Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Fotografia wędkarska - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 kwiecień 2006 - 09:03

Cześć,
Udało się! Nareszcie nasz okaz, na który tyle polowaliśmy znalazł się na brzegu. Jest piękny ogromny i cudownie ubarwiony. Wołamy kolegę, również go podziwia. I nagła konsternacja, co teraz? Istnieje sposób na zachowanie zdobyczy w naszej pamięci na wiele, wiele lat, w dodatku bez uszczerbku na jej zdrowiu. Wykonajmy zatem zdjęcie nad wodą, bezpośrednio na łowisku. A oto kilka podstawowych zasad, którymi warto się kierować.

Ponieważ, wielkimi krokami, zbliża się długi weekend i prawdopodobnie każdy z nas będzie wykonywał zdjęcia podczas najbliższych wypraw opublikowałem dzisiaj artykuł o fotografii w wędkarstwie. Zapraszam Was do lektury artykułu omawiającego szczegóły, na które warto zwrócić uwagę podczas fotografowania swojej zdobyczy. Jednocześnie chciałbym podziękować Tomkowi za chęć udzielenia nam wskazówek.

Zapraszam
Remek


#2 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 27 kwiecień 2006 - 09:30

dziekasy za fajny, ciekawy i edukacyjny artykul, bardzo mi sie podoba!

z jednym stwierdzeniem sie jednak nie zgodze, ze nalezy miec kika obiektywow do lustrzanki - kazdy, kto zna produkty firmy TAMRON, wie, ze praktycznie wszystko mozna obskoczyc jednym obiektywem
ja taki objektyw (superzoom 28-200 mm) posiadam od wielu lat i jego zalety znam z wlasnego doswiadczenia, trudno byloby mi sie zamienic na dwa lub trzy inne obiektywy


#3 OFFLINE   Jarokowal

Jarokowal

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 kwiecień 2006 - 09:59

Przeczytałem i ... co wymysliłem ... na łowieniu się nie znam Embarassed , na robieniu zdjeć sie nie znam Embarassed

Biorę sie za szydełkowanie ... tego można się podobno szybciej nauczyć. :mellow:

Świetny artykuł, rewelacyjnie podany. Zdjęcia porównawcze super.

#4 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 kwiecień 2006 - 10:51

Świetny artykuł - szczególnie bardzo podobają mi się przykłady zdjęć z opisem zastosowanej techniki.

A jeszcze bardziej podoba mi się to, że nie bałeś się, Tomku, pokazać (swoich czy nie swoich) zdjęć nieudanych, aby pokazać, jak NIE NALEZY fotografować - choć dla mnie, amatora, te zdjęcia nie są takie złe ;) (no ale faktycznie wskazanie błędów otwiera oczy).

Myślę, że często będę wracał do tego artykułu, aby pewne prawdy z niego sobie przypomnieć i utrwalić.

Poza tym, moim zdaniem warto byłoby stworzyć oddzielną część forum poświęconą fotografii ryb i krajobrazów wędkarskich - gdzie dyskutowalibyśmy nie tylko jak złowić rybę, ale jak ją lub okoliczności jej złowienia uwiecznić, aby mieć później fajne wspomnienia.

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 kwiecień 2006 - 11:23

Cześć,
Przeczytałem artykuł Tomka kilka razy i za każdym z nich dowiadywałem się czegoś nowego. Widać Tomku, że nie tylko ryby są Twoją pasją. Ogólnie jestem pod wielkim wrażeniem tego co robisz - zdjęcia są na prawdę fantastyczne i co tu mówić wpadają w oko. Po cichu siedzę w oczekiwaniu na Twój reportaż po długim weekendzie. Jestem pewien, że pewnie gdzieś się wybierzecie i powstaną kolejne piękne fotografie. Gratuluję umiejętności i podejścia do ryb!

Jeszcze jedno. Dzięki temu forum kupiłem sobie pierwszą książkę o fotografii cyfrowej, a teraz nie tylko poluję na ryby, ale poluję również na piękne zdjęcie by ... przyjść tutaj i dołożyć coś od siebie.

Dzięki Tomek!

Pozdrawiam
Remek


#6 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 27 kwiecień 2006 - 12:54

Żeby napisać taki tekst dla kandydatów na amatorów fotografii trzeba mieć dużą wiedzę fotograficzną. Po to, aby przedstawić to tak łatwo, lekko i przyjemnie.
Gratuluję Tomku.


#7 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 27 kwiecień 2006 - 13:17

Bardzo sie ciesze , ze dobrze przyjeliście tekst , dziekuje bardzo ... Jesli zainteresuje was ten temat postaram sie przygotowac cos bardziej profesjonalnego.

Pitt , jeasne , że możesz uzywac jednego obiektywu i sobie go chwalic , ja uzywam kilku ze średniej półki i tez je sobie chwale , ale jestem przekonany , ze zawodowiec i mnie i Ciebie by wyśmiał twierdząc , że dopuszczalne są tylko obiektywy stałoogniskowe , to jest tak jak ze sprzętem wędkarskim ważne by były efekty i przyjemność z użytkowania...

Tomek

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 27 kwiecień 2006 - 13:45

tom, no pewnie, przeciez nam chodzi i frajde i fun ... no i troche mniej dzwigania, nie? ;)

ja np. latam z malutka minolta, taka dla glupich i tez nie zawsze z niej korzystam (jezeli wogole zabieram - bo kto mi zrobi zdjecie, skoro zawsze jestem sam?) i tez jestem zadowolony
ale przy twoich fotkach to moje sa marne :( :wacko:

#9 OFFLINE   Aphrodite

Aphrodite

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaPoznań/Wrocław

Napisano 27 kwiecień 2006 - 13:48

Wspaniały i jakże wyczerpujący artykuł...Żadna sucha relacja-rzetelny opis,genialne zdjęcia(jak zwykle u Ciebie:))Wręcz 'wciąga'
Gratuluje i proszę o więcej...
BRAVO <_< :D


hm...Na forum prawie same wypowiedzi,artykuły i relacje Panów..może przydałby się tu kobiecy punkt widzenia-choć wątpię czy 'to'by się przyjęło:)
Serdecznie pozdrawiam:)


#10 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 27 kwiecień 2006 - 14:01

Oj przydałby się przydał. Witaj Aphrodite.

#11 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 kwiecień 2006 - 14:02

@tomek
naprawdę robi wrażenie, artykuł i zdjęcia - myślę, że włożyłeś w przygotowanie tego materiału dużo pracy i w moim odczuciu wyszło
po prostu świetnie

pozdrawiam

#12 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 27 kwiecień 2006 - 14:05

Ja poszedłem na taki właśnie kompromis, o którym piszesz Tomku. Chciałem mieć coś dla idiotów ale i coś co pozwoli robić manualne zdjęcie. Od dwóch lat używam aparatu typu UZ - Minolty Z2 i mimo, że to żadne ajwaj to i tak mi daleko do tego aby wykorzystać wszystkie jego możliwości.

#13 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 27 kwiecień 2006 - 14:15

Tomku bardzo fajnie napisane. Ja od kilku miesięcy używam wskazanego PowerShota 620A i jestem bardzo zadowolony. Jest na tyle poręczny, że zawsze mam go ze sobą i mimo że jest małpką to daje możliwości nieco manualnych ustawień. Zdjęcia wychodzą całkkiem przyjemne, choć do klasy Tomka trzeba jednak poćwiczyć. Albo z nim jeździć i łowić rybki, hehehe - niech sobie chłopak cyka fotki. :lol:

#14 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 27 kwiecień 2006 - 14:20

Mateusz ale wiesz jak jest najczesciej jak se nie zlowie to se nie pocykam :mellow: :mellow: :mellow:

#15 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 27 kwiecień 2006 - 14:40

hm...Na forum prawie same wypowiedzi,artykuły i relacje Panów..może przydałby się tu kobiecy punkt widzenia-choć wątpię czy 'to'by się przyjęło:)
Serdecznie pozdrawiam:)

no to nic innego ci nie pozostalo, jak dolaczyc do grona autoro/-rek :mellow:
witaj na forum! :D


#16 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 kwiecień 2006 - 14:42

Cześć,
Do talentu Tomka mi daleko ale ... uważam, że tzw. uniwersalne zoomy 28-200 są dobre dla osób, które nie wymagają jakości. Miałem takiego Tamrona i po krótkim jego użytkowaniu sprzedałem. Jakość zdjęcia pozostawiała wiele do życzenia. Ponadto te obiektywy są bardzo ciemne. Sprzedałem ten obiektyw i kupiłem Tokinę ATX-Pro 2,6-2,8 24-70 mm i od razu widziałem różnicę. Obudowa solidna, metalowa, szkło pierwsza klasa, a zdjęcia miód. Tak więc osobiście preferuję podejscie Tomka - podział ogniskowej. Dla mnie dwie są wystarczające 24-70, 70-200 np. Sigma ze światłem 2.8 :mellow:

Baloo, również zakupiłem A620. Po 400 dalej sobie go chwalę. Zadawalajaca jakość, dużo ustawień i łatwa obsługa. Aparacik jak na kompakcik bardzo szybki bo oparty na DIGIC II. Reasumując - dobry zakup.

Mam pytanie do Tomka. Tomku jak to jest, że robię zdjęcie - 7Mpx i zdjęcie jest super ostre. Po zmniejszeniu programem do wielkości internetowej (800x600) widać jakby było zamglone. W Twoim przypadku, mimo, że masz mniejszy format one nadal są super ostre. Specjalne zabiegi? Programy do obróbki, czy po prostu sprzęt fotograficzny?

Aphrodite, witaj na forum. Przyjemności!

Pozdrawiam
Remek


#17 OFFLINE   Aphrodite

Aphrodite

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaPoznań/Wrocław

Napisano 27 kwiecień 2006 - 14:44

Dziękuję za powitanie:)Zrobię co w mojej mocy-ale będę musiała pobrać kilka lekcji od mistrza reportażu Tomka_w <_<
Może za jakiś czas ten portal doczeka się damskiego kącika:)
Pożyjemy zobaczymy :mellow: :mellow:

#18 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 27 kwiecień 2006 - 15:13

Mam pytanie do Tomka. Tomku jak to jest, że robię zdjęcie - 7Mpx i zdjęcie jest super ostre. Po zmniejszeniu programem do wielkości internetowej (800x600) widać jakby było zamglone. W Twoim przypadku, mimo, że masz mniejszy format one nadal są super ostre. Specjalne zabiegi? Programy do obróbki, czy po prostu sprzęt fotograficzny?

Pozdrawiam
Remek

Czytałem ostatnio, że można to uzyskać zmniejszając wagę zdjęcia na raty, w kilku podejściach. Wtedy mniej traci na ostrości.

#19 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 kwiecień 2006 - 15:17

[quote]
Mam pytanie do Tomka. Tomku jak to jest, że robię zdjęcie - 7Mpx i zdjęcie jest super ostre. Po zmniejszeniu programem do wielkości internetowej (800x600) widać jakby było zamglone. W Twoim przypadku, mimo, że masz mniejszy format one nadal są super ostre. Specjalne zabiegi? Programy do obróbki, czy po prostu sprzęt fotograficzny?

Pozdrawiam
Remek

[/quote]
Czytałem ostatnio, że można to uzyskać zmniejszając wagę zdjęcia na raty, w kilku podejściach. Wtedy mniej traci na ostrości.
[/quote]

Moim zdaniem, ale mogę się mylić :mellow: im więcej podejść tym zdjęcie bardziej straci ale ... muszę wykonać eksperyment i sprawdzić Twoje info.

Pozdrawiam
Remek


#20 OFFLINE   Waci

Waci

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Lokalizacjato tu to tam

Napisano 27 kwiecień 2006 - 15:43

Artykuł ciekawy i fajny, ale największe wrażenie zrobiło na mnie zdjęcie Aphrodite. :huh: B) :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych