Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak robicie sobie fotki? (wersja budżetowa)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kempa

Kempa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Paweł

Napisano 18 październik 2015 - 20:07

Jak w temacie gdy sami jesteśmy na rybach jak robicie sobie fotki.

Chciałbym kopić sobie aparat z uchylnym ekranem i statyw plus samowyzwalacz i gotowa recepta tylko że aparaty z uchylnym ekranem to ok 1000zł a więc dużo.

więc myślałem o telefonie też robi w miarę ok fotki do tego jakiś statyw i gotowe tylko nic nie widać jak kadruje i wydłuża się czas fotografowania. Jednak dotyk z mokrymi pokrytymi śluzem palce słabo działa.

A jak Wy se z tym problemem radzicie (nie piszcie proszę o rozwiązaniach za kilka tysięcy tylko naprawdę tanie patenty ewentualnie aparaty)?

 

 



#2 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 18 październik 2015 - 20:24

Było już pisane na ten temat kilka fajnych postów, trzeba poszukać.

#3 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 18 październik 2015 - 20:25

Mimo wszystko przemysł temat kamerki GoPro, poza seryjnymi zdjęciami co 5s zyskasz sporo ciekawych rozwiązań (może trafi Ci sie gdzieś używka w dobrej cenie). 



#4 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 18 październik 2015 - 20:39

Ja robię czymś takim http://allegro.pl/se...5727051006.htmlfajne nie duże możesz robić telefonem zarówno z przedniego jak i tylnego obiektywu (z przedniego masz podgląd na bieżąco ale jakoś zdjęć na pewno niższa niż tylny) do tego nie duże, poręczne mieści się w kieszeni kamizelki itp fotki wychodzą ok :)


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#5 ONLINE   Kuballa44

Kuballa44

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • Imię:K

Napisano 18 październik 2015 - 20:48

A jak z fotkami z ziemi? 20cm to chyba dosyc nisko?



#6 OFFLINE   Bajzi

Bajzi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 18 październik 2015 - 20:51

Kup tablet w lombardzie, wgraj softa podłącz przewodowo lub bez z aparatem zamocowanym na statywie.

Masz podgląd, sam ustawiasz częstotliwość interwału ilość zdjęć itp. 



#7 OFFLINE   Iwan krk

Iwan krk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 18 październik 2015 - 21:32

Mały kompaktowy aparat. Teraz taki zminiaturyzowany sprzęt robiący przyzwoite fotki kupisz za 250-300.

Do tego mały lekki statyw (koszt koło 25-50) i tyle potrzeba.

 

Kupiliśmy z kolegą statyw do aparatu na trzech metalowych, teleskopowych nogach (koszt jakieś 60). Długość takiej nogi po złożeniu to 24cm a po rozłożeniu 115cm.

Rozmontowaliśmy statyw i kolega wykonał z każdej nogi osobny statyw. Na dole jest dorobiona koncówka taka jak w podpórce wędkarskiej służąca do wbicia nogi w podłoże a z drugiej strony (u góry) dolutowana jest śrubka z gwintem takim jaki podchodzi do każdego aparatu.

Całość jest lekka, sztywna i co najważniejsze krótka po złożeniu. Wchodzi mi ten statyw do kieszeni w kamizelce. Nie odczuwam tego że go noszę ze sobą.

Jak mam rybę to trzymam ją w podbieraku w wodzie, sięgam do kieszeni wyjmuję statyw i wbijam go w ziemię, dokręcam aparat, naciskam samowyzwalacz i pstryk. Szybko i sprawnie.

Takim sposobem z jednego statywu zrobiliśmy 3 tanie statywy które są z powodzeniem używane przeze mnie i dwóch moich kolegów.

Jeśli ktoś dźwiga lustrzankę ze sobą to oczywiście potrzeba solidniejszego szpeja na to ze względu na wagę. Jeśli chodzi o większość kompaktowych aparatów kompaktowych to sprawdza się świetnie.


Użytkownik Iwan krk edytował ten post 18 październik 2015 - 21:42


#8 Guest_Jarek K._*

Guest_Jarek K._*
  • Guests

Napisano 19 październik 2015 - 13:21

Powiem ci Iwan ze fajny patent ale w łódce ,jak ktoś łowi z pływadła to cieżko wbić chyba, ze w gumę od gumiaka ale wtedy szybko do brzegu:)

#9 OFFLINE   Iwan krk

Iwan krk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 19 październik 2015 - 15:40

Fester weź sobie na plywadlo wiadro z ziemią i po problemie ;-)
To tak żartem oczywiście.
Widzisz ja brzegowy łazior jestem więc mój statyw mam gdzie wbić. Na pływadle chyba znajdziesz miejsce gdzie możesz na chwile ustawić aparat i pstryknac z samowyzwalacza.

#10 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 19 październik 2015 - 15:42

Kup sobie selfie stick i po problemie :D :D 

 

Dollarphotoclub_79739943.jpg


  • HaDe lubi to

#11 OFFLINE   Kempa

Kempa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Paweł

Napisano 19 październik 2015 - 19:18

I własnie liczyłem że nie bedzie takich odpowiedzi. Selfistick jest jak najbardziej ok tylko pozostaje problem obsługi dotyku mokrą ręką (w śluzie itd) no i robienia fotek na ślepo albo ze znacząco zmniejszoną jakoscią przy przedniej kamerce (a w nocy nie wykonalne).

Aparat kompaktowy za 200-300 zł to dalej problem walenia fotek na ślepo bo nie widzę jak sie w kadrze ustawiam. 

Ciekawą opcję ma samsung gearfit najnowszy ktory robi fotki zdalnie z telefonu i widac kadr z telefonu ale to koszt ponad 1000zł.



#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 październik 2015 - 19:40

W kompaktach używałem zdalnego odpalania na pilot. Używałem Canona G9 a później G11 do tego jakieś chińskie radio. Aparat na mały statyw, odchylałem wyświetlacz na bok i ... strzelałem pilotem.

 

http://www.cyfrowe.p...d300s-d700.html



#13 OFFLINE   Kempa

Kempa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaNowa Sól
  • Imię:Paweł

Napisano 19 październik 2015 - 22:03

Pilot do aparatu to nie jest problem ale problemem jest sam aparat. W ofertach obecnych producentów nie ma nic w przystępnej cenie. Uchylne ekrany zaczynają się w klasie wyższej kompaktowych konstrukcji czyli od ok 800 zł.

 

http://allegro.pl/pi...5740343772.html

 

Czy ktoś z was używał takiego pilota do telefonu? Jak działa, sam włącza aparat czy trzeba go najpierw włączyć?



#14 OFFLINE   gutekjelonki

gutekjelonki

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 03 grudzień 2015 - 22:21

Lidl oferuje jakiegoś pilota do telefonu teraz. Jako budżetówka się chyba sprawdzi, chociaż i tak bardziej polecam tani zwykły aparat.

 

 

http://www.lidl.pl/p...Detail&id=49790



#15 OFFLINE   pawlikowski

pawlikowski

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaNowa Dęba
  • Imię:Maciek

Napisano 03 grudzień 2015 - 22:42

 Uchylne ekrany zaczynają się w klasie wyższej kompaktowych konstrukcji czyli od ok 800 zł.

 

 

Ale bez uchylnego ekranu również sobie poradzisz, kwestia wprawy i ogarnięcia sprzętu. Kompakt + statyw + pilot i radosna twórczość ;)



#16 OFFLINE   Stafford

Stafford

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Rafał

Napisano 04 grudzień 2015 - 07:21

Do mocowania aparatu używam tego (kosztuje kilkanaście zł):

https://www.google.p...iw=1366&bih=608

 

Samowyzwalacz ustawiam na na 10 s i czule przemawiam do rybki coby nie wierzgała (nie zawsze działa)


  • paawelek83 lubi to

#17 ONLINE   czaro73

czaro73

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Czaro

Napisano 04 grudzień 2015 - 12:27

Sam uchylany pewnie w dużej mierze ułatwi, jednak jak założysz szersze szkło ( np; kita w wersji budżetowej ), to spokojnie się zmieścisz.

Ja na łódkę zabieram statyw, a po sp...niu sprawy z fotką z szczupakiem mojego życia, na drugi dzień kupiłem pilota w FJ ( 1 pilot odpala aparaty z 4 firmy ) i sprawa załatwiona.

A jak aparat z uchylanym wizjerem, to tylko z bocznym zawiasem. Mam D5000 i przy statywie, ciężka sprawa z podglądem - jednak tu załatwia sprawę szkło.

Ogólnie dla mnie żaden problem zabierania na ryby lustra, paru obiektywów, lampy i statywu - wiadomo coś kosztem czegoś ;)

A jak mi zabraknie sił, to przerzucę się na cyfrę i bacika lub drgającą szczytówkę :D ;)

 

Pozdr


  • pawlikowski lubi to

#18 OFFLINE   Henri

Henri

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • Imię:Darek

Napisano 04 grudzień 2015 - 15:45

Skoro opcja Del Toro Ci nie odpowiada, to może spróbuj czegoś takiego? Cena z wysyłką 30 złociszy z małym hakiem...

 

41DTdUy0cXL._SY300_.jpg

Do kupienia na przykład tutaj...

http://www.ebay.pl/i...lcAAOSw7hRWPtbH

 



#19 OFFLINE   salmo

salmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów

Napisano 04 grudzień 2015 - 22:50

Wygodny jest aparat z opcją wykrywania twarzy + mały statyw na 3 skretnych nogach i po problemie:) można sobie cyknąć fotkę z rybką w każdych warunkach B-)

#20 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 05 grudzień 2015 - 00:00

U mnie ostatnio aparat plażowy Nikon.

Mały, deszcz mu nie groźny, jak wybrudzę śluzem lub piachem myję w rzece/jeziorze.

Tylko ma jakieś "ograniczone" i trudne do rozgryzienia ustawienia. Przy ostrym słońcu jak idealnie się nie ustawię, fotka prześwietlona. W nocy nie zawsze wyostrzy tak jak by się chciało...

Kont i odległość od aparatu idzie wyczuć po czasie, ale nie zawsze jest na to miejsce. W tym roku prześwietliłem i nie najciekawiej ująłem życiówkę klenia, przy 1 zdjęciu ryba próbowała zwiać, a że było upalnie, juz go nie miałem zamiaru męczyć, następny - większy lepiej zapozuje ;)

Żaden statyw nie zastąpi kumpla z ręką do ciekawych ujęć.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych