Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Sulejowski (Sulejów)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1693 odpowiedzi w tym temacie

#781 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 08 kwiecień 2018 - 08:15

Tomek, jest jakiś chaos informacyjny. PZW Piotrków podaje inne informacje niż Wody Polskie RZGW  Warszawa. To co pisze Okręg obowiązuje od 1.01.2018. Od 1.03.2018r. nie wprowadzono żadnych zmian. Co miałeś na myśli?



#782 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 08 kwiecień 2018 - 09:14

Panowie,

może i coś nie do końca zgadza się z datami, które podałem, ale zmiany na pewno dotyczą i obowiązują od sezonu 2018.

 

Na chwilę obecną panuje pewien chaos, ale zapewne do czerwca wszystko się ostatecznie wyjaśni.

 

Warto być czujnym i dowiedzieć się o szczegóły rozporządzenia przed wypłynięciem na wodę, aby uniknąć przykrych konsekwencji finansowych.

 

Jak będę miał pewne na 100% informacje, co do sektorów i mocy silników, na których można pływać po Zalewie, dam Wam znać.

 

Na chwile obecną troszkę współczuję osobom, które posiadają silniki mocniejsze niż 4KW i trzymające łodzie np. na stanicy (Barkowice Mokre), ponieważ według znanej mi mapki sektorowej w tej części zalewu będzie można pływać tylko na silnikach właśnie do 4kw, więc chcą popłynąć za tzw. przewężenie w kierunku tamy, będą łamać przepis i narażać się na sankcje pieniężne.

 

Jak poznam ostateczną wersję rozporządzenia, dam znać.

 

Pozdrawiam


Użytkownik 2703tomi edytował ten post 08 kwiecień 2018 - 09:16

  • kostom63 lubi to

#783 OFFLINE   Krzysiek65

Krzysiek65

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 08 kwiecień 2018 - 17:59

Panowie,

może i coś nie do końca zgadza się z datami, które podałem, ale zmiany na pewno dotyczą i obowiązują od sezonu 2018.

 

Na chwilę obecną panuje pewien chaos, ale zapewne do czerwca wszystko się ostatecznie wyjaśni.

 

Warto być czujnym i dowiedzieć się o szczegóły rozporządzenia przed wypłynięciem na wodę, aby uniknąć przykrych konsekwencji finansowych.

 

Jak będę miał pewne na 100% informacje, co do sektorów i mocy silników, na których można pływać po Zalewie, dam Wam znać.

 

Na chwile obecną troszkę współczuję osobom, które posiadają silniki mocniejsze niż 4KW i trzymające łodzie np. na stanicy (Barkowice Mokre), ponieważ według znanej mi mapki sektorowej w tej części zalewu będzie można pływać tylko na silnikach właśnie do 4kw, więc chcą popłynąć za tzw. przewężenie w kierunku tamy, będą łamać przepis i narażać się na sankcje pieniężne.

 

Jak poznam ostateczną wersję rozporządzenia, dam znać.

 

Pozdrawiam

http://tomaszowmazow...rt,t,id,tm.html



#784 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 08 kwiecień 2018 - 20:50

Krzysiek,

 

link do artykułu jest mi znany, ale wiem poniekąd z pewnego źródła, że jeszcze nie wszystko zostało dograne, ale tą mapką można się już sugerować.

 

Trzeba jeszcze poczekać na ostateczne decyzje odnośnie tego "dużego" sektora. Aby pływać tam jednostkami z silnikami mocniejszymi niż 10 KW, będzie potrzebna (prawdopodobnie) dodatkowa opłata, ale poczekajmy na szczegóły.

 

Nie zmienia to faktu, że osoby mające silniki o mocy większej niż 4KW będą miały problem, aby przepłynąć nie łamiąc przepisów) z Barkowic Mokre na wschód w kierunku tamy i sektora dla nich przewidzianego.

 

Poczekajmy na ostateczne decyzje.

 

pozdarwiam



#785 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 08 kwiecień 2018 - 21:29

No to u Łysego slip zdaje się mocno podrożeje
  • Alexspin lubi to

#786 OFFLINE   2703tomi

2703tomi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 08 kwiecień 2018 - 21:38

Sprawa grubymi nićmi szyta.



#787 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 09 maj 2018 - 07:42

To ograniczenie mocy silnika do 4kW na wybranym obszarze to dla mnie bzdura i nic więcej.

Z czego to wynika, co ma na celu i jakie jest uzasadnienie, że właśnie do 4kW, a nie do 3 albo 5 kW?

Podejrzewam jedynie, że chodzi o to żeby na wybranym odcinku nie pływać ze zbyt dużą prędkością, żeby był "spokój" na wodzie.

Jeśli tak to wystarczyłoby wprowadzić taki nakaz ograniczenia prędkości. Wtedy wodując się w Barkowicach Mokrych wolno przepływam przez strefę z ograniczeniem (bez względu na moc silnika), a dopiero po wpłynięciu na obszar bez ograniczeń mogę przyśpieszyć. Tak jak na drogach - ograniczenie prędkości, a nie mocy.



#788 OFFLINE   about

about

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów

Napisano 09 maj 2018 - 09:07

Panie bo jak koło barkowic przepłynie taki wariat na pełnej kicie przez środek zalewu, to karpiorzom okupującym oba brzegi przez jakieś 100m centralki od gruntowek koncerty f-dur zaczynają odgrywać... I potem taki Bogdan co ze 2 promile ma i smacznie sobie chrapie pod swoim tropikiem z dekatlona, wyskoczy na równe nogi, to o tragedie nie trudno...

#789 OFFLINE   popek

popek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 09 maj 2018 - 09:29

No to u Łysego slip zdaje się mocno podrożeje

Już teraz łysy sobie liczy 40 zł za korzystanie ze slipu + opłata za wjazd chyba 16 zł z przyczepką :)


  • kostom63 lubi to

#790 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 09 maj 2018 - 11:12

To ograniczenie mocy silnika do 4kW na wybranym obszarze to dla mnie bzdura i nic więcej.

Z czego to wynika, co ma na celu i jakie jest uzasadnienie, że właśnie do 4kW, a nie do 3 albo 5 kW?

Podejrzewam jedynie, że chodzi o to żeby na wybranym odcinku nie pływać ze zbyt dużą prędkością, żeby był "spokój" na wodzie.

Jeśli tak to wystarczyłoby wprowadzić taki nakaz ograniczenia prędkości. Wtedy wodując się w Barkowicach Mokrych wolno przepływam przez strefę z ograniczeniem (bez względu na moc silnika), a dopiero po wpłynięciu na obszar bez ograniczeń mogę przyśpieszyć. Tak jak na drogach - ograniczenie prędkości, a nie mocy.

Niestety ktoś brak kultury, poszanowania innych, a prościej mówiąc powszechne chamstwo, chciał przepisami wyregulować, no ale chyba to nie pomoże. Jak zwykle stracą nie Ci na których ten przepis "ukręcono" :-(

Jak ktoś chciał "ciszę" osiągnąć 4kW (jednocylindrowcem) kasując 2 cylidnrowe 13,6kW, to chyba nie miał nigdy okazji porównać emisji hałasu obu silników.


  • Alexspin lubi to

#791 OFFLINE   psielka

psielka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaPiotrków Trybunalski
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 maj 2018 - 23:50

Napisano dziś, 23:48

Zapraszamy panowie koledzy i przyjaciele na otwarcie sezonu spinningowego ze środka pływającego na Barkowice Mokre przystań wedkarska. Planowany start ok godz 3:00 1 czerwiec 2018

#792 ONLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1735 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 30 maj 2018 - 21:51

Taa, ale z własnymi pływadłami chyba. Ja wystartuję, ale 2-giego z Barkowic nie Mokrych.



#793 OFFLINE   este

este

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaNad wodą koło Piotrkowa Tryb.
  • Imię:Sławek

Napisano 02 czerwiec 2018 - 07:04

Sezon otwarty jednym krótkim sandaczem i kilkoma pstryknięciami, jak u Was?

#794 ONLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1735 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 02 czerwiec 2018 - 21:35

Nie za dobrze. Sumki jedynie były aktywne.


  • BOB lubi to

#795 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 06 lipiec 2018 - 19:10

Jak tam z przepisem do 4KW w okolicach Barkowic.Mocno pilnują,czy z małą prędkością większym silnikiem można się pokrecic ? Mam zamiar jutro tam się wodowac.

Użytkownik Darek64 edytował ten post 06 lipiec 2018 - 19:10


#796 ONLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1735 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 06 lipiec 2018 - 19:47

Z tym różnie. Od Barkowic Mokrych (stanica) w lewo nie ma problemu. Na prawo , na płytkim  raczej elektryk, szczególnie jak pływasz na łodzi wynajętej ze stanicy. Nie wiem, jak w tygodniu. Pływam tylko w weekend.



#797 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 06 lipiec 2018 - 20:42

Właśnie chce w lewo,mały mnie nie interesuje.Lubie łowić na tym przewezeniu przed głównym zalewem.Jutro weekend

#798 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 06 lipiec 2018 - 20:45

Z Bronisławowa wystartuj.Z głowy sprawa.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

#799 OFFLINE   kwibar

kwibar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaEOP
  • Imię:Bartosz

Napisano 09 lipiec 2018 - 10:04

Cześć. Dzieje się coś na ZS? Mam zamiar popływać w przyszły weekend.

#800 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 09 lipiec 2018 - 15:17

Słyszałem że na płytkim to już nawet ektrykiem nie można, przynajmniej tak wynika z rozporządzenia.
W sobotę podobno strasznie trzepali silniki.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik pikeft edytował ten post 09 lipiec 2018 - 15:18





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych