Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ciekawostka z USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 wrzesień 2005 - 12:21

Wczoraj rozmawiałem z moim nauczycielem ang. ponownie na tematy ... wiadome :D On wspomniał mi o świetnym jeziorze Pontoosuc Lake, MA, w którym łowione są wielkie musky. Nie ma w tym nieczego szczególnego oprócz jednego szczegółu, który dla mnie był czymś zupełnie nowym. Podobno we wspomnianym jeziorze jest bardzo bogata roślinność podwodna, tak bogata, że amerykanom zaczęła przeszkadzać. I co? Kilka razy w ciągu roku wypływa na to jezioro maszyna - kosiarka, ktora kosi roślinność podwodną niczym tradycyjna trawniki. Tym samym robi ona długie na kilkaset metrów korytarze, w których amerykanie trollują osiągając fantastyczne wyniki!

Opppsss ... nieźle, nieźle ...

Pozdrawiam
Remek


#2 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 07 wrzesień 2005 - 13:11

Na Eftexe w Warszawie znalazłem na jednym ze stoisk ustrojstwo, które było zdalnie sterowaną motorówką. Rekomendowane było jako łódź trollingowa. Na pokładzie był klips do żyłki (taki jak przy downriggerze), a zgodnie z rysunkową instrukcją wędkarz szedł brzegiem rzeki ze spiningiem i sterownikiem do łódeczki, łódka płynęła środkiem rzeki wlokąc za sobą wobler (przymocowany do klipsa,a dalej idący do spiningu). Branie drapieżnika powodowało wyrwanie żyłki z klipsa a potem już tylko wystarczyło wyholowac rybę...
Czego Ci Amerykanie nie wymyslą!! :lol: :lol: :lol:
Gadda

#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 wrzesień 2005 - 13:55

@Darek

a co z motorowka sie dzieje jak sie wypnie z tego klipsa? Płynie dalej? Czy jedna wedka holujesz a druga sterujesz motorowka ?

:o

#4 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 08 wrzesień 2005 - 07:12

Po wypięciu żyłki z klipsa AUTOMATYCZNIE napęd ustawia sie na mała naprzód i łodeczka stoi w nurcie! Po zakończeniu holu sprowadzasz ja do brzegu za pomocą radio pilota!!
Taki wynalazek!! :lol:
Może nabędziesz drogą kupna takie CÓŚ i potestujemy na Svartan??? :lol: :lol: :lol:
Gadda

#5 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 08 wrzesień 2005 - 07:36

no.... Do tego jeszcze tylko silniczek zwijający linke i normalnie luzik
:mellow:

#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 wrzesień 2005 - 09:03

@Darek

szkoda by mi bylo czasu a Szwirawe trzeba cos takiego nabyć, skoro sa problemy z taborem plywajacym, do tego pare kilometrow sztywnej plecionki i polowa radiostacje co by lodka sie poza zasiegiem nie znalazla.... nieee... to juz cos nie tak moim zdaniem, niedlugo beda kamery w woblerach montowac, display w okularach, zasilanie po wedce i plywasz woblerowa lodzia podwodna po lowisku :huh:

#7 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 08 wrzesień 2005 - 14:08

...ale czy to jeszcze będzie miało TEN niepowtarzalny smaczek ????

#8 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 08 wrzesień 2005 - 14:15

Mifek!
Za 30 lat usiądziesz w wygodnym fotelu, założysz hełm do gier wirtualnych i z Menu wybierzesz gatunek ryby, rodzaj wody, porę dnia i roku, sprzęt i przynęty... I będziesz się mógł bawić bez końca... A prawdziwą wodę będziesz widział tylko w butelce, a ryby w akwariach...
Na szczęście ja już tego nie dożyję!! :huh: :wacko: B) :lol: :blush::blush:Embarassed
Gadda




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych