Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Humminbird Helix 9, 10, 12 także Mega SI G2N / G3N / G4N

połączenie z pc

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1192 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 marzec 2017 - 05:33

Też mnie zaciekawiło :) Patrzę i patrzę i wychodzi, że lama jestem.

Prawie 4 tys różnicy za jeden cal w rozmiarze ekranu. Czy ja czegoś nie dostrzegam co ma dziesiątka, a nie ma dziewiątka?

Rozdzielczość ekranu większa. 5, 7 i 9 mają w zasadzie tyle samo pixeli na cal, im większy rozmiar -tym pixele większe, bez zwiększania rozdzielczości, która wynosi 480x800 pixeli.

 

 

Ciekawie to wygląda, tym bardziej ze pojawiło się nowe oprogramowanie do Helixa 10 i 12 opisane juz jako GEN2

Zapewne, po updatowaniu, dostaniesz funkcje twardości dna i rozpoznawania roślinności w programie liveautochart.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 23 marzec 2017 - 05:54

  • Dano. lubi to

#42 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 23 marzec 2017 - 07:02

Dziękuję - nie dostrzegałem tej różnicy w danych.
Teraz dumaj człowieku czy warto:-) Ciagle dylematy w życiu :-)


Tapatalknięte z komórki

Użytkownik Dano^ edytował ten post 23 marzec 2017 - 07:02


#43 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 marzec 2017 - 07:18

Jeżeli masz środki - warto. Zyskujesz komfort wielkości ekranu na łodzi, zyskujesz lepszą rozdzielczość podczas oglądania np. w Reefmasterze - ze względu na pixele. Adam - znaczy Siarq jest na tropie niuansów obrazowania bocznego HB, podrzucałem mu swoje logi dla porównania z Lowrancem, teraz szuka kogoś z SI Mega, by sprawdzić różnice w obrazowaniu.

Z drugiej strony za te pieniądze możesz mieć Lowrance'a z SS3, tego póki co HB nie ma i np. do tworzenia map będzie to wygodniejsze. Poza tym Mapy AT5 od Reefa są lepsze niż to co można uzyskać w programie do batymerii HB - czyli LakemasterAutochart.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 23 marzec 2017 - 07:24


#44 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 23 marzec 2017 - 07:25

W tym przypadku nie chodzi o środki tylko o cover. Siódemkę noszę w coverze, dziewiątkę też sie wtyka w ten sam. I teraz dumam, czy wejdzie dyszka :-) Jak nie wejdzie, to oczywiście jest możliwość zakupić cover, "którego ponoć nie ma, a będzie jeszcze większy" :-)
Gdybym montował na stałe na łodzi - pewnie bym sie nie wahał...
I lubię jak jest jeden czujnik w przenośnym zestawie, dlatego Lowrance póki co odpadały.


Tapatalknięte z komórki

Użytkownik Dano^ edytował ten post 23 marzec 2017 - 07:26


#45 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 marzec 2017 - 07:31

Megowe transducery są już poważnych rozmiarów- także nie wiem jak z tą przenośnością może być.



#46 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 23 marzec 2017 - 07:35

Sprzedałem łajbę, ponieważ nie widzę sensu jej posiadania tu gdzie mieszkam. A tam gdzie jeżdżę na ryby, mam dostęp do jednostek kolegów. Stad przenośny zestaw i stąd rozważania :-)
Dziękuję za podpowiedzi i wyjaśnienia. Póki co, mentalnie bliżej mi do dziewiątki, ale muszę gdzieś pomacać - będzie prościej :-)
Garminowski GT40 już tez mały nie jest, ale ciagle jeden i daje się nosić.


Tapatalknięte z komórki

Użytkownik Dano^ edytował ten post 23 marzec 2017 - 07:35


#47 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5447 postów
  • Imię:adam

Napisano 23 marzec 2017 - 07:35

Z tym obrazowaniem to w marketingu g2n wygląda naprawdę ładnie.  Tak samo ładnie wygląda marketingowo ss3d. Dopiero będąc nad wodą wychodzi prawda jak jest. Jeśli jest ktoś z okolic Legnicy , kto ma g2n to z chęcią się umowie na mietkow/bukowke/pilchowice  na testy g2n vs ss3d. 

Zrobić rzetelny test. Dwa echa na pokładzie jedne warunki/trasa . Bez żadnego wnoszenia pod niobiosy ktoregokolowiek z producentów. Poplywac i stwierdzić co jest lepsze. A jeśli ktoś z was PANOWIE ma loga z HB 1kW i udostępnił by . To prosze o priv. Może być krótki z 2 min.


  • Wojtasz lubi to

#48 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 23 marzec 2017 - 07:49

A wolałbyś porównywać dziewiątkę czy dziesiątkę? Bo z tego co wyżej napisane, rozdzielczość inna i pewnie ma tu znaczenie:-)
Która będzie bardziej "równa"?

Tapatalknięte z komórki

Użytkownik Dano^ edytował ten post 23 marzec 2017 - 07:50


#49 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 marzec 2017 - 07:49

Sprzedałem łajbę, ponieważ nie widzę sensu jej posiadania tu gdzie mieszkam. A tam gdzie jeżdżę na ryby, mam dostęp do jednostek kolegów. Stad przenośny zestaw i stąd rozważania :-)
Dziękuję za podpowiedzi i wyjaśnienia. Póki co, mentalnie bliżej mi do dziewiątki, ale muszę gdzieś pomacać - będzie prościej :-)
Garminowski GT40 już tez mały nie jest, ale ciagle jeden i daje się nosić.


Tapatalknięte z k

Wypadku HB 9 i 10 rozmiar akurat nie ma znaczenia ;) oba są w tej samej budzie, inne ekrany. Jeżeli mieścisz 9 tkę, to nie ma żadnych problemów z 10 tką.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 23 marzec 2017 - 07:54

  • Dano. i wilk325 lubią to

#50 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 23 marzec 2017 - 07:50

Wypadku HB 9 i 10 rozmiar akurat nie ma znaczenia ;) obie są w tej samej budzie, inne ekrany. Jeżeli mieścisz 9 tkę, to nie ma żadnych problemów z 10 tką.


A szukał człowiek sobie argumentów, że nie ma sensu dokładać :-)


Tapatalknięte z komórki
  • kostom63 i sajdol1 lubią to

#51 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 marzec 2017 - 07:56

Z tym obrazowaniem to w marketingu g2n wygląda naprawdę ładnie.  Tak samo ładnie wygląda marketingowo ss3d. Dopiero będąc nad wodą wychodzi prawda jak jest. Jeśli jest ktoś z okolic Legnicy , kto ma g2n to z chęcią się umowie na mietkow/bukowke/pilchowice  na testy g2n vs ss3d. 

Zrobić rzetelny test. Dwa echa na pokładzie jedne warunki/trasa . Bez żadnego wnoszenia pod niobiosy ktoregokolowiek z producentów. Poplywac i stwierdzić co jest lepsze. A jeśli ktoś z was PANOWIE ma loga z HB 1kW i udostępnił by . To prosze o priv. Może być krótki z 2 min.

......W drugiej części materiału te same logi wrzucone do jednego programu - viewera RM, zmontowane to w film o dwóch równoległych okienkach - HB i Lowrance. To byłoby coś.



#52 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 23 marzec 2017 - 09:29

Witam

 

zakładam nowy temat odnośnie "nowego" obrazowania pod nazwą MEGA SI

 

wg producenta Mega SI dostępna tylko w modelu Helix 10, 12  oraz nowym modelu 9 Chirp Mega SI GPS G2N 

 

W zestawie jest większy przetwornik : XM 9 20 MSI T 

 

Ktoś z kolegów posiada? korzysta ? może się wypowiedzieć ?

 

 

Poniżej zdjęcia z zagranicznego forum, porównujące obrazowanie SI ( przetwornikiem HDSI w modelu 998) z najnowszym

To samo sondowane miejsce (ciekawe jaka będzie różnica w obrazowania echa ryb ?)

 

 

 

Dotychczasowe SI

 

S00492_zpse67a33ce.png

 

 

Mega SI :

 

untitled_zpscmy5if1n.png

Według mnie obraz z 998 to lekka ściema lub bardzo źle ustawione parametry lub za duża prędkość.
1kw pokazuje znacznie dokładniej, na pewno byłoby widać drzewa leżące po lewej stronie, a zarys twardych obiektów byłby bardziej wyrazisty
Tak samo nie sądzę, że 0.2 kw daje aż taką różnicę. Nie sprawdziłem ale sądząc po zdjęciach wydaje mi się to nieprawdziwe.



#53 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 23 marzec 2017 - 09:42

Tak kiepski obraz jak na pierwszym zdjęciu, to nie ma szans zostać wygenerowany dla tak dużego i twardego obiektu nawet przy przetworniku 500W



#54 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 marzec 2017 - 09:43

Markieting i zarządzanie............Tylko, że nie zawsze jest to 800khz i 1Mhz, te parametry są zmienne - coś mi świta, że dopiero w tych megowych wypustach podana jest aktualna częstotliwość przetwornika.



#55 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 23 marzec 2017 - 09:49

Jak rozumieć zwrot: "podana jest aktualna częstotliwość przetwornika" ? W poprzednich wypustach też była podana (w menu głównym), tyle że nie wyświetlana na ekranie. 



#56 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 marzec 2017 - 09:53

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Widziałem zdjęcia z sieci, na których było podane - i tu nie jestem pewien, czy moc przetwornika, czy jego częstotliwość. Moc czasem nie jest zmienna przez ustawienia czułości? 



#57 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 23 marzec 2017 - 10:15

No ale akurat moc nie jest nigdzie  wskazywana. Możesz załączyć jakąś fotkę tego co widziałeś w sieci. Ciekaw jestem o co może chodzić.



#58 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 marzec 2017 - 10:16

Postaram się znaleźć. Dużo biegam po sieci, stąd mętlik.

Jest. Zakresy widełkowe są dla CHIRP (?)

https://i.ytimg.com/...c/hqdefault.jpg


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 23 marzec 2017 - 10:19


#59 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5447 postów
  • Imię:adam

Napisano 23 marzec 2017 - 10:16

tak wlasnie przegladnelem instrukcje od g2n , i max moc jest 500rms , czyli tylko f przetwornika jest wysrobowane do 1,2mhz. teoreteczynie roznica musi byc miedzy 800 a 1200 tak samo jak jest roznica przy 455 a 800. zasieg spada jakosc rosnie



#60 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 23 marzec 2017 - 10:18

No ale akurat moc nie jest nigdzie  wskazywana. Możesz załączyć jakąś fotkę tego co widziałeś w sieci. Ciekaw jestem o co może chodzić.

Pokazywana jest częstotliwość; mocy nigdy nie widziałem.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

1 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    ts21