Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Materiały do odlewania przynęt gumowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2514 odpowiedzi w tym temacie

#2021 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 29 marzec 2018 - 17:56

Myślę, że kolega Golenia po prostu błędnie pojmuje, że polski plastisol, to po prostu plastisol z modelarni24 lub innego sprzedawcy.

 Tak pojmuję, bo nie znam innego dostępnego polskiego plastisolu niż ten z modelarni? A ty znasz?


  • robin7107 lubi to

#2022 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 30 marzec 2018 - 14:42

To ja trochę zmienie temat rozmowy... :P Panowie, czy są jakieś przyjęte normy co do grubości formy? Im większa guma tym grubsza forma, czy jak to u Was wygląda? Mowa oczywiście o formie z silikonu MM922, do odlewu plastizolu ;) I drugie pytanie odnośnie odgazowywania silkonu, czy każdy to robi tak jak zaleca modelarnia, czy można robić formę omijając ten krok?

#2023 OFFLINE   DAMIR

DAMIR

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • Lokalizacjapomorskie

Napisano 30 marzec 2018 - 15:26

Silikon MM922 jest dobry do wykonywania form małych i średnich rozmiarów gum ,ponieważ jest stosunkowo miękki. Do większych gabarytów proponuje użyć MM940 jest twardszy i lepiej się dociska przy formach zamkniętych. Grubości ścianek nie powinna być mniejsza niż 1 cm w przypadku małych form i proporcjonalnie większa dla dużych. 

Jeżeli nie odgazujesz silikonu to zawsze zostaną uwięzione pęcherzyki powietrza , które spowodują ,że wewnętrzna powierzchnia formy będzie porowata co przeniesie się na jakość powierzchni odlewanych gum.

Tyle mogę napisać z własnego doświadczenia ....


  • biker1 lubi to

#2024 OFFLINE   Loco

Loco

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 30 marzec 2018 - 15:28

Możesz odgazować całkowicie i zalać formę jednorazowo lub też pokryć ręcznie model w formie cienką warstewką rozrobionego  silikonu M922 (np.pędzelkiem z

 

dokładnym uwzględnieniem detali) a potem już wyrównać formę rozrobionym silikonem bez odgazowywania...

 

Odgazujesz sobie M922 za pomocą agregatu lodówkowego i słoika przy tej lepkości silikonu bez żadnego problemu.

 

Xiameter też można na upartego chociaż jest to bardziej pracochłonne (sprzężenie 2 agregatów)

 

Załączony plik  100_9035.JPG   66,19 KB   22 Ilość pobrań

 

Załączony plik  100_9033.JPG   49,02 KB   22 Ilość pobrań


Użytkownik Loco edytował ten post 30 marzec 2018 - 15:30


#2025 OFFLINE   robbertzam

robbertzam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 31 marzec 2018 - 17:05

Forma zrobiona! Dzięki za podpowiedzi odnośnie wlewów, ostatecznie zrobiłem je tak jak planowałem, czyli duży na korpusie i mały pod strzykawkę na ogonie. I chyba nie jest najgorzej, co prawda ryzykowałem rozwodem ale udało się nawet coś odlać na szybko jeszcze przed święconką  :ph34r: . O dziwo jakichś większych pęcherzyków nie odnotowałem ale jest inny problem.

Mianowicie pojawiła się wyraźna lina podziału pomiędzy plastisolem lanym przez korpus, a tym lanym przez ogon. Wychodzi na to, że najlepiej byłoby lać wszystko za jednym razem przez ogon ale ciężko jedną strzykawką zalać tego potwora(42 cm; 120 gr), a na dwa razy mogą pojawić się bąbelki powietrza.... Po za tym gdybym nie robił tego "na hurra" może nie byłoby z tym problemu.

W każdym razie nie jest źle i coś z tego będzie, najważniejsze, że żona się jeszcze do mnie odzywa  :D ...

Forma i premierowy odlew na szybko poniżej 

Załączony plik  IMG_20180331_074755.jpg   51,98 KB   28 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20180331_1316121.jpg   40,11 KB   27 Ilość pobrań


Użytkownik robbertzam edytował ten post 31 marzec 2018 - 17:07


#2026 OFFLINE   MarcinMal

MarcinMal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 31 marzec 2018 - 17:08

Ale piękny snake :) :clappinghands: :clappinghands:


  • robbertzam lubi to

#2027 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 31 marzec 2018 - 17:19

Robert. 

 

Odlej żonie twardszego robala i nie będzie marudzić.   :lol:  :lol:  :lol:  :lol:



#2028 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 31 marzec 2018 - 20:09

Ładnie wyszło :D


  • robbertzam lubi to

#2029 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 04 kwiecień 2018 - 15:05



Ktoś ma wiedzę na temat kalki naklejanej na gumy ?
  • szczupak1 lubi to

#2030 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 04 kwiecień 2018 - 21:37

Ten nadruk to raczej tamponiarka a nie kalkomania.
  • Loco lubi to

#2031 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 07 kwiecień 2018 - 11:49

Ten nadruk to raczej tamponiarka a nie kalkomania.

ooo , wygooglowałem o tamponiarce i jest :D chyba masz racje :)



#2032 OFFLINE   Bert8

Bert8

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaLPU

Napisano 26 maj 2018 - 07:56

Jakiś czas temu zapowiadałem nowy polski plastizol do odlewania gumek. Jest już dostępny, na razie u mnie a wkrótce na sklepie internetowym. To nowa generacja plastizolu porównywalna z belgijskim, więc bez trujących ftalanów, z  dodatkami zapobiegającymi przypalaniu, ze stabilizatorami właściwości wyrobu czyli z pamięcią kształtu, ze środkiem poprawiającym adhezje klejów i lakierów - więc nie ma problemów z malowaniem jak w tym który już jest w Polsce dostępny, z odpieniaczem, antyutleniaczem i środkami poprawiającymi rozlewność.  Jest dostępny w 4 wersjach twardości; Extra Soft, Soft, Standard i Hard. Dostępny jest również utwardzacz i zmiękczacz w przypadku gdyby ktoś chciał uzyskać inną niż proponowane przeze mnie twardości dla swoich wyrobów.

Jakość produktu jest gwarantowana certyfikatem marki DESMOSTIK z hologramem na etykiecie. Technologia produkcji oparta na zasadach zielonej chemii i normach ISO9001, jest nieszkodliwy dla środowiska. Rozlewany w puszki po 0,7kg.  

Jeśli ktoś ma ochotę przetestować to zapraszam.

 

Załączone pliki


  • Piastun, wisnia023 i I W lubią to

#2033 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 26 maj 2018 - 08:36

A jaka cena?
  • bodzio11111 lubi to

#2034 OFFLINE   Bert8

Bert8

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaLPU

Napisano 26 maj 2018 - 10:03

To na priv - bo tu nie giełda.



#2035 OFFLINE   amstaff1985

amstaff1985

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Ryczek

Napisano 05 czerwiec 2018 - 08:30

Ja to na wiadra będę brał tej farby.Rozkręcam się dopiero.

 

attachicon.gif P1280344.JPGattachicon.gif P1280349.JPGattachicon.gif P1280350.JPG

 

Przy lakierowaniu to by była bajka.Formy zamknięte i wtryskara.Trzeba się zabrać za gumkę na bolenie.

 kolego, w jaki sposób uzyskałeś te czarne kropki??



#2036 OFFLINE   amstaff1985

amstaff1985

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Ryczek

Napisano 05 czerwiec 2018 - 08:35

Witam, dopiero zaczynam przygodę z własną produkcją sztucznych przynęt i chciałem zapytać czy to dobry pomysł aby za wzór do formy użyć gotowej już przynęty?? widziałem że inni używają modeliny, plasteliny itp moje zdolności manualne w tej kwestii pozostawiają wiele do życzenia, więc może macie jakieś rady w tym temacie??



#2037 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 05 czerwiec 2018 - 09:22

Witam, dopiero zaczynam przygodę z własną produkcją sztucznych przynęt i chciałem zapytać czy to dobry pomysł aby za wzór do formy użyć gotowej już przynęty?? widziałem że inni używają modeliny, plasteliny itp moje zdolności manualne w tej kwestii pozostawiają wiele do życzenia, więc może macie jakieś rady w tym temacie??

Uważam, że zawsze warto spróbować samodzielnie coś nowego stworzyć. Wtedy satysfakcja z udanego dzieła jest pełniejsza :)

I nie wierzę w opowieści o braku zdolności. Tak naprawdę jest to tylko kwestia wprawy i staranności w wykonywaniu przynęt. Zdolniejszy opanuje tą sztukę szybciej, mniej zdolny musi poświęcić więcej czasu. I to cała różnica. Kopiowanie cudzych prac jest bardziej pójściem na skróty, przejawem lenistwa, niż braku talentu. Przynęty wędkarskie to nie jest neurochirurgia, choć oczywiście są pewne niuanse, ale rzadko związane z budową zewnętrzną, częściej z "bebechami", materiałem lub wyważeniem przynęty. Moim zdaniem, lepiej nie zrażać się i od początku iść własną ścieżką B)



#2038 OFFLINE   biker1

biker1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1097 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wolski - http://bikrod.pl

Napisano 05 czerwiec 2018 - 09:29

Uważam, że zawsze warto spróbować samodzielnie coś nowego stworzyć. Wtedy satysfakcja z udanego dzieła jest pełniejsza :)

I nie wierzę w opowieści o braku zdolności. Tak naprawdę jest to tylko kwestia wprawy i staranności w wykonywaniu przynęt. Zdolniejszy opanuje tą sztukę szybciej, mniej zdolny musi poświęcić więcej czasu. I to cała różnica. Kopiowanie cudzych prac jest bardziej pójściem na skróty, przejawem lenistwa, niż braku talentu. Przynęty wędkarskie to nie jest neurochirurgia, choć oczywiście są pewne niuanse, ale rzadko związane z budową zewnętrzną, częściej z "bebechami", materiałem lub wyważeniem przynęty. Moim zdaniem, lepiej nie zrażać się i od początku iść własną ścieżką B)

Dobrze pisze :D rób swoje projekty a złowione ryby na swoje przynęty zmażą wszelkie trudności podczas wykonywania tych przynęt :D



#2039 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 05 czerwiec 2018 - 10:18

Ja zrobiłem swoje i chociaż wywalilem na to sporo kasy bo pewnie wartość materiałów przerosła niejedną stelke to nie żałuję :) moje gumisie dały mi wiele fajnych rybek w tym pstrąga 64cm i okonia 51cm :)

#2040 OFFLINE   amstaff1985

amstaff1985

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Ryczek

Napisano 05 czerwiec 2018 - 14:15

no dobra, namówiliście mnie  :)  jak to mówią do odważnych świat należy  :D  :D


  • robbertzam, Mateo1989 i biker1 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych