Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Materiały do odlewania przynęt gumowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2514 odpowiedzi w tym temacie

#2461 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 23 październik 2020 - 10:06

Cześć,

chciałbym zacząć swoją zabawę z gumisiami, ale nie jestem pewien czy będzie mnie to bawić jak np. klepanie blach.

Dlatego zastanawiam się czy po jednym/kilku podgrzaniach plastisolu w na co dzień używanej mikrofalówce będzie się ona nadal nadawała do użytku?
Zdaję sobie sprawę z ew. szkodliwych oparów itd., ale czy te procesy, rozbryzgi itp. definitywnie dekapitują spożywczo czy w innych niż odlewanie celach to urządzenie? Tak, wiem, że lepiej mieć kuchenkę specjalnie do tego przeznaczoną :)

Jeżeli już coś o tym więcej pisaliście, to przepraszam. Chciałem zaoszczędzić sobie czasu, bo już teraz mam okulary jak Stępień w 13. Posterunku.

Dzięki!

 

Nie nadaje się do użytku w celu podgrzewania potraw, jeśli wcześniej grzałeś silikon.
Chyba, ze to zrobiłeś testowo, bo i ja tak zaczynałem, że próbowałem to w kuchence domowej, jak i wygrzewałem ołowiane pilkery malowane proszkowo w kuchence elektrycznej. Kilka lat minęło i wszyscy żyją i nie chorują po moich testach, ale na dłuższą metę nie da rady.


Użytkownik Cpt. Lego edytował ten post 23 październik 2020 - 10:08


#2462 OFFLINE   klama95

klama95

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaBraniewo
  • Imię:Kamil

Napisano 23 październik 2020 - 10:07

Cześć,

chciałbym zacząć swoją zabawę z gumisiami, ale nie jestem pewien czy będzie mnie to bawić jak np. klepanie blach.

Dlatego zastanawiam się czy po jednym/kilku podgrzaniach plastisolu w na co dzień używanej mikrofalówce będzie się ona nadal nadawała do użytku?
Zdaję sobie sprawę z ew. szkodliwych oparów itd., ale czy te procesy, rozbryzgi itp. definitywnie dekapitują spożywczo czy w innych niż odlewanie celach to urządzenie? Tak, wiem, że lepiej mieć kuchenkę specjalnie do tego przeznaczoną :)

Jeżeli już coś o tym więcej pisaliście, to przepraszam. Chciałem zaoszczędzić sobie czasu, bo już teraz mam okulary jak Stępień w 13. Posterunku.

Dzięki!

Cześć, ja bym nie ryzykował, jeśli Ci życie miłe, a tak na serio to używane mikrofalówki z olx czy allegro to nie jest jakiś wielki wydatek



#2463 OFFLINE   tom3k_lubin

tom3k_lubin

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 315 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Tomek

Napisano 24 październik 2020 - 16:34

Model już na wykończeniu i pora zabrać się za formę jednoczęściową, z wlewem od góry. Czy kanaliki odpowietrzające są w dobrym miejscu? Czy są potrzebne? Jakieś uwagi? Sugestie? :D Załączony plik  20201024_152348.jpg   95,4 KB   26 Ilość pobrań

 



#2464 OFFLINE   thoffi

thoffi

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomek

Napisano 24 październik 2020 - 19:08

Wg mnie nie jest dobrze, w kopycie bedzie zostawac powietrze.Proponuje zrobic zbiorniczki do ktorych bedzie sie tworzywo przetryskiwac cos jak na tej fotce.I na ogonie tez taki zbiorniczek.

Załączone pliki


  • Night_Walker, adamos i trout master lubią to

#2465 OFFLINE   tom3k_lubin

tom3k_lubin

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 315 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Tomek

Napisano 24 październik 2020 - 20:48

Ooo Panie to już wyższa szkoła jazdy xD będzie to moja pierwsza forma się więc nie liczę na 100%owy sukces. Dzięki za radę:-)

#2466 OFFLINE   tobiasz

tobiasz

    tobihandmade.com

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 927 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Tobiasz
  • Nazwisko:Perz

Napisano 24 październik 2020 - 21:08

Ooo Panie to już wyższa szkoła jazdy xD będzie to moja pierwsza forma się więc nie liczę na 100%owy sukces. Dzięki za radę:-)

Zrób taki stożek przy brzuszku jak na rysunku i o wiele mniejszy przy kopytku i do zalewania "z dzbanka" będzie dobrze

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#2467 OFFLINE   yossariann_

yossariann_

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 27 październik 2020 - 21:32

Cześć,

dzięki wszystkim za odpowiedzi wcześniej. Niezbędne graty kupione, pierwsze próby za, nie jest fatalnie, takie mam przynajmniej wrażenie.

Nad wieloma rzeczami muszę popracować, ale zastanawia mnie czy lane przez was warstwy plastisolu z modelarnia24.pl, np. różnych kolorów (barwniki w płynie też z tego sklepu) mają skłonność do odklejenia się? Rozszczepiają się wam te warstwy podczas zakładania przynęt na haki? Możliwe, że za szybko chciałem zobaczyć jak gumki prezentują się na hakach i dlatego w niektórych sztukach częściowo zaczęło się rozwarstwienie. Inne pomimo poddania takiemu samem zabiegowi radzą sobie dzielnie z napięciem. Acha, użyłem główek z kołnierzem. Inne nie wchodzą w grę, bo łowię na burtach, poza tym po prostu nie lubię tych z zaczepem. Ale to nie temat na ten temat.

Użytkownik yossariann_ edytował ten post 27 październik 2020 - 21:35


#2468 OFFLINE   tobiasz

tobiasz

    tobihandmade.com

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 927 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Tobiasz
  • Nazwisko:Perz

Napisano 28 październik 2020 - 11:24

Cześć,

dzięki wszystkim za odpowiedzi wcześniej. Niezbędne graty kupione, pierwsze próby za, nie jest fatalnie, takie mam przynajmniej wrażenie.

Nad wieloma rzeczami muszę popracować, ale zastanawia mnie czy lane przez was warstwy plastisolu z modelarnia24.pl, np. różnych kolorów (barwniki w płynie też z tego sklepu) mają skłonność do odklejenia się? Rozszczepiają się wam te warstwy podczas zakładania przynęt na haki? Możliwe, że za szybko chciałem zobaczyć jak gumki prezentują się na hakach i dlatego w niektórych sztukach częściowo zaczęło się rozwarstwienie. Inne pomimo poddania takiemu samem zabiegowi radzą sobie dzielnie z napięciem. Acha, użyłem główek z kołnierzem. Inne nie wchodzą w grę, bo łowię na burtach, poza tym po prostu nie lubię tych z zaczepem. Ale to nie temat na ten temat.

Szybciej wlewaj kolejne warstwy i nie ma opcji "rozklejenia". Z czasem dojdziesz do wprawy

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#2469 OFFLINE   KrystianG

KrystianG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaBreda (NL) Rawa Maz (PL)
  • Imię:Krystian

Napisano 29 październik 2020 - 21:21

Moje możliwości są mocno ograniczone. Mam mieszkanie 40 metrów w Holandii. Żadnego garażu ani szopy. Dostałem pozwolenie na dłubanie i lanie gum od wybranki serca o ile "nie będzie śmierdziało". A więc Panowie, jak to jest? Da rade ogarnąć temat w mieszkaniu tak żeby nie było smrodu? Jeżeli tak to jaki plastisol? Dziękuje za wszelkie rady.



#2470 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 29 październik 2020 - 21:53

belgijski z bright bait



#2471 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 29 październik 2020 - 21:53

a i tak wyciag musisz miec



#2472 OFFLINE   thoffi

thoffi

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomek

Napisano 29 październik 2020 - 22:01

Zdecydowanie odradzam robienie tego w domu.Na początku napweno przypalisz kilka razy tworzywo i milosc sie skonczy.

#2473 OFFLINE   yossariann_

yossariann_

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 04 listopad 2020 - 20:31

Cześć,

właśnie skończyłem swoją pierwszą formę z gipsu dentystycznego..Po jakim czasie od zalania, wydłubania itp. pierwszy raz używacie form z tego materiału? Przy b. drobnym, twardym gipsie dentystycznym czy gipsie paryskim konieczne jest smarowanie firmy cieniutką warstwą żywicy? Próbowaliście bez? Jak rozwiązaliście to zagadnienie?

Dzięki!

#2474 OFFLINE   mytmp

mytmp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 05 listopad 2020 - 11:52

Ja malowałem lakierem akrylowym poliuretanaowym gniazdo. Niestety z powodu wielu szczegółów na modelu forma z gipsu i lakierowanie nie nadają się dla mnie.


Użytkownik mytmp edytował ten post 05 listopad 2020 - 11:54


#2475 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 05 listopad 2020 - 18:46

Forma z gipsu musi dobrze wyschnąć. Ja jak mi się śpieszy wygrzewam kilka godzin w piekarniku i na drugi dzień wykańczam. Lakieruje gniazdo, wlewkę. Przy dużej liczbie szczegółów trzeba lakierować delikatnie, zazwyczaj dwie lub trzy warstwy. Pierwsza dobrze wsiąka ale z umiarem. Dwie kolejne warstwy są bardzo cienkie. Tu lakier też musi wyschnąć i raczej koło 24h od ostatniej warstwy. Jak zrobimy dokładnie to dłużej nam posłuży ;).


  • pawcio449 lubi to

#2476 OFFLINE   mytmp

mytmp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 12 listopad 2020 - 08:58

Niby zawsze lakierowałem formy gipsowe, ale nigdy nie próbowałem bez lakierowania. Czy można odlać w formie gipsowej bez lakierowania gniazda? Gdzieś chyba czytałem, że guma nie wyjdzie taka jak powiinna.



#2477 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 12 listopad 2020 - 15:53

Można, ale będzie problem z wyjęciem. Gips sam w sobie ma dość chropowatą strukturę, mimo że pod palcem jest gładki. Ja przed odlaniem smaruję olejem wazelinowym i guma ma połysk po wyjęciu i łatwo ją wyjąć z formy. Oczywiście punktem wyjściowym jest zrobienie dobrej formy.



#2478 OFFLINE   mytmp

mytmp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 13 listopad 2020 - 08:29

Generalnie chodzi mi tylko o to, żeby gumę przetestować czy pracuje tak jak sobie założyłem, jak będzie ok to zrobię formę z silikonu albo żywicy. Czy można posmarować olejem silikonowym? Czy muszę gdzieś szukać wazelinowego? A może wazelina techniczna będzie ok?


Użytkownik mytmp edytował ten post 13 listopad 2020 - 08:29


#2479 OFFLINE   tobiasz

tobiasz

    tobihandmade.com

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 927 postów
  • LokalizacjaWronki
  • Imię:Tobiasz
  • Nazwisko:Perz

Napisano 13 listopad 2020 - 09:09

Ja swoje pierwsze formy smarowałem olejem rzepakowym jak chcesz jedna gume do testów to po co robić koszty

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#2480 OFFLINE   mytmp

mytmp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów

Napisano 18 grudzień 2020 - 11:26

Chyba zapomniałem jak się robi formy z gipsu. Jak wyciągam model z formy to koło brzegów modelu odpada gips. Jak robiłem dawno temu formy to nie miałem takiego problemu. Co mogę robić nie tak? Jest jakiś czas po którym najlepiej wyciągnąć model z gipsu? A może smarować model jakimś rozdzielaczem, bo do tej pory zalewałem bez, ale czy to pomoże? Cały model wychodzi super, tylko na brzegach przy wyciąganiu odpada gips.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych