Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Partęczyny - opinie o łowisku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   MielSos420

MielSos420

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 08 wrzesień 2015 - 07:56

Witam wszystkich wędkarzy z powiatu brodnickiego i okolic, oraz tych, którzy łowili na tym jeziorku :). Mam pytanie odnośnie jeziora, co tam bierze (i czy wg coś bierze) w której części najlepsze efekty i wg jakieś najpotrzebniejsze informacje odnośnie akwenu.

Pozdrawiam

#2 OFFLINE   gregx1

gregx1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaOświęcim
  • Imię:Grzegorz

Napisano 08 wrzesień 2015 - 08:31

Byłem w tym roku tydzień początkiem sierpnia. Akutrat rozpoczynały się upały. Wiadomo: nieznana woda + czas kiepski = kiepskie wyniki :) Łowiłem głównie od strony zachodniej, z brzegu. Brzegi trudno dostępne, często strome, zazwyczaj porośnięte lasem do samej wody. Łatwiej rzucać wchodząc kawałek do wody. Dosyć głęboko i spory spad. Trochę okoni (do 23cm, wyjątkowo chude i jakieś zabiedzone) i wzdręg (te już bardziej przyzwoite) na spina. Szczupaka ani śladu, choć miejsca z grążelami wyglądały zachęcająco. Z białorybu jest trochę leszcza (mnie nie udało się skusić żadnego, ale kilka widziałem) i płoci, choć najczęściej trafiały się krąpiki wielkości dłoni w ilościach hurtowych. Z tego co zauważyłem, bywalcy tresowali okonie najczęściej na boczny trok. Z rozmowy z paroma miejscowymi wynikało, że kilka lat temu dosyć często łowili węgorze.

Jeśli nie będziesz dysponował łódką, prawdopodobnie łatwiej będzie łowić we wschodniej stronie w okolicy ośrodka wczasowego. Płycej, mniej drzew i trochę pomostów.

Zapuściłem się również na Małe Partęczyny (bez wędki) od strony Cichego i muszę powiedzieć, że zrobiły na mnie o wiele wieksze wrażenie. Wydają się dosyć dzikie i bardzo klimatyczne. Piękne miejscówki rokujące nadzieję na wspaniałą zdobycz. Sukces tam zapewne jest tylko kwestią czasu, którego niestety nie mogłem zbyt wiele poświęcić.



#3 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 08 wrzesień 2015 - 08:46

Cześć,

Spędziłem swoje całe wędkarskie dzieciństwo na pojezierzu Brodnickim. Za małolata na Parteczynach lowilem piękne okonie na pomostach na ośrodku wczasowym.

Osobiście radziłbym inne jezioro. W pobliżu masz jezioro Zbiczno. Jest to najtrudniejsze i najpiękniejsze jezioro z jakim sie zetknąłem. Ale za to na cokolwiek byś nie zapolował masz dużą szanse na zetknięcie się z okazem przez duże O.

#4 OFFLINE   MielSos420

MielSos420

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 08 wrzesień 2015 - 15:02

Gregx1 a dno jest twarde? Da się spokojnie rzucać trokiem?
Wybieram się tam właśnie na łódkę :)

#5 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 08 wrzesień 2015 - 15:53

 

Jeśli nie będziesz dysponował łódką, prawdopodobnie łatwiej będzie łowić we wschodniej stronie w okolicy ośrodka wczasowego. Płycej, mniej drzew i trochę pomostów.

Zapuściłem się również na Małe Partęczyny . Wydają się dosyć dzikie i bardzo klimatyczne. Piękne miejscówki rokujące nadzieję na wspaniałą zdobycz. Sukces tam zapewne jest tylko kwestią czasu, którego niestety nie mogłem zbyt wiele poświęcić.

 

Hehe... sukces... przepraszam nie mogłem się powstrzymać :lol:


  • Martin77 lubi to

#6 OFFLINE   gregx1

gregx1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaOświęcim
  • Imię:Grzegorz

Napisano 08 wrzesień 2015 - 19:04

Łukasz - w miejscach w których łowiłem było dosyć twardo i mało zaczepów. Można spokojnie "orać" trokiem. Osobiście tego nie lubię i rzadko stosuję, ale w zasadzie była to jedyna przynosząca efekty metoda na pasiaki. Te same gumy na główkach były totalnie ignorowane. Mając łodkę możliwości i szanse rosną. Przy wymacanej w zasięgu rzutu z jednego z pomostów mini górce, brań było wyraźnbie więcej.

 

Bootleg - czyżbym zbyt optymistycznie ocenił potencjał łowiska? :) Wyglądało na prawdę ciekawie. Jeśli miałeś możliwość tam łowić - napisz coś więcej.



#7 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 08 wrzesień 2015 - 19:22

W maju w 40 min miałem 10 okoni i dwa szczupaki 52 i 55 cm,na okoniowy sprzęt do 7 cw, natomiast na drugi dzien pogoda sie zmieniła i te samo miejsce dało tylko 3 okonie w przedziale 18-22cm, ryba jest ale na pewno duzo mniej niż kilkanaście lat wstecz, jeżdzę nad te jezioro od 1984 r, kiedyś spławik, gruncik,sprężyna teraz tylko spinnig,
Moja zyciowka z tej wody to szczupak 95 cm, ktory byc moze pływa do dzis ?
Jak każda woda rożnie z nia bywa,raz lepiej raz gorzej.
Pzdr.

#8 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 08 wrzesień 2015 - 20:03

Moja zyciowka z tej wody to szczupak 95 cm, ktory byc moze pływa do dzis ?
 

 

Niestety szczerze wątpię. Jeżeli trafił na miejscowego to na 99% pływał ale w oleju na patelni. Partęczyny są chimeryczne. Można coś wydłubać jak się wie gdzie, ale czasy świetności jednak przeminęły. Ostatnie sezony wydawało się, że zwiastują małą poprawę (pojawiło sie dużo ryby 40-60 cm) Niestety przy mentalności wszelkiej maści Staszków i Ryśków (bez urazy wybrane losowo) na wodach pojezierza brodnickiego ciągle będzie deficyt ryb średnich (za takie uważam przedział 70-85). Raz na jakiś czas ktoś trafi wiekową metrówkę albo grubą dziewidziesionę, ale to wszystko...

Apropos tego co wyżej ostatnią 90-tkę widziałem w weekend... niestety nie na mojej łodzi. Wiem za to jak skończyła... nie za fajnie...

No i koło się zamyka.

Co do małych partęczyn to zdecydowanie ciekawiej wygląda białoryb, drapieżnika jest tam nie za wiele, a jak się trafi to raczej średni.

 

Ktoś wyżej pisał o Zbicznie (jezioro głębokie to gdzies ta ryba ujdzie, ale nie oczekiwałbym cudów, a zwłaszcza z doskoku). Być może tygodniowy wypad na jesieni w dobrym momencie przyniósłby jakies lepsze efekty. Ja jednak chyba bym nie zaryzykował (zwłaszcza jak ktoś ma dalej niż 100 km).

Jeżeli miałbym polecić jezioro na brodnickim to mimo wszystko byłby to Bachotek (zwłaszcza jeżeli chodzi o okonia). Pomimo, że sporo osób je zabiera to jakoś się trzymają i wciąż np. na weekendowym 3- dniowym wyjeździe można zaliczyć oksa z 4- z przodu (a to moim zdaniem już coś). Do tego jakiś wymiarowy szczupak też się trafi.


  • PiernikTorunski lubi to

#9 OFFLINE   MielSos420

MielSos420

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 08 wrzesień 2015 - 20:52

Czyli podsumowując z ryba na Partęczynach jest z ryba tak samo jak i wszędzie w Brodnickim. Pojadę tam parę razy, daleko nie mam ok 50 km, porzucam bocznym trokiem za okoniem zobaczę co tam "zimuje ".
A odnośnie tych Staszów, Franków itp no niestety tak było jest i będzie, zawsze ktoś ryby będzie zabierał bo jest do tego prawo. Póki będą takie kontrolę i kary jakie są do tej pory to ludzie będą robili co chcą. Odnosząc się do kontroli łowie ryby w tym okręgu z 5 lat a kontroli nie miałem ani jednej. Co innego w innych okręgach.

#10 OFFLINE   4kristo

4kristo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaBremen / Toruń
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 wrzesień 2015 - 21:10

Jeśli chodzi o okonia, to potwierdzam słowa kolegi, że lepszą opcją będzie Bachotek. Na Partęczynach łowię okazjonalnie i w zasadzie tylko w okresie letnim, ale o efektach trudno coś pozytywnego napisać. Takie tam dłubanie, bez żadnych ryb godnych uwagi... Jeśli jedziesz po raz pierwszy - zatoka południowo-zachodnia (ta najmniejsza) jest bardzo płytka, ciekawa do łowienia np. na slidery, ale w tym roku tam nie byłem, a przy takim deficycie wody, to możesz tam nawet nie wpłynąć.



#11 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 08 wrzesień 2015 - 21:39

Kiedyś łowiłem tam z łodzi, głównie okonie. Okazów nie było.

Sporo przy przesmyku między jeziorami. A jak się chciałem poruszać, to niedaleko na Drwęcę. Tam było więcej życia, szczupłe na starorzeczach.



#12 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 08 wrzesień 2015 - 21:57

Bardzo dobre łowisko, dużo ryby, potężne stada okoni.



#13 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 09 wrzesień 2015 - 07:09

Wybieram się na Bachotek najpewniej w październiku. Czy bez problemu wypożyczę łódkę z ośrodka PTTK? Będzie to moja pierwsza wizyta na tym jeziorze. Będę pływał zapewne w północnej części zbiornika. Gdzie szukać Okoni o których piszecie? Mam nadzieje, że na jesieni zielsko już opadnie bo słyszałem, że latem ciężko jest wędkować. Jeżeli ktoś chciałbym się podzielić wiedzą o Bachotku to może być też priv.



#14 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 09 wrzesień 2015 - 08:03

Ktoś wcisnął Ci bzdury o tym zielsku w lato, to jest jezioro a nie bagno i nigdy nie zarasta w stopniu, utrudniającym wędkowanie. Zasady szukania okoni są uniwersalne, zwykle będą w miejscach grupowania uklejek a ich szukać musisz za pomocą sondy.

#15 OFFLINE   MielSos420

MielSos420

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 09 wrzesień 2015 - 13:40

Będę tam w weekend na łódce łowiac na spinning... Wiec dam znać co tam słychać :)

#16 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 09 wrzesień 2015 - 19:12

Bachotek ostatnia wizyta 29.08.2015 - zawody spinningowe z mojego koła, 7 okoni wydłubanych z ciężkim bólem, wcześniej 3 x trening i w ciagu 30 min 8-10 okoni w tym 35 cm, wiec w dniu zawodów bankowe miejsca nie zagrały, a byli i tacy co mieli zero lub 1-2 okonki, ale był tez i 42 cm tego dnia-))
Moze bedą gryzły a moze słabo, pochwał sie jak wrócisz z wyjazdu.
  • luk_80 lubi to

#17 OFFLINE   MielSos420

MielSos420

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 09 wrzesień 2015 - 19:50

PiernikToruński. A które Ci to miejsce dało? Byli tacy co lepiej łowili? :)

I okonie jak, z opadu czy trok?



#18 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 12 wrzesień 2015 - 19:29

Nie wiem czy kolega dziś był... ja byłem ;) szczupak - 1 szt. (52 cm) + kolega okoń - 1 szt. (28 cm). Poza tym nic więcej. Zrobiliśmy naprawdę dużą część jeziora i jest problem ze znalezieniem drobnicy (łowiliśmy z brzegu)...


  • Martin77 lubi to

#19 OFFLINE   MielSos420

MielSos420

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 12 wrzesień 2015 - 20:47

Miałem być w ten weekend, ale obecnie czekam na silnik do łodzi i będę tam pewnie dopiero za tydzień. Ale bylem na innym małym jeziorku, coś się dzieje... Szczupaki, okonie.

#20 OFFLINE   michall

michall

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 29 wrzesień 2015 - 08:43

a czy ktoś może ma jakieś namiary na noclegi nad tym Bachotkiem + wypozyczenie łódki?

Stopol jest juz nieczynny.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych