Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dylematy wyboru wędki Warpa81


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   warpa81

warpa81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 08 październik 2015 - 22:28

nihonto tt zander 210/18 czy dragon millenium power jig 240 5-25

Szukam kija pod sandacza, woda  rzeka Nogat  Kanał Elbląski, Zalew Wiślany, głównie łódź. Proszę o opinie.



#2 OFFLINE   Jogas

Jogas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaPomorze

Napisano 09 październik 2015 - 08:19

Wybrał bym millenium masz więcej możliwości jeśli chodzi o stosowane główki. Czasami polowisz lekką a czasami założysz ciężką żeby przeczesac dno. Fajne patyki jak za tą cenę. Niech się wypowiedza koledzy którzy testowali te kije. Ale nihonto wydaje mi się za słaby jak na twoje łowienie w rzece.

#3 OFFLINE   warpa81

warpa81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 09 październik 2015 - 09:39

Dzięki za pomoc, mam mały dylemat, bo nie wiem czy pełny blank czy wklejka. Ostatnio okazyjnie zakupiłem kij dragon mystery xt zander 225 5-25g z wymiennym końcówkami. Kija jeszcze nie testowałem, a słyszałem różne opinie. Kij  typowo pod sandacza ,stara seria. Ponadto posiadam team dragona silver edition 270 10-28g. Jak wezmę wklejkę to będzie trzeci kij o podobnej gramaturze.Kij mikado nihonto już miałem w posiadaniu również tt zander  ale 260 >22g. Niby blank taki sam jak w inazumie, tylko osprzęt inny,. Średnio mi się sprawdził, ale krótsza wersja na łódz może być strzałem w dziesiątkę. 



#4 OFFLINE   Kempa

Kempa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Paweł

Napisano 09 październik 2015 - 14:35

Witam miałem oba kijki i bardziej leżał mi mikado lekki bardziej czuły (moim zadaniem) i o wiele bardziej poręczny choć bardzo łatwo złamać szczytową część (3 razy już to się stało) choć ciężko się przestawić psychicznie (sprawia wrażenie słomki która zaraz się połamie) wolę jego od dragona. Power Jig'a sprzedałem a na jego miejsce kupiłem okumę black rock a mikado został do dziś ;)



#5 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 09 październik 2015 - 20:46

nihonto tt zander 210/18 czy dragon millenium power jig 240 5-25

Szukam kija pod sandacza, woda  rzeka Nogat  Kanał Elbląski, Zalew Wiślany, głównie łódź. Proszę o opinie.

 

Mam tego tt zandera. Łowię nim okonie na narwi. Nie jest to sandaczowa szczotka. Zapomnij o agresywnym podbijaniu. Twoich łowisk nie znam także nie wiem czy będzie to dobry wybór dla Ciebie. Używam główek 3-12 g  z 3 calowymi gumami. Kij ma głębokie ugięcie. 

Mileniuma bym sobie darował. Ciężki i pałowaty jak dla mnie.

Napisz może jak i na jakie przynęty łowisz.

 Może np. inazuma 214/22g . To chyba najdelikatniejsza z inazum.



#6 OFFLINE   warpa81

warpa81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 11 październik 2015 - 15:04

Jednak rezygnuje z powyższych i zdecyduje się chyba na kupno Konger Stallion Zander Jig 227/8-28g. Bardzo wychwalają ten kij, ale to znowu wklejka. Przynęty na które łowie to 3-4calowe gumy na główkach 10-20g. Woda Zalew Wiślany 2-4m, Kanał Elbląski 2-5m, rzeka Nogat 2-5m. Metoda opadu- dopiero się uczę.



#7 OFFLINE   warpa81

warpa81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 15 październik 2015 - 21:12

Witam szukam kija pod sandacza i nie tylko na lekko. Proszę o opinie.Woda Kanał Elbląski, Martwa Wisła, Rzeka Nogat, Drużno, głównie z łodzi. Przynęty pod  sandacza główki 10-20g plus guma 3,4", szczupak 5-10g +guma 3,4". Do cięższego łowienia posiadam dragon millenium jerk 198/14-35g.  Dzięki za opinie.Pozd

 

 Wybrałem trzech faworytów:

 

 

 

1.KONGER STALLION Zander Jig 227/8-28

2.Wędka Mikado Inazuma X-Plode Zander 198/22g

3.WĘDKA DRAGON VIPER PRO - JIG 25 2,13m / 6-25g


Użytkownik warpa81 edytował ten post 15 październik 2015 - 21:13


#8 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 październik 2015 - 05:48

Pozycja nr 2, ale patrząc po jego ciężarze to 20g+gumiak 4" raczej nie ogarnie sandaczowo.


  • Tomasz eS lubi to

#9 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 16 październik 2015 - 11:57

Pozycja nr 2, ale patrząc po jego ciężarze to 20g+gumiak 4" raczej nie ogarnie sandaczowo.

Ogarnie ;)



#10 OFFLINE   warpa81

warpa81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 16 październik 2015 - 17:02

a co powiecie o tej wklejce konger zander jig z tubą rezonansową?



#11 Guest_Trevor_*

Guest_Trevor_*
  • Guests

Napisano 17 październik 2015 - 20:45

Miałem millenium super fasta - pod bolenia i o ile blank był fajny i ogólnie kij mi się sprawował bardzo dobrze to nie ścierpiałem tego uchwytu. brr pogoniłem go szybko, ale jeżeli chodzi o parametry to kij polecam. Nihonto nie miałem ale miałem inazume do 22g szpada straszna, spokojnie ogarniała 25gr + guma. kij fajny uchwyt skss spoko tylko, że nie wytrzymał spotkania z drzwiami samochodu :D ale polecam.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych