Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zaciskarka do tulejek

zaciskarka handmade przypony

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 04 luty 2008 - 14:18

Czesc,

od roku robie samemu swoje przypony. Niestety do tej pory nie moglem znalesc obcazek do tulejek zaciskowych. Uzywam normalnych kombinerek, zaciskaja 5 razy - niestety ciagle mam niepewnosc ze moze strzelic!

Znacie jakies fajne cazki - jakich uzywacie?

Pozdrawiam,
Tomek



#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 luty 2008 - 14:22

temat poruszany kilka razy na forum. zarowno pitt, jak i ja podawalismy juz przyklady :D skoro jesteś w DE to sieć moritza ma cos takiego w ofercie.... ponadto jest cos w ofercie cormorana, i nie tylko... troch emobilizacji i wnet bedziesz mial przyklady :mellow:

#3 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 04 luty 2008 - 14:27

Ja używam zwykłych kombinerek płaskich które maja taki rowek przy łączeniu. Wsadzam w ten rowek dana tulejkę z stalka i rozwieram jak
najszerzej a wtedy szczelina sie zmniejsza i zaciska tulejkę.

Pozdrawiam
Slider

#4 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 04 luty 2008 - 14:39

temat poruszany kilka razy na forum. zarowno pitt, jak i ja podawalismy juz przyklady :D skoro jesteś w DE to sieć moritza ma cos takiego w ofercie.... ponadto jest cos w ofercie cormorana, i nie tylko... troch emobilizacji i wnet bedziesz mial przyklady :mellow:


Oj, sorrki. Nie moglem znalesc podczas szukania. Bede musial sie przejechac do Moritza. Dawno juz tam nie bylem.

Dziekuje

#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 luty 2008 - 19:22

tutaj http://www.angel-ussat.de/shop dostaniesz bardzo dobre zaciskim z piecioma punktami, uli ma dwie wersje tych kleszczy, ale nie bierz tych tanszych, bo sa do niczego

#6 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 04 styczeń 2015 - 14:49

Witam,

Kupiłem j.w. i po dokładnych oględzinach mam wątpliwość/pytanie do kolegów używających takiej zaciskarki do tulejek.

 

Otóż w kanale do mniejszych tulejek na skraju (tylko po jednej stronie) występuje coś w rodzaju żeberka. Mam nadzieję, że widać je na zdjęciu.

 

U Was koledzy podobny twór w zaciskarce występuje również ? Jeśli tak to czy nie tnie to czasem linki/drutu?

 

Załączone pliki



#7 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 styczeń 2015 - 15:04

Mam taką samą zaciskarkę od dłuższego czasu. I faktycznie w mojej jest podobnie jak na zdjęciach.

Nie zdarzyło mi się aby przecięło to linkę. Ale dla spokoju ducha idę to zaraz oszlifować.


Użytkownik godski edytował ten post 04 styczeń 2015 - 21:52

  • gooral, Wojtek B. i Bander lubią to

#8 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 04 styczeń 2015 - 15:18

Dzięki, na Ciebie zawsze można liczyć :)

 

Widocznie ten model tak ma. Ja podobnie - dla spokoju ducha to usunę.

Pozdr



#9 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 04 styczeń 2015 - 17:26

Ja mam taką zaciskarkę i nie ma nic takiego

Raczej trzeba sobie  dopiłować .



#10 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 04 styczeń 2015 - 17:38

Na dobra sprawę tuleję da się zacisnąć zwykłymi kombinerkami. Jednak jeśli zamierzamy robić to częściej to warto zainwestować w dobra zaciskarkę. Na rynku jest spory wybór różnego rodzaju obcinaczek, kombinerek do rozginania kółeczek, są tez wielofunkcyjne szczapce w których znajduje się opcja zaciskania tulejek

 

Załączony plik  szczupce cormoran.jpg   21,77 KB   55 Ilość pobrań

 

Bardzo ważną cechą jest jakość wykonania ale o tym nie chciał bym się rozpisywać i nie będę krytykował załączonej powyżej zaciskarki SPRO. Moim zdaniem zaciskarka powinna posiadać dwie główne cechy:

 

„Punktowość”, element zaciskający powinien posiadać  ilość tz. bruzdy

 

Załączony plik  szczypce noname.jpg   19,24 KB   64 Ilość pobrań

 

Zaciskanie różnych wielkości tulejek

 

Załączony plik  szczypce SG.jpg   13,17 KB   57 Ilość pobrań

 

Później zostaje nam już tylko właściwe użycie siły przy zaciskaniu w zależności od materiału. Za mocne przyciskanie samo w sobie może powodować uszkodzenia materiału przyponowego głównie linek, fluorocarbon raczej wiążemy chociaż znam producentów, którzy stosują do niego tulejki.

 

Załączony plik  zaciskanie.jpg   80,48 KB   52 Ilość pobrań

 

Na koniec można zalać tuleje klejem - płynny metal ale o tym wypominałem juz nie raz.

 

@Wojti


Użytkownik @Wojti edytował ten post 04 styczeń 2015 - 17:40


#11 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1009 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 04 styczeń 2015 - 18:12

 

 

Później zostaje nam już tylko właściwe użycie siły przy zaciskaniu w zależności od materiału. Za mocne przyciskanie samo w sobie może powodować uszkodzenia materiału przyponowego

 

Czyli żeby być pewnym trzeba zainwestować w zaciskarkę dynamometryczną!    :ph34r:


  • gooral lubi to

#12 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 styczeń 2015 - 18:37

Na dobra sprawę tuleję da się zacisnąć zwykłymi kombinerkami. Jednak jeśli zamierzamy robić to częściej to warto zainwestować w dobra zaciskarkę. Na rynku jest spory wybór różnego rodzaju obcinaczek, kombinerek do rozginania kółeczek, są tez wielofunkcyjne szczapce w których znajduje się opcja zaciskania tulejek

 

attachicon.gifszczupce cormoran.jpg

 

Bardzo ważną cechą jest jakość wykonania ale o tym nie chciał bym się rozpisywać i nie będę krytykował załączonej powyżej zaciskarki SPRO. Moim zdaniem zaciskarka powinna posiadać dwie główne cechy:

 

„Punktowość”, element zaciskający powinien posiadać  ilość tz. bruzdy

 

attachicon.gifszczypce noname.jpg

 

Zaciskanie różnych wielkości tulejek

 

attachicon.gifszczypce SG.jpg

 

Później zostaje nam już tylko właściwe użycie siły przy zaciskaniu w zależności od materiału. Za mocne przyciskanie samo w sobie może powodować uszkodzenia materiału przyponowego głównie linek, fluorocarbon raczej wiążemy chociaż znam producentów, którzy stosują do niego tulejki.

 

attachicon.gifzaciskanie.jpg

 

Na koniec można zalać tuleje klejem - płynny metal ale o tym wypominałem juz nie raz.

 

@Wojti

Spro ma bruzdy i zaciska 2 rozmiary tulejek.



#13 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 04 styczeń 2015 - 20:27

Spro ma bruzdy i zaciska 2 rozmiary tulejek.

Konkretnie dwa przedziały rozmiarów tulejek - pełen zakres.

 

Podobne są Savage Gear - zaciskałem nimi i mogę spokojnie polecić.

 

A zalewanie klejem... może fluorocarbon bym zalewał (nigdy nie używałem)... ale tytanu moim zdaniem nie trzeba.

 

Siła dociśnięcia - tylko doświadczenie :)

 

Dzięki za dyskusję!



#14 OFFLINE   n15

n15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 04 styczeń 2015 - 20:34

Witam,

Kupiłem j.w. i po dokładnych oględzinach mam wątpliwość/pytanie do kolegów używających takiej zaciskarki do tulejek.

 

Otóż w kanale do mniejszych tulejek na skraju (tylko po jednej stronie) występuje coś w rodzaju żeberka. Mam nadzieję, że widać je na zdjęciu.

 

U Was koledzy podobny twór w zaciskarce występuje również ? Jeśli tak to czy nie tnie to czasem linki/drutu?

 

 Mam zaciskarkę Savagere taką jaką zaprezentował w swoim poście @Wojti. W bruzdach zaciskowych nie ma żadnych nadlewów materiału z którego zrobiono zaciskarkę, garby wchodzące w bruzdy mają nacięcia, wygląda to jak ząbki. 

 

                                          post-50670-0-20337300-1420389131_thumb.j



#15 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 04 styczeń 2015 - 21:06

mam 2 takie zaciskarki (cormorana i foxa - fox ma 2 sloty cormoran tylko "mniejszy").  uzywam roznych linek na przypony (10-45 lbs stal bez i w otulinie tytan etc).

nie uzywam "wiekszego" slotu w fox'ie mz zacisniete nim tulejki (nawet te na najgrubszym drucie jakiego uzywalem) wygladaja "zbyt plasko".

wszystko zawsze zaciskam z calej sily (zaciskarka ma swoj wlasny "luz roboczy" wiec "na 0" sie nei zacisnie). kiedys (pierwsze kilka miesiecy) testowalem kazdy przypon waga przed uzyciem teraz mi przeszlo i jeszcze sie nei zawiodlem (wymieniam przypon jak sie "zesptezynkuje" wiec mysle, ze robie pewnie ponad 100 przyponow rocznie) da mnie to wniosek, ze nie ma co wydziwiac z zaciskaniem. (ps jak tulejki mam wezsze od kombinerek to uzywam po 2 sztuki z kazdej strony).



#16 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 05 styczeń 2015 - 21:34

 Mam zaciskarkę Savagere taką jaką zaprezentował w swoim poście @Wojti. W bruzdach zaciskowych nie ma żadnych nadlewów materiału z którego zrobiono zaciskarkę, garby wchodzące w bruzdy mają nacięcia, wygląda to jak ząbki. 

 

                                          post-50670-0-20337300-1420389131_thumb.j

Też mam taką zaciskarkę i powiem,że jakość wykonania słabiutka,te zaciskarki ogólnie są wykonane słabo,powtarzalność znikoma (oglądałem kilka egzemplarzy i każde inaczej spasowane),wprawną ręką i dobrej jakości kombinerkami jakość zacisku moim zdaniem jest o wiele lepsza.


  • lokoko83 lubi to

#17 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 09:05

Też mam taką zaciskarkę i powiem,że jakość wykonania słabiutka,te zaciskarki ogólnie są wykonane słabo,powtarzalność znikoma (oglądałem kilka egzemplarzy i każde inaczej spasowane),wprawną ręką i dobrej jakości kombinerkami jakość zacisku moim zdaniem jest o wiele lepsza.

Też kiedyś zwykłymi zaciskałem i nigdy nie zawiodło, ale niektórzy potrzebują specjalnych :) 


  • Marcyś i Paavo lubią to

#18 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 16:08

Na pewno są dobre zaciskarki,tylko kosztują pewnie po 200-300 zł,a nie 40-50.



#19 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 07 styczeń 2015 - 13:07

Ja też kupiłem sobie taką z Savagear, ale wybrałem ją z kilku bo jakość wykonania pozostałych, pozostawiała wiele do życzenia.

Zaciski zaciska się z wyczuciem i ja robię tak, że zaciskam tulejkę z jednej strony trochę, a dociskam po jej obróceniu o 180stopni i wtedy ślady zebów sa po obu stronach. Wcześniej zaciskałem zwykłymi kombinerkami i użycie zaciskarki jest łatwiejsze i przyjemniejsze.



#20 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 styczeń 2015 - 16:33

Dzisiaj zrobiłem testy wytrzymalosciowe przyponow swiezo zacisniętych szczypcami uniwersalnymi, bez żeberek, ale bardzo dobrze spasowanymi.
Przypony wytrzymaly obciazenie 12-13kg, czyli tyle ile deklarowana wartość linki przyponu.
Aczkolwiek wg mnie żeberka na pewno nie zaszkodzą:)





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zaciskarka, handmade, przypony

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych