Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Humminbird Helix 9, 10, 12 także Mega SI G2N / G3N / G4N

połączenie z pc

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1189 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 23 maj 2017 - 22:29

Ja jutro mam dostać 7-mkę z dystrybucji polskiej to napiszę o instrukcji. Na stronie Normarku nie ma do 7 G2 (N).

Super - daj znać jak to wygląda . A na stronie Normarku jest instrukcja do 5/7 SI GPS  więc myślę , że podstawowe funkcje , klawisze , montaż etc.etc. nie zmienią się zbytnio w G2/G2N .

Daniel myślałem , że to przejęzyczenie celowe było  :D . Znalazłem oczywiście , z czego jestem naprawdę dumny  ;) .


  • Dano. i Kunagunda lubią to

#202 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 24 maj 2017 - 06:09

Mam wersję w języku angielskim  do 2G(N) ze strony Humminbird , to się zobaczy.



#203 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 24 maj 2017 - 15:04

W zestawie "krajowym" instrukcja obsdługi- uproszczona w języku francuskim i angielskim do serii Helix.  Dla 2G (N) podobno się tłumaczy :P



#204 OFFLINE   dalton

dalton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Maciek

Napisano 24 maj 2017 - 18:29

W końcu mam od paru dni swoją "dziewiątkę" :D

Teraz kombinuję nad jakimś przenośnym uchwytem do przetwornika.

Do swojej łodzi pewnie przymocuję uchwyt na stałe, ale chciałbym mieć też możliwość korzystania z niej na obcych łodziach.

Jest u nas parę zbiorników gdzie tylko na łodziach ze stanic można pływać. 

Ma ktoś jakieś patenty na uchwyt do przetwornika?

Musi być możliwość regulacji mocowania w zakresie 90 stopni



#205 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 24 maj 2017 - 20:06

W końcu mam od paru dni swoją "dziewiątkę" :D

Teraz kombinuję nad jakimś przenośnym uchwytem do przetwornika.

Do swojej łodzi pewnie przymocuję uchwyt na stałe, ale chciałbym mieć też możliwość korzystania z niej na obcych łodziach.

Jest u nas parę zbiorników gdzie tylko na łodziach ze stanic można pływać. 

Ma ktoś jakieś patenty na uchwyt do przetwornika?

Musi być możliwość regulacji mocowania w zakresie 90 stopni

Ja dokupiłem oryginalne mocowanie do echa wraz z śrubami; dodatkowo mocowanie od silnika elektrycznego aby to mocowanie zamontować i mieć mozliwość dokręcania do pawęzy  + dodatkowy przetwornik. W ten sposób jestem niezalezny.



#206 OFFLINE   uups

uups

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • Lokalizacjadolny śląsk
  • Imię:Adam

Napisano 25 maj 2017 - 06:47

instrukcje w języku polskim do HB   http://normark.pl/in...cje-humminbird/



#207 OFFLINE   dalton

dalton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Maciek

Napisano 25 maj 2017 - 12:55

 

 

Ja dokupiłem oryginalne mocowanie do echa wraz z śrubami; dodatkowo mocowanie od silnika elektrycznego aby to mocowanie zamontować i mieć mozliwość dokręcania do pawęzy  + dodatkowy przetwornik. W ten sposób jestem niezalezny

 

 

Co masz na myśli pisząc o oryginalnym mocowaniu? czy chodzi o uchwyt mocowany do rufy łodzi? Ja szukam czegoś przykręcanego do burty gdzie przetwornik byłby na wysięgniku. Mocowanie do silnika elektrycznego w wypadku takich urządzeń nie wydaje mi się dobrym rozwiązaniem. Przy zwykłych przetwornikach to mogło zdawać egzamin, ale przetworniki z SI i DI jakoś nie bardzo . Jaki sens miałoby mieć obrazowanie z sonara bocznego jeśli kręciłoby się na boki silnikiem?


Użytkownik dalton edytował ten post 25 maj 2017 - 12:56


#208 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 25 maj 2017 - 16:55

Zrobiłem mapkę z Live. Wszystko było by OK, ale jak zaczynam ją powiększać to niestety ale znika. 

Zauważyłem że przy skali odniesienia 25m i więcej jest OK, natomiast 15 m i mniej już nic nie widać, znika. 

Ma ktoś jakiś pomysł czemu tak się dzieje?

attachicon.gifS00003.PNGattachicon.gifS00004.PNG

 

...

Odpowiem sobie sam.

Wcześniej oczywiście napisałem do Humminbird czemu tak się dzieje. To mi napisali że tak jest i już. Potwierdzili moje odkrycie. Genialny support mają.  :lol:

 

A że kupiłem Autochart Pro a wraz z nią ta nieszczęsną kartę, to po włożeniu okazało się że echo dostało nowe życie odnośnie AutoChart Live.

I zoom działa jak trzeba i twardość dna i zielsko i pewnie jeszcze coś. I zarysy akwenów nawet całkiem całkiem niezłe.

To tak na gorąco po włożeniu karty Zero Lines.

Przede mną ogarnianie softu.

A na marginesie to sprzedaż wiązaną Humminbird odwala jak się patrzy. Mogli też w odpowiedzi wspomnieć że potrzebna jest ta cholerna karta.... :angry:


Użytkownik Pietruk edytował ten post 25 maj 2017 - 16:56


#209 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 29 maj 2017 - 23:20

Pierwszy raz na wodzie z tym diabelskim ustrojstwem ( 7 SI G2N ) podniósł tylko ciśnienie i poziom frustracji . Na pierwszy rzut oka to mnie przerasta . Coś tam ustawiałem , jakieś obrazki się pojawiały ( choć nie do końca takie jak chciałem pewnie ) , GPS-a na razie nie tykam . Pierwsze i pewnie banalne pytanie dla wszystkich ,  którzy temat mają w paluszku - jak do cholerki zrobić , coby w danych wyświetlanych pojawił się odczyt napięcia baterii ( ustawiłem tylko alarm napięcia ) i zegar/czas rzeczywisty ?



#210 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1607 postów

Napisano 29 maj 2017 - 23:40

Cześć, też mieliśmy ten problem z kolegą , jak ustawiłem format (bodajże ) wyświetlania i nastawiłem na skrzynki to się napięcie pokazuje , ale skrzynki zabierają trochę ekranu. Jakie masz aku? Nam SBB 9 ah wystarczyło na 9 godz , podświetlenie na max non stop

#211 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 30 maj 2017 - 08:13

U mnie chodzi Helix Mega 10", mam akumulator już troszkę wysłużony 40Ah.

W ostatnią sobotę zabrakło mi prądu, aż byłem w szoku i się wkur....y że mi echo padło, bo po włączeniu natychmiast się wyłączało. Dopiero kolega podpowiedział żebym sprawdził akumulator. Podpiąłem drugi i już OK. Muszę jeszcze ustawić wyświetlanie napięcia na ekranie.

Fakt, cały czas miałem ekran na maksymalną jasność i robienie map i prawie 10 godzin była włączona.

Niech akumulator ma połowę pojemności to i tak dużo pożarła prądu.

Następny wypad ze szczypcami prądowymi aby dokonać pomiarów.

 

Pytanie do posiadaczy 10", ile Wam wytrzymuje i na jakim aku?

 

 

Pierwszy raz na wodzie z tym diabelskim ustrojstwem ( 7 SI G2N ) podniósł tylko ciśnienie i poziom frustracji . Na pierwszy rzut oka to mnie przerasta . Coś tam ustawiałem , jakieś obrazki się pojawiały ( choć nie do końca takie jak chciałem pewnie ) , GPS-a na razie nie tykam . Pierwsze i pewnie banalne pytanie dla wszystkich ,  którzy temat mają w paluszku - jak do cholerki zrobić , coby w danych wyświetlanych pojawił się odczyt napięcia baterii ( ustawiłem tylko alarm napięcia ) i zegar/czas rzeczywisty ?

Czas pobiera z GPS, jedynie pewnie trzeba ustawić strefę czasową.

O reszcie Ci nie podpowiem bo sam dopiero po przejściach z akumulatorem będę to ustawiał.



#212 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 30 maj 2017 - 09:03

No niestety, ale nie ma nic darmo. Duży wyświetlacz kolorowy; duża moc przetwornika; GPS; jak jeszcze dojdą mapy w live to musi pobierać prąd. Ja mam aku 120Ah podłączony do ładowania i wypływając mam napięcie 13,4; po dniu pływania spada do 11-10,5. Ale mam na łodzi rozruch silnika; kotmicę DH40 i 3 echa oraz 360 image. Gdyby nie ładowanie to pewnie aku musiało by być 200 ;)



#213 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 30 maj 2017 - 09:35

Ooooo Panie, ale Ty masz 5 razy więcej urządzeń.



#214 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 30 maj 2017 - 10:00

Pytanie do posiadaczy 10", ile Wam wytrzymuje i na jakim aku?



U mnie nowy SSB 28 Ah i 14 godzin daje radę. Choć aku już wyżarło do 10,8 v
Oświetlenie - max
Model echa - ten sam.


Tapatalknięte z komórki

#215 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 30 maj 2017 - 10:33

U mnie nowy SSB 28 Ah i 14 godzin daje radę. Choć aku już wyżarło do 10,8 v
Oświetlenie - max
Model echa - ten sam.

Ale widać że coś zostało energii bo by Ci się wyłączyła. Teraz sprawdzę co zrobi CTEK i program RECOND, jeśli nie pomoże, będzie trzeba nabyć nowy akumulator który weekend obskoczy. 



#216 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 maj 2017 - 10:38

Pamiętajcie o zapisywaniu plików , co godzinę najlepiej zakładać nowy plik, wtedy crash echa nie zabierze całego dnia.plik musi być zakończony zatrzymaniem zapisu, soft w kompie może go w innym wypadku nie łyknąć.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

#217 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 30 maj 2017 - 10:58

Przy robieniu map z AutoChart Live wyłączenie w trakcie poprzez zdjęcie klemy, czy poprzez samoczynne wyłącznie echa z powodu słabego źródła, czy też nie poprzez przycisk wyłączenia nie wpływa na braki mapy, lub jej uszkodzeniu, jest po prost przerwa od tego momentu. Znów trzeba łączyć AutoChart Live.

Natomiast co do zbierania logów się nie wypowiem bo żadnych obserwacji nie prowadziłem pod tym kątem, bo raczej logów zbierał nie będę.

Wiec zapewne masz rację Maciek.


Użytkownik Pietruk edytował ten post 30 maj 2017 - 10:59


#218 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 maj 2017 - 11:40

Zbierasz je tak czy siak na karcie Z, polecam sprawdzenie w sofcie jak wyglądają, bo są duże przekłamania w zielsku. Korekcję robisz dla całego pliku kilkoma kliknięciami- nie widziałem dotąd lepszego systemu pod względem szybkości obróbki danych. Dla starszych modeli co nie mają kryształu DI , korektor generuje ten obraz z si i wygląda to całkiem nieźle.




Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

#219 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2296 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 30 maj 2017 - 12:48

Tu się z Tobą nie zgodzę. 

Logi zapisuje mi na karcie zwykłej SD i te odpowiednio "ważą" - dawałem info że jak ktoś chce kawałek loga to dam, rozmiar tego to kilkadziesiąt mega z kilkunastu minut.

Natomiast na karcie ZL jest już gotowa batymetria składająca się z kilkudziesięciu plików w folderze  ACDATA, jest tam kilkanaście godzin pływania o rozmiar tego to 2,9 MB. 

 

Ale korektę robisz w RM bawiąc się kilkunastoma GB danych mając dużo czasu którego mi brakuje, ja mam gotową mapę z kilku MB, zapewne mniej dokładną, ale ogólne ukształtowanie dna jest wraz ze współrzędnymi.


Użytkownik Pietruk edytował ten post 30 maj 2017 - 12:51


#220 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4655 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 maj 2017 - 12:51

Zapomniałem , że masz dwa sloty 😉 korekcja AC jest błyskawiczna w porównaniu do RM.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych