Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Montaż kółek w łódce - jak?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Wojtasz

Wojtasz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Szary

Napisano 15 wrzesień 2015 - 19:46

Witam. Mam dylemat odnośnie montażu kółek w łódce. Sprawiłem sobie niewielką łódkę alu, myślałem, że dam radę ją sam wodować itp, ale kółka są konieczne. Może ktoś z kolegów stosuje u siebie takie patenty. Kółka pompowane na łożyskach już mam. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam Wojtasz

#2 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 15 wrzesień 2015 - 19:58

Zobacz tematy o slipowaniu pontonów - powinno ci pomóc. Temat przewalkowany wielokrotnie, są zdjęcia i kompletne informacje.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Dano-G edytował ten post 15 wrzesień 2015 - 19:58


#3 OFFLINE   Vodzu

Vodzu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:Emil

Napisano 15 wrzesień 2015 - 19:58

Lepsze są zwykłe plastikowe kola bez łożysk, nie ma co rdzewieć. Patent jak w pontonie, zamiast przykręcać można przyspawać.



#4 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 wrzesień 2015 - 20:03

Kolibri robi plastikowe bez łożysk.

 

http://jerkbait.pl/t...ri-do-pontonów/



#5 OFFLINE   marek_moto

marek_moto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaWloclawek
  • Imię:Marek

Napisano 15 wrzesień 2015 - 20:22

Wojtek  wyślij mi swój  num. tel. na prv.   Jutro Ci wyślę mms zdjęcia wózka ślipowego, koszt w granicy 150 pln, składa się z trzech części . ps.  ( skorpion hula ok )



#6 Guest_Jarek K._*

Guest_Jarek K._*
  • Guests

Napisano 16 wrzesień 2015 - 15:21

O ile się nie mylę to plastikowe kolka zachwala kolega który od dłuższego czasu nie może się ich pozbyć a po drugie przejedz małym plastikowym kołkiem przez lekko zapadająca się ziemie lub jakieś większe kamyki ,także nie słuchaj bzdur weź patent z kołkami przy pawęże pontonu i nie słuchaj bzdur
  • Gobio Gobio lubi to

#7 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 wrzesień 2015 - 15:40

O ile się nie mylę to plastikowe kolka zachwala kolega który od dłuższego czasu nie może się ich pozbyć a po drugie przejedz małym plastikowym kołkiem przez lekko zapadająca się ziemie lub jakieś większe kamyki ,także nie słuchaj bzdur weź patent z kołkami przy pawęże pontonu i nie słuchaj bzdur

Pół Ukrainy ich używa, Ja również. Pewnie że nie są idealne. Tam gdzie jest bardzo grząsko koła gumowe również nie przejdą. Są wyższe ale jeszcze węższe.

Po kamieniach tez ich nie polecam. Tak więc nie pisz że je zachwalam. Wskaż lepiej wątki gdzie to robię.



#8 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 16 wrzesień 2015 - 16:09

20 postów i spec od wszystkiego, przy pontonie zdają egzamin , przy łódce też zdadzą. Bzdury gadasz ty kolego , myślę że nie używałeś i nie masz pojęcia , a jeśli chcesz nabić sobie postów ( nie wiem po co ?? ) to w inny bardziej kulturalny sposób.



#9 OFFLINE   Wojtasz

Wojtasz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Szary

Napisano 16 wrzesień 2015 - 21:04

Kółka od kolibri są bardzo fajne, ale ja już kółka mam i głównie łódkę będę ciagal po kamieniach piachu, jak również po łące i tutaj na pewno gumowe będą lepsze. Gdybym miał ponton kupił bym od @godski-ego. Cały czas myślę jak je fajnie przymocowac.

Użytkownik Wojtasz edytował ten post 16 wrzesień 2015 - 21:05


#10 OFFLINE   Gromadzki

Gromadzki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 16 wrzesień 2015 - 21:18

Kol  maweric ( zaawansowany) czyli że co, .........?  ile powinień mieć unser postów, na JB, by  móc napisać co o nich myśli?  (plastikowe kółka)

sorry za of .....bez odbioru!



#11 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 16 wrzesień 2015 - 21:56

Kol Gromadzki ,

na pontonach i dodatkach do nich zęby zjadłem (pomijam to), a tekst że kolega ma problem ze zbyciem kółek i dlatego ich chwali jest poniżej pasa. Mało tego kolega Godski

używa tych kółek w swoim pontonie, i nie o ilość postów tu chodzi ,o zachowanie i formę .


  • Piotrek Milupa lubi to

#12 Guest_Jarek K._*

Guest_Jarek K._*
  • Guests

Napisano 18 wrzesień 2015 - 17:25

Pół Ukrainy ich używa, Ja również. Pewnie że nie są idealne. Tam gdzie jest bardzo grząsko koła gumowe również nie przejdą. Są wyższe ale jeszcze węższe.
Po kamieniach tez ich nie polecam. Tak więc nie pisz że je zachwalam. Wskaż lepiej wątki gdzie to robię.

Mr.Godski wystarczy link w temacie kierujący do twoich kołek cóż więcej mogę powiedzieć tylko pozdrowić i rzyczyc sukcesów na rybach , a wracając do kołek gumowych nawet na dużych kamieniach dają radę choć trza na ostre uważać

#13 Guest_Jarek K._*

Guest_Jarek K._*
  • Guests

Napisano 18 wrzesień 2015 - 20:20

20 postów i spec od wszystkiego, przy pontonie zdają egzamin , przy łódce też zdadzą. Bzdury gadasz ty kolego , myślę że nie używałeś i nie masz pojęcia , a jeśli chcesz nabić sobie postów ( nie wiem po co ?? ) to w inny bardziej kulturalny sposób.

Powiem tak ilośc postów nie świadczy o nabytym doświadczeniu i życiowej mądrości uzywałem gumowych w trudnych warunkach gdzie plastikowe co można powiedzieć zajeba... By się mułem ale przepraszam widzę ze panowie w poważaniu maja tych co nie gratkuja sobie wszystko co popadnie

#14 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 18 wrzesień 2015 - 20:38

Mylisz się kolego @Foster, tu nie chodzi o poważanie, mądrość życiową ilość postów itd. Chodzi o kulturę, dobre zachowanie. Każdy ma prawo , a podzielić się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami Każdy z nas może mieć inne doświadczenia i odczucia co do sprzętu, przynęt wędek itd. i w sumie to jest super normalna sprawa. Tak jak pisałem parę postów wyżej chodzi tylko o formę tu cytat "O ile się nie mylę to plastikowe kolka zachwala kolega który od dłuższego czasu nie może się ich pozbyć "

nie tak z twojej strony , i na to zwróciłem głównie uwagę. Wystarczyło napisać swoje uwagi i już. Tobie nie muszą pasować te koła, ( przypuszczam że używałeś ) przedstawić argumenty i po temacie.

A co do szanowania szanuję tu wszystkich bo tworzymy elitarną grupę ludzi , którzy mają wspólne zamiłowanie i pasje.



#15 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 wrzesień 2015 - 20:39

Pół Ukrainy ich używa, Ja również. Pewnie że nie są idealne. Tam gdzie jest bardzo grząsko koła gumowe również nie przejdą. Są wyższe ale jeszcze węższe.
Po kamieniach tez ich nie polecam. Tak więc nie pisz że je zachwalam. Wskaż lepiej wątki gdzie to robię.

Mr.Godski wystarczy link w temacie kierujący do twoich kołek cóż więcej mogę powiedzieć tylko pozdrowić i rzyczyc sukcesów na rybach , a wracając do kołek gumowych nawet na dużych kamieniach dają radę choć trza na ostre uważać

 

 

Powiem tak ilośc postów nie świadczy o nabytym doświadczeniu i życiowej mądrości uzywałem gumowych w trudnych warunkach gdzie plastikowe co można powiedzieć zajeba... By się mułem ale przepraszam widzę ze panowie w poważaniu maja tych co nie gratkuja sobie wszystko co popadnie

 

Ostry gość. Również rzyczę sukcesów na rybach.

Rozumiem że jest wprost odwrotnie. Ilość postów świadczy o braku doświadczenia i braku życiowej mądrości.


Użytkownik godski edytował ten post 18 wrzesień 2015 - 21:05


#16 OFFLINE   Wojtasz

Wojtasz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Szary

Napisano 18 wrzesień 2015 - 22:58

Panowie przejdźmy do tematu. Nie warto się pstrykac. A czy ktoś z was użytkuje kółka przykrecane do paweży ??

#17 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 18 wrzesień 2015 - 23:26

Nie warto sie pstrykać a plastikowe kółka są do dupy chyba że masz slip i dojazd do niego jak niemiecka autostrada. Guma i to jak najwyższy profil opony. Jak nie wedkarzy podpytaj młodych mam co by wybrały do wózków dla dzieci choć pewnie nie zapuszczają sie w taki teren jak my naszymi plywadłami.

#18 Guest_Jarek K._*

Guest_Jarek K._*
  • Guests

Napisano 19 wrzesień 2015 - 10:32

Coz panowie jeździcie sobie na tych plasticzkach każdy robi co chce nie chciałem nikogo urazić dlatego wracając do tematu uzywałem z kolega gum przy pawęży pontonu i jedyne z czym był problem jak kolka zapadły się w metrowym mule to Presja dużych kół wyciąganych z owego mułu podczas ciągnięcia gumiakach prawie wyrwała uchwyty uszkadzając pawęż od pontonu
Wiec zadbaj o dobre mocowanie uchwytów trzymających kolka do pawezy zwłaszcza ze Alu to delikatny materiał
Pozdrawiam "ostry gość"

Użytkownik Fester edytował ten post 19 wrzesień 2015 - 10:33


#19 OFFLINE   Wojtasz

Wojtasz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Szary

Napisano 19 wrzesień 2015 - 19:56

A mozema ktoś z szanownych kolegów właśnie taki '' mobilny'' wózek slipowy przykrecany do pawęży. Fotka mile widziana. W necie nic takiego nie znalazłem...

#20 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 19 wrzesień 2015 - 20:27

https://www.google.p...pontonu&imgrc=_






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych