Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Humminbird Helix 9, 10, 12 także Mega SI G2N / G3N / G4N

połączenie z pc

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1191 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 marzec 2016 - 19:32

Na stan mojej wiedzy, w użyciu nie  czegoś takiego. Mają za to sonar 360, który wg  mnie na dużym ekranie da więcej przydatnych informacji, za mniejsze pieniądze, niż Panoptix/ss3d.Sam wiesz jak jest z przydatnością bardziej zaawansowanych systemów obrazowania. Ułatwiać, ułatwiają, ale do złowienia ryby daleka droga.....



#22 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 17 marzec 2016 - 20:12

A jeszcze się zapytam może ktoś z kolegów wie. Garmin ma.panoptix . Lowrance I simrad ss3d a HM coś oferuje do obrazowania 3d?

Kiedyś dawno temu miał przetworniki 3D razem z echosondami 3D;  967 Combo 3D, 947 3D,  Matrix 47 3D, Wide 3D View, no ale to było w czasach kiedy konkurencja uczyła się robić echosondy  ;)



#23 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5447 postów
  • Imię:adam

Napisano 17 marzec 2016 - 21:15

Wiadomo że echo ryb nie łapie i to są już gadżety. I zboczenia hobistyczne :) jeżeli chodzi o sonar 360 stopni to jak dla mnie ...bez szału. Tj moje zdanie, nie używałem, nie bawiłem się tyle co z YT. Taki boczny sonar na okrągło w czasie rzeczywistym. Nie urzekła mnie ta historia. Lowrance nawet swego czasu dorzucam w gratisie do hds3 w Ameryce :) a powracając do HM to muszę zobaczyć gdzieś jakieś filmy cóż HM w danych czasach stworzyło na czym uczy sie teraz konkurencja :)

Użytkownik siarq edytował ten post 17 marzec 2016 - 21:16


#24 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 18 marzec 2016 - 09:12

Wiadomo że echo ryb nie łapie i to są już gadżety. I zboczenia hobistyczne :) jeżeli chodzi o sonar 360 stopni to jak dla mnie ...bez szału. Tj moje zdanie, nie używałem, nie bawiłem się tyle co z YT. Taki boczny sonar na okrągło w czasie rzeczywistym. Nie urzekła mnie ta historia. Lowrance nawet swego czasu dorzucam w gratisie do hds3 w Ameryce :) a powracając do HM to muszę zobaczyć gdzieś jakieś filmy cóż HM w danych czasach stworzyło na czym uczy sie teraz konkurencja :)

Jako użytkownik 360 napiszę tak:
od kiedy zamontowałem to przestałem używać Di. Ale aby faktycznie wykorzystać jego zalety trzeba niestety dużego ekranu i dobrego. Do tej pory używałem 1198, ale przesiadam się na Helix'a 12 bo jednak jakość wyświetlacza w Helixie jest duużo lepsza.
Niestety filmiki na YT nie oddają tego, co faktycznie potrafi 360 i jakie informacje się dostaje.

Ale to również kwestia umiejętnego korzystania z nich; samo 360 nie łowi ryb ;).

 



#25 OFFLINE   Jezi0rko

Jezi0rko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaK-Koźle
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Doboszyński

Napisano 04 maj 2016 - 15:35

Koledzy, jestem w trakcie oczekiwania na Helix 10. Czy ktoś z Was jest szczęśliwym posiadaczem takowego i może podzielić się wrażeniami? Wady, zalety ...
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam



#26 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 04 maj 2016 - 16:14

Koledzy, jestem w trakcie oczekiwania na Helix 10. Czy ktoś z Was jest szczęśliwym posiadaczem takowego i może podzielić się wrażeniami? Wady, zalety ...
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Na swoją też czekam, zamówiłem w lutym; miała być na koniec kwietnia a teraz mam zapewnienie że 12 maja będzie u mnie.
Jak zamontuję to na pewno popłynę zobaczyć różnicę między Helix 12si a 1198c SI Combo bo z niej się przesiadam.



#27 OFFLINE   Jezi0rko

Jezi0rko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaK-Koźle
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Doboszyński

Napisano 08 maj 2016 - 11:46

Ja dzisiaj zrobiłem pierwsze pływanie z H10. W porównaniu do HDS 7 to przepaść, oczywiście na korzyść Helixa. Obsługa bardzo intuicyjna. Super sprzęt.


  • szczupak1 lubi to

#28 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5447 postów
  • Imię:adam

Napisano 08 maj 2016 - 14:19

No 3 cale to bardzo dużo ,inna rozdzielczość , nie ma co porownywac. Przy przesiadce z 5 na 7 cali jest o niebo lepiej a co dopiero na 10" , telewizor :) super sprawa nie trzeba patrzeć jak Szpak w p.

Użytkownik siarq edytował ten post 08 maj 2016 - 14:25


#29 OFFLINE   Jezi0rko

Jezi0rko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaK-Koźle
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Doboszyński

Napisano 30 sierpień 2016 - 20:05

Witam

Potrzebuję pomocy z obsługą/ ustawieniami echa 10 SI GPS

Czy ktoś na forum z województwa opolskiego lub ościennych jest w posiadaniu takiej zabawki i mógłby pomóc?

Chodzi mi o ustawienia obrazu w SI - aby obraz był wyraźny, aby można było bez problemu rozpoznać np. dno żwirowate, kamieniste, ...

Czy ktoś może wstawić jakieś swoje zrzuty ekranu z w/w echa jak to wygląda u niego?

Nie wiem czy to kłopot z ustawieniami (nie potrafię znaleźć właściwych) czy kłopot z przetwornikiem.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc. 

Pozdrawiam



#30 OFFLINE   poperkoper

poperkoper

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Imię:Adam

Napisano 28 wrzesień 2016 - 14:54

Witam bardzo serdecznie wszystkich. Jestem posiadaczem echo helix 7 si od tego roku i dużo rzeczy jeszcze nie umiem z interpretować ale cały czas się uczę. Wiem że si dużo bardzo pomaga i jest to dobra technologia do namierzenia miejscowek, powalonych drzew a także sandacza. Kiedyś że znajomym miałem okazję pływać i pokazał mi na hds 7 jak fajnie widać było ile sztuk stoi przy dnie. Czy mógłby ktoś wrzucić takie foto jeśli ktoś ma?? Oczywiście z ustawieniem bocznego sonaru 455 kHz bo niestety mój helix 800 nie posiada.

Użytkownik poperkoper edytował ten post 28 wrzesień 2016 - 14:56


#31 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 11 styczeń 2017 - 10:31

 

Wyszedł nowy soft do pobrania ze strony Humminberd'a


Użytkownik wilk325 edytował ten post 11 styczeń 2017 - 10:31


#32 OFFLINE   pietro

pietro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Witek

Napisano 11 styczeń 2017 - 19:27

Witam

Czy wie ktoś, czy jest możliwość sprowadzenia Helixa 10 lub 12 (jeszcze brak decyzji) z Kanady i jakie cło ? Do 2 sklepów maila pisałem, ale bez odpowiedzi  :(



#33 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5447 postów
  • Imię:adam

Napisano 11 styczeń 2017 - 20:05

clo 2% +vat 23% od calosci


  • brzezik lubi to

#34 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 21:21

Swoją drogą obrazowanie w klasycznym 2 d różnych producentów jest znane ale co do SI to przynajmniej ja nie wiem .Na której echosondzie  z firm lowrance ,humminbird ,garmin  obraz jest najwyrażniejszy ? Wyświetlacze mają taką samą rozdzielczość ale jak wiadomo obraz nie jest fotografią a przetworzeniem sygnału akustycznego na wizję . Z obserwacji wygląda na to że HB najładniej to pokazuje .



#35 OFFLINE   dalton

dalton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Maciek

Napisano 09 marzec 2017 - 14:54

Zauważyłem że pojawiły się już w sprzedaży Helix-y 9 CHIRP Mega SI GPS G2N

Ciekawe czy już ktoś to macał B)

Interesują mnie wszelkie opinie i spostrzeżenia na ich temat, bo nieśmiało zastanawiam się nad nią :)

 

#36 OFFLINE   mpruszek

mpruszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów

Napisano 22 marzec 2017 - 20:58

Witam

 

zakładam nowy temat odnośnie "nowego" obrazowania pod nazwą MEGA SI

 

wg producenta Mega SI dostępna tylko w modelu Helix 10, 12  oraz nowym modelu 9 Chirp Mega SI GPS G2N 

 

W zestawie jest większy przetwornik : XM 9 20 MSI T 

 

Ktoś z kolegów posiada? korzysta ? może się wypowiedzieć ?

 

 

Poniżej zdjęcia z zagranicznego forum, porównujące obrazowanie SI ( przetwornikiem HDSI w modelu 998) z najnowszym

To samo sondowane miejsce (ciekawe jaka będzie różnica w obrazowania echa ryb ?)

 

 

 

Dotychczasowe SI

 

S00492_zpse67a33ce.png

 

 

Mega SI :

 

untitled_zpscmy5if1n.png

 

 

 

 

 



#37 OFFLINE   joza67

joza67

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów
  • LokalizacjaRzuchów /Dąbie
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Sędziak

Napisano 22 marzec 2017 - 21:02

Mam juz 9. Przesiadlem się w tym roku ze starej 9 na g2n. Jeszcze na niej nie plywalem, wiec o różnicy w obrazowaniu nie mogę się jeszcze wypowiedzieć. Pierwsze pływanie może w niedzielę, więc podzielę się wrażeniami.

Wysłane z mojego HUAWEI RIO-L01 przy użyciu Tapatalka

#38 OFFLINE   joza67

joza67

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów
  • LokalizacjaRzuchów /Dąbie
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Sędziak

Napisano 22 marzec 2017 - 21:05

Zapowiadają mega wrażenia, zrzuty ekranu też wyglądają ciekawie. Okaże się niedługo ile jest prawdy w opisach producenta.

Wysłane z mojego HUAWEI RIO-L01 przy użyciu Tapatalka

#39 ONLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 22 marzec 2017 - 21:37

Też mnie zaciekawiło :) Patrzę i patrzę i wychodzi, że lama jestem.

Prawie 4 tys różnicy za jeden cal w rozmiarze ekranu. Czy ja czegoś nie dostrzegam co ma dziesiątka, a nie ma dziewiątka?



#40 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 22 marzec 2017 - 22:13

Ciekawie to wygląda, tym bardziej ze pojawiło się nowe oprogramowanie do Helixa 10 i 12 opisane juz jako GEN2






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

2 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Melanzyk, dante