 październik 2019 - 09:48

odpowiedz wybitnie predka (nie przychodza mi wogole powiadomienia na maila) ;) ja sobie chwale behr z neoprenu bodaj 4mm + na stopach (na neoprenie) jest naklejony kalosz z eva. placilem za nie cos kolo 100e wiec +- twoj zakres cenowy. Uwaga sa 2 wersje z gumowymi i piankowymi kaloszami. mz eva wygrywa.

 

Co do pletw w rozmiarze xxxl - jednak apetyt rosnie w miare jedzenia i mi moje troszke ciasnawe sie wydaja. Pomierzylem kalosz: glebokosc 23cm szerokosc 13.5 wysokosc 7.5cm. Szukalem sobie pletw do snorkowania w lecie i znalazlem sklep gdzie maja spory wybor pletw technicznych - maja mi podac wymiary najwiekszych:

https://www.underwat...slipstream.html

te sa ponoc wybitnie ogromne - jak mi odpisza z wymiarami to sie podziele wiedza. Jesli beda sporo wieksze to moje beda szly na gielde.



#49 OFFLINE   Darek P

Darek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 17 październik 2019 - 06:59

Używam takich płetw do belly.Pływa mi się w nich bez wysiłku, nie ma też problemu z manewrowaniem. Niestety przy stopie 45 nie wchodzą na buty do brodzenia. Po tym jak dojdę do łowiska zdejmuję buty i wrzucam na przód pływadełka. Zakładam dodatkowe skarpety neoprenowe i jakoś sobie radzę ale dalej szukam optymalnego rozwiązania. Butów do nurkowania nie znalazłem w odpowiednim rozmiarze. Muszę jeszcze sprawdzić moje poprzednie budżetowe buty brodzenia tj treckingi z Decathlon.

#50 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 22 październik 2019 - 18:47

1 mozesz kupic spodniobuty z kaloszami. Buty nurkowe szukaj rozmiar +- 47 (w watku masz fotki mojego "zwyklego" buta rozmiar 45 i pletw xxxl (a ponoc te pletwy ze sklepu co pisalem sa jeszcze wieksze. Moje (te co tu dalem fotke - moje aqualungi sa rozmiary 47 i pasuja na najwieksze spodniobuty greysa + grube skarpety pod spodem, o takie tylko oni maja max 46 https://www.underwat...dive-boots.html) sa rozmiaru xxxl i sa identyczne jak najwiekszy rozmiar apeks rk3 (sa w tym sklepie z linku tez  mialem obie pary w rekach). Jak w sklepie internetowym poprosilem o podanie naprawde wielkich pletw to o apeksach nawet nei wspomnieli stad mysle, ze te slipstreamy moga byc naprawde dobre.


  • Darek P lubi to

#51 OFFLINE   Darek P

Darek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów

Napisano 24 październik 2019 - 11:51

Tu masz wymiary moich slipstream XXL

Załączony plik  20191024_123241-1024x1365.jpg   45,69 KB   19 Ilość pobrań

Załączony plik  20191024_123314-1280x960.jpg   39,97 KB   19 Ilość pobrań

Załączony plik  20191024_124319-1280x960.jpg   32,91 KB   19 Ilość pobrań

Załączony plik  20191024_123400-1024x1365.jpg   31,75 KB   17 Ilość pobrań

Użytkownik Darek P edytował ten post 24 październik 2019 - 11:52

  • gooral lubi to

#52 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 24 październik 2019 - 20:33

no to kiepskawo. moje sa tej samej glebokosci, ale szersze o dobre 2 cm (a dalej na styk) i nizsze o jakies 2 cm. wysokosc by naprawde robila robote jakby nie skopana szerokosc. Cos mi sie wydaje, ze predzej czy pozniej zrobie pletwy (mam kilka par lezacych luzem - moze je potne i cos wykombinuje...



#53 OFFLINE   wojti80

wojti80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisano 07 listopad 2019 - 12:38

Łowiłem kilka lat z belki z powodzeniem chyba w najbardziej extremalych warunkach a mianowicie trocie  na zatoce gdańskiej

Pierwsze i najważniejsze na co zwracałem warunki to pogoda wiadomo. choć nie zawsze sie warunki sprawdzały z pogodą i kilka razy powrót na plaże był iście szalony przy fali przybojowej pow metra

Co do ubioru przede wszystkim suchy kombinezon

do tego kamizelka asekuracyjna adekwatna do wagi

Co do ubioru wewnątrz to wszystko zostało napisane. Polary i termobielizna. Im lepsza tym mniej warstw

obecnie zmieniłem podejście i zamiast belki mam 2 m ponton z silnikiem 2,5km lub elektrykiem 40lbs

Po pierwsze nie siedze w wodzie po drugie jak mam chęc to  wrzucam tryb trola 

łowienie jak z belki ale dużo bardziej komfotrowe. Oczywiście ubiór bez zmian


  • popper, miramar69 i jbk lubią to

#54 OFFLINE   wojti80

wojti80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisano 07 listopad 2019 - 19:39

Co do minusów takiej jednostki to jest kilka
Po pierwsze cena jednostki bez napędu jest co najmniej 2krotnie większa.
Motor to już cena belki razy 4-5
Po drugie zdecydowanie więcej klamotów.
Silnik paliwo gaśnica itd
Belkę wrzuciłem na plecy i wio tu trzeba ciągnąć. Rozwiązaniem okazały się duże pompowane koła. Wszędzie się zwoduje... No może poza Rozewiem🤣
Belly jest spoko na male.jeziorka sadzawki itp gdzie nie trzeba robic odległości.
Ja z tego wyroslem 🤣 choć kondycja na belce robiona to.fakna sprawa

#55 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 28 listopad 2020 - 22:02

Cześć. Ma ktoś doświadczenia ze skarpetami elektrycznimy/ ogrzewanymi?

#56 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 04 grudzień 2020 - 21:22

Maly update ciuchowo spodniobutowy. Spedzilem ostatnie kilka dni w wodzie (no wiekszosc "jasnych" godzin).

Dodatkowo jakis czas temu uznalem, ze sprezyny w moich pletwach sa za ciasne I bola mnie stopy po kilku h lowienia (wiec dodalem ceownik alu 2cm dlugosci i nawiercilem w nim otwory tak, ze robi za lacznik pomiedzy kaloszem pletwy a sprezyna wydluzajac ja o jakies 1.5cm.

I tak:

Neopreny 5mm (spiochy robione na zamowienie) + buty 5mm neoprenowe nurkowe + skarpety welniane (uzywalem zarowno "merynosow" z lidla i jakis markowych merynosow strasznie drogich ze sklepu turystycznego i "gryzacych" skarpet kupionych na krupowkach - nie zauwazylem roznicy duzej) + talk na stopy - robilo sie zimno po ca 3-4h przy temp wody okolo  7st C.

W 4ty dzien w nocy przymrozilo mocno w nocy - moje mokre 5mm neopreny i buty do nich zamarzly na sztywno w samochodzie i z braku laku uzylem (w moim mniemaniu "gorszych") neoprenow behr 3mm z kaloszami z pianki eva ( nowe w sklepie ca 100-120 euro? Co wazne kalosze wylozone neoprenem). Mimo, ze woda ochlodzila sie do ponizej 5st C to (chyba na wskutech wiekszej ilosci miejsca w kaloszu + przedluzonych sprezyn) po 5h bylo mi w stopy tak samo cieplo jak przed wejsciem do wody. 

Wiec obecnie (nie wiem jak dlugo) wyznaje teze, ze luzne buty graja wieksza role niz podgrzewacze etc.

 

Ps kupilem tez pletwy "outcast" jako takie "nie gniotace butow" - ale chyba zostana tylka na wszelki wypadek kiepsko mi sie w nich plywalo i sie luzowaly czesto...


  • Kacper.K lubi to

#57 OFFLINE   czarny1470

czarny1470

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Imię:Patryk

Napisano 13 styczeń 2021 - 17:28

Zamierzam kupić spodniobuty neopreny 4mm Caperlan 900 thermo za 550zł. Dokładnie chodzi mi o ten model: https://bit.ly/3iaVA7c  . Będę je potrzebował na pstrągi w okresie od lutego do marca/kwietnia, a potem jesienią do pływania na pływadełku za oksami. Miał może ktoś z Was styczność z tymi spodniobutami i jest mi w stanie coś więcej na ich temat powiedzieć? A może warto w tej cenie poszukać czegoś innego? Rozpatrzę wszelkie propozycje. 



#58 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 17 styczeń 2021 - 02:17

nie widze czemu mialy by byc zle. tylko na bb pasowalo by wziasc troszke wieksze (tak by luz byl dookola stopy) i fajniej by bylo jakby buty byly z EVA.

Niestety nie wiem jak pogodzenie luznego buta by w bb bylo cieplo wplynie na chodzenie bo w swoich nie chcodze dalej jak 50m - z auta do bb/lodzi.

https://centrumwedka...4mm-Superlekkie mam takie (to nie reklama pierwszy link z google z wlasciwym towarem). Na mnie najwieksze sa w miare ok (187cm 120kg) - lekko krotkie (rzepy ledwo zapinam i ciasno ledwie bluze pod spod wkladam). w wodzie kilku stopniowej spokojnie kilka godzin zanim zacznie sie zimno robic a zanim przemarzne to chyba minimum z 5-6h.

Maja oczywiscie wady: najwieksza to to, ze dosyc szybko (po sezonie?) zaczely cieknac, ale troche "liquid patch" i dalej daja rade - az sie zastanawiam czy sobie na zapas nie kupic w tej cenie (w eire placilem cos 100 czy 150 euro....)



#59 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 17 styczeń 2021 - 21:14

Te zielone to szajs natomiast wersja czarna to jest sztos u mnie 4 sezony i nic nie cieknie a śmigam w nich na belly i po brzegu jak chart za królikiem

https://centrumwedka...0QaAqwdEALw_wcB

#60 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 styczeń 2021 - 16:38

Te zielone to szajs natomiast wersja czarna to jest sztos u mnie 4 sezony i nic nie cieknie a śmigam w nich na belly i po brzegu jak chart za królikiem

https://centrumwedka...0QaAqwdEALw_wcB

 

Plywasz w spiochach z kaloszami i na to pletwy ?

Stosujesz jakis pasek podczas uzytkowania takich neoprenow na BB ? 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych