Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blank Phenix Karabela FX 794-2 na pstrągi

blank phenix pstrąg

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   bartolomeo213

bartolomeo213

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 10 wrzesień 2015 - 23:29

Witam wszystkich i proszę o małą poradę a mianowicie zastanawiam się nad tytułowym blankiem który miałby mi posłużyć jako mocniejsza alternatywa na przyszłoroczne bieganie za kropkami.Czytajac kilka wątków w których przewinal się model tego blanku wyczytałem gdzieś ze ma on dziwne kwadratowe ugiecie w co niebardzo chce mi się wierzyć. Chciałbym zaczerpnąć waszej opinii a dokładniej użytkowników czy fx794-2 będzie dobrym wyborem do woblerów w przedziale miedzy 4 a 7cm obrotowek nie przekraczających rozmiaru nr.2 i chyba tyle jeśli chodzi o przynety gdyż innymi wedkuje rzadko jeśli już to jakiś mały swisterek na 2.5 do 4gr główce.interesuje mnie również czy ten blank jest dosyć elektryczny czy wręcz przeciwnie i jak zachowuje się przy narastającym obciążeniu.Bardzo liczę na waszą pomoc gdyż nie chciał bym wydac pieniędzy na kij z którego nie będę kozystal.Wszystkie za i przeciw mile widziane.Pozdrawiam B



#2 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 11 wrzesień 2015 - 06:08

Hej Bartek myślę że pod twoje zastosowanie ten blank jest poprostu za szybki kolega ma deczko mocniejszy i na tej podstawie tak piszę może ten konkretny model będzie inny .potrzebujesz blanku o głębszym ugieciu który lepiej będzie się ladowal przy małych wabikach .

Użytkownik filser edytował ten post 11 wrzesień 2015 - 06:26


#3 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 11 wrzesień 2015 - 07:54

Mam wędkę na tym blanku.

Wędka ma piękne głębsze ugięcie, nie jest to akcja stricte szczytowa. Rewelacyjnie nadaje się na kropasy - spadł mi z niej tylko jeden pstrąg, ale podejrzewam, że była to wina kotwiczki. Wędka jest szybka. Jeśli będzie uzbrojona leciutko to robi się z niej prawdziwa kosa.

Baaardzoooo elektryczna.

Uciągnie zdecydowaną większość pstrągów w naszych wodach.

 

@fliser - karabelki w tej dlugosci są dwie: 793 i 794. Pierwsza jest delikatniejsza, druga mocniejsza. Kolega więc ma jakiś inny model...

 

@bartolomello możesz rozważyć 793 - jest delikatniejsza, jeśli nie przekroczysz bardzo wielkości woblera 7cm to spokojnie podoła zakresowi przynęt które podałeś. Akcja podobna do 794.



#4 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 11 wrzesień 2015 - 07:57

możesz rozważyć również Blank MATAGI T-Russell TR78 Super Nimble Minnow, 234cm, 3-14g, 5-12lb 

moc... hmmm deko więcej niż 793 ale mniej niż 794...


Użytkownik milupa edytował ten post 11 wrzesień 2015 - 18:43
to nie giełda


#5 OFFLINE   bartolomeo213

bartolomeo213

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 11 wrzesień 2015 - 11:39

Celowo nie zwracam uwagi na tego 793 gdyż szukam kijka którym dość szybko będę w stanie zatrzymać pstraga powyżej 50 cm na te nieco mniejsze używam szklaczka który mi idealnie pasuje ale w bardzo trudnych miejscach nie zatrzyma nim większego klocka :/

#6 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 11 wrzesień 2015 - 12:09

Hmm... no to wydaje mi się, że 794 to będzie optymalny wybór.

chyba, że mocniejszy (dużo)...

CD

BLRXLS284L    http://www.fishingce...&url=/testy.php  (jest w środku testu)


  • TOFIX99 lubi to

#7 OFFLINE   bartolomeo213

bartolomeo213

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 11 wrzesień 2015 - 14:41

Czyli według ciebie powinien dać sobie radę?
Wypowie się jeszcze jakiś użytkownik tego blanku na jego temat byłbym bardzo wdzięczny.

#8 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 11 wrzesień 2015 - 14:45

Daje rade spokojnie pstrągom 50 cm, ale przyznaje - większego na nim nie miałem.

W grę wejdą jeszcze inne czynniki: wytrzymałość żyłki czy "trudne łowisko". Jak trudne? To ocena subiektywna... W miejscu żadnej ryby nie zatrzymasz...



#9 OFFLINE   bartolomeo213

bartolomeo213

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 11 wrzesień 2015 - 15:20

Wiadomo ze podpasionego letniego pstraga w sporych rozmiarach w miejscu nie zatrzyma chodzi mi tylko czy kijkiem na tym blanku będę go w stanie odciągnąć (powstrzymac) przed wkomponowaniem się w zwaliska.

#10 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 11 wrzesień 2015 - 15:40

Celowo nie zwracam uwagi na tego 793 gdyż szukam kijka którym dość szybko będę w stanie zatrzymać pstraga powyżej 50 cm na te nieco mniejsze używam szklaczka który mi idealnie pasuje ale w bardzo trudnych miejscach nie zatrzyma nim większego klocka :/

To mocny blank (794). Takiego pstrąga (50+cm) zastopuje bez większego problemu.


Użytkownik popper edytował ten post 11 wrzesień 2015 - 17:43


#11 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 11 wrzesień 2015 - 15:48

To mocny blank. Takiego pstrąga zastopuje bez większego problemu.

 

Waldek, 793 to piękny kijek (mam go również) ale na swoją zakrzaczoną rzekę kupiłem specjalnie 794. Jest mocniejszy, łatwiej dużą rybę zatrzymać. 793 .... bajka, ale na wyrośnięte kropasy z drzewami w wodzie biorę tego drugiego. Jak nie mam przeszkód w wodzie - 793.


  • popper lubi to

#12 OFFLINE   bartolomeo213

bartolomeo213

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 11 wrzesień 2015 - 15:50

Kolego popper posiadasz kij na tym blanku jak według ciebie przekazuje on brania do ręki jak ocenił byś jego czułość w skali 1 do 10 pytam bo czułość kija stoi u mnie przedewszystkim na pierwszym miejscu

#13 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 11 wrzesień 2015 - 16:40

FX 793 łowiłem brzany 60-70cm holując je może nawet nieco za szybko  :( po to by sprawdzić jego możliwości i dawał spokojnie radę.

Nie wiem oczywiście w jakich warunkach łowisz, więc trudno mi się odnieść do "trudności łowiska" ale mimo iż mam na rozkładzie "parę"  60cm pstrągów, nie sądzę (choć mogę się mylić) żeby ten kij się skończył. Mnie nie podobało się ugięcie tego kija, dlatego go sprzedałem, ale analizując je,- to własnie do takiego "zatrzymywania" ale z amortyzacją wg mnie nadaje się dobrze, bo szczyt gnie się dość szybko, potem niestety dziura w przyroście mocy oddziaływania na rybę i potem przy dalszym gieciu jak dla mnie nieproporcjonalnie duży przyrost mocy w momencie gdy zaczyna dobrze pracować dolnik...

Jeśli mogę coś poradzić, to polecam przyglądnąć się blankowi Phenixa z serii M-1 o długości 7"2' 2pc i mocy opisanej na 10lb (w praktyce trochę więcej) albo 12lb 3pc Redeyowi,- wydaje mi się że pod duże pstrągi obydwa będą lepsze niż te o których jest wątek.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 11 wrzesień 2015 - 19:39

  • popper lubi to

#14 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 11 wrzesień 2015 - 17:38

Waldek, 793 to piękny kijek (mam go również) ale na swoją zakrzaczoną rzekę kupiłem specjalnie 794. Jest mocniejszy, łatwiej dużą rybę zatrzymać. 793 .... bajka, ale na wyrośnięte kropasy z drzewami w wodzie biorę tego drugiego. Jak nie mam przeszkód w wodzie - 793.

Miałem na myśli model 794-2. Mam 793-2 a miałem również ten właśnie, mocniejszy.

Sprzedałem go, ponieważ dublował mi się z BR 2,52 do 18g. Sorki, nieprecyzyjnie się wyraziłem za pierwszym razem.

Jeszcze raz więc napiszę.

794-2 pięćdziesiątaka zatrzyma bez problemu, o ile inne elementy zestawu również wytrzymają. 



#15 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 11 wrzesień 2015 - 17:40

Kolego popper posiadasz kij na tym blanku jak według ciebie przekazuje on brania do ręki jak ocenił byś jego czułość w skali 1 do 10 pytam bo czułość kija stoi u mnie przedewszystkim na pierwszym miejscu

Jak napisałem powyżej. Już nie mam. Wybrałem BR w długości 2,52m. To bardzo podobne wędziska/blanki jednakże, ze względu na długość, BR bardziej mi odpowiadał.

Czułość blanku bardzo dobra.

Być może powodowana m.in. przez sztywność blanku? Tego nie wiem ale według mnie OK.


Użytkownik popper edytował ten post 11 wrzesień 2015 - 17:44


#16 OFFLINE   bartolomeo213

bartolomeo213

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 11 wrzesień 2015 - 17:51

Dzięki wielkie za odpowiedzi jeśli ktoś miałby jeszcze coś do powiedzenia na temat tego blanku to miłe widziane nawet największe drobnostki.

#17 OFFLINE   artnemo

artnemo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 11 wrzesień 2015 - 18:53

Witam..czy do wyżej wymienionego blanku można w jakikolwiek sposób porównać fx 863-2...zdecydowanie dłuższy byłby dla mnie bardziej optymalny..poproszę o jakiekolwiek sugestie..pozdrawiam..



#18 ONLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 885 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 11 wrzesień 2015 - 19:10

spróbuj umbx s700l z phenixa... jest w jednym kawałku, ale można przerobić na spigot... z każdym dużym sobie poradzi, również siłowo, ale za to małe (do około 30) często spadają... dopiero większe uruchamiają dolnik... wg. mnie najlepszy kijek na dużego pstrąga w trudnych miejscach...



#19 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 11 wrzesień 2015 - 20:44

spróbuj umbx s700l z phenixa... jest w jednym kawałku, ale można przerobić na spigot... z każdym dużym sobie poradzi, również siłowo, ale za to małe (do około 30) często spadają... dopiero większe uruchamiają dolnik... wg. mnie najlepszy kijek na dużego pstrąga w trudnych miejscach...

 

To też ciekawa propozycja, ale już na wyrośnięte kropasy :) Czyli duży krop albo mała frajda z holu!



#20 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 wrzesień 2015 - 23:11

 

Wybrałem BR w długości 2,52m...

Waldek to ze starej serii czy nowa ?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix, pstrąg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych