Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda Humminbird Helix 5x SI GPS .... opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   popek

popek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 18 wrzesień 2015 - 10:39

Ma ktoś takie cacko,potrzebuje opini...



#2 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 wrzesień 2015 - 13:32

Tutaj się wypowiadałem odnośnie doświadczen:http://jerkbait.pl/t...helix-5-di-gps/

Widoki z SI to można podziwiać sobie w domu na kompie, przy tej wielkości ekranu trzeba się dobrze wpatrywać i dopasować ustawienia do siebie- kolory, czułość, kontrasty, etc.

GPS wymaga dłuższej chwili na wykrycie satelitów, kursor "pływa", więc nie ma szału z dokładnością - pewnie jak każde combo HB bez anteny zewnętrznej. Dobijałem się do serwisu HB w USA odnośnie możliwości podlączenia dodatkowej anteny via kabel Y, czy jakoś tak. Sprawa jest o tyle ciekawa, że po przeróbce kabla można podłączyć taką antenę przez port serwisowy - co jest opisywane w sieci, serwis twierdzi, że to nic nie da - i nie można tego robić.

Generalnie to dobry sprzęt - kompaktowy jak to u HB SI, drogi bo drogi soft do batymerii, cena do przełknięcia - zwłaszcza, że konkurencja  jest sporo droższa, i prócz Lowrance nie ma chyba nic innego z SI na 5 calach w porównywalnych pieniądzach. Jeżeli miałbym cokolwiek radzić - nie spiesz się z "5", poczekaj na "7" bo tam zobaczysz więcej.



#3 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 10 październik 2015 - 07:00

A czym różni się wersja Humminbird Helix 5x si od wersji Humminbird helix 5 si

#4 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 10 październik 2015 - 12:02

Humminbird Helix 5X SI to wersja International.

Helixy 7/7X SI już są dostępne.



#5 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 10 październik 2015 - 13:49

Przepraszam ale czy mógłby kolega sprecyzować, co to takiego to International, czyli, że posiada system metryczny, kmh, stopnie celcjusza, a język polski również? Bo różnica między nimi jest ok 300 zł.

Użytkownik damien79 edytował ten post 10 październik 2015 - 13:49


#6 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 10 październik 2015 - 17:24

Wersja Domestic (bez X w oznaczeniu) posiada imperialny system miar (stopy, mile, sążnie, temp. w skali Fahrenhaita ) i tylko język angielski. International miary metryczne, 21 lub 23 języki w tym polski.



#7 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 10 październik 2015 - 19:55

Dziękuję kolega za wytłumaczenie, w sumie to trochę dziwne że na powszechnym portalu aukcyjnym wersja bez x jest droższa stąd moje pytania.

#8 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 10 październik 2015 - 22:08

Może jest przerobiona na wersję International ?



#9 OFFLINE   damien79

damien79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl
  • Imię:Damian

Napisano 11 październik 2015 - 13:07

A może ktoś jeszcze będący w posiadadaniu w/w echa napisze jakie są wrażenia z użytkowania.

#10 OFFLINE   bohors

bohors

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 28 październik 2015 - 21:31

Posiadam 5si z usa . Oczywiście zamorski system metryczny, z tym że wcześniej użytkowałem echo z takim rozwiązaniem i przywykłem. Zalety to cena i szybkość działania , szybko sie odpala i nie wiesza się , niestety  długo łapie fiksa , ale ponoć  można ustawić tak aby szukał ostatnie satelity i wtedy navi załącza się szybko. Ze względu na wielkość ekranu lepiej mieć to echo bliżej bo rozdiałka jest   spora i jak już coś w di lub si namaluje to znaczy że tam jest . Ponoć można mapy robić i nagrywać ścieżki i takie tam ( jeszcze tego nie ogarnąłem) . W porównaniu do elite 5 jest zdecydowanie na plus , nie wiesza się odpala o całą wieczność szybciej i żre mniej prądu ( czyli działa dłużej). Za 1900 zł polecam , A jak ktoś nie potrzebuje navi ( można to ogarnąć w telefonie) i side immaging to jest wersja 5di  (skanning dolny) za połowę tej ceny, i dla większości rybołowów ta wersja jest wystarczająca. Tak się zastanawiam kiedy jakiś producent zrobi echo które side immaging będzie pokazywało w wersji klasycznej ( łuki itd) bo wędkarze do tego przywykli i łatwiej jest im to interpretować, a w SI musimy się domyślać co to w wodzie pływa, po czym robimy nawrót , załączamy di i klasyczny widok ( po połowie ekranu ) po czym zastanawiamy się gdzie te ryby nawiały lub potwierdzamy że to faktycznie ryby ( jak mamy szczęście na ławicę napłynąć) . Jak ktoś ma 2tyś to to echo jest OK , a jak ktoś ma 5 tyś to może 7 ' garmin będzie lepszy.



#11 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 październik 2015 - 22:16

Garmin panoptix ma sonary boczne i patrzące do przodu. Helix5 Di nie ma side imagingu.



#12 OFFLINE   cichy_cs

cichy_cs

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 18:05

Witam

Jak dlugo wam trzyma akumulator w humminbird helix 5 si ?? ja mam akumulator 12v/7ah i trzyma 2 godziny...;/ nie wiem czy to wina akumulatora czy tyle ciagnie pradu. Ponadto testowalem ja na lodzie nie moge uwstawic zeby bylo widac mormyszki widzi ja jak opada ale jak pracuja nia to juz nic nie widac.. Prosze jeżeli ktos posiada taka echosonde zeby mi troche pomogł w obsludze.

dziekuje 



#13 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 styczeń 2018 - 18:09

Zmień aku. Zdrowe 7ah starcza na kilkanaście godzin pracy ciągłej zimą - minimum.

Co do czułości. Mówisz o zwykłym obrazowani 2D czy o trybie flashera? W tym drugim jest regulacja czułości. Jeżeli mówimy o zwykłym przetworniku to ustaw go w menu sonaru na 83s topnie. W ustawieniach czułości daj maksa.

Masz dobrze wypoziomowany przetwornik? to jest kluczowa sprawa, bo może się okazać, że mormyszka jest poza zasięgiem sygnału.



#14 OFFLINE   bohors

bohors

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 31 styczeń 2018 - 22:48

Mam aku 7ah i ok 8 godzin wytrzymuje 



#15 OFFLINE   rafal_LBN

rafal_LBN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaAmsterdam / Lublin
  • Imię:Rafał

Napisano 25 marzec 2018 - 08:21

Witam, czy ktoś z użytkownikow humminbird helix 5 gps moze mi powiedziec czy w zestawie oprócz przewodu zasilajacego i przetwornika jest cos jeszcze? Z tyłu mam trzy wejscia, jedno zasilanie, drugie do przetwornika, a trzecie? Do czego służy?

Użytkownik rafal_LBN edytował ten post 25 marzec 2018 - 08:22


#16 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 25 marzec 2018 - 11:02

Np. do podłączenia komputera.



#17 OFFLINE   Marchisio

Marchisio

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 291 postów

Napisano 16 lipiec 2018 - 10:23

Czy ktoś ma wiedzę na temat tego czy przetwornik   XNT 9 SI 180T zadziała z Helixem 5 DI CHIRP G2? Chodzi mi to aby uzyskac wiekszy stożek bez utraty funkcji DI 



#18 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 16 lipiec 2018 - 11:12

Czy ktoś ma wiedzę na temat tego czy przetwornik   XNT 9 SI 180T zadziała z Helixem 5 DI CHIRP G2? Chodzi mi to aby uzyskac wiekszy stożek bez utraty funkcji DI 

Działa z helixem 10 wiec może i 5di zadziała. 



#19 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4660 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 lipiec 2018 - 12:37

Jak nie podepniesz- nie sprawdzisz.

Ale modele DI mają kryształy DI, czyli masz obraz jak trzeba, w modelach combo robiących z ducerem XNT 9 SI 180T nie ma kryształów DI, obraz jest składany z SI. Czyli po wpięciu ducera możesz mieć tylko stożki w 2d, DI nie będzie, bo modele DI nie składają z mozajek bocznych, nie muszą a nie obsługują SI.

Jeżeli będzie inaczej, to bardzo się zdziwię.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 16 lipiec 2018 - 12:38


#20 OFFLINE   Marchisio

Marchisio

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 291 postów

Napisano 17 lipiec 2018 - 13:41

Z tego co sie zorientowalem to bedzie dzialal ten przetwornik ale tylko z czestotliwościa 200kHZ czyli stozkiem 28 stopni. Dopiero Helix  7 obsluguje dwa stożki 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych