Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Stukanie w kołowrotku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   klim

klim

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjamultikonto: darek1,

Napisano 29 wrzesień 2015 - 15:06

Shimano po strzale w szpulę przekazują siłę na ślizgacz oscylacji w którym znajduje się wodzik.Ażurowany odlew zwykle ulega  odkształceniu lub pęknięciu,sam wodzik(twardy-spiek albo co!?) zwykle się nie odkształca choć może być wypracowany-wytarty(warto zdiagnozować).



#22 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 30 wrzesień 2015 - 17:44

Czyli napchać smaru między pinion a ośkę szpuli?  Nie wiem jaki to będzie miało wpływ na stukanie ale na pewno zdecydowanie ciężej będzie pracował kołowrotek.  Tak mi się wydaje :ph34r:

Smar zawsze osadza się na ośce, to normalne zjawisko. Ośka zbiera go z koła. W moim tp 11 także stukało. 
Zrobiłem odwrotnie. Dałem kilka kropelek oliwki aby było lżej ośce i pomogło. Nie stuka ale pamiętać trzeba żeby nie przesadzać z oliwką...


  • Jozi i Józef Lesniak lubią to

#23 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 30 wrzesień 2015 - 18:15

Też daje oliwę na ośkę.


  • Jozi lubi to

#24 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1180 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 wrzesień 2015 - 19:45

Smar zawsze osadza się na ośce, to normalne zjawisko. Ośka zbiera go z koła. 

Jeśli damy tylko tyle ile się powinno dać smaru na koło czyli bardzo mało to zbyt wiele się go nie dostanie na ośkę.  



#25 OFFLINE   Yary

Yary

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • Imię:Jakub

Napisano 21 październik 2019 - 17:04

Panowie tak jak w temacie, mam mały problem kręciołek to Ryobi Virtus 4000
Po kilku wypadach na spinning zaczął mi brzęczeć przy łapaniu na obrotówke albo przy mocniejszym podbijaniu kopyta z dna. Chce mu dać trochę smaru bez rozkrecania bo i tak w styczniu oddam na serwis. Pytanie do was, gdzie mogę trochę dać smaru, dodam że ta śruba na której się podnosi i opada szpula jest sucha jak pieprz. I ten dźwięk właśnie dochodzi z tamtego miejsca.

#26 OFFLINE   cinn

cinn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:W

Napisano 21 październik 2019 - 19:34

Jeżeli "ta śruba" o której piszesz to pewnie chodzi Ci o ośkę.
Tam nie dawaj żadnego smaru, bo kołowrotek zacznie ciężko kręcić.
Co najwyżej krolpekę rzadkiej oliwki można dać.

A tak na poważnie to oddaj na serwis jak na gwarancji.

Zaczniesz sam naprawiać, gwarancji będzie brak.
  • Yary lubi to

#27 OFFLINE   Godzio

Godzio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • Lokalizacjamazowsze

Napisano 21 październik 2019 - 19:36

Zdejmij szpulę i potrząśnij nią przy uchy. W ten sposób zlokalizujesz miejsce skąd dochodzi dźwięk. Źródłem "brzęczenia" może być szpula, a konkretnie mechanizm hamulca /sprężyna blokująca podkładki hamulca w szpuli lub metalowe podkładki/. Drugie miejsce to samo pokrętło hamulca. Jest rozbieralne i w środku też chyba jest sprężyna, która może być luźna.  

Załączone pliki

  • Załączony plik  kk.PNG   226,39 KB   12 Ilość pobrań


#28 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 21 październik 2019 - 19:39

Nie miałem tego Virtusa ale chyba bez rozkręcania to niewiele się da, bo nie znam kołowrotka którego można tak przesmarować (nie piszą o kropli oliwki w paru miejscach kabłąka), chyba że mamasz może gdzieś kalamitkę?



#29 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 21 październik 2019 - 19:40

Ja bym go przesunął na  budzik



#30 OFFLINE   Yary

Yary

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • Imię:Jakub

Napisano 21 październik 2019 - 21:04

Zdejmij szpulę i potrząśnij nią przy uchy. W ten sposób zlokalizujesz miejsce skąd dochodzi dźwięk. Źródłem "brzęczenia" może być szpula, a konkretnie mechanizm hamulca /sprężyna blokująca podkładki hamulca w szpuli lub metalowe podkładki/. Drugie miejsce to samo pokrętło hamulca. Jest rozbieralne i w środku też chyba jest sprężyna, która może być luźna.  

Jutro sprawdzę, dzięki za radę.

Nie miałem tego Virtusa ale chyba bez rozkręcania to niewiele się da, bo nie znam kołowrotka którego można tak przesmarować (nie piszą o kropli oliwki w paru miejscach kabłąka), chyba że mamasz może gdzieś kalamitkę?

Dałem kapkę smaru na element żeby chociaż coś tam było, rozkręcać nie będę bo nie chce stracić gwarancji. Zostało mi jeszcze tylko potrząsać szpulą i ewentualnie coś tam poprawić hehe. W styczniu oddam a serwis niech się tym zajmą. Bo jeszcze  przy podbijaniu przynęty stuka szpula więc jakieś luzy w dodatku tam muszą być

 

Ja bym go przesunął na  budzik

Krzysiek dobra rada  ;)



#31 OFFLINE   Yary

Yary

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • Imię:Jakub

Napisano 28 październik 2019 - 20:45

Zdejmij szpulę i potrząśnij nią przy uchy. W ten sposób zlokalizujesz miejsce skąd dochodzi dźwięk. Źródłem "brzęczenia" może być szpula, a konkretnie mechanizm hamulca /sprężyna blokująca podkładki hamulca w szpuli lub metalowe podkładki/. Drugie miejsce to samo pokrętło hamulca. Jest rozbieralne i w środku też chyba jest sprężyna, która może być luźna.  

Dzięki pomogło, lecz akurat nie leżał tutaj problem w szpuli, tylko w pokrętle od hamulca. Są tam takie dwie śrubki które trzymają element, były słabo dokręcone, po dokręceniu problem znikł.  ;)

 

Nie miałem tego Virtusa ale chyba bez rozkręcania to niewiele się da, bo nie znam kołowrotka którego można tak przesmarować (nie piszą o kropli oliwki w paru miejscach kabłąka), chyba że mamasz może gdzieś kalamitkę?

Stukanie też udało się naprawić, teraz nie wiem co pomogło czy dokręcenie tych śrubek czy to że dałem troszkę smaru do na system posuwu szpuli. 



#32 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 29 październik 2019 - 06:32

 

 

Stukanie też udało się naprawić, teraz nie wiem co pomogło czy dokręcenie tych śrubek czy to że dałem troszkę smaru do na system posuwu szpuli. 

Często smarowanie pomaga, że jak posuw jest lekko luźny,  to potrafi stukać.

Bardziej w starszych wypracowanych kołowrotkach.


  • Yary lubi to

#33 OFFLINE   ZeBas

ZeBas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaŚląsk częściej Francja

Napisano 09 listopad 2019 - 08:22

a u mnie TD 2500 cu stuka pod obciązeniem, tak w krańcowych pozycjach posuwu szpuli , czy jest jakiś patent na tą dolegliwość ???






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych