Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Abu ambassadeur - problem z hamulcem walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   radziej124

radziej124

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 27 wrzesień 2015 - 14:27

Witam,

Od około 2,5 roku używam multiplikatora abu 5601c jerkbaiter. Niestety niedawno pojawił się problem z hamulcem walki. Pomimo dokręconej gwiazdki na max, kołowrotek oddaje linkę bez większego oporu. Pierwsze co przyszło mi do głowy: trzeba wymienić podkładki hamulcowe. Kupiłem więc nowe: carbontex carbon fiber drag washers. Po zamontowaniu ich wszystko wyglądało bardzo dobrze, hamulec znów zaczął działać jak należy. Niestety po około 2 godzinach łowienia problem się powtórzył i hamulec znów nie trzymał szpuli jak powinien.

Kupiłem więc oryginalne podkładki abu i znów ta sama sytuacja, w domu po założeniu wszystko ok, natomiast po godzinie-dwóch szarpania hamulec znów nie trzyma.

Czy ktoś ma pomysł gdzie leży problem?

Dodam, że kołowrotek wyczyszczony, na hamulcu nie ma żadnego smarowidła.


Użytkownik radziej124 edytował ten post 27 wrzesień 2015 - 14:28


#2 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 27 wrzesień 2015 - 15:16

To samo miałem w Plutonie .Rzut ściąganie i luz.Jakaś pieprzona podkładka za 15-20 zł psuła mi zabawę.Wysyłka do Endriu24 i temat załatwiony.
Pozdr.Tomek

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 wrzesień 2015 - 16:08

Już dawno nie rozkładałem ABU ale mam wrażenie, że źle go składasz. Tam są takie wykrzywione podkładki, które trzeba odpowiednio włożyć. Niestety nie wiem czy to jest przyczyną - niech wypowiedzą się fachowcy, bo tak jak napisałem strasznie dawno rozbierałem ten multik.



#4 OFFLINE   Basss

Basss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 27 wrzesień 2015 - 16:30

Rozłóż i złóż wszystko zgodnie ze schematem będziesz miał pewność czy się pomyliłeś , budowa raczej prosta ,ważna kolejność i położenie części.



#5 OFFLINE   radziej124

radziej124

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 27 wrzesień 2015 - 17:12

Rozkładałem i składałem go już wiele razy. Dla pewności spojrzałem w instrukcję, oraz obejrzałem filmik na youtube, także wszystko jest złożone jak należy. Sprężynujące podkładki też zamontowane prawidłowo. Na próbę dokładałem nawet ekstra podkładkę, żeby docisnąć mocniej, ale nic nie pomaga.



#6 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1704 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 27 wrzesień 2015 - 19:32

Przeczyć papierkiem ściernym powierzchnię podkładek ciernychciernych, miałem tak w curado51e i porządne polerowanie papierkiem pomogło.

#7 OFFLINE   radziej124

radziej124

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 27 wrzesień 2015 - 19:34

Wiem już co się stało. Nie uwierzycie.

Pomyślałem sobie, że to szpula się ślizga, ale to nie możliwe. Ślizga się natomiast cała nawinięta plecionka. Używam dość grubej linki i widocznie jest za słabo nawinięta.

Dziękuję wszystkim za pomoc. Zawsze trzeba zacząć od najprostszych rzeczy. Ja tak nie zrobiłem i dwa razy zapłaciłem za podkładki hamulcowe. Stare wylądowały w śmietniku, a podejrzewam że były dobre.



#8 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 27 wrzesień 2015 - 19:37

Właściwie wszystko koledzy wyżej powiedzieli co trzeba, jednakowoż idąc drogą burzy muzgów gdzie każdy pomysł może okazać się trafny tak czytając na początku Twojego posta i analizując przebieg wyszło mi, że może używasz za rzadkiego smaru w nadmiernej ilości i pod wpływam pracy dostaje ciepła i ścieka na podkładki cierne i dzieje się co się dzieje...  :unsure:

 

 

Edit: To się nazywa wejście w temat ;p


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 27 wrzesień 2015 - 19:38


#9 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 27 wrzesień 2015 - 20:02

:lol: po przeczytaniu początku wątku miałem delikatnie zasugerować ślizgającą się plecionkę na szpuli - miałem tak na kołowrotku spinningowym.

Już węszyłem do kogo oddać do serwisu, poleciałem do kolegi do sklepu wędkarskiego - może coś pomoże.

Stwierdził że wygląda wszystko ok - nie wiadomo co jest...

I w końcu zobaczyłem że to pletka! Na szczęście zanim wydałem kasę :)

 

...ale napisałeś, że przez 2h po wymianie podkładek było OK, więc zaniechałem pisania pierdół :blush:



#10 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1704 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 27 wrzesień 2015 - 20:16

Do plećki przywiąż z 5m żyłki i nawiń taki zestaw. Żyłka zapobiegnie ślizganiu się plecionki. 



#11 OFFLINE   radziej124

radziej124

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 27 wrzesień 2015 - 21:24

:lol: po przeczytaniu początku wątku miałem delikatnie zasugerować ślizgającą się plecionkę na szpuli - miałem tak na kołowrotku spinningowym.

Już węszyłem do kogo oddać do serwisu, poleciałem do kolegi do sklepu wędkarskiego - może coś pomoże.

Stwierdził że wygląda wszystko ok - nie wiadomo co jest...

I w końcu zobaczyłem że to pletka! Na szczęście zanim wydałem kasę :)

 

...ale napisałeś, że przez 2h po wymianie podkładek było OK, więc zaniechałem pisania pierdół :blush:

Zgaduję że na suchej lince się nie ślizgało, natomiast po namoknięciu efekt był taki jak opisałem.

Już linka została wymieniona na nową i wszystko gra. :)



#12 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2015 - 22:58

Wiem już co się stało. Nie uwierzycie.

Pomyślałem sobie, że to szpula się ślizga, ale to nie możliwe. Ślizga się natomiast cała nawinięta plecionka. Używam dość grubej linki i widocznie jest za słabo nawinięta.

Dziękuję wszystkim za pomoc. Zawsze trzeba zacząć od najprostszych rzeczy. Ja tak nie zrobiłem i dwa razy zapłaciłem za podkładki hamulcowe. Stare wylądowały w śmietniku, a podejrzewam że były dobre.

A miałem o tym wczoraj napisać. Ale tyle już o tym było na forum że sądziłem iż to już wyeliminowałeś. ABC....


  • vastus lubi to

#13 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 maj 2017 - 11:22

Nie chcę zakładać kolejnego tematu a mój problem dotyczy również hamulca. Zakupiłem Abu Garcia Ambasadeur S 5501. Jak w tym modelu dostać się do bloczków i ustawić hamulec odśrodkowy? :)  Trzeba odkręcać boczny panel?



#14 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 06 maj 2017 - 12:52

Tak tylko jak jest tam rozetka dwubloczkowa to wiele nie zmienisz. Jak jest sześciobloczkowa to ma sens ingerencja. Panel boczny w sensie strona z korbą i napędem.

Użytkownik welpa1809 edytował ten post 06 maj 2017 - 12:54


#15 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 maj 2017 - 13:04

Dzięki za odpowiedź :) Dostałem się do środka - biała plastikowa rozetka, 2 bloczki ruchome i 2 nieruchome. Chyba nie poszaleję ;)



#16 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 06 maj 2017 - 18:35

Szaleństwo z bloczkami ma sens w lekkich zestawach. W swojej 55 mam rozetkę dwubloczkową i nie miałem potrzeby ingerencji w nastawiena. Po prostu przu masie przynęt używanych z tym młynkiem nie miało to większego wpływu na zasięg, czy ewentualne brody.

#17 OFFLINE   proraf

proraf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:預言者

Napisano 06 maj 2017 - 19:40

A ja tak miałem w zillionie. przyczyną było zbyt obfite smarowanie multiplikatora.Po kilku godzinach pracy smar z zębatek dostawał się na tarcze hamulca ( robił się odrobinę rzadszy) , i miałem ten sam efekt co Ty. Wyczyściłem multik,, nasmarowałem mniej obficie, a tarcze przemyłem w benzynie ekstrakcyjnej i natłuściłem tylko oliwką. Zillion dzieła do tej pory.


Użytkownik proraf edytował ten post 06 maj 2017 - 19:41

  • mifek lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych