Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bielizna termoaktywna Graff


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wislokowy88

wislokowy88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 03 październik 2015 - 20:58

Robi się coraz chłodniej i zastanawiam się nad zakupem kompletu bielizny termoaktywnej Graffa. Co o tym sadzicie? Polecacie?



#2 ONLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2770 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 03 październik 2015 - 21:04

Stosuję ją ponad 6 lat. Jestem zadowolony.

 

A co Ty nam zaglądasz, co nosimy pod spodniami  :lol:


Użytkownik Banjo edytował ten post 03 październik 2015 - 21:10


#3 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9469 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 październik 2015 - 21:13

Możesz też sprawdzić ofertę HiMountain. Mam, niestety, tylko jeden ich komplecik. Za to całkiem OK.



#4 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 03 październik 2015 - 22:02

Zastanow sie tylko do czego ta bielizna termoaktywna :) Sa rozne rodzaje w zaleznosci od wysilku, ruchu itd. 

Potrzebujesz na lodke czy do dlugich wedrowek wzdluz rzeki? Duzo ruchu czy bardziej stacjonarne lowienie? 


  • popper lubi to

#5 OFFLINE   marek_moto

marek_moto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaWloclawek
  • Imię:Marek

Napisano 04 październik 2015 - 08:37

Kolego stosuję bieliznę termoaktywną od kilku lat , spełnia moje oczekiwania w 100% . Często można za niedużą kwotę kupić w LIDLU ( OKOŁO 150 PLN ) dobre wykonanie ,czujesz się w tym bardzo swobodnie ,nie krępuje ruchów a co najważniejsze nie przepuszcza zimna, kup a będziesz w 100% zadowolony   :)



#6 OFFLINE   wislokowy88

wislokowy88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 04 październik 2015 - 21:11

Chciałbym tą bieliznę stosować zarówno z łódki jak i podczas wędrówek brzegiem. Raczej w ruchu. 

 

Banjo, często używasz bielizny Graffa? Dobrze się nosi, nie ma problemu po praniu? Relacja cena - jakość jest ok? ;)



#7 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6251 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 05 październik 2015 - 20:44

Jakiś czas temu przerzuciłem się na firmę Stoor. Lepsza jakość, cena ok, produkcja polska.    http://www.stoor.pl/



#8 ONLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2770 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 05 październik 2015 - 21:19

Chciałbym tą bieliznę stosować zarówno z łódki jak i podczas wędrówek brzegiem. Raczej w ruchu. 

 

Banjo, często używasz bielizny Graffa? Dobrze się nosi, nie ma problemu po praniu? Relacja cena - jakość jest ok? ;)

Używam podczas pstrągowania, zatem w ruchu. Jestem zadowolony. Jest delikatna, dobrze nosi się, nad wodą w tej bieliźnie jestem kilka razy w roku, ale za to cały dzień. Nie czuję dyskomfortu spowodowanego poceniem się. Po praniu ok, ale należy prać w płynie. Przynajmniej ja tak robię. Od kiedy kupiłem minęło kilka lat, być może są lepsze produkty w podobnej cenie. Na razie nie zmieniam bo jest ok i nie jest znoszona. Ale używam tylko kilka razy w roku.



#9 OFFLINE   Jogas

Jogas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaPomorze

Napisano 06 październik 2015 - 17:30

W zależności od zasobności portfela można zawsze coś wybrać, mam zarówno taka z lidla i spełnia ona swoją funkcje i powiem że nie jest wcale gorsza od brubecka north face i innych producentów. Szukaj czegoś na mikropolarku w środku i zawsze z jakąś częścią elastanu przylega wtedy do ciała i jest komfortowo. 



#10 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 06 październik 2015 - 18:58

Używam podczas pstrągowania, zatem w ruchu. Jestem zadowolony. Jest delikatna, dobrze nosi się, nad wodą w tej bieliźnie jestem kilka razy w roku, ale za to cały dzień. Nie czuję dyskomfortu spowodowanego poceniem się. Po praniu ok, ale należy prać w płynie. Przynajmniej ja tak robię. Od kiedy kupiłem minęło kilka lat, być może są lepsze produkty w podobnej cenie. Na razie nie zmieniam bo jest ok i nie jest znoszona. Ale używam tylko kilka razy w roku.

Szczerze? Jeżeli nie masz zamiaru w tym biegać, jeździć na nartach i mocno się pocić to kup cokolwiek z bawełny, bo potrzebujesz czegoś do ogrzania dupska. Za izolator robi zazwyczaj powietrze, więc czym więcej warstw tym lepiej, lub materiał o możliwe dużej porowatości. Możesz poszukać bielizny termicznej w wersji zimowej, bo ta zwykła nie ogrzeje

 

Wszystkie ciuchy  w nazwie z "termiczne", "termoaktywne" itp mają za zadanie szybko pochłonąć pot i przenieść go na zewnątrz, gdzie ma być "owiany" powietrzem. Muszą być więc max obcisłe i max sztuczne. Różnica pomiędzy Lidlem a Under Urmorem, Craftem, czy innym X-bioniciem to (poza ceną i wykonanie - niewielka) rodzaj splotu, a przez to skuteczności odprowadzania potu.

Z moich obserwacji skuteczność ta nie idzie w parze ze wzrostem ceny.

Mam kilka różnych ciuchów w tym typie, dużo biegam i o dziwo to działa, ale przy 20km co drugi dzień ma skąd ten pot zbierać.


Użytkownik krzychun edytował ten post 07 październik 2015 - 06:44


#11 OFFLINE   wislokowy88

wislokowy88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 06 październik 2015 - 23:24

Dzięki za przydatne informacje :) Prawdę mówiąc, napaliłem się na taką koszulkę (znajomy ją polecał)

 

http://www.graff.cil...dz_gl=3&lang=pl

 

Co o niej sądzicie?



#12 ONLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2770 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 07 październik 2015 - 14:42

Szczerze? Jeżeli nie masz zamiaru w tym biegać, jeździć na nartach i mocno się pocić to kup cokolwiek z bawełny, bo potrzebujesz czegoś do ogrzania dupska. Za izolator robi zazwyczaj powietrze, więc czym więcej warstw tym lepiej, lub materiał o możliwe dużej porowatości. Możesz poszukać bielizny termicznej w wersji zimowej, bo ta zwykła nie ogrzeje

 

Wszystkie ciuchy  w nazwie z "termiczne", "termoaktywne" itp mają za zadanie szybko pochłonąć pot i przenieść go na zewnątrz, gdzie ma być "owiany" powietrzem. Muszą być więc max obcisłe i max sztuczne. Różnica pomiędzy Lidlem a Under Urmorem, Craftem, czy innym X-bioniciem to (poza ceną i wykonanie - niewielka) rodzaj splotu, a przez to skuteczności odprowadzania potu.

Z moich obserwacji skuteczność ta nie idzie w parze ze wzrostem ceny.

Mam kilka różnych ciuchów w tym typie, dużo biegam i o dziwo to działa, ale przy 20km co drugi dzień ma skąd ten pot zbierać.

Właśnie do zgarniania potu służy mi ta bielizna. Łażenie za pstrągami z plecakiem na grzbiecie w styczniu, gdzie jest kilka stopni na plusie, wspinanie się po piaskowych skarpach itp powodowało, że mocno pociłem się. Może zbyt ciepło ubieram się  :) . W każdym bądź razie ani na plechach ani w okolicach krocza nie mam dyskomfortu spowodowanego potem. 



#13 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 07 październik 2015 - 16:41

Właśnie do zgarniania potu służy mi ta bielizna. Łażenie za pstrągami z plecakiem na grzbiecie w styczniu, gdzie jest kilka stopni na plusie, wspinanie się po piaskowych skarpach itp powodowało, że mocno pociłem się. Może zbyt ciepło ubieram się  :) . W każdym bądź razie ani na plechach ani w okolicach krocza nie mam dyskomfortu spowodowanego potem. 

No to musisz mocno i na ostra ganiać za pstrągami, że aż tak się pocisz ;)



#14 ONLINE   Banjo

Banjo

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 2770 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Bednarczyk

Napisano 07 październik 2015 - 17:09

No to musisz mocno i na ostra ganiać za pstrągami, że aż tak się pocisz ;)

Nie tak mocno, po prostu temperatura w ciągu dnia się zmienia i całodniowa wycieczka robią swoje. Poza tym przedzieranie się przez krzaki, szybszy powrót wymagają znacznego wysiłku. A że trochę masy mam to i pocę się więcej niż kiedyś :lol: . Tak naprawdę katalizatorem zakładania tej bielizny było zabezpieczenie się przed przeziębieniem na skutek przepocenia i chłodnego wiaterku.



#15 OFFLINE   Marecki1983

Marecki1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaZGL zach-pom.
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:eM.

Napisano 08 październik 2015 - 12:40

Podepnę sie do tematu. Też zastanawiałem sie nad tym Graffem. Z tym że ja w większości spędzam czas na wodzie,rzadko kiedy chodząc brzegiem.Wpadł mi w oko taki oto komplet: Brubeck Merino Soft http://allegro.pl/xl...5688629018.html. Do takiego zastosowania wystarczy zwykła bielizna,czy lepiej dołożyc i wziąć tę z merynosem?



#16 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 08 październik 2015 - 13:03

Podepnę sie do tematu. Też zastanawiałem sie nad tym Graffem. Z tym że ja w większości spędzam czas na wodzie,rzadko kiedy chodząc brzegiem.Wpadł mi w oko taki oto komplet: Brubeck Merino Soft http://allegro.pl/xl...5688629018.html. Do takiego zastosowania wystarczy zwykła bielizna,czy lepiej dołożyc i wziąć tę z merynosem?

 

Jesli malo sie poruszasz to lepsza taka z merynosem :) Mam Brubeck Extreme Merino jako pierwsza warstwe i Geoff Anderson Thermal Pro jako druga warstwe, akurat do woderow, na zimniejsze pory roku :)

 

Super sprawa jesli przemiaszczas sie dosc wolno lub wcale. W takim zestawie marsz 30 minut i jestes cal mokry :D Ale schnie to (odparowuje) bardzo szybko. Mialem pare sytuacji ze musial troche w tym pomaszerowac, ale nawet mokry nie stacilem cieploty ciala, w dosc niskiej temperaturze i dosc mocnym wietrze.



#17 OFFLINE   Marecki1983

Marecki1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaZGL zach-pom.
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:eM.

Napisano 09 październik 2015 - 15:38

Dzięki za opinię. I pojawiło sie kolejne pytanie :P  Wystarczy ta z z mojego linku (Brubeck Merino Soft) ,czy warto dopłacić ok.100,- i kupic w/w Extreme Merino?



#18 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 09 październik 2015 - 15:54

Dzięki za opinię. I pojawiło sie kolejne pytanie :P  Wystarczy ta z z mojego linku (Brubeck Merino Soft) ,czy warto dopłacić ok.100,- i kupic w/w Extreme Merino?

 

Zalezy co bedziesz robil i w jakich temperaturach. Uzywalem tego na Islandii gdzie generalnie stoisz w jednym miejscu przez jakis czas i rzucasz spinem/mucha. To wtedy sprawdza sie swietnie (generalnie rozwiazanie do statycznego wedkowania)

Jak sie w tym wybralem (bez geoffa) plus jakas bluza i kurtka, w PL w zime do lasu, czyli jakies srednie tempo marszu, to zbyt cieplo :D



#19 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 09 październik 2015 - 16:01

Generalnie jak bedziesz lowil w niskich temperaturach:

- z lodki 

- przemieszczal sie z miescowki na miejscowke, ale dosc dlugo oblawial poszczegolne miejscowki statycznie

 

To wtedy polecam merino

 

Jak bedziesz lowil w stylu, dwa trzy rzuty na miejscowce i przemieszczanie sie na nastepna, to wtedy merino zbyt cieple.



#20 OFFLINE   sumo

sumo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaMieroszów

Napisano 09 październik 2015 - 19:18

Posiadam od kilku lat bieliznę Graff i jestem zadowolony. Generalnie używane do łódki jesienia i na lod. Do chodzenia jest dla mnie za ciepła ale naleze do gatunku zimnolubnego.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych