Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Polecam nie polecam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
153 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 05 październik 2015 - 09:37

Witam, zakladam temat celem dzielenia sie waszymi opiniami co jest warte polecenia a czego powinnismy sie wystrzegac.

Nie polecam kotwiczek kamatsu, sredniej wielkosci bolenie robia co chca z rozmiarem 6.

Polecam FC berkley vanish .Grubosci 0.33 opieraja sie szczupacze zeby i kamienie wzdluz opasek.

Nie polecam natomiast FC berkley trilene.Tam gdzie 0.33 vanish radzi sobie doskonale trilene o grubosci 0.27 nie zdawalo egzaminu.Raczej nie chodzi  o srednice tylko material (posiadam takze 0.27mm vanish),  roznica jest kolosalna.

Nie polecam plecionki pp 0.13mm (przynajmniej tej ktorej ja kupilem na niemieckim ebayu) skreca sie jak swinski ogon.

Nie polecam woblerow rapala z racji slabej jakosci wykonania, urwalo sie brzuszne oczko do zakladania kotwiczki.

Polecam woblery rapala ze wzgledu na lownosc, o ile komus nie przeszkadza wada wymieniona wczesniej.Tyczyla sie jednego egzemplarza, drugi wyholowal wiele ryb i sie trzymal.

Polecam agrafki z decathlonu, sa bardzo cienkie i lekkie oraz bardzo wytrzymale, nie zdazylo mi sie aby ktoras strzelila.Co czesto mi sie zdarzalo przy tradycyjnych konstrukcjach podczas czestej wymiany przynet.Czasami po odpieciu przynety agrafka pekla w polowie.Tymi z decathlonu szybko zmieniamy przynete.Podczas uwalniania odczepiaczem agrafka nie strzelila tylko zacisnela sie jak krawat na szyji.

Prosze was o dzielenie sie , nie musza to byc od razu rzeczy warte tysiace zl ( chociaz tez moga byc).Mozna pisac o kolkach lacznikowych , agrafkach, przyponach itp.

Dzieki za zainteresowanie.


Użytkownik grunwald1980 edytował ten post 05 październik 2015 - 09:41

  • Mariano Mariano lubi to

#2 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 05 październik 2015 - 09:52

To i ja coś dorzucę - polecam Daiwa Fluorocarbon Tournament. Kupiłem w sklepie stacjonarnym bo potrzebowałem coś na szybko w rozmiarze 0,18 a po zmierzeniu w rzeczywistości okazało się 0,15. Bardzo wytrzymały - dawał radę tęczakom po 4 kg (jeziorowym :)



#3 OFFLINE   DonF

DonF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Hubert

Napisano 05 październik 2015 - 10:07

Ja ostatnio zakupiłem 10 opakowań przyponów wolframowych Mikado Lithanium 15cm/2,5kg. Przypony potrafiiły urywać się przy pierwszym rzucie tuż za agrafką przy 3g główce. Na 20 sztuk z 12-13 to albo bubel albo wada fabryczna. Stanowczo odradzam.



#4 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 05 październik 2015 - 10:35

Nie polecam samochodów marki VW ponieważ Amerykanie mocno je skrytykowali. Gdyby ktoś pod wpływem krytyki wyzbywał się Golf-a w panice, chętnie kupię za "rozsądne pieniądze" czytaj super okazja. Nie mam uprzedzeń rasowych, może być wersja FULL WYPAS po szejku, złote klamki mile widziane... Rapale w tej samej opcji również, szczególnie model CD 5.



#5 OFFLINE   Sumek66

Sumek66

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 05 październik 2015 - 11:16

DonF chyba trafiłeś jakąś wadliwą partię, używam ja używają moi znajomi nikomu nic takiego się nie przytrafiło.

#6 OFFLINE   andras

andras

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Andrzej

Napisano 05 październik 2015 - 11:27

To i ja chyba trafiłem na taką wadliwą partię  miałem 6 szt i też nic nie warte ( kupione na allegro )



#7 OFFLINE   marek_moto

marek_moto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaWloclawek
  • Imię:Marek

Napisano 05 październik 2015 - 11:32

Polecam przypony z firmy  HM TITANIUM LEADER  z aledrogo 9,50 pln+ przesyłka,  mocne ,wykonanie na 5+ :)



#8 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 05 październik 2015 - 11:44

Polecam przypony z firmy HM TITANIUM LEADER z aledrogo 9,50 pln+ przesyłka, mocne ,wykonanie na 5+ :)


Nie polecam, pękają na zaciskach.
  • jedrekCF i marek_moto lubią to

#9 ONLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 05 październik 2015 - 11:51

Polecam spędzać więcej czasu nad wodą :P



#10 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 05 październik 2015 - 12:25

Polecam spędzać więcej czasu nad wodą :P

To na pewno, masz rację :D

Ale czasem trzeba wymienić opinie i doświadczenia na temat produktów :D .



#11 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 05 październik 2015 - 12:56

Polecam Stellę Millennium,najlepiej nową i z numerkiem,bo takie dają prestiż i nie można ich nigdzie kupić :D .


  • jasienieznam i Orni lubią to

#12 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 05 październik 2015 - 13:38

Z czystym sumieniem nie polecam żyłek Robinson Primera.

Testowałem w zeszłym sezonie grubość 0,25; 0,22; 0,18. Bardzo szybko tracą wytrzymałość, wystarczyło przynętą przerzucić jakiś patyk/gałązkę/trzcinkę, tak aby przy zwijaniu linka się o niego ocierała - cały odcinek nadawał się do wyrzucenia, rwał się w rekach jak rozgotowany makaron. Przy każdej grubości to samo. Cena ok. 20zł/szpulka.

 

Polecić za to mogę żyłkę Trabucco T-force xps match pro w rozmiarze 0,105mm do łowienia na mikro przynęty. Przy tak małych średnicach bardziej ufam żyłkom dedykowanym spławikowcom. Dobrze się układa na szpuli, jest śliska, wytrzymała i nie skręcą się jak łoniak po pierwszym zaczepie. Jest też stosunkowo rozciągliwa, jednak przy takim łowieniu mi to nie przeszkadza. Cena ok 15zł/100m.


  • Kuballa44 i bertold12 lubią to

#13 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3211 postów

Napisano 05 październik 2015 - 13:51

Polecam moje niedawne odkrycie jeśli chodzi o połów kleni. Gumka Mannipulator Twin 4,5cm- koniecznie w kolorze ze zdjęcia.

Osobiście zakładam do niej główkę 2g i bardzo powoli sprowadzam wachlarzem do brzegu. Miałem mnóstwo sytuacji kiedy woblery nie sprawdzały się wgl. a na ten wynalazek wyciągałem kluchę za kluchą. Brania za każdym razem są atomowe. Jeśli komuś wydaje się, że gumka za duża na klenie to miałem już masę sztuk po 20cm z przynętą głęboko zassaną.Polecam zwłaszcza na wiosnę i jesień, można się mile zaskoczyć.

Moje mają na koncie ponad setkę kleni na spokojnie :)

b79fe16d1ced89fd16af764b5324d8a0.jpg



#14 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 05 październik 2015 - 13:54

Polecam moje niedawne odkrycie jeśli chodzi o połów kleni. Gumka Mannipulator Twin 4,5cm- koniecznie w kolorze ze zdjęcia.

Osobiście zakładam do niej główkę 2g i bardzo powoli sprowadzam wachlarzem do brzegu. Miałem mnóstwo sytuacji kiedy woblery nie sprawdzały się wgl. a na ten wynalazek wyciągałem kluchę za kluchą. Brania za każdym razem są atomowe. Jeśli komuś wydaje się, że gumka za duża na klenie to miałem już masę sztuk po 20cm z przynętą głęboko zassaną.Polecam zwłaszcza na wiosnę i jesień, można się mile zaskoczyć.

Moje mają na koncie ponad setkę kleni na spokojnie :)

b79fe16d1ced89fd16af764b5324d8a0.jpg

 

Ciekawe info :) Wiesz jaki to kolorek dokladnie?


  • Andrzej2401 lubi to

#15 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3211 postów

Napisano 05 październik 2015 - 14:25

 

Ciekawe info :) Wiesz jaki to kolorek dokladnie?

Oczywiście ;)

http://www.pirania-s...---4-5cm_5.html


  • Andru77 i Del Toro lubią to

#16 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 05 październik 2015 - 15:16

Potwierdzam . Tej wiosny siadały na nią jaziulki , kiedy na wobki z przyczyn bliżej nieznanych gryżć nie chciały  :) . W kolorze innym . Ale równie brudnym  ;) .



#17 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 05 październik 2015 - 15:36

Może być ciekawą przynętą na wczesno- wiosenne pstrągi, trzeba będzie kilka zakupić.



#18 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 05 październik 2015 - 17:12

Polecam plecionki dragon hm 8 x i ultra nano w rozmiarach 0,18, żyłkę mikado crystal line 0,12 i 0,14 mm . Nie polecam plecionki, a raczej hybrydy berklay fiberline - szybko sie strzepi i traci na wytrzymałości. Używałem  jej 2-krotnie i w obu przypadkach nie wytrzymała połowy sezonu.:-)



#19 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1681 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 05 październik 2015 - 17:32

Koledzy !!!!

@grunwald 1980 stworzył wątek który może stać się prawdziwą kopalnią informacji w pigułce, wynikających z naszych doświadczeń.

Nie popsujmy tego pomysłu.

Polecam - krótkie merytoryczne wpisy (z małym uzasadnieniem), gdy zgadzasz się z czyjąś opinią - daj lajka.

Nie polecam - niemerytorycznych wpisów (taki jak ten :)).


  • Negra, Pisarz.......ewski Piotr, Krzysiek184 i 4 innych osób lubią to

#20 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 05 październik 2015 - 18:31

Koledzy !!!!

@grunwald 1980 stworzył wątek który może stać się prawdziwą kopalnią informacji w pigułce, wynikających z naszych doświadczeń.

Nie popsujmy tego pomysłu.

Polecam - krótkie merytoryczne wpisy (z małym uzasadnieniem), gdy zgadzasz się z czyjąś opinią - daj lajka.

Nie polecam - niemerytorycznych wpisów (taki jak ten :)).

 

Kolego - a co w przypadku subiektywnych odczuć. Rapala - firma o światowym zasięgu, wpis negatywny co do jakości wykonania. Czy aby na pewno obiektywny i uzasadniony... Ile Kolega @grunwald1980 przetestował woblerów potentata by wydać tak kategoryczną ocenę - "Nie polecam woblerów Rapala z racji słabej jakości wykonania, urwało się brzuszne oczko do zakładania kotwiczki.". Czytając to uśmiałem się do łez... Przeglądam następne wpisy, czekam na rodzynki.  ;) 


Użytkownik Andrzej Stanek edytował ten post 05 październik 2015 - 18:32

  • Baars i Tomasz eS lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych