Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Gumy rozmiaru XXL Pig shad, Mc rubber, Rip shad, Steez i inne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
165 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 15 październik 2015 - 20:56

Czy jest sklep internetowy w Polsce,w którym można zaopatrzyć się w wyżej wymienione przynęty oraz stosowne dla nich zestawy dozbrojeń typ. BFT?



#2 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 15 październik 2015 - 21:44

Sprężynek raczej nie dostaniesz. Systemy z kotwicami ma SavageG. ... pięknie opakowane drogie dziadostwo. Dwie takie dozbrojki pekly mi na łączeniach.
Rok temu z kolegą na podstawie filmu Szweda , uporalismy się z tematem. Dziś robie to z zamkniętymi oczami. :-)

#3 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 15 październik 2015 - 22:24

W temacie dozbrojenia jak nie dostanę czegoś sensownego to takze rozważam rękodzieło na podstawie instrukcji jak poniżej :

https://m.youtube.co...h?v=5Eg4GSpffLQ

#4 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 15 październik 2015 - 22:31

... on to robi z linki jubilerskiej. Mój Szwed miał inne tatuaże. :-)
  • DanekM i Norbi1215 lubią to

#5 OFFLINE   graf74

graf74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:G.

Napisano 16 październik 2015 - 06:00

Obejrzałem jego kilka filmów. Nie dość, że jak większość szwedów nie kaleczy jak "Kali" angielskiego,

to nie jeszcze można się wiele od niego nauczyć, podpatrzeć :)

No i naprawdę ma facet wprawę i łeb na karku.



#6 ONLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1009 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 16 październik 2015 - 11:03

Takiej znowu ameryki to on nie odkrył. Skoro można samemu robić przypony to co za problem z tą dozbrojką...
Tego przypalania tylko nie robię ale dlatego że stosuję linki bez otuliny.
  • kostom63 lubi to

#7 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 październik 2015 - 11:24

Niektóre duże gumy kręcą się wokół własnej osi bez założenia tradycyjnej główki.

Czy jedynym sposobem za zapobieżenie temu jest naszpikowanie brzucha przynęty ołowiem?



#8 OFFLINE   lukson

lukson

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 16 październik 2015 - 15:09

Przy niedociazonych gumach bardzo ważne moze być mocowanie dozbroiki (kotwic) w osi przynęty. Wracając do pierwszej części pytania znacie miejsce w który można by sie zaopatrzyć w te gumy?

#9 OFFLINE   Damian23

Damian23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 30 sierpień 2017 - 19:29

Założyłem ten temat ponieważ jestem bardzo ciekawy Waszego doświadczenia z łowieniem na przynęty powyżej 25 cm. Gdy pierwszy raz zacząłem stosować większe gumy nie wierzyłem do końca w sens zwiększenia wielkości przynęt, woda szybko to jednak zweryfikowała, na gumy 16 cm miałem lepsze wyniki niż na mniejsze przynęty. Następnym moim krokiem było sprawdzenie przynęt 20 +, początkowo podchodziłem do nich trochę sceptycznie jednak po zacięciu pierwszej ryby, którą była mamuśka 96 cm szybko straciłem wszelkie wątpliwości, zrozumiałem, że to jest właśnie to. Gdy inni wędkarze wracają o kiju bez żadnego brania ja na gumy 22 cm notuje przynajmniej kilka brań. Gumy są dosłownie pociete przez szczupaki, jednak najpewniej są to małe ryby ponieważ nie wiedzą jak zaatakować taką przynętę, uderzenia są wszędzie ale nie tam, gdzie są haki. Zainteresowanie zębatych tymi największymi gumami jest wręcz niesamowite. Moje pytanie dotyczy jednak jeszcze większych przynęt. Zastanawiam się nad sprawdzeniem efektów połowu na gumy 27 cm, czy ktoś z Was używa takich przynęt ? A jeśli tak to jakie ryby na nie wyjeżdżają ? Czy są to wyłącznie duże mamuchy czy zainteresowanie mniejszych ryb, powiedzmy +/-60 cm jest równie duże ?

#10 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Filip

Napisano 30 sierpień 2017 - 20:24

Łowie sporo na Shad teezy, zarówno 22 i 27cm. Według mnie i moich skromnych doświadczeń nie istnieje coś takiego jak selektywna przynęta co "łowi" tylko duże ryby, jednak duża ryba zazwyczaj prędzej uderzy w duża przynętę niż w mniejszą;)
  • hm62 i Tomek88 lubią to

#11 OFFLINE   Damian23

Damian23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 30 sierpień 2017 - 21:07

Moje doświadczenia z dużymi przynętami sprawiły, że w chwili obecnej nie wyobrażam sobie ich nie stosowania :) Także po sukcesie z gumą shad teez 22 cm przyjdzie widocznie czas na sprawdzian wersji 27 cm :) Zobaczymy co na nią wyjedzie, o ile coś :D Filip 14 a czy zauważyłeś jakieś widoczne różnice na plus bądź minus dla jednego i drugiego rozmiaru gumy shad teez ?

#12 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 31 sierpień 2017 - 12:40

Dużymi gumami (22-40 cm) tłukę wodę już od dłuższego czasu. Podobnie jak moi przedmówcy nie wyobrażam sobie łowienia szczupaków na mniejsze przynęty. Zbroję je we własnej roboty systemy z dwiema kotwicami i podpinam standardowo od spodu gumy. Obowiązkowo daję morskie krętliki. W przypadku największych gum 40 cm węgorzy SG też stosuję dwie kotwice na korpusie gumy przed ogonem. W przypadku gum, które używam w zarośniętych zatokach, a nie chcę używać offsetu, to robię zbrojenie z 2 pojedynczych mocnych haków SG, które mają 2 piny do wbicia haka w gumę. Z takim systemem mam mniej zaczepów a kilkukrotnie lepsze zacięcie w porównaniu z offsetem.

P.S. Najmniejsze 15 cm twistery używam już tylko i wyłącznie, wtedy kiedy łowią ze mną moi synowie (7 i 10 lat).


  • Tomek88 lubi to

#13 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 31 sierpień 2017 - 12:56

Z gotowych systemów do zbrojenia polecam Storma, trochę drogie, ale jak trafia się z przeceny, to kupuję ze względu na wymienne ciężarki.

Załączone pliki

  • Załączony plik  storm.jpg   49,29 KB   48 Ilość pobrań

  • Dano. lubi to

#14 OFFLINE   Damian23

Damian23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 31 sierpień 2017 - 19:01

Ja w obecnym okresie również nie schodzę poniżej 16 cm, najlepsze wyniki notuje i tak na gumy shad teez 22 cm. Dla mnie osobiście to genialna przynęta, ma wszystko czego potrzebuje. To jak szczupaki reagują na duże przynęty jest po prostu piękne. Po sukcesie z rozmiarem 16 cm i 22 cm pora wziąć się za rozmiar 27 cm, ciekawe czy progres zostanie tutaj utrzymany :)

#15 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Filip

Napisano 31 sierpień 2017 - 19:09

Moje doświadczenia z dużymi przynętami sprawiły, że w chwili obecnej nie wyobrażam sobie ich nie stosowania :) Także po sukcesie z gumą shad teez 22 cm przyjdzie widocznie czas na sprawdzian wersji 27 cm :) Zobaczymy co na nią wyjedzie, o ile coś :D Filip 14 a czy zauważyłeś jakieś widoczne różnice na plus bądź minus dla jednego i drugiego rozmiaru gumy shad teez ?

Nie zauważyłem, ale wole łowić 22 cm. Łatwiej jest mi ją animować:)
  • Dano. lubi to

#16 OFFLINE   Damian23

Damian23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 31 sierpień 2017 - 21:05

Hmmm co masz tutaj dokładnie na myśli Filip ? czyżby wersja 27 wymagała większego dociazenia ? I skoro lowisz na wersje 22 i 27 cm, to nie zauważyłeś np. że na większą gume masz mniejszą ilość brań lub na odwrót ?

#17 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Filip

Napisano 31 sierpień 2017 - 21:32

Wersja 27cm wymaga większego obciążenia, o tyle nie przy głowie, co w brzuchu, żeby nie kręciła się wokół osi.
Ciężko mi stwierdzić, która wersja jest łowniejsza, bo 22 była u mnie częściej na kiju. Wole ww rozmiar bo jest mi łatwiej prowadzić. 27cm to już kawał gumy, myśle, że późną jesienią pokaże pazur :) A rzadko miałem sytuacje w tym sezonie, że łowiłem rozmiarem 22cm bez rezultatów, zmiana na 27 i worek się otworzył. Łowniejsza jest wersja, która jest częściej w wodzie ;)

#18 OFFLINE   Damian23

Damian23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 31 sierpień 2017 - 21:59

Dzięki za informacje :) A może jeszcze jedno pytanie, jaka najmniejsza ryba wyjechała Ci na wersje 27 cm ?

#19 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Filip

Napisano 01 wrzesień 2017 - 06:50

Około 55-60 cm

#20 OFFLINE   Damian23

Damian23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 01 wrzesień 2017 - 19:25

Filip to może jeszcze jedno pytanko, jak wyglądają właściwości lotne wersji 27 cm w stosunku do wersji 22 cm ? Wiadomo, większa przynęta równa się większy opór powietrza, niemniej guma 27 cm jest blisko dwukrotnie cięższa od wersji 22 cm. Mi osobiście, na multiplikatorze rzuca się o wiele lepiej gumami 22 cm niż 16 cm, przy odpowiednio ustawionym hamulcu rzutowym posyłam je tak samo a może i dalej niż wersję 16 cm o tym samym obciążeniu. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych