Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Sulejowski (Sulejów)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1693 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 02 marzec 2017 - 16:28

A ryby widłami odłowić , czy jak ?

#482 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 03 marzec 2017 - 18:43

Nic bliższego o źródle inspiracji bulwersującej rekomendacji RZGW nie wiadomo. Ani Ekorob, PAN, RDOŚ, UŁ, ani Urząd Marszałkowski nie maczały w tym palców. Może ktoś ma chrapkę na zalew ?

Taka ładna woda.. :)  



#483 ONLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 03 marzec 2017 - 20:48

Z pisma RZGW do Okręgu Piotrkowskiego PZW wynika lakoniczne: w związku z przystąpieniem do realizacji projektu w ramach RPO "Rozwój gospodarki turystycznej..." itd. oraz w związku z możliwością pozyskania środków w ramach projektu "Makroniwelacja i rekultywacja ZS..." itd. RZGW przystępuje do działań mających na celu ograniczenie symptomów eutrofizacji... Jednym z tych działań jest zakaz nęcenia.



#484 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 03 marzec 2017 - 21:28

Pismo znam, pytałem min o te programy. To chyba autorski pomysł RZGW. Nie wiem jak to się da wyegzekwować..jeśli wejdzie w życie.. :)

Zdaje się, że u zarania zalewu był już podobny  zakaz. Tak nawiasem - ciekaw jestem kto i kiedy podniesie sprawę ołowiu w zestawach ?


  • Alexspin lubi to

#485 ONLINE   Radek_Z

Radek_Z

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 03 marzec 2017 - 23:40

Przeglądając internet aż po jego zamulone dno ;)  można trafić na sporo informacji, w tym takich powiedzmy źródłowych, ale oczywiście nie dotrze się do tych najważniejszych, jak dokumentacje projektowa, itd. bo tego nie ujawniają.
Z tego co jest dostępne można stwierdzić tyle, że projekt w ramach RPO „Rozwój gospodarki turystycznej w oparciu o wykorzystanie walorów krajobrazowych w celu zagospodarowania turystyczno-rekreacyjnego terenu nad Zalewem Sulejowskim w miejscowości Smardzewice” jest już objęty dofinansowaniem (umowę podpisano 30.11.2016, inwestorem jest gmina Tomaszów wespół z RZGW). Natomiast zakres tej inwestycji nijak nie wiąże się z rekomendacją w sprawie zakazu nęcenia. Tu link do chyba jedynego możliwego do znalezienia źródła wskazującego na ten zakres:
 

http://www.przetargi...-Su_2016_2.html

Natomiast ten drugi projekt, czyli „Makroniwelacja i rekultywacja zbiornika wodnego Sulejów”, dla którego inwestorem jest samo RZGW zdaje się, że nadal czeka na przyznanie kasy (od 2012r.). Jego kształt zmieniał się m. in. w wyniku tzw. konsultacji społecznych i ostatecznie chyba przybrał taką formę:

http://www.sulejow.p...&prywatnosc=tak

I tu już padają hasła związane z zakwitami, sinicami, itd., choć głownie jest mowa o działaniach przeciwpowodziowych. To jest chyba jedyny punkt zaczepienia, który mógłbym być argumentem RZGW, że działo wytoczone przeciw koszykarzom, sprężynowcom, itp. nie jest ich radosną, autorską inicjatywą, a realizacją założeń programowych, czy tam inwestycyjnych :)


Użytkownik Rlodz edytował ten post 03 marzec 2017 - 23:45


#486 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 04 marzec 2017 - 06:56

Z reguły takie środowiskowe projekty są opiniowane przez lokalne terytorialnie instytucje - a tu nikt nic nie wie.. :) Frycowe ktoś zapłaci .. a kanalizacja w otoczce zalewu nadal jest w powijakach

 

Przy tym drugim projekcie dotyczącym w sumie odtworzenia byłego przekopu na Podklasztorzu, wielkim problemem jest ilość kruszywa i miejsce jego składowania. Kiedyś były w Piotrkowie dwie huty szkła, była wielka wytwórnia prefabrykatów, spory przemysł  - nie byłoby kłopotu. I wapienniki za friko sypały nieocenione opaski z odpadów produkcyjnych.. 

 

Po projekcie założycielskim ustanawiającym całkowity przepływ na bodaj 27 dni, co w prosty sposób gwarantowało jakość wody - bo Łódź piła zalewiankę - nastały czasy róbta co chceta.  Zalew zamienił się w osadnik , a woda kisi się w nim całymi miesiącami.. :)


  • Gad1979 i Alexspin lubią to

#487 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 04 marzec 2017 - 20:43

Sławek trzeba zapytac Zbyszka , może oni cos opiniowali . Juz dawno postulowali w swoich projektach o ograniczenie wprowadzania biogenów m.in w postaci zanety wedkarskiej. A 27 dni to nie przepływ tylko czas całkowitej wymiany wody w zbiorniku . Ale jak wiesz przy zachowaniu tego okresu wymiany o roslinach w takiej postaci jak teraz można zapomniec bo bedzie sie to wiazało z duzo wyzszymi i częstszymi zmianami wysokosci piętrzenia.



#488 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 04 marzec 2017 - 20:44

Sławek przecież ja już dawno mówiłem że taki zbiornik jak Sulejów już dawno powinien być spuszczony celem oczyszczenia  ,a teraz władze zastanawiają się jak ugryźć temat , z zaporówką jest jak z filtrem paliwa jak o niego dbasz tak później jeździsz ,odpalasz itd ...



#489 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 04 marzec 2017 - 21:30

Pytałem , a jakże.. :) W poniedziałek albo wtorek być może będziemy wiedzieli więcej..

 

Nie wiem Michał, skąd się wzięła ta przedziwna idee fixe, ale nawet jak na  forum wędkarskie jest nieprawdopodobnie nieprzytomna.. :)



#490 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 04 marzec 2017 - 22:27

Michał ale spuscic nie problem chociaz pozwolenie wodno prawne jasno przewiduje rezim gospodarowania wodą , Ale jak oczyscic? Karszerem czy moze odkurzaczem? :)



#491 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 09 marzec 2017 - 20:47

Dla mnie beż różnicy i tak głównie spinninguję,ale widzę że to jakiś zabieg aby wyczyścić brzeg z wędkarzy po majówce odwołają zakaz :D


  • Alexspin lubi to

#492 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 11 marzec 2017 - 06:14

Dla mnie beż różnicy i tak głównie spinninguję,ale widzę że to jakiś zabieg aby wyczyścić brzeg z wędkarzy (...)

Przynajmniej teraz będzie można spokojnie powędrować brzegiem ze spinningiem. :D



#493 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 13 marzec 2017 - 12:08

Próbowałem znaleźć w necie ale bezskutecznie...

Ma ktoś potwierdzoną informację jakie ograniczenie mocy silników spalinowych będzie obowiązywać w tym sezonie?
Z góry dziękuję

#494 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 13 marzec 2017 - 18:10

Nowe przepisy są teraz weryfikowane w RDOŚ. Jak wrócą do urzędu marszałkowskiego, opublikują je na BIP ie. Za jakiś miesiąc, półtora..



#495 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 14 marzec 2017 - 20:08

Próbowałem znaleźć w necie ale bezskutecznie...

Ma ktoś potwierdzoną informację jakie ograniczenie mocy silników spalinowych będzie obowiązywać w tym sezonie?
Z góry dziękuję

O ile się nie mylę miało być chyba tak -mały zalew do Mokrych tylko elektryki,dalej do zarzęcina do 5km i do tamy bez ograniczeń,tak coś gdzieś czytałem.



#496 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 27 marzec 2017 - 14:58

Centralna Polska - trzymajcie kapelusze, ponieważ nadciąga wichura:

 

http://finanse.wp.pl...l?ticaid=118dd7

 

Woda już jest spuszczana , niektóre porty osuszone, dziwne rzeczy dzieją się z ich statusem właścicielskim.....

Mój znajomy zapodał sprawę, jam z Pomorza, także szczegóły powinni znać lokalsi.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 27 marzec 2017 - 15:01


#497 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 marzec 2017 - 16:45

W ten sposób niszczy się w i tak ubogiej w wodę centralnej Polsce, drugi co do wielkości w regionie łódzkim a niegdyś bardzo rybny zbiornik wodny.

Najlepiej zasypać, zasiać trawę i zrobić pole golfowe dla nowych baronów elit politycznych... :angry:


Użytkownik Alexspin edytował ten post 27 marzec 2017 - 16:49

  • kazan lubi to

#498 OFFLINE   Ro83rt

Ro83rt

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaTomaszów Maz.

Napisano 27 marzec 2017 - 16:52

Centralna Polska - trzymajcie kapelusze, ponieważ nadciąga wichura:

http://finanse.wp.pl...l?ticaid=118dd7

Woda już jest spuszczana , niektóre porty osuszone, dziwne rzeczy dzieją się z ich statusem właścicielskim.....
Mój znajomy zapodał sprawę, jam z Pomorza, także szczegóły powinni znać lokalsi.


Ten artykuł jest z 2013 roku. Obecnie woda jest niska, bo ma byc/jest remont tamy.

#499 OFFLINE   kwibar

kwibar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaEOP
  • Imię:Bartosz

Napisano 27 marzec 2017 - 19:23

Faktycznie, dzisiaj byłem na zalewie za okoniem i wola leci w dół...ciekawe do jakiego poziomu. Już na tą chwile brakuje grubo ponad metr dwadzieścia. Żeby tylko nie odwalili manewru jak ze zbiornikiem Miedzna Murowana bo taka świetna woda poszła w...



#500 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 27 marzec 2017 - 22:38

Pisząc o spuszczeniu wody i oczyszczeniu dna zbiornika jak o opróżnieniu nocnika czy odpompowaniu wody z babcinej piwnicy raczej fantazjujemy troszku... Chyba nie zdajemy sobie sprawy jakie to są koszty i wyzwanie które położyłoby nawet Chińczyków z placu budowy autostrady.. Np pyt nr 1 - niby gdzie miałby być wywożoy "urobek". Dodam, że nie jest to pachnące sianko a złoża metali ciężkich + naszych ołowiów ile (?!)  ton (kiedyś Zacharczyk to liczył w WW) , osadów ropopochodnych(tak,tak)  i takie tam inne przyjemności. Chyba że rozgrzebać i..zalać ponownie za zmarnotrawione, grube dotacje unijne czy z FOŚ żeby kolega Rychu, Zbychu itp zarobili i odpalili działe pod stolikiem.. 


Użytkownik Krzysiek P edytował ten post 27 marzec 2017 - 22:44

  • Alexspin lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych