Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Sumy C&R ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jarek K._*

Guest_Jarek K._*
  • Guests

Napisano 12 październik 2015 - 15:21

Czy wpuszczanie sumow ( 119 taki mi się trafił) z powrotem do bajora obfitego w szczupaki do 50 cm nie spowoduje zmniejszenia ich populacji i braku możliwości spotkania grubej mamuśki w przyszłości, czy moze lepiej rybkę przerzucić do innej wody a moze trza zgodnie z prawem 🔨🔪🔫 choć chyba nie miałbym sumienia.

Użytkownik Fester edytował ten post 13 październik 2015 - 13:57


#2 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 październik 2015 - 15:43

Jezioro 200m rzeka 4km-co to za meta z mamuśkami?
Co do wąsa...jest tam tyle białej ryby że kilka sztuk nie zrobi eksterminacji szczur-ptaków ale śmiało można je poprzerzucać do otwartej wody tzn dostarczyć mięso krakowsko/okolicznym sumiarzom.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#3 Guest_Jarek K._*

Guest_Jarek K._*
  • Guests

Napisano 12 październik 2015 - 16:00

To ze w okolicy płynie rzeka a jeziora są dwa nie znaczy ze każdy amator kaczego mięsa zna miejsce Wojtku a z tego co mi się wydaje jedno zdjęcie widziałem na JB chyba ten na 82 i na jakie warunki tam pisałeś bo nie pamietam także luz

Użytkownik Fester edytował ten post 12 październik 2015 - 16:03


#4 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 12 październik 2015 - 18:54

Witam . Ostatnio udało nam się dobrać z kolegami do fajnej wody.
Rozpracowywaliśmy ten zbiorniczek od 2 lat i cieżko było o większa rybę ,mam na myśli karpia .
Pomimo iż kilówki gryzły i to dość obficie na wszystkie rodzaje ,kolory i wielkości przynęt to te 60+ zdawały się praktycznie nie występować .
No i w końcu jest nowy patent nowe ryby: ja 87 , kolega 82 , drugi kolega 85 i 103 także piękne mamcie jak na miejscowe warunki
Kolejny dzien ,rzucam ,bomba, siedzi nie jakiś mega ale 100 niestety szczupak i sprawdza się to o co tak się bałem czyli ,ze są tam i zerują miedzy innymi na kilówkach które kiedyś maja zostać dwudziestkami ale jeśli zębatych jest więcej to nie zostaną .
I teraz pada to pytanie czy jeśli nie pomoc przyrodzie i nie pozbyć się w jakiś sposób nieproszonego gościa .
Opcji jest kilka i można by go wrzucić do jeziora 200m dalej lub rzeki 4km
Albo cos na co sam bym się nie odważył (zbyt duże wyrzuty sumienia)choć sandacza na wigilie nie mam problemu
Choć oprócz tej ostatniej wersji chyba wszystko nielegalne
Panowie jakieś pomysły
Ps. Szczupaczek w świetnej kondycji i bez uszczerbku na zdrowiu wrócił do tej samej wody a przemyślenia po fakcie.



#5 Guest_Jarek K._*

Guest_Jarek K._*
  • Guests

Napisano 12 październik 2015 - 19:10

Fajne Robert fajne sam to wymysliles jak możesz to wrzuc zdjęcie tego karpia na 103

Użytkownik Fester edytował ten post 12 październik 2015 - 19:12


#6 OFFLINE   David72

David72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 12 październik 2015 - 21:26

Sum, jeśli nie jest zbyt stary jest bardzo dobry.
  • Gobio Gobio lubi to

#7 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 październik 2015 - 23:06

W jakim sensie bardzo dobry? Odpowiadając weź pod uwagę że temat jest w dziale c&r.
  • Zed Zgred lubi to

#8 Guest_Jarek K._*

Guest_Jarek K._*
  • Guests

Napisano 13 październik 2015 - 13:55

Mój dziadek twierdzi ze sum jest pyszny, twierdzi rownież ze wszystko zależy od wody w której żyje .
Choć nigdy nie miałem okazji spróbować to jakoś mnie nie ciągnie wąsy wszystkie wracają do wody zreszta jak 99 % ryb które lowie ,a skłamał bym ze 100% i mam nadzieje ,ze nikogo nie urazi moja szczerość .

#9 OFFLINE   Kowalinho

Kowalinho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaPuławy

Napisano 09 listopad 2015 - 15:45

Przerzucenie jednej czy nawet kilku ryb z jednego zbiornika do drugiego na pewno nie zachwieje/zmieni rybostanu (no chyba że chodzi o wpuszczenie zupełnie nowego gatunku).






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych