Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowe silniki Suzuki DF



  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 17 październik 2015 - 16:48

..Tohatsu robi silniki dla Mercurego ( do bodajże 25-30KM).

Sam mam 20KM, znajomi od 9.9 do 30KM ( mowa o Tośce). Może nie tak wyciszone jak Yamaha ( odczuwalne szczególnie na wysokich obrotach), ale mechanicznie bez zastrzeżeń.

Polecam.

 

Ja mam od kilku lat Tohatsu 9.8 i jestem baaaardzo zadowolony. Niestety obecnie potrzebuję 20KM ...



#22 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 17 październik 2015 - 19:02

Chciałem w tym roku kupić silnik DF25A w wersji z krótka stopą i na rumpel. Niestety w Polsce niedostępny, Suzuki Poland proponowało mi DF30A z manetką.

Dziwna jest polityka importera.Kupiłem ostatecznie nową Hondę 20 KM, ale ją chyba  sprzedam i  kupię tą Suzę 25KM za granicą.



#23 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 18 październik 2015 - 07:20

Chciałem w tym roku kupić silnik DF25A w wersji z krótka stopą i na rumpel. Niestety w Polsce niedostępny, Suzuki Poland proponowało mi DF30A z manetką.

Dziwna jest polityka importera.Kupiłem ostatecznie nową Hondę 20 KM, ale ją chyba  sprzedam i  kupię tą Suzę 25KM za granicą.

 

Honda za słaba, czy może jakaś inna przyczyna?



#24 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 18 październik 2015 - 08:23

Optymalny silnik do mojej łodzi to 25 KM , a Honda 25 km też nie dostępna, a 30 KM to cena i ciężar. Na Hondę złego słowa nie powiem, miałem 5 KM, 15 KM, mam 20 KM.

Suzuki 25 KM wazy tylko 63 kg.



#25 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 18 październik 2015 - 10:26

Czy czasem Honda 25 nie waży tyle samo co 30?



#26 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 18 październik 2015 - 18:37

Nie ma w Polsce w sprzedaży Hondy 25 koni ....nie wiem czy jest w ogóle produkowana.



#27 OFFLINE   darulica

darulica

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • Lokalizacjaorzysz
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Darecki

Napisano 21 październik 2015 - 20:37

Witam

Krzysztof dobrze pisze.Nie sprzedają Hondy 25 koni w Polsce ,a 25 i 30 to te same motorki (waga około 79-82 kg,stopa S lub L).

W kwietniu kupiłem 30-tkę Hondy.



#28 OFFLINE   Cycu182

Cycu182

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Cecuła

Napisano 24 październik 2015 - 20:02

Witam ja również jestem posiadaczem silniczka suzuki DF20 na wtrysku użytkowany na razie tylko sezon ale mogę potwierdzić szarpanie silniczka na najwolniejszych obrotach ale można w miarę to ograniczyć przekręcając dźwigienkę i zwiększając tym opór sterowania silnikiem co do spalania to pali bardzo mało i co ważne ma najniższą wagę z wszystkich modeli co jest bardzo przydatne przy częstym zdejmowaniu silniczka ja jestem z niego w pełni zadowolony nie żałuję tej decycji  ;)



#29 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 25 październik 2015 - 12:17

Wczoraj zajechał kolega z suzuki 20 . Jakiś mały jak na 20 . Powiedział że jest bardzo cichy i jakoś mało pali. Ale po plusach powiedział że chyba trafił na jakiś mega pechowy egzemplaż bo po 15 min padł moduł zapłonowy a przed pierwszym przeglądem czyli przed 20 godzinani poszła uszczelka i wyciekał olej . Ma nadzieje że to już wszystkie usterki. Wcześniej miał honde 15 z racj wieku chciał kupić nowy . Skusił go wtrysk .



#30 OFFLINE   Dzynek

Dzynek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaZąbki
  • Imię:Piotrek

Napisano 05 kwiecień 2016 - 19:39

Odświeżę temat bo i na mnie przyszedł czas :)

 

Pod koniec czerwca odbiór i wodowanie łodzi, po wysłuchaniu opinii producenta co do zalecanej mocy silniczka oraz zweryfikowaniu opinii tutejszego "świadka" pozostaje mi brać pod uwagę silniczek 25 KM, bo mój dotychczasowy P4 się nie sprawdzi na dłuższą metę, no chyba, że do trolingu jako pomocniczy :(

 

Po weryfikacji istniejących możliwości waham się pomiędzy Suzuki DF25 AS (16 100-16 900 zł) a Yamahą F25 DMHS (13 900-14 900 zł), za F25 przemawia cena, choć należałoby jeszcze doliczyć koszty doposażenia w pełni funkcjonalne ładowanie akumulatora ale za to za DF25 przemawia poczucie estetyki, spalanie i waga i świadomość, że yamahy to mają prawie wszyscy :).

 

Już ponad miesiąc czytam, oglądam wszystkie dostępne materiały w tej tematyce i nadal nie mam pewności co wybrać.

Czy oprócz kolegi nurka28, ktoś zechciałby uzewnętrznić się publicznie z korzyścią dla potomnych w zakresie swoich doświadczeń z dłuższego użytkowania Suzuki DF25 lub DF30.



#31 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 kwiecień 2016 - 19:56

Ciężko będzie o taką opinię, ponieważ jest to dość świeża seria, i cena na jaką mogą sobie pozwolić niestety nieliczni.

#32 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 05 kwiecień 2016 - 19:58

W zeszłym sezonie w Niemczech  miałem okazję dłużnej popływać  na silniku Yamaha 25 KM i na nowym Suzuki ( z wtryskiem) DF 25AS - zachorowałem na Suzuki,

DF 25 AS  w zeszłym roku był nie dostępny w polskiej dystrybucji, chciałem go nabyć pod koniec sezonu i w końcu kupiłem nową Honde 20 KM . 

W tym roku podczas targów w Poznaniu dowiedziałem się ,że będą dostępne te silniki w krajowej sieci dystrybucyjnej, więc chyba sprzedam nowa Hondę i kupię Suzę 25 KM.



#33 OFFLINE   Dzynek

Dzynek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaZąbki
  • Imię:Piotrek

Napisano 05 kwiecień 2016 - 20:03

Przy wstępnej weryfikacji rynku dostałem potwierdzenie od kilu dealerów, iż w drugiej połowie kwietnia będą mieli już Suzuki DF25 AS i dlatego się nad nim zastanawiam. 



#34 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 kwiecień 2016 - 20:07

Prócz mnie moi dwaj koledzy mają również 20 z nowej serii. Żaden z nas nie narzeka. Seria odchudzona pod względem wagi, z małym apetytem na paliwo.

#35 OFFLINE   Dzynek

Dzynek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaZąbki
  • Imię:Piotrek

Napisano 05 kwiecień 2016 - 20:13

A czy w związku z zastosowanie wtrysku warto zastanawiać się nad dodatkowym filtrem paliwa z separatorem wody?

Bo zadałem takie pytanie kilku sprzedawcom i na razie jest remis :)

połowa stwierdziła, że zupełnie nie bo mała moc a druga połowa twierdzi, że obowiązkowe nie są ale zalecają.



#36 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 kwiecień 2016 - 20:20

Czy z wtryskiem, czy gaźnikiem warto zastosować filtr za około 10 pln. Ja dodatkowo przedłużylem sobie wężyk paliwowy przezroczysty - oczywiście z motoryzacyjnego.
Plusy takiego układu to czysty układ paliwowy i podgląd tego czy mamy paliwo w przewodzie zasilającym.

#37 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 05 kwiecień 2016 - 20:27

Zalecają pewnie Ci co widzą w tym interes.
Jakoś w autach nie zauważyłem takich filtrów. A auta jeżdżą i przebiegi mają wielokrotnie większe.
Chyba przesadzacie z tymi filtrami dodatkowymi.
A jak zauważysz wodę w takim wężyku dodatkowym, lub wzrokiem ocenisz że paliwo ma pół oktanu mniej to zgasisz silnik i na wiosełkach wrocisz ptychoo?
Niektórzy jakby żyli w erze wczesnego PRLu i poprawiają inżynierów.
Na ryby jazda panowie.

Użytkownik Pietruk edytował ten post 05 kwiecień 2016 - 20:32

  • Patryk1125 lubi to

#38 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 05 kwiecień 2016 - 20:34

Dzynek , jeżeli masz zbiornik stacjonarny na łodzi ,to zastosuj separator wody.



#39 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 05 kwiecień 2016 - 20:40

Piernik masz w aucie też taki?
Nie potrafię tego zrozumieć.
Ktoś mnie oświeci wiragodnymi danymi, a nie filozofią polskiego tuningu.

#40 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 kwiecień 2016 - 20:57

A ja mam taki w starym Audi A4 z niezniszczalnym silnikiem afn (1,9 tdi) kiedy to jeszcze samochody projektowali konstruktorzy.
Kto chce niech montuje, a kto nie chce niech nie montuje. Ja tak, czy inaczej przedłużałem linie paliwową, a filterek posłużył jako złączka. W przypadku syfu w paliwie ciała obce zatrzymają się w filterku.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych