Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Anty moskito


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 23 lipiec 2013 - 11:59

Ale może ja się mylę... :huh:

 

zdecydowanie tak :)



#42 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 23 lipiec 2013 - 12:21

polecam Autan z pompką, do 3 godzin spokoju, nie ma źle..


  • mares lubi to

#43 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 lipiec 2013 - 12:43

Generalnie są dwie substancje aktywne - deet i permetryna. Działanie jest całkowicie różne, deet odstrasza, permetryna zabija. Do dziś używam tylko środków z deet, nie znoszę łażących po mnie robali, więc je odstraszam. Najskuteczniejsze to Ultrathon i Repel, od stycznia oba nielegalne na terenie UE (trzeba spieszyć się z zakupem). W Finlandii i Norwegii można kupić Off w "kulce" z zawartością deet na poziomie 50%, u nas nigdy nie był dostępny. Działania uboczne deet to możliwe podrażnienia skóry (czerwone, swędzące plamy), zawroty głowy i destrukcja sztucznych tworzyw na bazie polipropylenu i polietylenu (już dwie pary okularów, czapkę i chustę diabli wzięli). Poważną wadą dla wędkarza jest smrodek, który zostaje na dłoniach (paskudnie odstrasza ryby).

Permetryna zabija wszelkie owady, niestety owad musi jej liznąć i to jest największa wada. Komar, meszka, mrówka musi przemaszerować po naszej skórze (ubraniu), żeby padła. To jest dla mnie nie do przyjęcia, mam przykre doświadczenia z ogromną ilością owadów, szczególnie meszki. W Argentynie i w Rosji przeżyłem prawdziwą inwazję tych bestii i nie chcę, żeby po mnie łaziły, nim zdechną. Wolę, żeby nie siadały, a to zapewnia deet.

 

Kupujcie szybko preparaty z dużą ilością deet, za chwilę znikną i będziemy mieli problem.

 

Bartek

Potwierdzam,

znikają z portali aukcyjnych, coraz mniej tego w sprzedaży, a to co jest wisi jako "wyprzedaż"

coraz więcej za to środków "DEET free"

ponieważ mam przekonanie do skuteczności stężonych DEET (sam używam Repel 55%) to właśnie robię zapas na kolejne 2-3 lata ;-)

potem... pożyjemy, zobaczymy

 

PS. http://kobieta.onet....jbardziej/2j7z9


Użytkownik Jano edytował ten post 23 lipiec 2013 - 12:46


#44 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9475 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 23 lipiec 2013 - 18:46

Pozycja nr 11



#45 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 23 lipiec 2013 - 20:21

taaa bez skrzynki ani rusz he he ;)



#46 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 23 lipiec 2013 - 21:16

Stosowałem kilka lat temu jakiś środek przywieziony przez znajomego z misji wojskowej.

Środek made in usa, nie pamiętam ile to miało zawartości deet ale było cholernie skuteczne, z jednym małym ale :(, na drugi dzień moja skóra wyglądała jak u salamandry (czerwone plamy). Ostatecznie zrezygnowałem ze stosowania.

A od kilku lat stosuję vit.B i Autan, który na 3h daje spokój od komarów.


  • Krystekwolf lubi to

#47 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 23 lipiec 2013 - 22:01

Stosowałem kilka lat temu jakiś środek przywieziony przez znajomego z misji wojskowej.

Środek made in usa, nie pamiętam ile to miało zawartości deet ale było cholernie skuteczne, z jednym małym ale :(, na drugi dzień moja skóra wyglądała jak u salamandry (czerwone plamy). Ostatecznie zrezygnowałem ze stosowania.

A od kilku lat stosuję vit.B i Autan, który na 3h daje spokój od komarów.

Wiem kolego chyba o czym mówisz ,he he.Te coś miało działać, nie ważne jakie skutki uboczne powodowało.

Jak spryskałem kiedyś moskitierę, to przez pól roku nic nie chciało podlecieć nawet ,he he,ale środek skuteczny mega.To samo zrobiłem z ościeżnicą wejściową i wszystkimi otworami wentylacyjnymi ,żadne paskudztwo nie weszło,he he.Na skórę lepiej nie używać,na ubranie owszem,najwyżej się rozejdzie lub rozpuści.Nawet chyba mam gdzieś butlę od tego .Działało na wszystko co się rusza, pełza,lata itd.....


Użytkownik Krystekwolf edytował ten post 23 lipiec 2013 - 22:03


#48 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 lipiec 2013 - 22:41

Deet nie działa tak długo. Pół roku ?????? To raczej Permetryna. Podobno szybko sie nie ulatnia.



#49 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 lipiec 2013 - 05:55

czy ktos uzywal autan dry spray tropic?

#50 OFFLINE   000kamyk000

000kamyk000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 24 lipiec 2013 - 12:00

Używałem nic ciekawego. Na krakowskie komary nie działa prawie w ogóle.

Natomiast szczerze mogę polecić Atomizer Panako Plus zawiera 20% deet

i Repel z 50% zamiennikiem deet'a , oba działają.



#51 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 30 maj 2017 - 18:57

Generalnie są dwie substancje aktywne - deet i permetryna. Działanie jest całkowicie różne, deet odstrasza, permetryna zabija. Do dziś używam tylko środków z deet, nie znoszę łażących po mnie robali, więc je odstraszam. Najskuteczniejsze to Ultrathon i Repel, od stycznia oba nielegalne na terenie UE (trzeba spieszyć się z zakupem). W Finlandii i Norwegii można kupić Off w "kulce" z zawartością deet na poziomie 50%, u nas nigdy nie był dostępny. Działania uboczne deet to możliwe podrażnienia skóry (czerwone, swędzące plamy), zawroty głowy i destrukcja sztucznych tworzyw na bazie polipropylenu i polietylenu (już dwie pary okularów, czapkę i chustę diabli wzięli). Poważną wadą dla wędkarza jest smrodek, który zostaje na dłoniach (paskudnie odstrasza ryby).

Permetryna zabija wszelkie owady, niestety owad musi jej liznąć i to jest największa wada. Komar, meszka, mrówka musi przemaszerować po naszej skórze (ubraniu), żeby padła. To jest dla mnie nie do przyjęcia, mam przykre doświadczenia z ogromną ilością owadów, szczególnie meszki. W Argentynie i w Rosji przeżyłem prawdziwą inwazję tych bestii i nie chcę, żeby po mnie łaziły, nim zdechną. Wolę, żeby nie siadały, a to zapewnia deet.

 

Kupujcie szybko preparaty z dużą ilością deet, za chwilę znikną i będziemy mieli problem.

 

Bartek

Bartek, 

 

czy permetryna nadaje się do aplikacji na membrany? 



#52 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4887 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 31 maj 2017 - 05:59

Adasiu, nie pękaj.. już niebawem skończą się te straszne udręki.. Transhumanistyczny fisherman przyszłości będzie od dziecka miał całe ciało szczelnie pokryte membraną. Łącznie z pytą.

Komary i kleszcze - no pasaran!! :) 


  • maykel i AdasCzeski lubią to

#53 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 31 maj 2017 - 14:48

Adam, nie ma problemu. Z ciuchów przeciwdeszczowych szybciej się spiera i tyle. Nic złego membranom nie robi.



#54 OFFLINE   LeoAmator

LeoAmator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Adam

Napisano 31 maj 2017 - 15:32

Ja znalazłem coś takiego , podobno skuteczne :)

http://outriderbushc...-borelioza.html


  • maykel lubi to

#55 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6252 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 02 czerwiec 2017 - 22:03

Polecam środki dla psów i kotów, zawierające permetrynę, są tanie i skuteczne, dostępne w każdym sklepie zoologicznym


  • DominikSy. lubi to

#56 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 03 czerwiec 2017 - 08:32

Ja akurat stosowałem różne specyfiki . W ubiegłym roku jadąc na ryby w ostatnim momencie zorientowałem się że nic w kamizelce nie zostało wiec wskoczyłem do Rossmana i kupiłem to http://www.rossmann....-ml,366130,5878  jak pierwsze lepsze z półki i tanie. Powiem szczerze że jest bardzo skuteczne, komary nie siadają. Stosuję powierzchniowo psikając na spodnie powyżej kostek  i wyżej, rękawy koszuli , czapkę  i na tą chwile nic innego nie potrzebuję. Jedynie polecam wstrzymać oddech przy aplikacji , albo psikać z wiatrem bo cholerstwo strasznie duszące.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych