Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wybór optymalnego obiektywu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
209 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 06 wrzesień 2016 - 19:00

No wiec....

Troche sie pozmieniało :)

Z Pentaxa wskoczyłem na ASP-c nikona w postaci d7200 a a chwile pozniej dolaczyl większy brat FF czyli d800, i teraz szukam czegoś z Szerokim katem - powiem szczerze ze nawet rozglądam sie za cenowo dobra stalka, tudzież zoomem no tokina 16-28 f2.8. Moze koledzy dodadza swoje propozycje, spostrzeżenia ?:)

#182 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2285 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 01 październik 2016 - 06:58

jeżeli lubisz obiektwy manualne pogladaj samyangi.

w większości przypadków to świetne obiektywy. 

kiedy miałem cropa fociłem ryby samyangową 14 2.8

http://www.optyczne...._AS_IF_UMC.html

pewnie bedzie tak samo dobry na FF o ile ogniskowa nie bedzie za szeroka.

teraz mam jeszcze mniejsza matryce (m43) ale i tak "kręce" manualnym samyangien 12 2.0

też fajowy obiektyw :-) 

pozdrówka


Użytkownik peresada edytował ten post 01 październik 2016 - 06:59

  • Meme lubi to

#183 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 01 październik 2016 - 13:32

Samyang 14 mm na FF jest ok ;)  jak za takie pieniadze nie ma się co czepiac kilku niuansów :) ....

 

....alternatywa dla Canona z 14mm L to koszt 8.000-9.000 zł  także raczej do zastosowań pro.....


Użytkownik czocho edytował ten post 01 październik 2016 - 13:36


#184 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 01 październik 2016 - 13:34

12 mm f2.0 używałem do filmowania z Black magic i też moge dać ocenę na plus ;)



#185 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 17 listopad 2016 - 11:42

No wiec....

Troche sie pozmieniało :)

Z Pentaxa wskoczyłem na ASP-c nikona w postaci d7200 a a chwile pozniej dolaczyl większy brat FF czyli d800, i teraz szukam czegoś z Szerokim katem - powiem szczerze ze nawet rozglądam sie za cenowo dobra stalka, tudzież zoomem no tokina 16-28 f2.8. Moze koledzy dodadza swoje propozycje, spostrzeżenia ? :)

 

I jakie obiektywy uzywasz z tym D7200? Tez mam takie cykadlo i mysle czy by nie kupic Sigmy 18-35mm F1.8 do wedkarskiego foto.

A moze isc w innym kierunku?



#186 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 listopad 2016 - 11:55

I jakie obiektywy uzywasz z tym D7200? Tez mam takie cykadlo i mysle czy by nie kupic Sigmy 18-35mm F1.8 do wedkarskiego foto.

A moze isc w innym kierunku?

Good idea, to świetne szkło!

Zanim kupisz przemyśl, a najlepiej pomacaj czy taka "cegła" ci podejdzie... to waży drugie tyle co twoja puszka, szczególnie jeżeli ma być też partnerem w plecaku wędkarskim


  • Del Toro lubi to

#187 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 17 listopad 2016 - 12:08

I jakie obiektywy uzywasz z tym D7200? Tez mam takie cykadlo i mysle czy by nie kupic Sigmy 18-35mm F1.8 do wedkarskiego foto.

A moze isc w innym kierunku?

Fajne szkło testowalem, ja uzywalem róznych kita 18-105, tamron 24-70 vc. Miałem też w użyciu pare stałek i jeżeli chodzi o foto to nanich bym polegał najardziej. lepsze światło, mniejsza głebia ostrosci :) póki co przesiadłem sie na bezlusterkowce o matrycy 4/3 jezeli chodzi o wedkarskie zastosowanie :)


  • Del Toro lubi to

#188 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 17 listopad 2016 - 12:25

Good idea, to świetne szkło!

Zanim kupisz przemyśl, a najlepiej pomacaj czy taka "cegła" ci podejdzie... to waży drugie tyle co twoja puszka, szczególnie jeżeli ma być też partnerem w plecaku wędkarskim

 

Wagowo dam rade, teraz i tak mam tego podstawowego od nikona 18-140, tez malo nie wazy :D



#189 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 17 listopad 2016 - 12:29

Fajne szkło testowalem, ja uzywalem róznych kita 18-105, tamron 24-70 vc. Miałem też w użyciu pare stałek i jeżeli chodzi o foto to nanich bym polegał najardziej. lepsze światło, mniejsza głebia ostrosci :) póki co przesiadłem sie na bezlusterkowce o matrycy 4/3 jezeli chodzi o wedkarskie zastosowanie :)

 

Moze tez przemysle ten temat stalek... dzieki!



#190 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1383 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 01 styczeń 2017 - 23:00

No wiec....

Troche sie pozmieniało :)

Z Pentaxa wskoczyłem na ASP-c nikona w postaci d7200 a a chwile pozniej dolaczyl większy brat FF czyli d800, i teraz szukam czegoś z Szerokim katem - powiem szczerze ze nawet rozglądam sie za cenowo dobra stalka, tudzież zoomem no tokina 16-28 f2.8. Moze koledzy dodadza swoje propozycje, spostrzeżenia ? :)

 

Pewnie już nieaktualne, ale może na przyszłość komuś się przyda:

Nie wiem, jak u innych producentów (przypuszczam że podobnie), ale nowe Nikony ŹLE współpracują z obiektywami innych producentów. Dotyczy to AF, więc manualnych (w tym samyangów) - nie.

 

Zgłębiałem ten temat, kiedy kupiłem Sigmę ART i kompletnie nie dogadywała się z aparatem. Wymieniłem na inny egzemplarz - i było to samo. Skończyło się zakupem Nikkora.

 Ponoć  Sigma i Tokina, a prawdopodobnie też inni producenci, korzystają z własnego oprogramowania, które nie do końca jest zgrane z tym, co w komputerze aparatu. W końcu współczesny obiektyw to przede wszystkim komputer, dużo plastiku, troszkę żelastwa i jakieś-tam szkiełko..

Sigma nawet próbuje ratować sytuację stacją dokującą, w która wpina się obiektyw i przez program w desktopie można ustawić kilkadziesiąt parametrów, co jest w praktyce niewykonalne.

 

Jakby więc ktoś się uparł na AF z innej stajni, to niech przed zakupem przetestuje przynajmniej 2-3 egzemplarze.



#191 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 02 styczeń 2017 - 01:18

Pewnie już nieaktualne, ale może na przyszłość komuś się przyda:

Nie wiem, jak u innych producentów (przypuszczam że podobnie), ale nowe Nikony ŹLE współpracują z obiektywami innych producentów. Dotyczy to AF, więc manualnych (w tym samyangów) - nie.

 

Zgłębiałem ten temat, kiedy kupiłem Sigmę ART i kompletnie nie dogadywała się z aparatem. Wymieniłem na inny egzemplarz - i było to samo. Skończyło się zakupem Nikkora.

 Ponoć  Sigma i Tokina, a prawdopodobnie też inni producenci, korzystają z własnego oprogramowania, które nie do końca jest zgrane z tym, co w komputerze aparatu. W końcu współczesny obiektyw to przede wszystkim komputer, dużo plastiku, troszkę żelastwa i jakieś-tam szkiełko..

Sigma nawet próbuje ratować sytuację stacją dokującą, w która wpina się obiektyw i przez program w desktopie można ustawić kilkadziesiąt parametrów, co jest w praktyce niewykonalne.

 

Jakby więc ktoś się uparł na AF z innej stajni, to niech przed zakupem przetestuje przynajmniej 2-3 egzemplarze.

 

Troche juz zbyt pozno ;) Zakupilem sigme ART i z D7200, AF dziala jak narazie bez problemow.



#192 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2285 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 02 styczeń 2017 - 01:34

ja również miałem sigmę art 18-35 na d5100 i żadnych problemów nie było. 



#193 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1383 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 02 styczeń 2017 - 08:24

To pogratulować ;) Jeśli nie było problemów, to i nie będzie, bo to widać od razu.

 

Ja kupiłem 24-105: 2 obiektywy + 2 lustrzanki (610 i 810) - i dramat..

Problem w ogóle był już przed zakupem, bo sklepy nie chciały mi tej sigmy sprowadzić.

A ten, co łaskawie się zgodził, później musiał go wymienić, a na końcu zamienić na nikona. Masakra..

Zresztą, 24-120 też nie działał jak trzeba i do krótkich dystansów wymagał dostrojenia.

 

Kolega bujał się z 18-35 do D7000, ale się uparł, kupił stację dokującą i ślęczy nad kalibracją.

 

Co ciekawe, stare nikkory ze śrubokrętem (nawet te bez 'D') ustawiają ostrość bezbłędnie.



#194 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 05 styczeń 2017 - 12:37

Ja używam nikkorów i pentaxów  MF, i muszę powiedzieć że niektóre są świetne np:

-nikkor 24 2,8 AIS, - rewelacja, super ostry, kolory rewelacja, kontrast bdb jedynym mankamentem to bliki jak jest słońce w kadrze(ale nie ma mocnego spadku kontrastu). Obiektyw oceniam o wiele wyżej niż canon 17-40L czy canon 24-105L(koszt ok 600zł)

-nikkor 20 3,5 AIS, świetny obiektyw jak wyżej z tym że pod światło spisuje się rewelacyjnie. Jedyna wada to troszkę mydli w samych rogach na FF. koszt ok 1000zł.

-Pentax M 28mm 3,5 - Koszt 300zł a deklasuje obiektywy za 4k.Ostrość kolory kontrast praca pod światło, lekki, tani. Szczególnie pięknie oddaje różne odcienie zieleni, a przez to świetny do krajobrazu.

-Micro nikkor 50 2,8 AIS (podobno wszystkie wersje są bdb. Ostry, kontrastowy, mały, piękne kolory a co najważniejsze pięknie oddaje nieostrości(z bliskiej odległości), jedyną wadą jest macro 1:2 . Koszt ok 600zł.

- Pentax M 50 1,7. Koszt 200zł a deklasuje większość nowych 50. waży ok 150g.

 

Trzy pierwsze świetne do fotografii wędkarskiej. Polecam, tanio i dobrze

 

PS obiektywy są rewelacyjnie zbudowane, a nie plastykowy badziew.


Użytkownik szkutnik edytował ten post 05 styczeń 2017 - 12:38

  • Stafford lubi to

#195 OFFLINE   altumhandmade

altumhandmade

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:ALTUM
  • Nazwisko:Altum

Napisano 19 styczeń 2017 - 18:24

Panowie, szukam obiektywu do Nikona D5200. Choodzi mi o to , żeby był w miare jasny, myśle że F 1:8  wystarczy. Na Zoomie raczej mi nie zależy. Chodzi o to, zeby był cichy przy ustawianiu ostrości.(obiektyw pod filmy). Mam Tamrona i hałasuje bardzo głośno. 



#196 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1383 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 19 styczeń 2017 - 21:39

KAŻDY autofocus będzie słyszalny na filmie.

Najlepszy byłby manual z zębatką i ustawianie ostrości przez pokrętło.

Duży wybór ma samyang

 

slide01-03d5b065fd02d651118a46d3.png


Użytkownik pezet edytował ten post 19 styczeń 2017 - 21:39


#197 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 19 styczeń 2017 - 22:47

@altumhandmade, z tego co ja się orientuję to w Nikonie jest tak, że każda praca przy ustawianiu ostrości powoduje nagrywanie się paskudnego dźwięku- zarówno praca autofokusa ale i przy ręcznym ustawianiu ostrości chyba też tak jest, tak mi się wydaje na 95%. Wydaje mi się, że Canon nie cierpi na taką dolegliwość (chyba). W Nikonie- sorry, trzeba kupić zewnętrzny mikrofon :) Ja też mam Nikona, kupiłem zewnętrzny mikrofon Rhode, nie szło inaczej :)

 

Co do szerokiego kąta to jest jeszcze nowy gracz na rynku - Irix, takie szkiełko np. 15 mm, ponoć lepsze od Samyanga, ale troszkę droższe, coś koło 1700 zł, w każdym razie optycznie bardzo dobre (tak piszą recenzenci). Fajnie jakby obiektyw był lekki, ja mam cegłę Sigmy i nie mam zamiaru taszczyć jej na ryby :)



#198 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1383 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Napisano 20 styczeń 2017 - 07:08

Stabilizację obrazu też doskonale słychać na filmie :)

 

Mikrofon zewnętrzny to dobre rozwiązanie.



#199 OFFLINE   andy bandy

andy bandy

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • Lokalizacjapl
  • Imię:andy
  • Nazwisko:bandy

Napisano 20 styczeń 2017 - 12:32

 

Witam

 

W końcu po paru latach zwlekania kupiłem sobie lustro - żaden high end - zwykłe k50 z kitem 17-50. Po paru wyjściach byłem bardzo zadowolony i zacząłem kupować starsze manualne konstrukcje jak 50 mm f 1,4 i 100 f2,8 - niestety co raz zmiana obiektywy jest dosyć mecząca i postanowiłem sobie kupic teleobiektyw lepszy niż kit.

Pod uwagę biorę tamrony 17-50 mm i 28-75 mm oba f2.8 - i teraz pytanie który wybrać ? A może jakiś inny bardziej uniwersalny ? 

Nie zależy mi na super zoomie typu 17-200 itp bardziej o takim spacerowo - wędkarskim uniwersale który ma dobrą plastykę i ostrość, używany na pontonie, pływadełku i podczas spacerów.

Zasięg cenowy tak do 1500 + - 200 - choć nie ukrywam czym taniej tym dla mnie lepiej :) 

Pomożecie ? :D

 

 

dokup sobie adapter przejściowy .jest mnóstwo szkieł manualnych bardzo dobrej jakości w cenie 5-10 x tańszych niż firmowe obiektywy z af



#200 OFFLINE   altumhandmade

altumhandmade

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:ALTUM
  • Nazwisko:Altum

Napisano 02 luty 2017 - 17:19

Ogólnie tamrony są strasznie głośne podczas automatycznej ostrości.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych