Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowe silniki Suzuki DF



  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 05 maj 2016 - 21:51

Witam panowie i mam pytanko , czy mozna sprawdzic silnik tylko po numerach !? Gdzie kupiony! , Czy serwisowany ! bo mam mozliwosc kupienia fajnego silnika ale nie ma od niego orginalnych papierow. Facet sie upiera ,ze tak teraz jest i nie musi zadnych papierow od silnika miec i i tak go zarejstruja !

 Dzieki za wszystkie odpowiedzi.


Użytkownik CLAUDIO edytował ten post 05 maj 2016 - 21:51


#62 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 maj 2016 - 22:54

Przedzwoń do oddziału Suzuki lub do autoryzowanego serwisu w kraju jakim obecnie przebywasz. Chyba nikt inny lepszej odpowiedzi Ci nie udzieli.
  • CLAUDIO lubi to

#63 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 06 maj 2016 - 11:34

Ok , ale oni maja taka wiadomosc udostepnic ! Nie maja zadnych tam zakazow ni nic podobnego?



#64 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 maj 2016 - 15:34

Tzn. chodziło mi o to, że zapytaj ich, czy rzeczywiście nie trzeba papierów. A może silnik kradziony?
Ja na przeglądzie w polskim autoryzowanym serwisie byłem z kwitami.
W razie zagubienia, zaginięcia wystawiają wtórnik. Od momentu zakupu wszystkie wpisy w książce i faktura.
  • CLAUDIO lubi to

#65 OFFLINE   Losos24

Losos24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 08 maj 2016 - 17:33

Koledzy, żeby nie zakładać następnego wątku zapytam tutaj. Znajomy ma przy swoim Suzuki DF50 z 2008 śrubę 11 3/8x14 szuka do niego śruby 11 3/8x9 lub 11 1/2x 9. Czy możecie coś podpowiedzieć gdzie szukać? Neta przeszukałem ale w tym rozmiarze nie znalazłem. Dzięki za info, a przy jakiejś okazji flaszka  ;) .



#66 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 maj 2016 - 17:51

Niech zapyta w autoryzowanym serwisie. Ja przy okazji przeglądu zmieniłem z 3X9 1/4 X 10 na 11 w oryginale. Zapłaciłem razem z wymianą że 150 pln więcej od zamiennika.
Wszystko zależy od danego serwisu. Czy idzie w marżę, czy obrót?

Użytkownik ptychoo edytował ten post 08 maj 2016 - 17:53


#67 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 01 czerwiec 2016 - 11:50

Dołożę swoje ostanie trzy grosze w tym wątku.

Rok temu nabyłem nowy DF20AL. Zachwyt niesamowity, pięknie się uruchamia, pracuje równiutko, lekki, elektronika i wtrysk robi swoje i jest śliczny :D

Pierwsze wodowanie, banan na gębie od ucha do ucha, lata się pięknie między miejscówkami.

A na którejś z nich, szok, olej na wodzie, jasny grom, co jest. Nówka i taka lipa. Otwieram, a tam ładnie po bloku stróżka płynie.

Szmata i jazda. Może jak leżał na boku, coś pociekło (tak sobie tłumaczyłem). Kolejna miejscówka, dalej to samo, kolejna i kolejna i dalej lipa, ile można stać z szmatą i olej wycierać z bloku.

Powrót do domu, telefon do sklepu, trzeba przywieźć. To się zbieram w sobie i jazda 150 km poszło z baku.

Mija ustawowe dwa tygodnie, dzwonie czy już mam jechać po odbiór. A gdzie tam - jakieś tłumaczenia słyszę w słuchawce...

Mijają kolejne tygodnie, silnika nie ma i nie ma. Korespondencja z sklepem przebiega na ostrzu noża, telefonu nie odbierają.

Po blisko dwóch miesiącach, mam silnik, ciśnienie zeszło, znów banan i jazda na wodę, a co będę czekał :lol:

Ku...wa, nie możliwe, przecież wymienili uszczelkę która fabrycznie była podobno źle założona, skąd ten olej je....ny się leje znów.  :angry:  

Foty cyk cyk i lecą już do sklepu z grzecznymi uwagami, że to wada fabryczna i takie tam i żądam wymiany na towar wolny od wad lub zwrot kasy. W poniedziałek odpowiedź, trzeba przywieźć i serwis Suzuki to oceni.

Mijają tygodnie, potem miesiące, sezon jesienny się skończył, przyszły święta.

Ja pie....lę mogę odebrać silnik, będę zapierniczał nim po lodzie, jestem uchachany tak że aż nie wiem jaką wodę wybrać do testów.

Tak wybierałem do kwietnia tegoż roku, woda w Narwi zrobiła się na tyle głęboka że zamarzyło mi się pływanie w pięknym otoczeniu zmieniającej się przyrody, Namówiłem kolegę i jazda, wiatr zimny, gile z nosa robią warkocze na karku, testujemy z prądem, pod prąd, kilka km w górę, kilka w dół.  Jest genialnie, żyć nie umierać  B)

Czas wytrzeć gila i łzy z oczu od wiatru i sprawdzić co serwis Suzuki poczynił.

Nie, nieeeee, nieeeeeeeeee  :bighair: przecież to nie możliwe.

Zdusiłem w sobie nerw, wyjąłem fona, cyk, poszło. Czekam.... przywieź Pan.... wiozę.... kolejne 150 km z baku.

Zażądałem zwrotu kasy lub nowy silnik. Moją rozważyć to... czekam... czekam... czekam...

Jest e-mail - oddadzą kasę, juuuuupi  :clappinghands:

Hmmm, ale co mi z kasy, chcę nowy silnik. Ok, jest zgoda, mają poszukać.

Dzwonię, bo cisza przez kilka dni, niestety nie sprzedadzą mi, poprosili o odesłanie osprzętu i nr konta. 

Mam kasę  :) , Szukam, węszę, badam rynek, gdzie kupić taki sam silnik. Był fajny przecież, podobał mi się, wszystko tak jak chciałem, PO PROSTU MIAŁEM PECHA.

Jeden, drugi, dziesiąty telefon do dystrybutorów silników. W między czasie kumple też szukają jakieś dobrej mety.

Im więcej telefonów, tym więcej opinii że to produkt niedopracowany i z wadami. 

Jak mi jeden z sprzedawców powiedział, "Paaaanie, jak chcesz to sprzedam panu, ale odradzam, to dla fanów Suzuki, jak masz samochód Suzuki, kosiarkę to i marine też Suzuki." Dało mi to do myślenia. Kolejne połączenia lecą...

Jest lipa, duża lipa, żeby nie rzec brzoza :huh:. Dotarło do mnie że miałem szczęście i udało mi się kasę odzyskać, inni bujają się po sądach. Olej, to najmniejszy problem, spodzina potrafi sama z siebie się posypać, a uszczelki to standard, ponoć i elektronika też komuś poleciała. AMEN, pożegnałem się z marką.

I co teraz, teraz nastało BF20, dotarłem wg instrukcji (okazało się że można po Polsku napisać, w Suzuki nie potrafią ) w beczce co by na wodzie się nie męczyć, zainstalowałem licznik motogodzin i teraz tylko sruuuuu i na wodę po banana :lol:

Pozdrawiam fanów i właścicieli Marine Suzuki ;)

Pewnie miałem pecha... -_-

 

Imiona i nazwiska zostały zmienione, autor nie bierze odpowiedzialności za skutki powyższego "opowiadania".


Użytkownik Pietruk edytował ten post 01 czerwiec 2016 - 11:53


#68 ONLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 01 czerwiec 2016 - 12:44

Miałeś pecha  :P trafiłeś felerny model i tyle  :( i nie ma co generalizować - znam przypadki ''posypania'' się nowych Hond i Yamek również  :D

Twoim błędem było to że oddawałeś do sklepu w , którym zakupiłeś a nie bezpośrednio do autoryzowanego serwisu , co w znacznym stopniu moim zdaniem przedłużało i naprawę i logistykę...

 

U mnie silniczek zaczął 3 sezon i jak do tej pory bez zastrzeże  ;)



#69 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 01 czerwiec 2016 - 17:23

A znasz przypadek aby autoryzowany serwis Suzuki oddał kasę bez sądu?
Ja znam sprzedawcę co oddał kasę klientowi, a sam nie dostał zwrotu od Suzuki, buja się w sądem i rzeczoznawcami.
Wiem wiem, w tym pechu miałem szczęście
Ja nie generalizuje, opowiedziałem swój przypadek. Już bez emocji i na luzie.
Czytającym pozostawiam ocenę. Proponuję bez dyskusji w tym wątku. Ja temat zamknąłem. Jeśli już to PW.
Także koledzy EOT.

Użytkownik Pietruk edytował ten post 01 czerwiec 2016 - 17:23

  • Karol Krause lubi to

#70 OFFLINE   jani32

jani32

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Tomek

Napisano 03 lipiec 2016 - 05:55

Koledzy mam problem moja suzuka df 20 rocznik 2013 czasami przerywa na obrotach ,takie pół sekundowe zdławienie paliwo ok ,ktoś cos może wie za podpowiedz z góry Dziękuje .

#71 OFFLINE   Boczek322

Boczek322

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 196 postów
  • Lokalizacjawarmia i mazury
  • Imię:Kamil

Napisano 03 lipiec 2016 - 09:48

czasem ? czyli jak często ,w ciągu jakiego czasu pojawiają się objawy ...



#72 OFFLINE   jani32

jani32

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Tomek

Napisano 03 lipiec 2016 - 10:02

Do tej pory chodził pięknie ,w piątek na powrocie zaczął mi przerywać co powiedzmy minutę na około sekundę, wymieniłem gruszkę bo nie trzymał mi zaworek zwrotny .Dzis pływałem i znowu na obrotach czasami przerywa takie pół sekundowe zmulenie , na wolnych obrotach tez czasami gaśnie . Wcześniej sie to nie zdążalo ?

#73 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 03 lipiec 2016 - 10:12

Mam Nową SUZĘ 20df z 2015r-  drugi sezon bujam i jak na razie żadnych UWAG!!!!. Wszystko lata i gra. Mam ładowanie i jestem po pierwszym przeglądzie w serwisie.

Tam też potwierdzili ,że wszystko OK. 

 

A tak wyglądała rozebrana do "rosołu" w serwisie Załączony plik  szczupaki 004.jpg   113,53 KB   22 Ilość pobrańZałączony plik  szczupaki 005.jpg   80,46 KB   24 Ilość pobrańZałączony plik  szczupaki 006.jpg   53,44 KB   22 Ilość pobrańZałączony plik  szczupaki 007.jpg   105,77 KB   21 Ilość pobrań


Użytkownik miramar69 edytował ten post 03 lipiec 2016 - 10:20

  • Karol Krause lubi to

#74 OFFLINE   jani32

jani32

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Tomek

Napisano 09 lipiec 2016 - 09:21

Do tej pory chodził pięknie ,w piątek na powrocie zaczął mi przerywać co powiedzmy minutę na około sekundę, wymieniłem gruszkę bo nie trzymał mi zaworek zwrotny .Dzis pływałem i znowu na obrotach czasami przerywa takie pół sekundowe zmulenie , na wolnych obrotach tez czasami gaśnie . Wcześniej sie to nie zdążalo ?


Problem rozwiązany , wymieniłem świece i wszystko gra.
  • Karol Krause lubi to

#75 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 15 lipiec 2016 - 08:18

Właśnie wróciłem z nad ODRY (co prawda z rybkami cienko i poza tym pogodowy ARMAGEDON) , ale po mimo to dziennie przepływałem 10 /11 godzin TROLA  x  5 dni  i dodatkowo czasami szybkie przemieszczanie się z miejsca na miejsce - po 5-10 km.

 

NAWET NIE ZAKASZLAŁ!!! a SPALANIE   :)  :D  :lol:  :rolleyes: ???!!! chciałbym mieć zawsze takie 7-8L na dzień pływania !!!.

 

OBY TYLKO TAK DALEJ  !!!!!!!!!!


Użytkownik miramar69 edytował ten post 15 lipiec 2016 - 08:19

  • Karol Krause lubi to

#76 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 15 lipiec 2016 - 09:57

Zakladasz go każdorazowo na ponton czy wozisz na pawezy?



#77 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 15 lipiec 2016 - 10:11

Jest na stałe przykręcony do pawęży SKYLLI 370



#78 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 15 lipiec 2016 - 10:30

A ładowanie w silniku to już jest Zaj... szcza rzecz!!! teraz to ja jestem prawie samowystarczalny  :)  :)  :) , echo nigdy nie wyładuje mi teraz akumulatora  ;)  ;)



#79 OFFLINE   surk

surk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów

Napisano 09 październik 2018 - 13:19

Mam prośbę do posiadaczy ww silnika o zwymiarowanie sworznia do trymu silnika w celu jego dorobienia, ewentualnie jeszcze  zdjęcie. Mój poległ pod wodą. Pozdrawiam Andrzej 



#80 OFFLINE   Marcin Baitshop

Marcin Baitshop

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaRokiciny
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:D.

Napisano 27 kwiecień 2019 - 20:33

Panowie nabyłem motorek Suzuki DF9.9B 2014 z fabryczną mocą 9.9.

Czy ktoś takowy posiada i podnosil w nim już moc na 15/20 km?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych