Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak się ubrać na pływadełko?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 16 luty 2018 - 21:50

Jak Ci hemoroidy nie straszne to mocz tyłek po 8 godzin dziennie w zimnej wodzie.... :))) 

Nie znam się tak dobrze na hemoroidach, ale nie słyszałem żeby od zimnej wody się pojawiały :)

@kezmo zmierzam do tego, że jak kupię kalosz w moim rozmiarze 43 a potrzebna będzie do pełnego komfortu skarpeta z merynosów, neoprenowa albo jedno i drugie, to wtedy jakieś 350zł wyrzucę w błoto bo nie upcham w bucie wszystkiego. Z kolei jak wezmę rozmiar 45 to czy podczas cieplejszych dni gdy nie będę potrzebował nic prócz skarpetki bawełnianej :P komfort pływania będzie znośny? :)

 

Daj znać jeżeli by Cię zatokowa praktyka interesowała ;)

Średnio średnio... łowienie na otwartej wodzie to chyba nie dla mnie :) Próbowałem w zatoce Puckiej i raczej wolę pobuszować między grążelami i powalanymi drzewami ;)

 

Chyba zrobię tak, że wezmę neopreny z większym kaloszem na upchanie ewentualnych skarpet, a gumowe spodniobuty w normalnym rozmiarze będą służyć w cieplejszej wodzie.


Użytkownik MarcinW edytował ten post 16 luty 2018 - 21:51


#22 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 18 luty 2018 - 19:43

Ameryki tu nie odkryję, ale po dzisiejszej wizycie w Decathlonie okazało się, że w kaloszu caperlanów jest neopren. 


  • popper lubi to

#23 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 21 czerwiec 2018 - 09:02

Już od kwietnia pływam w neoprenach Caperlan  3mm z Decathlonu. Jak woda miała ok 5st C pod spód założyłem kalesony, grubsze spodnie dresowe do tego dwie pary skarpet (grubych). Komfort jest, nie mniej trzeba pływać, po dwóch godzinach zaczyna być trochę zimno. Poza tym przynajmniej raz w tygodniu (średnio) wypada mi w nich łowić i wad żadnych nie stwierdziłem. Po łowieniu zakładam na wieszak i schną zwisając do dołu. Jeżeli ktoś chce iść po najmniejszej linii oporu to polecam na jesień i wiosnę idealne :)


Użytkownik MarcinW edytował ten post 21 czerwiec 2018 - 09:23


#24 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 04 sierpień 2018 - 18:00

Witam. I na mnie nadeszła pora. Dostałem wczoraj w prezencie plywadlo i trzeba się jakoś przygotować.
Mam jakieś wodery z pcv z kaloszem i od tego zacznę. W później się zobaczy :).
Szukam jakieś płetwy ktore bez problemu ubiorę na Kalosza. Znalazłem taki coś
https://max-fish.pl/...google_shopping . Czy ktoś testowal albo może polecić jakąś alternatywę ? But 45-46 .

Pozdrawiam

#25 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 15 sierpień 2018 - 20:30

niech cie reka boska broni.



#26 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 16 sierpień 2018 - 14:48

Za późno :( . Generalnie gdyby nie to , że spadały mi te przednie paski to jest było by są tak źle . No są zbyt szybkie ale to w moim przypadku nawet dobrze ( przy mocniejszym machaniu łapały skurcze :) ).
Teraz szukam coś co założę na neoprenowa skarpetę , ew na skarpetę z butem do " nurkowania " .

+ Poza tematem. Szukam jakieś gumowce do kolan z evy .

#27 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 16 sierpień 2018 - 19:47

tylko but na skarpete + pletwa na but. (pletwy na skarpete nieraz mi ciekly skarpety). juz ci pisalem, ze bede kupowal w niedlugim czasie pletwy DUUZE i rownierz lece do pl we wrzesniu moglbym je przywiezc (jak kupie swoje porobie ci fotki) ale tanio na pewno nie bedzie ani lekko (sa w pip ciezkie + musialbym je wyslac paczka do pl bo nie bede kupowal bagazu w samolocie na pare pletw ;) w ten weekend mam zajob za tydzien tez. moze za 2 tygodnie albo w tygodniu jak mi sie uda kupie te pletwy i ci fotke wysle.



#28 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 20 sierpień 2018 - 22:38

Mam rozmiar stopy 48. Pozostaje mi tylko kombinacja ze spreżyną. Nie wyobrażam sobie, żeby przetarła cokolwiek - sztywny pasek chyba prędzej. Nie ma opcji, żebym kupił płetwy, do których wejdę całą stopą. 

Załączony plik  20180818_145339.jpg   103,68 KB   24 Ilość pobrań

Załączony plik  20180818_145326.jpg   52,74 KB   25 Ilość pobrań

Te sa az za glebokie na mnie (mam 45-46 - jak no fotce, karta na drugiej dla skali). Za to neopreny mi zaczely puszczac na dobre i sie zastanawiam czy 2-3 kpl jakiejs mega bielizny nie beda mialy efektu podobnego do neoprenow i zwyklych gaci pod spodem? bo o ile oddychajace jeszcze znajde na siebie to z neoprenami w duzych rozmiarach lipa. Plywam w kazdej temperaturze wody (czesto 1-3stopnie) - ponizej to juz lod nie woda i trzeba sie przebijac przez kry przy brzegu.... w neoprenach wytrzymywalem kilka h.


Użytkownik gooral edytował ten post 20 sierpień 2018 - 22:41


#29 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 21 sierpień 2018 - 08:17

Ja z cieknacych neoprenow obciolem kalosze i używam jako ocieplacz pod zwykle "oddychacze".
  • Guzu lubi to

#30 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 22 sierpień 2018 - 23:40

przy mojej tuszy i luznym spasowaniu neoprenow musialbym miec chyba 5xl te oddychacze ;)



#31 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 03 wrzesień 2018 - 15:22

Taki kompromis chodzi mi po głowie . Co o tym myślicie ? Neopren ma 4mm i w bucie jest polarek wg opisu . Mi całość z neoprenu nie za bardzo pasuje dlatego , że od pasa w górę jestem okrągły i neopren mocno krepuje ruchy , a co za tym idzie utrudnia oddychanie  :D  ;)   Nie zamierzam łowić w wodzie zimnej ( jeszcze nie mam ustalonej dolnej granicy ale 5C to zdecydowanie za zimno )  

 

Załączony plik  daiwa_hybrid_bootfoot_chest_wader.jpg   23,55 KB   26 Ilość pobrań

 

 



#32 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 03 wrzesień 2018 - 15:24

Taki kompromis chodzi mi po głowie . Co o tym myślicie ? Neopren ma 4mm i w bucie jest polarek wg opisu . Mi całość z neoprenu nie za bardzo pasuje dlatego , że od pasa w górę jestem okrągły i neopren mocno krepuje ruchy , a co za tym idzie utrudnia oddychanie :D ;) Nie zamierzam łowić w wodzie zimnej ( jeszcze nie mam ustalonej dolnej granicy ale 5C to zdecydowanie za zimno )

attachicon.gif daiwa_hybrid_bootfoot_chest_wader.jpg

Wyglads spoko. Marzna i tak glownie stopy...

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

#33 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 03 wrzesień 2018 - 15:35

Wyglads spoko. Marzna i tak glownie stopy...

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Jakie płetwy poleciłbyś do takich gaci . Stopa mała 42 ...  Te co posiadasz to jaka marka ? 



#34 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 03 wrzesień 2018 - 15:37

Ja polece kazde zapinane. Uzywalem maresa scuba pro i kilku innych marek. Wszystkie daja rade. Przy czym do butiw typu gumowiec to polecalbym te techniczne....

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

#35 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 04 wrzesień 2018 - 10:18

Już od kwietnia pływam w neoprenach Caperlan  3mm z Decathlonu. Jak woda miała ok 5st C pod spód założyłem kalesony, grubsze spodnie dresowe do tego dwie pary skarpet (grubych). Komfort jest, nie mniej trzeba pływać, po dwóch godzinach zaczyna być trochę zimno.

 

Ja pierdziu, ale kolega wydelikacony ;) Albo tluszcz mnie chroni wtedy - trzeba przytyc! ;P Mi sie zdarza z kra przy brzegu zmagac ;) plywalem kilka razy przy 0 stopni i lekkiej sniezycy a woda wg echa miala 1 stopien ;)

 

 

Ja z cieknacych neoprenow obciolem kalosze i używam jako ocieplacz pod zwykle "oddychacze".

 

Natchnales mnie. Wlasnie zrobilem sobie taki test: kalesony "termiczne" i cieniutkie skarpety ze sztucznego materialu (jakies do biegania) na to "pol pianka/ long-john" z neoprenu 3mm (nie wiem jak to nazwac pianka z nogawkami, ale bez rekawow) na stopy dodatkowo grube "stopki" z filcu (ew grube skarpety) na to buty nurkowe z 5mm pianki i oddychajace spodniobuty. = w stopy powinno byc cieplo (zwlaszcza, ze moje spodniobuty maja stuptuty z neopreu i calkiem gruba skarpete. Nad lydkami mam w ciort miejsca (zawse kupuje spodniobuty tak by wejsc w nie bez problemu w roboczych spodniach snickersa (nie wiem czy w polsce popularne takie z kompletem "zewnetrznych" kieszeni), ktore sa dosyc luzne wiec zajmuja pod spodem duzo miejsca - jak cos bede mial miejsce zalozyc spodnie od dresu czy cos. Jak o tym pomysle to nawet lepszy temat niz neopreny bo ogolna grubosc bedzie podobna, ale powietrze miedzy warstwami doda izolacji. Poczekam do pierwszych przymrozkow z werdyktem, ale na dzien dzisiejszy przestalem szukac neoprenow (te co mam ciekna dopiero po x minutach w wodzie na deszcz i do wodowania lodki w zimie ciagle daja rady).

 

Taki kompromis chodzi mi po głowie . Co o tym myślicie ? Neopren ma 4mm i w bucie jest polarek wg opisu . Mi całość z neoprenu nie za bardzo pasuje dlatego , że od pasa w górę jestem okrągły i neopren mocno krepuje ruchy , a co za tym idzie utrudnia oddychanie  :D  ;)   Nie zamierzam łowić w wodzie zimnej ( jeszcze nie mam ustalonej dolnej granicy ale 5C to zdecydowanie za zimno )  

 

attachicon.gif daiwa_hybrid_bootfoot_chest_wader.jpg

 

jak tak sobie pomyslalem jak ciasno mam w butach z piaki (mam najwieksze dostepne tutaj buty z pianki rozmiar 47 i one wchodza z trudem na moje spiochy z 2 parami skarpet pod spodem do tego jest dosyc ciasno = malo powietrza miedzy warstwami). To moze jednak neopreny z kaloszami + onuce z jakiegos polaru miekkiego to bylby lepszy temat?  oczywiscie wtedy tylko i wylacznie pletwy z posta powyzej te najwieksze, ale ciagle bylo by wykonalne. Poczekam do zimy i zobacze co bedzie spodniobuty behr z kaloszami sa u mnie dostepne od reki.



#36 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 04 wrzesień 2018 - 13:10

@gooral czy orientujesz się  z technicznych płetw , która marka będzie najtańsza ?  Ewentualnie coś konkretnego , model , zalinkował byś pls  :)



#37 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 04 wrzesień 2018 - 14:39

Ja uzywam "scubapro jet sport" w rozmiarze xxl. Zwykle do nurkowania na wyprzedaxy dalem 75€ sa dosyc miekkie i duze. Jak w malych miales kurcze to tu moze byc gorzej. Je sporo na rowerze jezdzielem a i tak mnie kurcze lapia.

Te ktore kupilem ( i dzis oddalem bo nie byly duzo wieksze tylko takie wygladaly) to "apex rk3" tutaj kosztuja 125€ najwiekszy numer nazywa sie "super" i jest podobnego rozmiaru do scuba pro xxl za to pletwa jest duzo ciezsza, troche krotsza i sa ze sprezyna co ulatwia zakladanie i sciaganie.

Te najwieksze z fotki kilka postow w gore to "northern diver jet" kosxtuja bodaj 75€ maja podobna budowe i ksztaly do apex'ow za to brak sprezyn i sa w diably ciezsze. W te pletwy w najwiekszym rozmiarze xxl wchodza spokojnie buty do brodzenia vision loikka w rozmiarze 45 czy 44 juz nie pamietam.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
  • gulf lubi to

#38 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 04 wrzesień 2018 - 14:43

Wezmę XL , powinny być ok   https://www.moana24....zyny,p2581.html lub L https://divezone.pl/...wardość-średnia


Użytkownik 'mat edytował ten post 04 wrzesień 2018 - 14:55


#39 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 04 wrzesień 2018 - 14:52

Wezmę XL , powinny być ok https://www.moana24....zyny,p2581.html

Wygladaja ok

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

#40 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 26 listopad 2018 - 15:46

Tak się zastanawiam czy przypadkiem moje płetwy w rozmiarze XL nie są  za szerokie . Po każdej ze stron jest ok 1.5cm luzu , czyli prawie 3cm na całej szerokości  . Gumiak 42/43  . Dryndnę do sklepu gdzie kupiłem i zapytam o mniejsze M/L ,  jakie są w dole na szerokość . 

 

 

Załączony plik  PB260651.JPG   59,43 KB   17 Ilość pobrańZałączony plik  PB260649.JPG   52,72 KB   17 Ilość pobrańZałączony plik  PB260650.JPG   48,67 KB   17 Ilość pobrań

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych