Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mocne casty szczupakowe Abu Garcia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 09 czerwiec 2021 - 08:36

Kiedyś miałem volatile do 90, teraz mam beast X do 140, bardzo podobne kije.

#142 OFFLINE   Olsztynteam

Olsztynteam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Krupinski

Napisano 09 czerwiec 2021 - 08:45

A mógłbyś zmierzyć długość Dolnika od pazura ?

#143 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 09 czerwiec 2021 - 21:06

44

#144 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 09 czerwiec 2021 - 21:08

Zabrzmiało jak ..." a imię Jego 40 i 4"...



#145 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 09 czerwiec 2021 - 21:29

Tylko, że te 44 cm to jest przy długości kija 2,54 m do 140 g. 90 g ma 2,36 m długości i krótszy dolnik. Na moje oko poniżej 40 cm od pazura do końca i dla mnie np. za krótki.



#146 OFFLINE   Olsztynteam

Olsztynteam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Krupinski

Napisano 09 czerwiec 2021 - 23:45

Dziękuję, Maciek dokładnie to samo myślę... jakby jeszcze ktoś w tej do 90 miał możliwość pomiaru to będę wdzięczny- myślę , że nie tylko Ja.

#147 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 11 czerwiec 2021 - 16:44

Macałem dziś dwa kije Beast X. Spin (chyba do 140) i cast do 220g. Muszę przyznać, że czuję się trochę zawiedziony. Estetyka na dobrym poziome, ale linia przelotek względem kręgosłupa zupełnie przypadkowa i w każdym przypadku inna. Zupełnie jak w wędkach z bazaru kosztujących kilkadziesiąt zł. Podobny zawód spotkał mnie przy oględzinach castów Savage Gear SG 4. Nie są to może kije najwyższych lotów, ale jednak za te pieniądze powinny być montowane zgodnie z regułami sztuki.



#148 ONLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 12 czerwiec 2021 - 12:15

Jest bum ma cięższy casting to klepią byle co i byle jak, bo i tak się sprzeda, a cena? Przecież "dobry" produkt musi kosztować.
Takie czasy.

#149 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1742 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 23 listopad 2022 - 19:54

Cześć !

Ktoś miał styczność z Abu Garcia BEAST X Pike 2,59m 70-250g Cast 2cz.?

Wrażenia, ocena możliwości itp.



#150 ONLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 12 luty 2023 - 12:58

Czy łowił ktoś może na Abu Garcia Beast Pike Cast 2,13m 20-70g lub Beast X Pike 20-70g?

Zależy mi na kiju który faktycznie pracowałby w podanym wyżej zakresie, tylko pod gumy

#151 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 12 luty 2023 - 15:52

Czy łowił ktoś może na Abu Garcia Beast Pike Cast 2,13m 20-70g lub Beast X Pike 20-70g?

Zależy mi na kiju który faktycznie pracowałby w podanym wyżej zakresie, tylko pod gumy

Na łowienie gumami za krótkie, wędka nie ładuje się, a wiem bo kilka takich króciaków przerobiłem, na łowienie jerkami troche przydługie.


Użytkownik Mariusz1000 edytował ten post 12 luty 2023 - 15:53

  • Biesan, BOB i GroPerch lubią to

#152 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 12 luty 2023 - 16:11

Czy łowił ktoś może na Abu Garcia Beast Pike Cast 2,13m 20-70g...

Mam takowy. Jestem bardzo zadowolony. Ładuje się dość głęboko. Jego optimum określiłbym jako 30-60g, ale 70g spokojnie obsłuży.  Dołem 20g też wyrzuci, ale brakuje wtedy trochę elegancji rzutu. Jedyną potencjalną wadą mogącą objawić się w czasie przymrozków są małej średnicy przelotki. Mam też dłuższe kije, ale gdy nie zmuszają mnie do ich używania warunki łowiska, zawsze wybieram dla komfortu krótszy. Niezależnie czy miotam gumą bądź drewnem.

EDYCJA
Pisałem o Abu Beast X cast 2,13.


Użytkownik RBTS edytował ten post 12 luty 2023 - 16:14

  • GroPerch lubi to

#153 ONLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 12 luty 2023 - 19:14

Na łowienie gumami za krótkie, wędka nie ładuje się, a wiem bo kilka takich króciaków przerobiłem, na łowienie jerkami troche przydługie.

 

A to czemu? Przecież na sandacze używa się kijów do 40-50g poniżej 2m i normalnie miota gumisiami. Rozumiem długie kije do prawdziwych kotletów na samej wkrętce, ale ja używam zazwyczaj przynęt z chociaż 10-15g obciążeniem

 

 

Mam takowy. Jestem bardzo zadowolony. Ładuje się dość głęboko. Jego optimum określiłbym jako 30-60g, ale 70g spokojnie obsłuży.  Dołem 20g też wyrzuci, ale brakuje wtedy trochę elegancji rzutu. Jedyną potencjalną wadą mogącą objawić się w czasie przymrozków są małej średnicy przelotki. Mam też dłuższe kije, ale gdy nie zmuszają mnie do ich używania warunki łowiska, zawsze wybieram dla komfortu krótszy. Niezależnie czy miotam gumą bądź drewnem.

EDYCJA
Pisałem o Abu Beast X cast 2,13.

Dzięki za odpowiedź, chociaż bardziej ciekawi mnie Beast Pike, zastanawiam się skąd jest taka różnica wagi między tymi dwiema wędkami.



#154 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 12 luty 2023 - 21:39

Obecnie Beast Pike są , przynajmniej u nas, droższe (nowość?). Beast X mają wyższy moduł węgla, przelotki Fuji i są tańsze. Różnica wagi niewielka, może X ma grubsze ścianki, może błąd w opisie. Mój ma 168g. 



#155 ONLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 12 luty 2023 - 21:57

Obecnie Beast Pike są , przynajmniej u nas, droższe (nowość?). Beast X mają wyższy moduł węgla, przelotki Fuji i są tańsze. Różnica wagi niewielka, może X ma grubsze ścianki, może błąd w opisie. Mój ma 168g.


O i ta informacja (168g) prawdopodobnie zaważy o zakupie Beast X, bo te 215g podawane przez producenta to jakoś wyjątkowo sporo. Dzięki bardzo za pomoc.

Daj jeszcze znać jak to pracuje pod wymiarowym szczupakiem, o ile pracuje? Zależy mi na typowym, głębokim ugięcie

Użytkownik GroPerch edytował ten post 12 luty 2023 - 21:59


#156 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 12 luty 2023 - 22:26

A to czemu? Przecież na sandacze używa się kijów do 40-50g poniżej 2m i normalnie miota gumisiami. Rozumiem długie kije do prawdziwych kotletów na samej wkrętce, ale ja używam zazwyczaj przynęt z chociaż 10-15g obciążeniem

 

 

Dzięki za odpowiedź, chociaż bardziej ciekawi mnie Beast Pike, zastanawiam się skąd jest taka różnica wagi między tymi dwiema wędkami.

znacznie krótsze rzuty w porównaniu z dłuższymi kijami, dla mnie 2,40 m to minimum do takich zastosowań, łowienie wędką z pazurem, która dobrze się nie ładuje przy rzucie to po prostu męka na dłuższą metę, przynajmniej dla mnie.



#157 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 13 luty 2023 - 17:14

O i ta informacja (168g) prawdopodobnie zaważy o zakupie Beast X, bo te 215g podawane przez producenta to jakoś wyjątkowo sporo. Dzięki bardzo za pomoc.

Daj jeszcze znać jak to pracuje pod wymiarowym szczupakiem, o ile pracuje? Zależy mi na typowym, głębokim ugięcie

Na europejskiej stronie ABU jest albo błąd, lub też, co byłoby dziwne, podają wagę razem z pokrowcem. Mój w komplecie waży 220g.

Pod sześćdziesiątakiem zapracuje w czasie mocnego odjazdu, ale generalnie woli te nieco większe... Ugina się głęboko, ma dość małą zbieżność, ale oczywiście od starych Ambassadeur'ów jest jednak szybszy.

Jeśli górny zakres mógłby być nieco niższy i częściej pracujesz w niższych wartościach wagowych, to wart rozważenia jest podobny SG4 20-60g o dł. 221cm. Ciut delikatniejszy i lżejszy. Przyjemniej rzuca w dolnym zakresie. Może jeszcze do dostania w dobrej cenie.



#158 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 13 luty 2023 - 17:44

Używa może ktoś big gun do 400g svartzonketa ogarnie on 400g +

#159 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 18 luty 2023 - 19:08

Czy jest gdzieś granica przy której zwiększanie ciężaru i wielkości przynęt oraz związanych z tym uciążliwości przestaje przekładać się na wędkarskie wyniki?



#160 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 19 luty 2023 - 10:17

Trzeba sprawdzić i taki mam plan na ten rok .
W niektórych wodach łowiąc na małe zwykle zazerujesz zwiększając rozmiar masz więcej brań i ryb .
Robiliśmy testy np 4d perch 17cm kontra 23cm na 23 były np 2-3 ryby na 17 albo jedno nie zaciete branie albo pistolet 60cm .
Wszytko zależy od łowiska są też takie gdzie szczupaki nie reagują na duże a wola raczej 12-17cm .
Napewno napiszę czy mam lepsze efekty zwiększając rozmiar przynęty jeśli nie będę miał to nie będę tak łowił a kija sprzedam .




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych