Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mały sukces czy może jaskółka co wiosny nie czyni...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 09 wrzesień 2015 - 19:42

Panie i Panowie, 

 

tak dziś sobie przeglądam wrześniowy WŚ i w dziale "parada rekordów" wszystkie poza 1 (słownie jedną) rybą są oznaczone, iż to wróciły do wody. 

 

W dziale "parada rekordów juniorzy" wszystkie rybą są oznaczone, iż to wróciły do wody.

 

Jestem niepoprawnym optymistą i cieszy mnie to wielce, ale... czy aby one faktycznie zostały wypuszczone czy może...

 

Jak myślicie...


Użytkownik AdasCzeski edytował ten post 09 wrzesień 2015 - 19:43


#2 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 09 wrzesień 2015 - 19:54

Telefon z aparatem, wrodzone lenistwo..... Robią swoje. Bywa, że lepiej niż hasła ;)



#3 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • Imię:Robert

Napisano 09 wrzesień 2015 - 19:57

Nabiera to znaczenia - jest trendy . 

Tylko chwalić.


  • popper lubi to

#4 OFFLINE   Cwaniak

Cwaniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Cyliński

Napisano 09 wrzesień 2015 - 19:59

Ja myślę że większość z tych ryb rzeczywiście jest wypuszczana,ale i pewnie znajdzie się gagatek,który rybkę zje a oznacza że wypuszczona tylko dlatego bo teraz tak nie wypada do gazety z martwicą,a i czapeczka skapnie przy okazji.



#5 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 09 wrzesień 2015 - 20:02

Panie i Panowie, 

 

tak dziś sobie przeglądam wrześniowy WŚ i w dziale "parada rekordów" wszystkie poza 1 (słownie jedną) rybą są oznaczone, iż to wróciły do wody. 

 

W dziale "parada rekordów juniorzy" wszystkie rybą są oznaczone, iż to wróciły do wody.

 

Jestem niepoprawnym optymistą i cieszy mnie to wielce, ale... czy aby one faktycznie zostały wypuszczone czy może...

 

Jak myślicie...

Jeśli dają jakąś nagrodę to niestety może być... lipa. Ludzie dla 20zł potrafią zabić drugiego człowieka... :) Ale jeśli to prawda, jest to być może światełko na przyszłość.



#6 OFFLINE   PLECIONA

PLECIONA

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 835 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 09 wrzesień 2015 - 20:07

Ważne, że jest już świadomość istnienia czegoś takiego jak C&R. Młodzi górą, bynajmniej niezaprzeczalnie na papierze.
Myślę, że można pozwolić sobie na odrobinę optymizmu.

Użytkownik PLECIONA edytował ten post 09 wrzesień 2015 - 20:07

  • Apioo i robert.bednarczyk lubią to

#7 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 09 wrzesień 2015 - 20:28

Jest nadzieja,a ta umiera ostatnia.C&R będzie coraz popularniejsze i wszyscy o tym usłyszą ,ale czy wszyscy zrozumią.

...mam nadzieję

#8 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 09 wrzesień 2015 - 22:01

Ja mysle, ze nie wszystkie sa wypuszczane. Jesli ktos lapie szczupaka na zywca to raczej w C&R nie wierzy. Juz kilkakrotnie widzialem fotki w WS z pieknymi szczupakami oznaczone "ryba wypuszczona", a przy opisie metody polowu byl zywiec. Jedno jakos przeczy drugiemu.


Użytkownik Kwinto edytował ten post 16 wrzesień 2015 - 21:12


#9 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 09 wrzesień 2015 - 22:29

Jakby nie bylo naprawde, to czytelnik tego magazynu zobaczy znaczki. I czesc uwierzy, ze ludzie wypuszczaja i wezmie przyklad.

 

Mozecie szukac drugiego lub trzeciego dna.

 

Dla mnie sprawa jednoznacznie pozytywna

 

Pozdrawiam



#10 ONLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 10 wrzesień 2015 - 07:19

W Wiadomościach Wędkarskich od kilku numerów też zniknęły już zdjęcia z rybami na tle kafelków kuchni bądź z łazienek. Zdarzają się teraz naprawdę rzadko. Myślę, że w dużej mierze spowodowane jest to zasileniem redakcji przez kilku młodych dziennikarzy/wędkarzy. Wymuszono też zmianę profilu gazety i coraz częściej są teksty i nagłówki o wypuszczaniu ryb. Kropla drąży skałę. Bez względu jaka jest prawda zjawisko bardzo pozytywne.

 

Równie dobrze można zapytać czy wszystkie zdjęcia ryb opublikowanych na jerkbait na tle wody faktycznie tam wróciły? To wie tylko łowca lub ewentualnie świadek połowu.


  • Guzu, Kamil Z. i Sebo lubią to

#11 OFFLINE   Kempa

Kempa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Paweł

Napisano 10 wrzesień 2015 - 09:35

Dokładnie nie zmienili nastawienia ludzie tylko poprostu pokolenia wedkarskie sie wymienily. kiedys byla inna mentalnosc.Co chwile spotykam sie z komentarzami "i wypusciles ja bym nigdy szkoda tyle miesa".

A teraz mlodzi mowia szkoda zabic niech jeszcze raz sie zawiesi na koncu linki. 

Ale pamietajmy ze sa wyjadki od reguly.

A druga strona to jednak jak mam placic za sandacza ze sklepu zlapanego na siate w zalewie w ktorym obowiazuje tzw gospodarka rybna to wole sam zlowic cos na swieta w tym samym zalewie ale zabite ryby w roku mozna policzyc na palcach jednej reki i sa to osobniki niezbyt okazale czyli takie przecietniaki.

Bo z tym C&R to tez trzeba troche tolerancyjnie podchodzic.



#12 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 10 wrzesień 2015 - 09:40

Na pewno dwa Jazie zostały wypuszczone jeden mój a drugi kolegi  ;)  ;)


Użytkownik Sebo0707 edytował ten post 10 wrzesień 2015 - 09:43


#13 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 10 wrzesień 2015 - 10:05

To jest bardzo pozytywny trend.

Nie od razu Rzym zbudowano, od czegoś trzeba zacząć. Dobrze, że się o tym pisze również w gazetach. To będzie procentować. Aha -  nie łudźmy się - wszystkich "nawrócić" się nie da... ale każdy zarażony "no kill" to korzyść dla wszystkich, przede wszystkim jednak dla łowcy bo wie gdzie TA rybka pływa. I może jeszcze raz spróbować ją przechytrzyć. A o to chyba chodzi w wędkarstwie ?!

 

 

Fakt jest niezaprzeczalny: na rzekach gdzie obowiązuje "no kill" jest ryb zdecydowanie więcej. Dostrzegają to też wędkarze. I doceniają.


  • Melabolgia i Woytec lubią to

#14 OFFLINE   slav

slav

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKRK

Napisano 10 wrzesień 2015 - 13:02

Panie i Panowie, 

 

tak dziś sobie przeglądam wrześniowy WŚ i w dziale "parada rekordów" wszystkie poza 1 (słownie jedną) rybą są oznaczone, iż to wróciły do wody. 

 

W dziale "parada rekordów juniorzy" wszystkie rybą są oznaczone, iż to wróciły do wody.

 

Jestem niepoprawnym optymistą i cieszy mnie to wielce, ale... czy aby one faktycznie zostały wypuszczone czy może...

 

Jak myślicie...

 

Ostatnio w sklepie przeglądałem którąś z gazet wędkarskich i w dziale rekordy co 3 foto z balkonu albo ogrodu .. postanowiłem nie kupować tej gazety :)


Użytkownik slav edytował ten post 11 wrzesień 2015 - 05:18

  • Woytec lubi to

#15 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 10 wrzesień 2015 - 20:15

Panie i Panowie, 

 

tak dziś sobie przeglądam wrześniowy WŚ i w dziale "parada rekordów" wszystkie poza 1 (słownie jedną) rybą są oznaczone, iż to wróciły do wody. 

 

W dziale "parada rekordów juniorzy" wszystkie rybą są oznaczone, iż to wróciły do wody.

 

 

Czasopisma wędkarskie mają dużą siłę oddziaływania.Nakład WŚ to ponad 50 tyś. egzemplarzy co miesiąc.

 

Jeśli trend się tam upowszechni, jeśli c&r na trwałe tam zagości możemy być optymistami.

 Życie czasopisma jest długie, kupujący wraca do lektury, a często udostępnia je innym.

Często wracam do dawnych numerów WW, ostatnio szukając pierwszych wzmianek o spidolino.

 

Znaczenie portali wędkarskich należy oczywiście docenić i podobnie jest z naszym podwórkiem.Nie miejmy jednak złudzeń. Siła rażenia prasy jest większa i nie myślę tu tylko o wędkarstwie.

 

W tym kontekście refleksja Adama budzi nadzieje na zmianę. Oby!


  • robert.bednarczyk lubi to

#16 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 wrzesień 2015 - 12:45

W Wiadomościach Wędkarskich od kilku numerów też zniknęły już zdjęcia z rybami na tle kafelków kuchni bądź z łazienek. Zdarzają się teraz naprawdę rzadko. Myślę, że w dużej mierze spowodowane jest to zasileniem redakcji przez kilku młodych dziennikarzy/wędkarzy. Wymuszono też zmianę profilu gazety i coraz częściej są teksty i nagłówki o wypuszczaniu ryb. Kropla drąży skałę. Bez względu jaka jest prawda zjawisko bardzo pozytywne.

 

Równie dobrze można zapytać czy wszystkie zdjęcia ryb opublikowanych na jerkbait na tle wody faktycznie tam wróciły? To wie tylko łowca lub ewentualnie świadek połowu.

Zwróć uwagę, że we wrześniowym numerze, w rekordach Wiadomości Wędkarskich, są zdjęcia ze sztucznie doklejonym tłem. Widać to bardzo dobrze i nie sposób pomylić z prawdziwym zdjęciem znad wody. Jednym słowem zdjęcia z "łazienki lub kuchni" podrasowane przez domorosłego fana photoshopa.

 

Ale postęp bez wątpienia jest....


Użytkownik rower26 edytował ten post 15 wrzesień 2015 - 12:46

  • Woytec lubi to

#17 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 16 wrzesień 2015 - 11:57

http://www.ww.media....Viewer&nid=6337

 

"Postanowiliśmy też zmienić wygląd „Rekordów na plan”. Od tego numeru nie będziemy zamieszczali zdjęć, które zostały zrobione w łazience, w salonie na tle meblościanki czy w garażu. Nie zobaczycie też zdjęć ryb zakrwawionych czy martwych."...........



#18 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 16 wrzesień 2015 - 12:09

i fajnie... 

 

Jakby to napisał ekonomista - widać, że trend się umacnia... :) 


  • Paweł Bugajski lubi to

#19 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 wrzesień 2015 - 15:08

http://www.ww.media....d=10&poll_id=11

 

 

Ta ankieta na temat wprowadzenia górnych wymiarów nie nastraja optymistycznie.



#20 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 16 wrzesień 2015 - 20:09

kropla kruszy skałę... pozostaję niepoprawnym optymistą. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych