Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkowanie, dłuższy pobyt, ognisko i te sprawy...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 15 grudzień 2015 - 13:56

Przepisy sa , bo być muszą.

Ale chyba nikt nikogo po sadach nie bedzie ciągał, że ten rozpalił sobie ognisko z jakiś gałężi.

 

Oczywiście jakby ktoś wycinał zdrowe drzewka, czy spuszczał jakieś już wyrośniete drzewa tylko po to, żeby sobie kiełbaski usmażyć, to nalezałoby takiego delikwenta przywołać do porządku.

 

Urzędnicy mogą sobie być bezduszni, ale chyba taki leśnik czy inny odpowiedzialny za sprawy związane z drewnem w terenie chyba potrafią rozróżnic, kto ewidentnie zasługuje na ewentualną kare.



#42 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 15 grudzień 2015 - 16:11

Przepisy sa , bo być muszą.

Ale chyba nikt nikogo po sadach nie bedzie ciągał, że ten rozpalił sobie ognisko z jakiś gałężi.

 

 

 

Po sadach napewno nie, ale mandat mozna dostac ;) Pewnie male prawdopodobienstwo, ale zawsze :)



#43 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Napisano 15 grudzień 2015 - 16:19

Po sadach napewno nie, ale mandat mozna dostac ;) Pewnie male prawdopodobienstwo, ale zawsze :)

Różnie to bywa. Nad Odrą widuje i to nierzadko jak przyjezdzają tacy, co to tylko w planach mają załadowanie drzewa do samochodu.

Rozstawia sobie taki wędeczki , aby tylko stworzyć pozory, że niby to taki sobie szary wędkarz jak najbliżej jakiegoś zwalonego drzewa i potem to już piła ręczna lub nawet motorowa i jazda.

Jak auto pełne to zwija taki wędeczki i rusza w droge.

 

Tacy działają na większą skale, to nie jest przypadek, że ktoś tam sobie rozpali ognisko nad wodą. Trzeba takie zachowania tepić i niejednokrotnie taki kończy przed sadem.



#44 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 15 grudzień 2015 - 19:47

Wolę takiego co zbierze te kilka suchych gałęzi na ognisko, niż takiego co worek ze śmieciami podrzuci.
Nie dajmy się zwariować, jeszcze nikt nikogo listem gończym nie ścigał za niewielkie ognisko.
  • Del Toro lubi to

#45 OFFLINE   Lewy013

Lewy013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Dawid

Napisano 15 grudzień 2015 - 21:29

Wolę takiego co zbierze te kilka suchych gałęzi na ognisko, niż takiego co worek ze śmieciami podrzuci.
Nie dajmy się zwariować, jeszcze nikt nikogo listem gończym nie ścigał za niewielkie ognisko.

Dokładnie tak. Tych co śmieci podrzucają to bym obdarowywał mandatami z górnej półki czyli 5 stówek. Niestety zazwyczaj ciężko ich złapać na gorącym uczynku. 



#46 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 16 grudzień 2015 - 16:46

oj tam, pięć stówek. zabić, powiesić na drzewie przy drodze prowadzącej nad wodę, na dużej tablicy podać powód i tyle. po trzecim truchle w sezonie nie jeden stolec spod siebie zje aby nie było, że śmieci. na wielu te pięć stówek wrażenia nie robi (patrząc na to czym przyjeżdżają, jakim sprzętem łowią, etc. etc.) tzw. wioskowy głupek, mimo iż w gumofilcach dba o swój kawałek wody, albowiem ten daje mu rybkę na kolację, "dla kota" czy po co tam jeszcze on ją bierze.



#47 OFFLINE   Arios

Arios

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaNad Wartą

Napisano 20 luty 2016 - 13:04

Kilka razy miałem akcję ze strażą na temat śmieci nad łowiskiem. Na moje szczęście tylko raz musiałem posprzątać i nie było tłumaczenia,że to nie moje i już było jak przyszedłem. Staram się szukać miejscówek czystych,gdy siadam na spławik czy grunt,ale tez sprzątam po innych jak miejscówka dobra i sprawdzona. Ze spinem nie ma problemu  jak się człek  cały czas przemieszcza. 



#48 OFFLINE   Triple

Triple

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaPodkarpackie

Napisano 21 luty 2016 - 15:01

A co w przypadku jak strażnik każe posprzątać pod rygorem ukarania mandatem karnym a ja skruszony sprzątam i nagle kaleczę się na tyle poważnie, że aż trzeba wzywać śmigłowiec pogotowia ratunkowego, bo akurat w to miejsce karetka nie dojedzie? Trzeba by chyba wozić ze sobą worek (albo kilka) na śmieci, grube rękawice i jakieś ubezpieczenie dodatkowo wykupić. Może na koszt PZW? A może wystawić rachunek państwu, bo przecież  to oni są właścicielami brzegów?



#49 OFFLINE   Lewy013

Lewy013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Dawid

Napisano 21 luty 2016 - 15:47

Przecież wykupując zezwolenie PZW masz obligatoryjne ubezpieczenie NNW. Przynajmniej tak jest w okręgu poznańskim.

#50 OFFLINE   Triple

Triple

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaPodkarpackie

Napisano 22 luty 2016 - 11:32

Muszę przyznać, że nie słyszałem o czymś takim, ale przy okazji zapytam. W takim razie jeszcze jedno pytanie - co mam zrobić ze śmieciami jak już pozbieram kilka worów? Zabrać ze sobą? A kto mi za to zapłaci? Ja (jak wszyscy zresztą) płacę za wywóz śmieci z posesji i raczej nie mam ochoty płacić za te przywiezione (oprócz swoich oczywiście).



#51 OFFLINE   marcin186

marcin186

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Marcin

Napisano 22 luty 2016 - 12:59

Ci co zostawili ten burdel przed Tobą ;-)

#52 OFFLINE   Triple

Triple

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaPodkarpackie

Napisano 22 luty 2016 - 13:27

Taaaa. Ktoś poszedł na łatwiznę i sprzątanie "zlecił" wędkarzom pod rygorem mandatu karnego. A taki "turista" od siedmiu boleści siedzi w śmieciach, które sam wyprodukował i nikt mu nic nie zrobi, bo kontroli policji i innych służb na plażach i brzegach jak na lekarstwo. Kiedyś rozmaiwiałem z Policją i rozwiali moje nadzieje. Nie mają czasu / nie mają na tyle ludzi / są od czego innego / są od tego inne służby typu Straż Miejska / PSR itd. Najlepiej siedzieć w kabarynie i nosa zza szyby nie wystawiać.

 

 

Mam jeszcze pytanie do kogoś, kto dostał mandat za to, że nie posprzątał stanowiska. Co było podane jako opis i kwalifikacja prawna wykroczenia?



#53 OFFLINE   Lewy013

Lewy013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Dawid

Napisano 22 luty 2016 - 13:28

Muszę przyznać, że nie słyszałem o czymś takim, ale przy okazji zapytam. W takim razie jeszcze jedno pytanie - co mam zrobić ze śmieciami jak już pozbieram kilka worów? Zabrać ze sobą? A kto mi za to zapłaci? Ja (jak wszyscy zresztą) płacę za wywóz śmieci z posesji i raczej nie mam ochoty płacić za te przywiezione (oprócz swoich oczywiście).


Zabrać ze sobą. I tak wszyscy płacimy za wywóz odpadów więc co tobie szkodzi. Mentalność ludzi pod względem dbania o przyrodę i wspólne otoczenie jest jaka jest, ale powoli się zmienia na lepsze. Najważniejsze żeby dawać sobą przykład.

#54 OFFLINE   Triple

Triple

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaPodkarpackie

Napisano 22 luty 2016 - 13:37

To mi szkodzi że  taka franca i tak będzie śmieciła. Bo dlaczego nie? Ja będę zbierał i wywoził a śmierdziel dalej będzie śmiecił i tak w koło Macieju. Masz rację. Trochę się zmienia, ale w tempie ślimaka winniczka.



#55 OFFLINE   Lewy013

Lewy013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Dawid

Napisano 22 luty 2016 - 15:04

Podstawa to więcej kontroli PSR i SSR nad wodą i prostowanie takich śmierdzieli. Przecież odrazu widać jak zachodzisz do gościa na stanowisko czy jest porządny i ma w miarę ogarnięte czy jest hadziaj i mu się wszystko pląta pod nogami.

#56 OFFLINE   Triple

Triple

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaPodkarpackie

Napisano 23 luty 2016 - 14:52

Tu gdzie ja łowię akurat wędkarze (z pewnymi wyjątkami) w miarę dbają o porządek i widać, że z roku na rok jest coraz lepiej. Tylko to się tyczy wędkarzy, bo "turist" mają wyj...ne na śmieci. Gdzie siedzi tam zostawi a straż PSR i SSR mają to gdzieś. Pomijam ffakt, że kontroli jak na lekarstwo.

 

Jak jest czysto, to nawet Policja się nie czepia że ognisko, namiot itd. Ma być czysto i spokój. Wystarczy. Mówię oczywiście o wędkarzach, bo pozostali to się łapią pod biwakowanie, cokolwiek to znaczy.



#57 OFFLINE   Marioo

Marioo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 354 postów
  • LokalizacjaStarogard gdański
  • Imię:MARIUSZ
  • Nazwisko:Laskowsk

Napisano 16 marzec 2016 - 05:59

Jedna mnie zastanawia,dlaczego w innych kraju ogarniają takie sprawy,a w Polsce jak to w Polsce problem.Mieszkam w Niemczech,należę do koła Wilhelmshaven i mam godzinki na rzecz koła.W tym jest sprzątanie,pomoc w zarybianiu i takie tam różne.Mam za to zniżki na opłaty, różne imprezy za które nikt nie płaci i nikt nie marudzi,bo jestem wędkarzem i dbam o swoją wodę.Polska hmmm..pewnie powsała by komisja,a nawet sąd bo łamane prawo wolności albo nie wiadomo co.Idę do pracy miłego dnia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych