Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Fluorocarbon- od dzisiaj nie używam.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   grendel

grendel

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaIrlandia/Kraków

Napisano 28 czerwiec 2010 - 00:01

Witam! Łowiłem dzisiaj szczupłe na nowy przypon Dragona- fluorocarbon o wytrzymałości 15 kg i spotkała mnie niemiła niespodzianka. Przywalił mi zębaty metr ode mnie, szybkie ugięcie wędki, kotłowanina pod nogami i pssss. Po ptokach. Myślałem, że węzeł puścił, ale gdzie tam. Przegryziony przypon :huh: . Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło. I ostatni. Więcej tego nie kupuję.

#2 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 28 czerwiec 2010 - 01:20

Tytan jest niezawodny.

#3 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 28 czerwiec 2010 - 05:01

Wczoraj kumpel miał szczupaka metrówę.Przypon wilframowy techrona użarty w półowie.Migdał u gościa o mało nie eksplodował.Założył wolfram bo prędzej taki pod 70 zrobił świecę i obciął gumę na plecionce.
Jaka nauka.Na okazy ma być drut.

#4 Guest_White-fish_*

Guest_White-fish_*
  • Guests

Napisano 28 czerwiec 2010 - 05:42

...

#5 OFFLINE   kamiloniemy

kamiloniemy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacjacentralna polska

Napisano 28 czerwiec 2010 - 08:30

mało na szczupacze,sam obciąłem swoimi zębiskami,chociaż szczupły nigdy mi nie obciął,przepraszam raz zdażyło sie ale już po lądowaniu


#6 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 28 czerwiec 2010 - 10:08

Ja z kolei nie używam już FC ale zdażały się takie obcinki na 40lb jak i udany hol zębatego na przyponie 12lb. Teraz używam surflonu 1x7 i jest git. Zero stresów.

#7 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 czerwiec 2010 - 11:54

Plecionka stalowa Roze, 190 szczupaków na 3 w 7 dni. Brak istotnych uszkodzeń.

#8 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 28 czerwiec 2010 - 13:29

Tytan jest niezawodny.

Zgadza sie - najlepsze i najtrwalsze rozwiazanie, jakie do tej pory poznalem... jednak tez moze sie z czasem ulamac w miejscu, gdzie wychodzi z rurki zaciskowej, wiec warto co jakis czas wymienic lub zrobic nowa petelke. Jeden wystarczy zwykle na caly sezon... B)

#9 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 28 czerwiec 2010 - 20:38

Ja używam od kilku ładnych lat fluorocarbonu dragona o wytrzymałości 20 kg. do samodzielnego montażu do tego zakładam agrafki i krętliki colmica o wytrzymałości 30kg i jest git, nigdy nie zdarzyło się żeby szczupak przegryzł przypon.

#10 OFFLINE   adamek

adamek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaTo tu, To tam
  • Imię:Adam

Napisano 28 czerwiec 2010 - 21:41

Ale tytan jest drogi. A gdzie mozna dostać w Polsce dobra plecionke stalowa o duzej wytrzymałosci i zeby była miękka ?? http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/prologic-linka-na-pr zypony-softlex-g5-a56-p970-k5001.html Takie cos było by dobre ?? I szczupak napewno tego nie przegryzie ??

#11 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 29 czerwiec 2010 - 06:15

Od kilku lat używam SURFSTRAND 7x7 Dragona do samodzielnego montażu przyponów na szczupaki - łączy w sobie wytrzymałość i elastyczność, dodając do tego dobry krętlik i agrafkę - uzyskałem 100% satysfakcji.

PZDR
Zanderix

#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 czerwiec 2010 - 10:15

A tak przy okazji to polecam sprawdzać tak od czasu do czasu przypon, czy nie jest uszkodzony - nawet delikatnie. Kiedyś z pełną świadomością łowiłem na przypon, który miał delikatny zadzior, spowodowany, obtarciem o coś pod wodą (siłowałem się z jakąś przeszkodą) - efekt? Strzelił w chwilę później w tym lekko uszkodzonym miejscu. Uszkodzenie przyponu FC nie jest wcale trudne więc takie przypadki bywają, nawet tytan można uszkodzić ... więc po jednym takim doświadczeniu ideologii bym nie zmieniał :D



#13 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 29 czerwiec 2010 - 11:38

A tak przy okazji to polecam sprawdzać tak od czasu do czasu przypon, czy nie jest uszkodzony - nawet delikatnie. Kiedyś z pełną świadomością łowiłem na przypon, który miał delikatny zadzior, spowodowany, obtarciem o coś pod wodą (siłowałem się z jakąś przeszkodą) - efekt? Strzelił w chwilę później w tym lekko uszkodzonym miejscu. Uszkodzenie przyponu FC nie jest wcale trudne więc takie przypadki bywają, nawet tytan można uszkodzić ... więc po jednym takim doświadczeniu ideologii bym nie zmieniał :D



Dokładnie, ostatnio strzelił mi 30 lbs tytan. Chyba miał już najlepsze za sobą (Szwecja i kilka wypadów w Ire). Na szczęście szczupak pozbył się przynęty i mój szczęśliwy, pływający Fatso wrócił w końcu do mnie.

#14 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 29 czerwiec 2010 - 16:20

Z 15kg. FC raczej nie wybieral bym sie na okazy zebacza. Zylka zylce nie rowna. Warto przy zakupie zwrocic uwage na opis na szpuli i na przypony uzywac fluorocarbon leader material a nie zwyklej zylki FC. Jesli chodzi o wytrzymalosc to nie uzywam nic ponizej 80 funtow - i nie mam pozniej rozczarowan.

#15 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 29 czerwiec 2010 - 20:02

15 kg nie nadaje sie na szczupaka a na sandala do trola.
Na zebate tak jak Darecki pisze min. 80lbs .
http://www.berkley-fishing.com/prod.php?k=266077&sk=7632 2&p=PURBGFLW25-AB%20(1132126)
http://www.sufix.com/usa/fishing_line/100_fluorocarbon_invis iline/
Postrzepi sie ale nie zostanie przegryziony .
pozdrawiam Termos

#16 OFFLINE   adamek

adamek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaTo tu, To tam
  • Imię:Adam

Napisano 29 czerwiec 2010 - 23:02

A co myślicie o tym ?? http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/prologic-linka-na-pr zypony-softlex-g5-a56-p970-k5001.html Podobno nie trzeba uzywać zacisków i wychodzi taniej od SURFSTRAND 7x7.....

#17 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 czerwiec 2010 - 18:42

Osobiście używałem Sufix'a 60-80lb :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych