Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Polecam nie polecam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
153 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   bercik69

bercik69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 06 październik 2015 - 17:14

Polecam obrotówki "Cobra" i "Natala Bee" firmy ABC, Bardzo dobra praca (nawet z prądem), atrakcyjna cena. Już nieraz okazywały się dla mnie ostatnią deską ratunku.

Polecam także woblery "Pietrus" Piotra Pokrywki - ładna praca, skuteczne na klenie, okonie...

Na koniec polecam agrafki z krętlikiem "Jan-Tex" Grzegorza Odoleckiego - trwałe, nie rozpinają się.


Użytkownik bercik69 edytował ten post 07 październik 2015 - 06:47

  • pawello lubi to

#42 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 06 październik 2015 - 20:12

polecam żyłki  Daiwa Samuraj Pstrąg , Daiwa Shinob  i Cormoran Profline Pstrąg



#43 OFFLINE   mike

mike

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów

Napisano 06 październik 2015 - 20:38

Nie polecam agrafek spinwal 18s do tzw. szybkiego montażu. Kupiłem z ciekawości. Ta ciekawość skończyła się wypięciem ryby razem z woblerem,została tylko agrafka.

#44 OFFLINE   Houdini

Houdini

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 06 październik 2015 - 20:59

Polecam moje niedawne odkrycie jeśli chodzi o połów kleni. Gumka Mannipulator Twin 4,5cm- koniecznie w kolorze ze zdjęcia.

Osobiście zakładam do niej główkę 2g i bardzo powoli sprowadzam wachlarzem do brzegu. Miałem mnóstwo sytuacji kiedy woblery nie sprawdzały się wgl. a na ten wynalazek wyciągałem kluchę za kluchą. Brania za każdym razem są atomowe. Jeśli komuś wydaje się, że gumka za duża na klenie to miałem już masę sztuk po 20cm z przynętą głęboko zassaną.Polecam zwłaszcza na wiosnę i jesień, można się mile zaskoczyć.

Moje mają na koncie ponad setkę kleni na spokojnie :)

b79fe16d1ced89fd16af764b5324d8a0.jpg

Na mojej ulubionej rzeczce pstrągowej prawdziwy killer - dodatkowo jeszcze kolory motor oil i herbata z czarnym pieprzem. Potwierdzam, że brania są atomowe. :D  pstrągi i okonie też je lubią, a także szczupaki - niestety. ;)


  • Pride lubi to

#45 OFFLINE   Simon123

Simon123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Szymański

Napisano 06 październik 2015 - 22:37

Witam nie polecam główek jigowych Jaxon są naprawde okropne jedne się wyginają jak miedź inne zaś pękają.

Polecam żyłki trabucco i plecionke dragon hm8x forte



#46 OFFLINE   Henri

Henri

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • Imię:Darek

Napisano 07 październik 2015 - 01:18

A ja polecam czeburaszki z wyciąganą agrafką. Super sprawa jeśli chodzi o wymianę przynęt, a zwłaszcza obciążenia gum i dostosowania ich do warunków łowiska.

 

Dla mnie osobiście jest jeszcze kilka plusów stosowania takiego obciążenia przynęt. Chodzi o to, że zamiast nosić np. 10 perłowych mann'sów 3" z kilkoma rodzajami obciążenia, noszę tylko 2-3 uzbrojone w haki i zmieniam sobie głowki. Nie potrzeba nosić tyle przynęt, zatem i luźniej w pudełkach jest, natomiast w portfelu jest grubiej. Mało tego... Jeśli nosimy ze sobą kilka kolorów, albo rozmiarów gum, to nie musimy nosić każdego rippera z główką jigową, a będzie on uzbrojony tylko w hak. Dzięki temu również i ołowiu mniej zabieramy na wyprawę i nasz kręgosłup również na tym zyskuje.

 

Dodam tylko, że nie jestem producentem tego rodzaju obciążenia, a wręcz przeciwnie- tylko kupuję. Jeśli więcej osób będzie z tego korzystać, to i producentów będzie przybywać, a co za tym idzie- mam po prostu nadzieję, że będą one tańsze.



#47 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 07 październik 2015 - 05:23

Nie polecam agrafek spinwal 18s do tzw. szybkiego montażu. Kupiłem z ciekawości. Ta ciekawość skończyła się wypięciem ryby razem z woblerem,została tylko agrafka.

Stosuję mniejsze i większe i nigdy mi się ryba z niej nie wymłynkowała.
  • Santiago i grzesiekp. lubią to

#48 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 07 październik 2015 - 05:35

Nie polecam agrafek spinwal 18s do tzw. szybkiego montażu. Kupiłem z ciekawości. Ta ciekawość skończyła się wypięciem ryby razem z woblerem,została tylko agrafka.

Używam od długiego czasu, nigdy nie miałem problemu, uważam że to jedne z lepszych agrafek. mike , może to tylko przypadek lub niestaranne zapięcie agrafki.


  • Kamil Z., Santiago i grzesiekp. lubią to

#49 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 07 październik 2015 - 08:36

ja także potwierdzę spadek jakości spinwala , przy tych do szybkiego demontażu ( 20/A)dwa wobki poleciały w otchłań rzeki , przy średnich rzadko ale jednak potrafi się agrafka odpiąć ( zaczep)



#50 OFFLINE   Dragster

Dragster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Sławek

Napisano 07 październik 2015 - 08:43

Polecam 5" SwimFish od Lunker City.Bardzo lowne gumy na zebatego.Przerzucilem cala game kolorow i najlowniejsze okazaly się Albino Shad,Alewife i nr.1 ciezko dostępne Golden Shiner.

Ja polecam te gumy na sandacza, w rozmiarach 5" oraz 3.75". Najbardziej łowny kolor dla mnie to: Chartreuse Shad



#51 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 07 październik 2015 - 09:08

O, a ja polecę jeszcze coś z "perełek" ;) Otóż mogę polecić wodery PCV renomowanej firmy JAXON :) I nie, to nie są jaja.
Kupiłem je jeszcze za kieszonkowe, w liceum czyli maja prawie 10lat. Przeżyły dużo, przedzieranie się przez pola rzepaku, lasy, bobrowe dziury, chaszcze, bagna, myślałem że po wpakowaniu się w cierniste krzewy jeżyn nie wyjdą w jednym kawałku a tu proszę, ani dziurki a dźwięk przesuwających się kolców o wodery uświadomił mi że wodery to dobra rzecz nawet na lądzie. Klęczenie na ostrych kamieniach na ostrogach też nie zrobiło na nich wrażenia.

Mogę je polecić do trudnych warunków terenowych, tam gdzie z oddychających śpioszków za pińcet ojro zostałyby tylko strzępy.

 

Na dzień dzisiejszy nie ciekną, paski do mocowania oraz zatrzaski nadal mocno się trzymają, nie chcą się zepsuć więc pewnie posłużą jeszcze kilka sezonów.  

 

Oczywiście nie są bez wad - mają jedną zasadnicza wadę wynikająca z materiału z jakiego są wykonane - latem można się w nich ugotować, więc trzeba stać w wodzie tak długo jak to możliwe i nie wychodzić na brzeg. No i przyczepność na śliskich kamieniach raczej słaba. Cena o ile dobrze pamiętam nie przekroczyła 150zł.  

 

A może akurat trafiła mi się jakaś wyjątkowa para... :ph34r:



#52 OFFLINE   David72

David72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 07 październik 2015 - 14:55

Pasta, masz wyrób z przed 10 lat, wtedy firmy myślały jeszcze inaczej, dużo stawiało na jakość. Teraz jest inaczej, większość nie myśli o jakości tylko ilości i jak najniższe cenie.

Ja osobiście od tego roku przestaję polecać przypony Dragona serii Classic. Używałem ich od kilku lat, wszystko było OK, w tym roku urwało mi się z 10 sztuk, przy wyżucie przynęty po prostu pękały, w miejscu gdzie są zaciśnięte tulejką. Nie wiem, może trafiłem na wadliwą partię, bo kupiłem wszystkie na raz, ale wrażenie pozostało.

#53 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 07 październik 2015 - 15:17

Posiadam od 5lat spodniobuty Jaxon Prestige,  do czynienia miały z takim samym poligonem jak wodery kolegi @Pasta i też są w rewelacyjnej formie. Nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Wbrew opinii Jaxon zrobił naprawdę dobry produkt. Co do materiału, temperatury i ugotowanych jajek... PCV nie jest materiałem na brzegowe spacery w upalne lato :P 

Poskarżę się tylko na woblery jednego Pana z Wrocławia, ale najpierw zrobię fotki :)



#54 OFFLINE   Dragster

Dragster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Sławek

Napisano 07 październik 2015 - 16:13

Pasta, masz wyrób z przed 10 lat, wtedy firmy myślały jeszcze inaczej, dużo stawiało na jakość. Teraz jest inaczej, większość nie myśli o jakości tylko ilości i jak najniższe cenie.

Ja osobiście od tego roku przestaję polecać przypony Dragona serii Classic. Używałem ich od kilku lat, wszystko było OK, w tym roku urwało mi się z 10 sztuk, przy wyżucie przynęty po prostu pękały, w miejscu gdzie są zaciśnięte tulejką. Nie wiem, może trafiłem na wadliwą partię, bo kupiłem wszystkie na raz, ale wrażenie pozostało.

 

Przerzuć się na Dragon Surflon. Surfstrand'y i Classic czasami lubią pęknąć na tulejce. Surflony są w otulinie, widocznie ma to znaczenie. Osobiście mogę polecić Surflon.



#55 OFFLINE   Paweł 70

Paweł 70

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaKrzeszowice
  • Imię:Paweł

Napisano 07 październik 2015 - 16:25

Polecam Micro Fish 3cm kolor fioletowy firmy Konger Killer na Okonie.



#56 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 07 październik 2015 - 21:29

ja także potwierdzę spadek jakości spinwala , przy tych do szybkiego demontażu ( 20/A)dwa wobki poleciały w otchłań rzeki , przy średnich rzadko ale jednak potrafi się agrafka odpiąć ( zaczep)

Tak, tylko my pisaliśmy o wersjach "S". Ja używam 12S do boleniowych i 18S do Bromb. Teraz widzę, że są jeszcze mniejsze. To zupełnie inne konstrukcje, niż te "klipsy" A, z których faktycznie-zdarzało się stracić przynętę. Na tych S nie ma takiego problemu.

#57 OFFLINE   Tomasinio

Tomasinio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów

Napisano 07 październik 2015 - 22:08

Polecam poszukac po sklepach wedek z serii Diaflex Robinsona. Swietne kije za male pieniadze.Rewelacyjne wlasciwosci rzutowe oraz komfort podczas holu. Czesto wyprzedawane sa po sklepach. Np. Sklep Wobler z Knurowa. Pelen wybor w cenie ok 250zl sztuka.

#58 OFFLINE   StradicONE

StradicONE

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 08 październik 2015 - 17:34

Polecam gumki KEITECH. Bardzo skuteczne w moim przypadku na okonia, ale strasznie kosztowne, bo czasami zdarza się tak, że 2 brania i 2 ogonki odgryzione :D



#59 OFFLINE   Waldi p

Waldi p

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Napisano 08 październik 2015 - 20:09

Nie wyrzucaj korpusu tylko łów dalej samym korpusem.Brania są bardziej wyczuwalne.Ja łowię aż okonie mocno nadwyrężą korpus.



#60 OFFLINE   polifem8

polifem8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Adam

Napisano 08 październik 2015 - 22:20

Polecam kołowrotek Penn Conquer 5000 - piękny nawój, duża średnica szpuli( długie rzuty ), do kijów 270+

Mocny i trwały ,hamulec ht-100 jest rewelacyjny(taki sam jak w slammerze).


Użytkownik polifem8 edytował ten post 15 październik 2015 - 20:49





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych