Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Garmin echomap 50dv opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 06 październik 2015 - 07:09

Koledzy.

Czy ktoś ma, użytkuje i mógłby napisać kilka słów o tym echu.

Jak wypada w porównaniu z Elitką 5?

Ja echo widziałem tylko w trybie demo na prezentacji Garmina w Starym Dadaju i nie powiem, przykuło moją uwagę.



#2 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2145 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 06 październik 2015 - 08:16

znalezienie kogoś kto użytkuje obydwie wskazane echosondy nie będzie łatwe

z porównania parametrów wynika, że:

Garmin ma silniejszy przetwornik, ma o 25% lepszą rozdzielczość przy tym samym ekranie, no i ma dwa sloty na karty SD a Lowrance 1, ale nie mam danych czy to przewaga :-)

 

Lowrance ma Chirp i o jedną częstotliwość więcej,

 

pomijam fakt działania Lorance tylko do 350 metrów gdy Garmin aź do 700 metrów i to że Garmina podłączysz i pod 24 volt a Lowrance tylko pod 12 V

 

Lowrance potencjalnie będzie bardziej oszczędny co do poboru prądu przy włączonych wszystkich funkcjach, bo jak podaje Garmin maksymalnie 2,7A pobór to dużo, bo przy baterii 7Ah to trochę ponad 2 godziny pływania z włączonym echem, gdy Lowrance powinien podziałać nawet i 7h

 

Garmin ma jeszcze wifi i aplikację pod Androida i iOSa co może być pomocne jak masz gdzie rozłożyć tablet (aby mieć większy ekran) lub chcesz nagrywać obraz z sonaru


Użytkownik wuran edytował ten post 06 październik 2015 - 08:17


#3 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 06 październik 2015 - 09:42

Przewaga 50DV to przede wszystkim szybsze  i płynniejsze działanie. Nie wiesza się i ma bardzo fajne i bardzo intuicyjne menu, w którym za każdym nie trzeba powtarzać tych samych ruchów. Ekran i cała reszta - moc, częstotliwości, stożki itd są porównywalne.

Dwa sloty na sd mogą ale nie muszą się przydać. Na jednej jest mapa a na drugiej screenshoty i rejestracja sondy.

Maximapa na Garmina działa jak należy natomiast na elite podobno działa słabo. W HDS maxi wygląda bardzo funkcjonalnie i działa płynnie.

 

Kilka sprostowań odnośnie poboru prądu ... otóż 2,7A to jest max prąd jaki urządzenie pociągnie ale przy maksymalnym wykorzystaniu urządzenia czyli jakieś cuda typu sieć na łajbie, rejestracja parametrów silnika, autopilot itp różne bajery, których normalnie na zwykłej jednostce wędkarskiej nie uświadczymy.

Więc tego typu obawy powinny być bezpodstawne.

Przed zakupem 70DV również miałem dylemat bo  producent podaje spory prąd. W praktyce pływam na 30Ah przez 5 dni a napięcie nie spada poniżej 12V.

 

Osobiście jeżeli miałbym wybierać pomiędzy 50DV a Elite wziąłbym DV natomiast kiedy zamiast Elite chodziłby mi po głowie HDS 5 to wahał bym się.


  • Darecki lubi to

#4 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 06 październik 2015 - 13:28

Mam teraz 551dv i co do jakości samego echa nie mam nic do zarzucenia. Jest naprawdę świetne. Moim zdaniem jakość odczytu jest lepsza niż w Elite. Co do GPS się nie wypowiem, bo to samo echo. 



#5 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 06 październik 2015 - 16:37

Używałem 50DV, bardzo ładnie pokazuje dno. Mam wrażenie że odczyty są dokładniejsze, lepsza separacja ryb od dna jak w Elite. Nie używałem GPS-a ani map.



#6 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 07 październik 2015 - 06:57

Na Alle... sprzedają z przetwornikiem xdcr, co to za przetwornik. Nie mogę nic o nim znaleźć.


  • Miodzik lubi to

#7 ONLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 07 październik 2015 - 07:02

xdcr - to taki popularny skrótowiec oznaczający transducer (przetwornik). Najprościej rzecz ujmując oznacza, że w komplecie jest przetwornik, co w przypadku Garmina nie jest wcale takie oczywiste.



#8 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 07 październik 2015 - 07:17

xdcr - to taki popularny skrótowiec oznaczający transducer (przetwornik). Najprościej rzecz ujmując oznacza, że w komplecie jest przetwornik, co w przypadku Garmina nie jest wcale takie oczywiste.

Znaczy to, że Garmin opisuje zestaw z przetwornikiem a w rzeczywistości przetwornika nie ma? :)



#9 OFFLINE   Lukasz82

Lukasz82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 07 październik 2015 - 08:29

Posiadam model 70dv. Echo jest bardzo dobre, świetnie pokazuje ryby.
Dla GPS-a nie mam nic do zarzucenia.
Można pływac idealnie po wyznaczonej trasie.
Kolega który pływał na lowrance twierdzi że Garmin ma lepszy GPS.

Użytkownik Lukasz82 edytował ten post 07 październik 2015 - 08:38

  • lesny01 lubi to

#10 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 07 październik 2015 - 08:57

Znaczy to, że Garmin opisuje zestaw z przetwornikiem a w rzeczywistości przetwornika nie ma? :)

Znaczy to że są dostępne echa z przetwornikiem i bez, więc trzeba sprawdzać jak któraś jest podejrzanie tania.  


Użytkownik psulek edytował ten post 07 październik 2015 - 08:58


#11 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 07 październik 2015 - 09:04

Oczywiście tak trzeba zrobić @psulek. @Paprykarz napisał że w przypadku Garmina bywa różnie więc prostujemy :)



#12 ONLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 07 październik 2015 - 09:41

Bywa różnie, bo właśnie są sprzedawane echa Garmina bez przetworników. Kiedyś było prościej bo różniły się jedną literą w oznaczeniu, bodajże było to "S". Nawet teraz Garmin 91 SV jest wyceniony bez przetwornika, który należy dokupić oddzielnie albo zamówić zestaw z przetwornikiem.



#13 OFFLINE   rafalc

rafalc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • Lokalizacjadolny slask
  • Imię:rafal

Napisano 12 październik 2015 - 20:59

Przewaga 50DV to przede wszystkim szybsze  i płynniejsze działanie. Nie wiesza się i ma bardzo fajne i bardzo intuicyjne menu, w którym za każdym nie trzeba powtarzać tych samych ruchów. Ekran i cała reszta - moc, częstotliwości, stożki itd są porównywalne.

Dwa sloty na sd mogą ale nie muszą się przydać. Na jednej jest mapa a na drugiej screenshoty i rejestracja sondy.

Maximapa na Garmina działa jak należy natomiast na elite podobno działa słabo. W HDS maxi wygląda bardzo funkcjonalnie i działa płynnie.

 

Kilka sprostowań odnośnie poboru prądu ... otóż 2,7A to jest max prąd jaki urządzenie pociągnie ale przy maksymalnym wykorzystaniu urządzenia czyli jakieś cuda typu sieć na łajbie, rejestracja parametrów silnika, autopilot itp różne bajery, których normalnie na zwykłej jednostce wędkarskiej nie uświadczymy.

Więc tego typu obawy powinny być bezpodstawne.

Przed zakupem 70DV również miałem dylemat bo  producent podaje spory prąd. W praktyce pływam na 30Ah przez 5 dni a napięcie nie spada poniżej 12V.

 

Osobiście jeżeli miałbym wybierać pomiędzy 50DV a Elite wziąłbym DV natomiast kiedy zamiast Elite chodziłby mi po głowie HDS 5 to wahał bym się.

Dwa sloty na karte to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku zapisywania logow i robienia własnych map, gdyż dokonując zapisu na orginalnej karcie z mapami istnieje ryzyko ze nadpiszemy jakies  pliki i uszkodzimy orginalna mape.Wkladajac 2 karty powinna być możliwość wskazania na który slot będziemy zapisywać dane(przynajmniej tak jest w HDS 7 gen.3)



#14 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4772 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 12 październik 2015 - 21:14

Dwa sloty na karte to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku zapisywania logow i robienia własnych map, gdyż dokonując zapisu na orginalnej karcie z mapami istnieje ryzyko ze nadpiszemy jakies  pliki i uszkodzimy orginalna mape.Wkladajac 2 karty powinna być możliwość wskazania na który slot będziemy zapisywać dane(przynajmniej tak jest w HDS 7 gen.3)

O to bym się raczej nie martwił, natomiast jest to bardzo dobre rozwiązanie z tego powodu, że transmisja między dwoma kartami jest niezależna. W związku z tym nie powinno być czkawki w czasie zapisywania logów i jednoczesnego korzystania z mapy. Karty są w tego typu urządzeniach po USB. Próba jednoczesnego czytania i pisania po USB na tym samym nośniku, to nie jest dobry pomysł.


Użytkownik psulek edytował ten post 12 październik 2015 - 21:15


#15 OFFLINE   antoni

antoni

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Antoni
  • Nazwisko:Kiepura

Napisano 22 marzec 2016 - 18:02

Witam odnowie temat tzn chciałbym sie dowiedzieć jak to jest z mapami . Do tej pory uzywałem echo bez gps a jestem zainteresowany 50 DV i noe wiem jak to działa czy już w zestawie są jakieś mapy czy mapy dokupujemy osobno a jeśli tak to jaki jest koszt na przykład mapy polski czy mowię zbyt ogólnikowo i mapy są na zasadzie : mapa akwenu lub regionu .
Z gory dzięki za odpowiedz lub przekierowanie mnie do właściwego tematu .

#16 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 22 marzec 2016 - 18:48

Mapę Polski pod dv50 znalazłem gdzieś w sieci, jak chcesz to Ci ją prześlę.


Użytkownik Darecki edytował ten post 22 marzec 2016 - 18:48

  • antoni lubi to

#17 OFFLINE   antoni

antoni

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Antoni
  • Nazwisko:Kiepura

Napisano 23 marzec 2016 - 00:13

Mapę Polski pod dv50 znalazłem gdzieś w sieci, jak chcesz to Ci ją prześlę.


Witam jeszcze nie sprecyzowałem zakupu czy to ma być dokładnie to ale jeśli sie zdecyduje to nie omieszkam sie odezwać dzieki i pozdrawiam serdecznie.

#18 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Napisano 23 marzec 2016 - 08:34

To ja poprosił bym o taką mapę jeśli można.

Mam jeszcze pytanie. Czy wgrywając taką mapę, nie stracę utworzonych map batymetrycznych w bluechart?Być może to banalne pytanie ale ja jestem totalnie zielony w tym temacie.


Użytkownik Najeżony edytował ten post 23 marzec 2016 - 08:39


#19 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Napisano 23 marzec 2016 - 13:17

Przepraszam. Chodziło mi o quickdraw a nie bluechart.

Niestety nie mogę już edytować postu wyżej.



#20 OFFLINE   Wojciech_B

Wojciech_B

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 14:09

jakie są różnice pomiędzy echomap 50dv a striker 5dv ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych