Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mocne casty szczupakowe Abu Garcia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   BOT

BOT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Adam

Napisano 09 listopad 2020 - 20:16

Generalnie Świat się nie boi o wytrzymałość tej konstrukcji. W Polsce niekoniecznie. Nie wiem, co masz na myśli pisząc "plastikowa zębatka" (cogwheel?), ale jeżeli chodzi o przekładnię, to jest z mosiądzu.
To taki wołek roboczy, albo się go lubi, albo nienawidzi. To nie jest konstrukcja do lekkich przynęt, choć z kilkunastogramowym wahadłem śmiało można wędkować. O gumach trudno coś napisać, bo są wypadkową multiplikatora, wędziska i umiejętności. Ile max? Tu nie odpowiem, bo gdybym używał spinnerbaitów 80 g, to bym go nie polecił :P . Ale np. jerki 40-50 g latają wystarczająco.


ogolnie wlasnie szukam mlynka do tego swartzonkera x series bo wlasnie go zamowilem i nie wiem co do niego podpiac. Glownie gumy 60-80g
  • GroPerch lubi to

#102 OFFLINE   bambus

bambus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 09 listopad 2020 - 21:02

Mam go od kilku dni. W dolnym zakresie 30-40 g miota aż miło, górą nie przekraczałem 160 g, a czuć jeszcze sporą rezerwę.

Poproszę o jak najwięcej informacji na jego temat. Jak byście opisali akcję? Jakieś subiektywne porównanie z konkurencją?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#103 OFFLINE   BOT

BOT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Adam

Napisano 09 listopad 2020 - 21:09

[quote name="bambus" post="2827152" timestamp="1604952167"]
Poproszę o jak najwięcej informacji na jego temat. Jak byście opisali akcję? Jakieś subiektywne porównanie z konkurencją?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu

jaki multik masz podpiety do niego?

Użytkownik BOT edytował ten post 09 listopad 2020 - 21:10


#104 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 09 listopad 2020 - 21:16

Panowie, coś więcej o Abu Garcia MASS BEAT II 50-140g? Jak się zachowuje pod średnią rybą powiedzmy 70cm? Przechodzi w płynne ugięcie, czy raczej ma pracę szczytową? Dołem faktycznie jest w stanie ogarnąć 35-40g?

Użytkownik asafa edytował ten post 09 listopad 2020 - 21:56


#105 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 09 listopad 2020 - 22:01

Jest u mnie od dzisiaj (wersja 255cm do 150gr) i oczywistym jest,  że ani ryby ani wody nie widział, ale na podstawie swojego doświadczenia mogę napisać...to nie jest kij, który będzie się przejmował ani reagował specjalnym ugięciem pod szczupłym 70cm. Może pod taką brzaną zapracuje? ;) Oczywistym jest, że nigdy nie wiemy jaka ryba nam weźmie. Tutaj jest inne istotne pytanie: czy taki szczupaczek będzie się odbijał lub spadał podczas holu? Na takie pytanie póki co nie odpowiem. O wyborze tego kija (wybrałem w sumie pięć różnych do macania w sklepie) zdecydowała waga (tylko 220gr zważone w domu), wyważenie, ergonomia uchwytu (matowy, lekko jakby gumowany jak w Megabassach, klejący się do dłoni). Wyraźnie lżej opisany. Czuję, że przynętę 180gr można nim ćwiknąć na pełnej parze bez lęku o blank (sprawdzę to w środę) Fajny zastaw z Tranx301. Pod statycznym obciążeniem raczej nie pracuje szczytem. Od razu przechodzi w głębsze ugięcie a sensownie zapracuję na szczupaku 90-100. Ugięcie blanku rewelacyjne bo kij jak niewiele innych ma segmenty łączone na spigot.

Reszta wyjdzie w praniu tzn na rybach ;)  :D


  • bambus lubi to

#106 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 09 listopad 2020 - 22:47

Jest u mnie od dzisiaj (wersja 255cm do 150gr) i oczywistym jest, że ani ryby ani wody nie widział, ale na podstawie swojego doświadczenia mogę napisać...to nie jest kij, który będzie się przejmował ani reagował specjalnym ugięciem pod szczupłym 70cm. Może pod taką brzaną zapracuje? ;) Oczywistym jest, że nigdy nie wiemy jaka ryba nam weźmie. Tutaj jest inne istotne pytanie: czy taki szczupaczek będzie się odbijał lub spadał podczas holu? Na takie pytanie póki co nie odpowiem. O wyborze tego kija (wybrałem w sumie pięć różnych do macania w sklepie) zdecydowała waga (tylko 220gr zważone w domu), wyważenie, ergonomia uchwytu (matowy, lekko jakby gumowany jak w Megabassach, klejący się do dłoni). Wyraźnie lżej opisany. Czuję, że przynętę 180gr można nim ćwiknąć na pełnej parze bez lęku o blank (sprawdzę to w środę) Fajny zastaw z Tranx301. Pod statycznym obciążeniem raczej nie pracuje szczytem. Od razu przechodzi w głębsze ugięcie a sensownie zapracuję na szczupaku 90-100. Ugięcie blanku rewelacyjne bo kij jak niewiele innych ma segmenty łączone na spigot.
Reszta wyjdzie w praniu tzn na rybach ;) :D


Dzięki za odpowiedź. W międzyczasie widziałem prezentacje tego kija na yt. Już wiem, że nie tego szukam, pozostanę jednak przy W3 do 130g.
  • BOB lubi to

#107 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 09 listopad 2020 - 23:00

...W3 też macałem. Fajny kij, ale to zupełnie inna bajka czyli charakterystyka kija. Ja akurat potrzebowałem czegoś innego



#108 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 listopad 2020 - 14:42

Panowie, coś więcej o Abu Garcia MASS BEAT II 50-140g? Jak się zachowuje pod średnią rybą powiedzmy 70cm? Przechodzi w płynne ugięcie, czy raczej ma pracę szczytową? Dołem faktycznie jest w stanie ogarnąć 35-40g?

Jak planowałem, dzisiaj wyskoczyłem na chwilkę nad moją wodę testową (testową, bo tam ryby nie przeszkadzają ;)  :D )

Mass Beat 255 50-140 + LAW’S  SUPER DUTY 300  SPEED SPOOL LFS + Power Strike 50Lb 

Rzucałem:

- najlżej uzbrojoną gumą 37gr ... 25m bez problemu

- jerki 115 i 145gr ... to bajka dla tego zestawu. 35m na luzaku.

- wobler HRT 30cm 160gr ... na początku z pewną dozą nieśmiałości, ale po wyczuciu, bez stresu ciskałem jak jerki powyżej.

- na koniec poszła guma 30cm 180gr ... 35-40m spokojnie.

Myślę, że z rozwagą można cisnąć 200gr  :)

Kijek pięknie klei się do dłoni i super przenosi drgania tych różnorodnych przynęt

HRT 30cm

Załączony plik  IMG_20201111_114519a.jpg   96,59 KB   10 Ilość pobrań

 

Dzisiaj musiało być patriotycznie, więc założyłem Salmiaka 18 gr ... poleciał na pewno 15m. Da się choć oczywiście to nie jest zestaw dla niego ;)

Załączony plik  IMG_20201111_114149a.jpg   75,77 KB   10 Ilość pobrań

 

Podsumowując... będziesz BOB zadowolony :P  :D


  • asafa lubi to

#109 ONLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 11 listopad 2020 - 15:16

...W3 też macałem. Fajny kij, ale to zupełnie inna bajka czyli charakterystyka kija. Ja akurat potrzebowałem czegoś innego

Tak się zapytam: docelowo jakie przeznaczenie?



#110 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 listopad 2020 - 15:28

Jeśli pytasz o ABU to zdecydowanie gumy (mam jeszcze dwa mocne multiki pasujące do tego kija: ABU Beast 41 i Shimno Tranx 301A)


  • Michal_ lubi to

#111 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 listopad 2020 - 16:34

Trochę się zmieniło ... przed chwilą kupiłem na naszej giełdzie Z2020 ;)  :D mam z czego wybierać i mobę po raz kolejny zacytować moją polonistkę : mam "szeroki wachlarz alternatyw" :P  :rolleyes:  :D



#112 OFFLINE   Wilqu_86

Wilqu_86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaMarki

Napisano 01 grudzień 2020 - 22:42

Cześć czy ktoś już używał może i ma jakieś opinie na temat  tej wędki ,

 

 

Abu Garcia BEAST X Pike 2,54m 40-140g Cast 2cz. ???

#113 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 598 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 18 styczeń 2021 - 00:37

Wziąłem do łapy i nie mogłem się powstrzymać.

ABU Garcia Mass Beat 255 50-140 (na sucho oceniam, że ogarnie 180-200)

Załączony plik  post-52107-0-81280600-1604943783.jpg   45,89 KB   15 Ilość pobrań

Ooo... :wacko:    to po prawej to szczytówka??? jesteś pewien że nie jest skrócona, czy coś? :P

Co oni biorą w trakcie testowania/opisywania tych wędek.


  • BOB lubi to

#114 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 18 styczeń 2021 - 09:19

Myślę, że opis cw podawany jest w bezpiecznym, optymalnym przedziale (wszystkie amerykańskie kije również tak maja) Szczytówka jest na 100% cała i OK.


  • drChlubicz lubi to

#115 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 28 maj 2021 - 12:55

Powoli rozglądam się za zestawem, który pozwoli na bezstresowe machanie i prowadzenie jerków do 100 no max 120g. (Fatso 14 S, Melkowe Piranie itp.) Z jednej strony fajnie by kij pracował pod rybami z polskim obywatelstwem ale też dawał radę przy jerkowaniu takimi kotlecikami bez gięcia się po złącze ... no i najważniejsze, nie za tysiące, ekonomiczny raczej. Znacie coś godnego polecenia?

Użytkownik morrum edytował ten post 28 maj 2021 - 12:55

  • BOB i mateuszxt lubią to

#116 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 maj 2021 - 13:13

Powoli rozglądam się za zestawem, który pozwoli na bezstresowe machanie i prowadzenie jerków do 100 no max 120g. (Fatso 14 S, Melkowe Piranie itp.) Z jednej strony fajnie by kij pracował pod rybami z polskim obywatelstwem ale też dawał radę przy jerkowaniu takimi kotlecikami bez gięcia się po złącze ... no i najważniejsze, nie za tysiące, ekonomiczny raczej. Znacie coś godnego polecenia?

Moim zdaniem Melki i Fatso to nie są typowe "szarpane" jerki i można je śmiało prowadzić kijem do gum do 120-140 g i długości 2,40-2,60 m.

Ja bym tak zrobił. Co innego Slidery 12/16, Big Bandity, Bustery czy Sebile 170 i inne jerki tego typu - tam króciak wskazany.


  • BOB lubi to

#117 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 598 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 28 maj 2021 - 14:51

Powoli rozglądam się za zestawem, który pozwoli na bezstresowe machanie i prowadzenie jerków do 100 no max 120g. (Fatso 14 S, Melkowe Piranie itp.) Z jednej strony fajnie by kij pracował pod rybami z polskim obywatelstwem ale też dawał radę przy jerkowaniu takimi kotlecikami bez gięcia się po złącze ... no i najważniejsze, nie za tysiące, ekonomiczny raczej. Znacie coś godnego polecenia?

U mnie do tego celu sprawdza się Abu Mass Beat II 2,36 50-140    duże slidery, Bustery i Sweepery 17 też ciąga ale nie w szybkim tempie, raczej na spokojnie, gnie się pod 70-tką całkiem fajnie, tyle że to 1+1 - nie każdemu pasuje, ale wynagradza płynnym ugięciem i mocą w dole. Jeżeli istnieje "uniwersał" pod gumy/jerki to wg mnie ten kij zasługuje na takie miano.

Tu masz w niezłej cenie:

http://jerkbait.pl/t...ii-10-30g-cast/
(nie znam sprzedającego)


Użytkownik drChlubicz edytował ten post 28 maj 2021 - 14:54


#118 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 28 maj 2021 - 14:55

Andrzej ma rację, Fatso i Melki prowadzi sie bardziej jak Jack Salmo. Za dwa tygodnie rozpocznę łowienie za morzem i mam nadzieję, że przetestuję na rybach chińczyka KUYING  FRUSTYLE  WALKER  FWC-65XH/F  195 opisany do 80 a w realu do 100 spokojnie. Dobre zbrojenie. Testowałem dotychczas bez kontaktu z rybą i wygląda obiecująco ... nie za tysiące ;) 



#119 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 maj 2021 - 15:02

Andrzej ma rację, Fatso i Melki prowadzi sie bardziej jak Jack Salmo. Za dwa tygodnie rozpocznę łowienie za morzem i mam nadzieję, że przetestuję na rybach chińczyka KUYING  FRUSTYLE  WALKER  FWC-65XH/F  195 opisany do 80 a w realu do 100 spokojnie. Dobre zbrojenie. Testowałem dotychczas bez kontaktu z rybą i wygląda obiecująco ... nie za tysiące ;) 

Robert, nie zgodzę się z twierdzeniem że prowadzi się je jak Jack Salmo. Fatso i Melki pracują przy jednostajnym zwijaniu, można robić przerwy. Jack to inny typ, przy jednostajnym zwijaniu nie pracuje,  tego trzeba szarpać i pociągać. To trudna przynęta do opanowania i ja niestety mimo prób bez sukcesów na Jacka.


Użytkownik godski edytował ten post 28 maj 2021 - 15:04


#120 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10142 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 28 maj 2021 - 15:10

Jacka absolutnie nie nie można mocno szarpać (przy jednostajnym prowadzeniu faktycznie nie pracuje). "Właściwą" pracę nadajesz przez dość monotonne dość długie  pociągnięcie szczytówki i robisz przerwę. Jack ma wykonać spokojny skok do przodu i opadać lub wypływać. Ja tak łowię i połowiłem. ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych