Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak łowić na smużaki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 13 kwiecień 2022 - 14:46

Kuba wpisem zainteresowałeś .

Myślę że wielu i nie ukrywam że liczę że coś więcej o tych nowych technikach i przynętach na klenie .

Ja jakoś tą rybę łowię z przypadku i nastawienie się na ten gatunek i łowienie świadomie ... nie idzie w parze z efektami .  



#122 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4894 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 13 kwiecień 2022 - 18:24

Dużo mógłbym napisać... jednak to wątek o smużakach więc aby trzymało się to kupy...

Ostatnimi czasy, mamy wręcz wysyp przeróżnych przynęt z pływającej masy sztucznej, mniej lub bardziej spienionej ale zachowującej elastyczność silikonu. Całe szczęście, dawno mam już za sobą, przywiązanie do własnych przekonań czy wszelakich kanonów więc chętnie testowałem owe nowinki i muszę przyznać, że część z nich okazała się zabójczą bronią na klenie. Kilka modeli potrafi skusić do brania nawet jeziorne sztuki. Technika rzeczna jest analogiczna do suszenia a jeziorna to wrzutka i czekanie. Oczywiście, przynęty można obciążać i łowić jak nimfą.
  • Alexspin lubi to

#123 ONLINE   Mariusz54

Mariusz54

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 364 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Mariusz

Napisano 17 kwiecień 2022 - 22:22

Kuba wpisem zainteresowałeś .

Myślę że wielu i nie ukrywam że liczę że coś więcej o tych nowych technikach i przynętach na klenie .

Ja jakoś tą rybę łowię z przypadku i nastawienie się na ten gatunek i łowienie świadomie ... nie idzie w parze z efektami .  

Jacek ja łowię  klenie świadomie. Właśnie na smużaki.  Co do przynęt zgadzam się z Kubą. Przez te trzy lata powstało wiele nowych wzorów czy to z pianki czy to z masy sztucznej. Znamy też  przecież  pasjonatów którzy  strugają  jeszcze je z drewna. 

Zresztą tych ostatnich  jestem właśnie zwolennikiem. 

 Także  takie rękodzieło w zasadzie najczęściej wrzucam do wody. Magię może i jedne tracą,  to fakt, ale przecież inne ją zyskują . Przede wszystkim trzeba nimi łowić , a będzie z czego wyciągać wnioski. 

A co do nowych technik łowienia  to przez ostatnie trzy lata nic się u mnie nie zmieniło .Ja łowię na dużych mazowieckich rzekach i zazwyczaj  sprawdza mi się klasyczne prowadzenie danej przynęty.  Smużak ma smużyć , wystarczy tylko odpowiednio go zaprezentować .

Techniki prowadzenia były opisane wcześniej w wątku, .Jedną z nich stosuję z powodzeniem do tej pory. 


Użytkownik Mariusz54 edytował ten post 17 kwiecień 2022 - 22:47


#124 OFFLINE   havy

havy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 20 kwiecień 2022 - 06:48

Ok Janusz :) :) :)
To są żabki które mnie sprawdziły się w największym stopniu
https://www.ebay.de/...9Oe6:rk:10:pf:0
Łowiłem - próbowałem - na żabki uznanych firm: daiwa, spro, jaxon, savage, rebel.... tragedia. Z całą pewnością rewelacyjne na basy. I z całą pewnością całkowicie do bani w przypadku szczupaków, okoni, pstrągów i kleni....


Hej.Może ktoś skorzystał z rady kupił żabki z tego linka i mógłby wrzucić aktualny link.Ten niestety archiwalny

#125 OFFLINE   Misiek1

Misiek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • LokalizacjaMyślenice
  • Imię:Michał

Napisano 20 kwiecień 2022 - 08:09

York frog - Niska cena na Allegro.pl Ten sam model co był w tamtym linku . Ogólnie wszystkie tańsze to jedno i to samo kwestia ceny .widzę ,ze maga podrożały bo ja płaciłem po 5,5 -6zł za sztukę. 


  • Alexspin lubi to

#126 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3687 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 20 kwiecień 2022 - 09:10

Bardzo przyzwoite. Używam ich od dwóch sezonów, ale przezbrajam w pojedynczy hak i na brzuszku doklejam śrucinę 0,5-1g w zależności od wielkości żabki.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych